• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
βρε ναι αλλα το χρεος προυπηρχε,οσο για τα αποτελεσματα της πανδημιας δεν αφορουν μονο την ελλαδα,ειναι παγκοσμια τα αποτελεσματα της.



Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τα χω δει και εγω αυτα τα πουλακια που λες,πανε και σε αλογα πχ και τα ξεψειριζουν κατα μια εννοια,επομενως τιποτα δεν παει χαμενο τελικα:hehe:
Και ξαναλεω το τι προκαλεσε η πανδημια και το λοκ νταουν . Τι μας νοιαζει πριν τι ηταν ? .Σου μιλαω μονο για την πανδημια , αυτο το αυστηρο λοκ νταουν κατεστρεψε την οικονομια . Δηλαδη ειναι απλο , οταν δεν λειτουργουν τα μαγαζια δεν εχεις οικονομια
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Και τί είναι η Οικονομία εκτός απο πολιτικές αποφάσεις;
Οπως δίνουν το δικαίωμα στις Τράπεζες να δημιουργούν το χρήμα μέσω της μόχλευσης, έτσι και η Οικονομία να κάνει μια στάση εδώ.
Να μην πολλαπλασιάζουν οι τράπεζες τα αποθεματικά τους εκμεταλευόμενες την νομοθεσία (των συνεχών εγκλεισμών) και στην κυριολεξία να τινάζουν στον αέρα όλους τους μικρούς σε αυτόν τον τόπο.
Η οικονομία αν και μία πολιτική επιστήμη, δεν έχει καμία ιδιαίτερη σχέση με την πολιτική.
Επίσης καμία τράπεζα πέρα απο τις κεντρικές (σε εμάς η ευρωπαική, για την οποία δεν έχουμε και μεγάλο λόγο), δεν μπορεί να τυπώσει χρήμα.
Υπάρχει το θέμα του credit, αλλά είναι αρκετά πολύπλοκο, και με την συγκεκριμένη δομή της οικονομίας είναι αδύνατον να υπάρξει δίχως αυτό. Εγώ προσωπικά είμαι αρκετά κατά του.

2001. Greece Joins the Eurozone
Greece belatedly adopts the euro currency. However, the country misrepresents its finances to join the eurozone, with a budget deficit well over 3 percent and a debt level above 100 percent of GDP. It is subsequently made public that U.S. investment bank Goldman Sachs helped Greece conceal part of its debt in 2001 through complex credit-swap transactions.
Χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω κανέναν, η κατάσταση της ελληνικής οικονομίας είναι άθλια δεκαετίες τώρα. Το ότι ο κάθε επόμενος τα έκανε χειρότερα είναι άλλο θέμα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και ξαναλεω το τι προκαλεσε η πανδημια και το λοκ νταουν . Τι μας νοιαζει πριν τι ηταν ? .Σου μιλαω μονο για την πανδημια , αυτο το αυστηρο λοκ νταουν κατεστρεψε την οικονομια . Δηλαδη ειναι απλο , οταν δεν λειτουργουν τα μαγαζια δεν εχεις οικονομια
σιγουρα βρε παιδι μου αλλα και πριν δεν ζουσαμε εποχες 2004 :hehe: και ξαφνικα πεσαμε ολοι,υπηρχε μια κλιμακουμενη καταρρευση αυτο λεω απο το 2010 με τα μνημονια και απλα τωρα αποτελειωθηκαμε:hehe:
μενει η χαριστικη βολη:hehe:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εδώ ο κόσμος καίγεται και εσύ απαξιείς να γράψεις ένα κόμμα μια τελεία...
Καλώς...

Και κάπου ποιο μπροστά έλεγες για αξιοπιστία...:playboy:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αναπνεουμε ακομα:hehe:
Ειμαστε ακομα ΖΩΝΤΑΝΟΙ

ελα αφιερωμενο να ανεβει το κεφι λιγο:dance3:

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
σιγουρα βρε παιδι μου αλλα και πριν δεν ζουσαμε εποχες 2004 :hehe: και ξαφνικα πεσαμε ολοι,υπηρχε μια κλιμακουμενη καταρρευση αυτο λεω απο το 2010 με τα μνημονια και απλα τωρα αποτελειωθηκαμε:hehe:
μενει η χαριστικη βολη:hehe:
Δεν μας νοιαζει το πριν ,γιατι αμα παει ετσι εμεις ειχαμε ανοδικη ταση της οικονομιας ,δηλαδη την φτιαχναμε .Με αυτο το εξυπνο λοκ νταουν πηγαμε ακομα πιο πισω ................Τωρα δεν βλεπουμε την οικονομικη κατασταση , αλλα για να δουμε οταν ανοιξουν την εστιαση πως επιχειρησεις θα ανοιξουν
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
σιγουρα βρε παιδι μου αλλα και πριν δεν ζουσαμε εποχες 2004 :hehe: και ξαφνικα πεσαμε ολοι,υπηρχε μια κλιμακουμενη καταρρευση αυτο λεω απο το 2010 με τα μνημονια και απλα τωρα αποτελειωθηκαμε:hehe:
μενει η χαριστικη βολη:hehe:
Να την περιμένεις γιατι το κατα Γκέιτς λέει οτι σε λίγα χρόνια έρχεται επόμενο κύμα και ισχυρότερο απο τον ιό.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Oι ξένοι επενδυτές μας εμπιστεύονται.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,564 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν μας νοιαζει το πριν ,γιατι αμα παει ετσι εμεις ειχαμε ανοδικη ταση της οικονομιας ,δηλαδη την φτιαχναμε .Με αυτο το εξυπνο λοκ νταουν πηγαμε ακομα πιο πισω ................Τωρα δεν βλεπουμε την οικονομικη κατασταση , αλλα για να δουμε οταν ανοιξουν την εστιαση πως επιχειρησεις θα ανοιξουν
ναι αλλα να μη λες δεν μας νοιαζει το πριν,η οικονομια παει ως μια συνεχεια ,δεν ειναι παρθενογενεση ξαφνικα φετος με μητσοτακη,να τα λεμε αυτα,υπηρχε μια διαλυμενη οικονομια και κρατος με τα μνημονια,ας μην το ξεχναμε αυτο λεω,απο κει και περα της πανδημιας οι επιπτωσεις δεν ηταν μονο για εμας ,ειναι παγκοσμιες,ολες οι χωρες εχουν επιπτωσεις,ε εδω ακομα περισσοτερο ειχαμε ηδη μια οικονομια υπο καταρρευση.Αυτο λεμε.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Oι ξένοι επενδυτές μας εμπιστεύονται.
National debt to GDP ratio
2021*200.53%

Και πολύ καλά κάνουμε, άλλο ένα νούμερο στο ποσοστό θα είναι σε 30 χρόνια :lol:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Oι ξένοι επενδυτές μας εμπιστεύονται.
Μίλησε το παιδί...
χμμμ παιδί θαύμα

Υ.Γ. κάπου άκουσα οτι οι νέες τσέπες που ράβουν οι ξένοι μοιάζουν τώρα με κοντέϊνερ.
Ποιούς θα βάζουν μέσα, είναι ένα θέμα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το χρεος ειναι πιο μεγαλο . Τα μνημονια(τα προ κορωναιου) και οτι πηραμε για την αντιμετωπιση της πανδημιας μεταφραζονται με μελλοντικη φορολογηση ....εσυ juste θα τα ξερεις αυτα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Όταν οι επενδυτές καποτε έφευγαν σαν τρελοί, τώρα έρχονται σαν τρελοί. Τι δεν καταλαβαίνετε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μίλησε το παιδί...
χμμμ παιδί θαύμα
Ευχαριστώ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Όταν οι επενδυτές καποτε έφευγαν σαν τρελοί, τώρα έρχονται σαν τρελοί. Τι δεν καταλαβαίνετε;
κορώνα κερδίζουν και γράμματα χάνουμε

Εύκολη η εξίσωση.
Κάποιος λέει <<ανίσωση είναι>>.
Δεν ξέρω εγώ παιδάκι μου απο τέτοια. Παππούς είμαι...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το χρεος ειναι πιο μεγαλο . Τα μνημονια(τα προ κορωναιου) και οτι πηραμε για την αντιμετωπιση της πανδημιας μεταφραζονται με μελλοντικη φορολογηση ....εσυ juste θα τα ξερεις αυτα
ναι αλλα δεν ειχαμε οικονομια του 2004,αυτο λεω,τωρα αν δεν μπορεις να τα δεις αυτα ως συνολο,που ημασταν και που φτασαμε,περα απο πανδημια,και επιπροσθετως μαζι με αυτη,ε δεν μπορω να κανω κατι αλλο σορρυ :dance3:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν αποδίδει το σκληρό λοκντάουν μέσα στο λοκντάουν του λοκντάουν ω λοκντάουν :hehe:
μην ξεχναμε και τον κωδικο 6 και γενικα ολοι οι κωδικοι εγιναν κουρελοχαρτο :hehe:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ναι αλλα να μη λες δεν μας νοιαζει το πριν,η οικονομια παει ως μια συνεχεια ,δεν ειναι παρθενογενεση ξαφνικα φετος με μητσοτακη,να τα λεμε αυτα,υπηρχε μια διαλυμενη οικονομια και κρατος με τα μνημονια,ας μην το ξεχναμε αυτο λεω,απο κει και περα της πανδημιας οι επιπτωσεις δεν ηταν μονο για εμας ,ειναι παγκοσμιες,ολες οι χωρες εχουν επιπτωσεις,ε εδω ακομα περισσοτερο ειχαμε ηδη μια οικονομια υπο καταρρευση.Αυτο λεμε.
Διαβαζεις αυτα που λεω ή τρολαρεις σαν τον μαξιμο :P

1)Απορω γιατι μιλας για πολιτικη ακομα ,και ο ΣΥΡΙΖΑ να ηταν ,και το ΠΑΣΟΚ να ηταν και να ειχε τετοιο λοκ νταουν παλι το ιδιο θα ηταν .Απλα τωρα ο καπετανιος ειναι ο κουλης
2) Σου λεω ειχαμε ανοδικη ταση στην οικονομια ,πια καταρευση ?
3)Η πανδημια τα καταστρεψε γιατι επι 6 μηνες (ισως 6.5 εν συνολο) η οικονομια δεν κινουνταν
4) Government spending=future taxation ...ψαξτο


Σαφως και ολοι εχουν καταστραφει ,οι αλλες χωρες εχουν οικονομια ,εξαγουν,πουλανε .Η ελλαδα μπορεις να μου πεις τι εξαγει ? αν πουλαει κατι ? κατι ρε παιδι μου που να συμβαλει σημαντικα στην οικονομια .Εγω μονο τον τουρισμο και τους φορους ξερω οτι σηκωνουν την ελλαδα .Στις αλλες χωρες εχουμε φυσικο αεριο , παραγωγες αμαξιων κλπ
απαντησε μου αν εχουμε κατι γιατι ισως ειμαι και λαθος //....:P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top