• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Έπρεπε να είχε και ένα μεγάλο τικ για την πρωτοφανή ανεγκέφαλη ιδεα με τα sms.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ασχέτως αν συμφωνώ ή διαφωνώ, ο πίνακας με τα τικς δεν είναι σωστός.
Δεκτόν, αλλά πες που έχει και τα λάθη. Η ουσία δεν αλλάζει πάντως, ο υπόλοιπος κόσμος έχει αποδεχτεί ότι θα ζει με τον ιό και εμείς ούτε σε άλλο δήμο δεν μπορούμε να πάμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Πολλοί θα αναρωτιεστε γιατί εξαφανίστηκαν οι αντιεμβολιαστές...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,417 μηνύματα.
«Καμπανάκι» για τις νοσηλείες νέων ατόμων με κορωνοϊό σήμανε η πρόεδρος του Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας και διευθύντρια της 7ης Πνευμονολογικής Κλινικής του νοσοκομείου «Σωτηρία» Μίνα Γκάγκα.

Η κυρία Γκάγκα υπογράμμισε ότι στη ΜΕΘ του νοσοκομείου «Σωτηρία» υπάρχει διασωληνωμένος ασθενής 20 ετών, χωρίς υποκείμενα νοσήματα, ενώ υπάρχουν και άλλοι διασωληνωμένοι ασθενείς κάτω των 38 ετών. «Κανείς δεν είναι απρόσβλητος» ανέφερε χαρακτηριστικά, διευκρινίζοντας ωστόσο -αυτό που είναι ήδη γνωστό- ότι οι πιο νεαροί ασθενείς είναι λίγοι.

Σχετικά με τις χθεσινές (Παρασκευή) εκτιμήσεις της καθηγήτριας Βάνας Παπαευαγγέλου ότι την επόμενη εβδομάδα ενδέχεται να χρειαστούν κλίνες ΜΕΘ 200 ασθενείς που ήδη νοσηλεύονται με κορωνοϊό, η Μίνα Γκάγκα δήλωσε πως αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν αυτά τα κρεβάτια και αν χρειαστεί θα γίνουν διασωληνώσεις και στις κλινικές. Απαντώντας, τέλος, σε ερώτηση για το αν θα χρειαστεί βοήθεια του ιδιωτικού τομέα, υπογράμμισε πως «οποιοδήποτε νοσοκομείο χρειαστεί θα μπει στον αγώνα».

Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/koronoios-gkagka-diasolinomenos-20hronos-sotiria
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεκτόν, αλλά πες που έχει και τα λάθη. Η ουσία δεν αλλάζει πάντως, ο υπόλοιπος κόσμος έχει αποδεχτεί ότι θα ζει με τον ιό και εμείς ούτε σε άλλο δήμο δεν μπορούμε να πάμε.
Η Βρετανία νομίζω ούτε εστίαση έχει ούτε σχολεία. Και η Γερμανία σχολεία. Ντάξει, η ουσία δεν αλλάζει, κυρίως όσον αφορά την παρωδία των sms και κυρίως την ανυπαρξία άλλων πιο σημαντικών μέτρων (ΜΜΕ, προσλήψεις, έλεγχοι στον ιδιωτικό τομέα κλπ).
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
1615052572204.png
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Κακώς δεν το έχουν ανανεώσει, μας έχει στο 89/100 από την 1η Μάρτη. Τα νέα μέτρα ξεκίνησαν στις 4 Μάρτη. Συνεπώς τώρα πρέπει να είμαστε πάνω από το 90.
Έχουμε δηλαδή το σκληρότερο λοκντάουν στον πλανήτη. Για δεύτερη φορά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Το ότι ειμαστε πιο αυστηρή τώρα είναι γιατί ήμασταν για πολύ καιρό λιγότερο αυστηροί από άλλες χώρες, πράγμα που το είχα καταγράψει σε προηγούμενα ποστ μου.
H μόνη χώρα που επι μήνες ειναι αυστηρότατη γενικά είναι η Κούβα... Για πιο λόγο ειναι αυστηροί ενω δεν έχουν τόσους διασωληνωμένους και νεκρούς; Τόσο πολύ κρέμονται από τις διακοπές των Αμερικανών;
 
Τελευταία επεξεργασία:

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Η αυστηρότητα είναι μετρήσιμη δηλαδή, οκ. Επειδή μπήκα στον κόπο να διαβάσω τη μεθοδολογία του δείκτη αντί να κουνάω το δάχτυλο και να βάζω βελάκια σαν ένας συγκαταβατικός Τσιορδίνιο θα κάνω μια μικρή ανάλυση. Ο δείκτης αυστηρότητας υπολογίζεται ως όπου k το πλήθος των υποδεικτών που συμμετέχουν, στο stringency index συμμετέχουν 9 υποδείκτες. Δεν θα τους αναφέρω όλους παρά μόνο δύο από αυτούς για να εκφράσω το επιχείρημα μου.

Δύο υποδείκτες είναι οι C2 (που αφορά την εργασία και πως γίνεται) και ο C3 (που αφορά τα public events). Ο κάθε υποδείκτης υπολογίζεται ως όπου vi η τρέχουσα τιμή, Fi δυαδικός δείκτης που αφορά τη γεωγραφική φύση των μέτρων, fi δυαδικός δείκτης (0 αν είναι τοπικό, 1 αν είναι καθολικό) και Ni η μέγιστη τιμή του υποδείκτη. Με βασικές πράξεις και λίγο διάβασμα βρίσκουμε ότι τα είναι 100 αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα. Αυτά τα δυο εκατοστάρια λοιπόν έχουν την ίδια συνεισφορά στον δείκτη (και βέβαια αφού δεν είναι καν σταθμισμένος ο μέσος όρος). Δηλαδή είναι το ίδιο αυστηρό να ακυρωθούν τα public events (σιγά, λίγο λογικό κιόλας) με το να κλείσεις κάθε επιχείρηση που δεν θεωρείς "αναγκαία" (πόσο σιχαίνομαι αυτόν τον όρο "αναγκαία").

Είναι πολύ δύσκολο να ποσοτικοποιήσεις την αυστηρότητα, γενικώς ας θεωρήσουμε ότι η αυστηρότητα για κάθε χώρα i είναι μια συνάρτηση των , δηλαδή . Η μόνη περίπτωση που μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι η χώρα i είναι αυστηρότερη της χώρας j είναι αν ισχύει σε όλη τη συστοιχία. Έστω μία φορά να είναι ανάποδα η ανίσωση (δηλαδή σε μια κατηγορία μέτρων) παύει να υπάρχει απόλυτη βεβαιότητα. Και όλα αυτά υπό την προϋπόθεση ότι όχι απλά είναι δυνατή η ποσοτικοποίηση, αλλά έχει γίνει και σωστά. Η σωστή σύγκριση πρέπει να γίνεται με πίνακες και να αφήνεται στον αναγνώστη η ερμηνεία (ή για κάθε χώρα να αναφέρουν μόνο τους υποδείκτες και όχι έναν μέσο όρο-σαλάτα).

tl;dr Ο δείκτης είναι hot steamy pile of garbage και δεν με νοιάζει αν έχει βγει απ'την Οξφόρδη ή από παραμεθόριο ΙΕΚ.

ΥΓ inb4 "Τι κάθεσαι και γράφεις ρε μλκ, get laid" Θα πω: 1) Είμαι laser focused και απερίγραπτα αποφασισμένος να πολεμήσω τον καραντινακισμό.
2) Δεν είναι και τόσο εύκολο να ζμπρώξεις τέτοιες εποχές.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Μπά, αν βάλεις πορείες και διαδηλώσεις και τους τρελούς που είναι εξω από το πρωί ασταμάτητα είμαστε πιο χαμηλά... Εν τω μεταξύ σε χώρες που υποτίθεται ειναι ανοιχτή η εστίαση... ειναι ανοιχτά ελάχιστα εστιατόρια. Μόνα οσα πληρουν τις αυστηρότατες προυποθέσεις. Ελάχιστα δηλαδή και ειναι σχεδόν πάντα άδεια...
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις όλη την Ελλάδα εκτός το Καστελλόριζο καλα ειναι, 0 κρούσματα και όλοι εμβολιασμένοι.

Κάντε τωρα έναν χάρτη τετοιο να μας αναδείξετε την επιτυχία της αντιμετώπισης της πανδημίας.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά, πείτε μου αν θα το κάνατε και εσείς αυτό
Εχτές που έστειλα 6 (ναι το ξεκίνησα) και πήγα για τρέξιμο είδα κάποια παιδιά να παίζουν μπάλα (φάση λυκείου και κάποια 21-22), γνωστούς μου
Μου είπαν τεσπά μη καλέσω καμία αστυνομία, εγώ προσωπικά δε τη κάλεσα, "καρφί" για αυτή τη μαλάκια στους αστυνομικούς δε θα γίνω.

(Προσωπικά δε με νοιάζει αν είναι η αν δεν είναι στο ΦΕΚ για την άθληση)

Υγ αν είναι σε λάθος θέμα παρακαλώ να το πάτε στο σωστό
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η αυστηρότητα είναι μετρήσιμη δηλαδή, οκ. Επειδή μπήκα στον κόπο να διαβάσω τη μεθοδολογία του δείκτη αντί να κουνάω το δάχτυλο και να βάζω βελάκια σαν ένας συγκαταβατικός Τσιορδίνιο θα κάνω μια μικρή ανάλυση. Ο δείκτης αυστηρότητας υπολογίζεται ως όπου k το πλήθος των υποδεικτών που συμμετέχουν, στο stringency index συμμετέχουν 9 υποδείκτες. Δεν θα τους αναφέρω όλους παρά μόνο δύο από αυτούς για να εκφράσω το επιχείρημα μου.

Δύο υποδείκτες είναι οι C2 (που αφορά την εργασία και πως γίνεται) και ο C3 (που αφορά τα public events). Ο κάθε υποδείκτης υπολογίζεται ως όπου vi η τρέχουσα τιμή, Fi δυαδικός δείκτης που αφορά τη γεωγραφική φύση των μέτρων, fi δυαδικός δείκτης (0 αν είναι τοπικό, 1 αν είναι καθολικό) και Ni η μέγιστη τιμή του υποδείκτη. Με βασικές πράξεις και λίγο διάβασμα βρίσκουμε ότι τα είναι 100 αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα. Αυτά τα δυο εκατοστάρια λοιπόν έχουν την ίδια συνεισφορά στον δείκτη (και βέβαια αφού δεν είναι καν σταθμισμένος ο μέσος όρος). Δηλαδή είναι το ίδιο αυστηρό να ακυρωθούν τα public events (σιγά, λίγο λογικό κιόλας) με το να κλείσεις κάθε επιχείρηση που δεν θεωρείς "αναγκαία" (πόσο σιχαίνομαι αυτόν τον όρο "αναγκαία").

Είναι πολύ δύσκολο να ποσοτικοποιήσεις την αυστηρότητα, γενικώς ας θεωρήσουμε ότι η αυστηρότητα για κάθε χώρα i είναι μια συνάρτηση των , δηλαδή . Η μόνη περίπτωση που μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι η χώρα i είναι αυστηρότερη της χώρας j είναι αν ισχύει σε όλη τη συστοιχία. Έστω μία φορά να είναι ανάποδα η ανίσωση (δηλαδή σε μια κατηγορία μέτρων) παύει να υπάρχει απόλυτη βεβαιότητα. Και όλα αυτά υπό την προϋπόθεση ότι όχι απλά είναι δυνατή η ποσοτικοποίηση, αλλά έχει γίνει και σωστά. Η σωστή σύγκριση πρέπει να γίνεται με πίνακες και να αφήνεται στον αναγνώστη η ερμηνεία (ή για κάθε χώρα να αναφέρουν μόνο τους υποδείκτες και όχι έναν μέσο όρο-σαλάτα).

tl;dr Ο δείκτης είναι hot steamy pile of garbage και δεν με νοιάζει αν έχει βγει απ'την Οξφόρδη ή από παραμεθόριο ΙΕΚ.

ΥΓ inb4 "Τι κάθεσαι και γράφεις ρε μλκ, get laid" Θα πω: 1) Είμαι laser focused και απερίγραπτα αποφασισμένος να πολεμήσω τον καραντινακισμό.

2) Δεν είναι και τόσο εύκολο να ζμπρώξεις τέτοιες εποχές.
Ετσι μαντρωμένους που μας έχουν, η εξίσωση που χρειάζεσαι πρέπει να έχει κβαντικές εφαρμογές και βάλε.
Γιατι όσο laser focused και αν είσαι, θα διαπιστώσεις γρήγορα οτι αν καρφωθεί ο <<φόβος>> στο μυαλό του ανθρώπου, δεν υπάρχει χειρουργείο.
Είδε η αρκούδα το μ...ί της και κατακκόκινο όπως ήταν, το έβαλε στα πόδια γιατι νόμισε πως έπιασε φωτιά...

Υ.Γ. μήπως είσαι ψεκασμένος; :yes:
να μη σε πειράξω λίγο;

Και για να προσγειωθούμε λίγο, θα σου πω να ψάξεις το θέμα των περιορισμών που θέτει το εμβόλιο


Με εξαιρετικό ενδιαφέρον θα περιμένω την ανάλυση και ανάλογες εξισώσεις στα ποιο πάνω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά, πείτε μου αν θα το κάνατε και εσείς αυτό
Εχτές που έστειλα 6 (ναι το ξεκίνησα) και πήγα για τρέξιμο είδα κάποια παιδιά να παίζουν μπάλα (φάση λυκείου και κάποια 21-22), γνωστούς μου
Μου είπαν τεσπά μη καλέσω καμία αστυνομία, εγώ προσωπικά δε τη κάλεσα, "καρφί" για αυτή τη μαλάκια στους αστυνομικούς δε θα γίνω.

(Προσωπικά δε με νοιάζει αν είναι η αν δεν είναι στο ΦΕΚ για την άθληση)

Υγ αν είναι σε λάθος θέμα παρακαλώ να το πάτε στο σωστό
Και πολύ σωστά έπραξες.
Κάποτε λέγαμε οτι <<οι Γερμανοί φύγανε και τα καρφιά έμειναν>>.
Πάντως εσύ το γλίτωσες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Το ότι ειμαστε πιο αυστηρή τώρα είναι γιατί ήμασταν για πολύ καιρό λιγότερο αυστηροί από άλλες χώρες, πράγμα που το είχα καταγράψει σε προηγούμενα ποστ μου.
H μόνη χώρα που επι μήνες ειναι αυστηρότατη γενικά είναι η Κούβα... Για πιο λόγο ειναι αυστηροί ενω δεν έχουν τόσους διασωληνωμένους και νεκρούς; Τόσο πολύ κρέμονται από τις διακοπές των Αμερικανών;
Αν του κάνω αναφορά όλα του τα ποστ υπάρχει περιπτωση να φαει μιουτ σε όλα τα κοινωνικοπολιτικα θρεντ για την προπαγάνδα που κάνει; Κλείνω 5ο χρόνο πλεον ως μέλος του φόρουμ και έχω δει αρκετές περίεργες συμπεριφορές μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια. Πρώτη φορά με εκνευρίζει άτομο τόσο πολύ σε κάτι τόσο ανώνυμο όπως ένα φόρουμ. Και γενικά είμαι πολύ ψύχραιμος. Φαντάσου ποσο τραγική είναι η φασουλα σου
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μπά, αν βάλεις πορείες και διαδηλώσεις και τους τρελούς που είναι εξω από το πρωί ασταμάτητα είμαστε πιο χαμηλά... Εν τω μεταξύ σε χώρες που υποτίθεται ειναι ανοιχτή η εστίαση... ειναι ανοιχτά ελάχιστα εστιατόρια. Μόνα οσα πληρουν τις αυστηρότατες προυποθέσεις. Ελάχιστα δηλαδή και ειναι σχεδόν πάντα άδεια...
Εγώ βρήκα παράδειγμα στα γρήγορα όπου ο δείκτης σφάλλει και εσύ μου λες στην Ελλάδα γίνονται πορείες.

Κάτι με έναν Γιάννη και μια κουκιά θυμήθηκα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Αν του κάνω αναφορά όλα του τα ποστ υπάρχει περιπτωση να φαει μιουτ σε όλα τα κοινωνικοπολιτικα θρεντ για την προπαγάνδα που κάνει; Κλείνω 5ο χρόνο πλεον ως μέλος του φόρουμ και έχω δει αρκετές περίεργες συμπεριφορές μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια. Πρώτη φορά με εκνευρίζει άτομο τόσο πολύ σε κάτι τόσο ανώνυμο όπως ένα φόρουμ. Και γενικά είμαι πολύ ψύχραιμος. Φαντάσου ποσο τραγική είναι η φασουλα σου
Τι ειναι αυτό που σε εκνεύρισε; Δεν αντέχεις τον διάλογο; Εχουμε αντιπαράθεση επιχειρημάτων.Αν δεν σου αρέσει κάτι, το γράφεις και θα γράψω τα αντεπιχειρήματά μου.

Εγώ βρήκα παράδειγμα στα γρήγορα όπου ο δείκτης σφάλλει και εσύ μου λες στην Ελλάδα γίνονται πορείες.

Κάτι με έναν Γιάννη και μια κουκιά θυμήθηκα.
Συγνωμη αλλά δεν κατάλαβα τίποτα, δεν τα πιανω τα κλασματα και τις εξαρτήσεις. Παρ' ολα αυτα η σελίδα που χρησιμοποιώ είναι επίσημη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τι ειναι αυτό που σε εκνεύρισε; Δεν αντέχεις τον διάλογο; Εχουμε αντιπαράθεση επιχειρημάτων.Αν δεν σου αρέσει κάτι, το γράφεις και θα γράψω τα αντεπιχειρήματά μου.
Μηη, θα χτυπιέμαι απο γέλιο ως το πρωί και πρέπει να κοιμηθώ.
Εγώ βρήκα παράδειγμα στα γρήγορα όπου ο δείκτης σφάλλει και εσύ μου λες στην Ελλάδα γίνονται πορείες.
Επειδή βρήκες το παράδειγμα και αυτό αποδεικνύει την ευστοχία σου, γι αυτό και σου ζήτησα να ασχοληθείς και με τις προεκτάσεις και προβληματισμούς που έχει ο εμβολιασμός στην Ευρώπη.
Κάτι ανάλογο με αυτό που έκανες, θα υπερβαίνει τα σύνορα της Ελλάδος.
Do it.
Η εξωστρέφεια εδώ, είναι επιβεβλημένη.
Κάτι με έναν Γιάννη και μια κουκιά θυμήθηκα.
Παρ΄όλ' αυτά αν θέλεις να συνεχίσεις η φαιά σου ουσία θα τα παίξει.
Αυτό είναι ξεκαθαρισμένο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Σόρρυ Μάξιμε, δεν σε κατάλαβα πριν. Οι τομείς μου είναι τα οικονομικά και η στατιστική, δεν μπορώ να μιλήσω για τα εμβόλια (άσε που σε τρέχουν για παραπληροφόρηση τέτοιες μέρες). Αν θες πληροφορίες πιστεύω μπορείς να ακούσεις μερικούς γιατρούς που δεν είναι κατηχημένοι.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σόρρυ Μάξιμε, δεν σε κατάλαβα πριν. Οι τομείς μου είναι τα οικονομικά και η στατιστική, δεν μπορώ να μιλήσω για τα εμβόλια (άσε που σε τρέχουν για παραπληροφόρηση τέτοιες μέρες). Αν θες πληροφορίες πιστεύω μπορείς να ακούσεις μερικούς γιατρούς που δεν είναι κατηχημένοι.
Στην ανάλυση που έκανες, διέκρινα κάτι που επιστημονικώς κανείς δεν μπορεί να το αντιμετωπίσει.
Είμαι απόλυτος γιατι αντιλαμβάνομαι οτι μιλάς εξειδικευμένα και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αστείο ή να τρολάρεις.
Οπότε, αν δεις τις ανασφάλειες και τα διάφορα που προκύπτουν στις αποφάσεις που αφορά την ελευθερία κινήσεων στην Ευρώπη, ( η Ελλάδα ξεχνάμε οτι είναι μέσα στην Ευρώπη).
Κάποια στιγμή θα πρέπει να διευρύνουμε την παρουσία μας σε ένα σύνολο που λέγεται Ευρώπη και ανάλογη να είναι και η κουβέντα μας.

Οσο για το εμβόλιο, έχω ακούσει αρκετούς γιατρούς και έχω άποψη.
Ομως, δεν μιλώ για την δική μου άποψη.
Μιλώ για τον τρόπο που η δική σου άποψη τεκμηριώνεται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top