• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,517 μηνύματα.
Τώρα ,δεν ήθελα να το γράψω χτες ,αλλά βλέποντας εδώ κάποια ποστ θα το γράψω.
Με πήρε ο αδελφός μου χτες τηλέφωνο και μου είπε ότι φίλος του που δουλεύει στο Υπουργείο Υγείας ήξερε ότι έχουμε 3 θετικά κρούσματα στον κορονοιό,δεν έχουν βγει στην δημοσιότητα ακόμα και το ένα απο αυτά είναι Κόρινθο.
Αυτά μου είπε αυτά σας λέω.
Και ότι είναι επιβεβαιωμένα.
:ermm:
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω στο απέναντι γραφείο συνάδελφο που πηγαινοέρχεται στη δουλειά από Κόρινθο.So it begins :morning1:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Πόσο αξιόπιστο είναι αυτό?
Στις 12 λένε θα βγει επίσημα ανακοίνωση.
 

PromitheasGatos

Νεοφερμένος

Ο PromitheasGatos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αφήνω αυτό το βίντεο από μια Ελληνίδα γιατρό που νομίζω έχει μια αρκετά λογική στάση σχετικά με το ζήτημα


Η Γιατρός γράφει σε σχόλιο :
Το κυρίως θέμα μου ήταν ο ανώφελος πανικός για αυτόν τον ιό, πριν καν φτάσει σε απόσταση λίγων χιλιομέτρων από μας. Ο πανικός που, αποδεδειγμένα, μόνο κακό κάνει ωθώντας μας στο να αγοράζουμε σαν τρελοί άχρηστα πράγματα σαν τις χάρτινες μάσκες (που προστατεύουν όσο ένα σουρωτήρι της κουζίνας μπροστά στο πρόσωπό μας), να τρέχουμε στο νοσοκομείο μόλις βήξουμε (και να κολλάμε εκεί κάτι) και να ΜΗΝ κοιτάμε τη δουλειά και τα προβλήματά μας που είναι αληθινά, επίκαιρα και υπαρκτά. ΔΕΝ δανειζόμαστε προβλήματα από το μέλλον, έχουμε πράγματα να κάνουμε ήδη σήμερα! 2. Σε όσους λένε πως «πρέπει να είμαστε σε εγρήγορση», ανταπαντώ πως δεν υπάρχουν αληθινά μέτρα προστασίας εκτός από την απομόνωση των αρρώστων. Όταν έρθει και στη χώρα μας, πρέπει να δούμε αν θα έρθει τελικά και στο χωριό μας - αν υπάρχουν 50 κρούσματα στη Θεσσαλονίκη και εγώ μένω στα Τρίκαλα ή στη Χίο, τί θα με βοηθήσει το να φοβάμαι; Μόνο το ανοσοποιητικό μου θα ρίξω.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Με το κρούσμα στο Αττικόν έχουμε κάποιο νεότερο? Ανακοίνωσαν τίποτα γενικότερα? Στη Μυτιλήνη τι απέγιναν?
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι περίμενε αφού σας ειπα
Ότι το κρούσμα στο Αττικό είναι αληθές.
Σε λίγο θα αρχίσουν τ όργανα
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Επίσης αυτό που γίνεται με τις μάσκες είναι όχι απλά τραγικό αλλά εξοργιστικό. Τις πουλάνε σε αδιανόητες τιμές μόνο και μόνο λόγω ζήτησης για να βγάλουν λεφτά από τον πόνο και την ανάγκη του κόσμου. Μιλάω για τις FFPx.
 

Intruder123

Νεοφερμένος

Ο Intruder123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Επίσης αυτό που γίνεται με τις μάσκες είναι όχι απλά τραγικό αλλά εξοργιστικό. Τις πουλάνε σε αδιανόητες τιμές μόνο και μόνο λόγω ζήτησης για να βγάλουν λεφτά από τον πόνο και την ανάγκη του κόσμου. Μιλάω για τις FFPx.
Πραγματικά. Το πιο φθηνό που είδα στο σκρουτζ πριν μερικές ώρες ήταν 6 ευρώ! Για μια μόνο μάσκα!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Η Γιατρός γράφει σε σχόλιο :
Δεν είναι ιατρός.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης αυτό που γίνεται με τις μάσκες είναι όχι απλά τραγικό αλλά εξοργιστικό. Τις πουλάνε σε αδιανόητες τιμές μόνο και μόνο λόγω ζήτησης για να βγάλουν λεφτά από τον πόνο και την ανάγκη του κόσμου. Μιλάω για τις FFPx.
Αφού έχει αυξηθεί η ζήτηση τους είναι φυσικό επακόλουθο. Αν το κράτος θεσπίσει ανώτατη τιμή απλώς δεν θα βρίσκεις τίποτα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρε παιδιά τι περίμενε αφού σας ειπα
Ότι το κρούσμα στο Αττικό είναι αληθές.
Σε λίγο θα αρχίσουν τ όργανα
Το κρούσμα βγήκε αρνητικό.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Akiko ρεζίλι με έκανες κοκορεύομουνα
Και έλεγα βλακείες παλι , συγγνώμη παιδιά

Ντροπή μου είμαι και ιατρος
 

PromitheasGatos

Νεοφερμένος

Ο PromitheasGatos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν είναι ιατρός.
Κάνεις λάθος σε αυτό αγαπητέ Ακίκο.
Στην ιστοσελίδα της https://www.kemper.gr/olistiki-paidiatros-kemper αναφέρει
Είμαι Ελληνίδα παιδίατρος και εργάζομαι στην Kinderpraxis Friesenberg στη Ζυρίχη. Σπούδασα Ιατρική στο Πανεπιστήμιο της Λειψίας, όπου απέκτησα και το διδακτορικό μου τίτλο στην Ανοσολογία - ασχολήθηκα με μεταμοσχεύσεις και μονοκλωνικά αντισώματα για κάποια χρόνια. Αργότερα εργάστηκα σε νοσοκομεία στην Ελβετία, Γερμανία, στο Ην. Βασίλειο, ακόμη και στην υπέροχη Αυστραλία και στη Ναμίμπια!

Λες να είναι τέτοια περίπτωση;

 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Τώρα ,δεν ήθελα να το γράψω χτες ,αλλά βλέποντας εδώ κάποια ποστ θα το γράψω.
Με πήρε ο αδελφός μου χτες τηλέφωνο και μου είπε ότι φίλος του που δουλεύει στο Υπουργείο Υγείας ήξερε ότι έχουμε 3 θετικά κρούσματα στον κορονοιό,δεν έχουν βγει στην δημοσιότητα ακόμα και το ένα απο αυτά είναι Κόρινθο.
Αυτά μου είπε αυτά σας λέω.
Και ότι είναι επιβεβαιωμένα.
:ermm:
Προφανώς είναι ψέματα. Αν θέλεις να κρύψεις κάτι το λες σε 1, 2 άτομα αξιόπιστα. Δεν το λένε σε υπαλλήλους γιατί είναι δεδομένο ότι θα διαρρεύσει η πληροφορία προς τα έξω.

Η Κόρινθος, το Ριο είχαν ύποπτα κρούσματα τα οποία δεν επιεβαιώθηκαν. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κρούσματα απλώς δεν τα έχουν εντοπισεί και καλύτερα να μην εντοπιστούν γιατί ο κόσμος είναι χαζός.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Η Κεραμέως είναι αήττητη ! ! !

Αναφορικά με το εάν θα πρέπει να υποβληθούν σε εξετάσεις όσοι μαθητές επιστρέψουν από Ιταλία, η κ. Κεραμέως ξεκαθάρισε ότι δεν υπάρχει λόγος να γίνουν προληπτικές εξετάσεις.
«Μόνο εάν εμφανίσουν κάποιο ανησυχητικό σύμπτωμα θα ελεγχθούν», συμπλήρωσε.


Μα εάν κάποιος εμφανίσει σύμπτωμα θα είναι ήδη αργά γιατί το σύμπτωμα κάνει 14 μέρες (τουλάχιστον) να εμφανιστεί. Γι αυτό μπαίνουν σε καραντίνα 14 μέρες.
Ας την μαζέψει κάποιος!!!


Αν δεις τι κατάσταση ψύχραιμα η ΝΔ κατάφερε να μην μπει η χώρα μας στην blacklist των αποκλεισμένων χωρών τουλάχιστον ακόμα. Το διαχειρίστηκαν πολύ σωστά το θέμα με τα παιδιά που πήγαν εκδρομή στην Ιταλία.

Τώρα αν αυτά που λέει είναι σοβαρά. Προφανώς δεν είναι αλλά και η ύπαρξη καραντινών είναι γελοίο μέτρο στο σημείο που φτάσαμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλή αρχή να έχουμε :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Intruder123

Νεοφερμένος

Ο Intruder123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το πρώτο κρούσμα στην Ελλάδα μια 38χρονη γυναίκα στη Θεσσαλονίκη.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Akiko ρεζίλι με έκανες κοκορεύομουνα
Και έλεγα βλακείες παλι , συγγνώμη παιδιά

Ντροπή μου είμαι και ιατρος
Η πρόβλεψη σου ήταν σωστή :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάνεις λάθος σε αυτό αγαπητέ Ακίκο.

Δεν ξέρω με μπέρδεψε το ολιστική που λέει. Μάλλον ιατρός είναι αφού το γράφει ξεκάθαρα. Πάντως αυτά που λέει σωστά είναι.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Από τελείως αλλού το περιμέναμε από αλλού μας ήρθε τλκ
Να δουμε εμεις εδω θεσσ τι θα κανουμε :/
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top