• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με μια προτίμηση στην Moderna, είναι η μόνη για την οποία δεν ακούστηκε καμία σοβαρή παρενέργεια.
Δεν ακούστηκε γιατί έχει δώσει συγκριτικά αρκετά λιγότερες δόσεις από την Pfizer. Εγώ θα πήγαινα με το εμβόλιο που έχει περισσότερο εξαπλωθεί και δοκιμαστεί. Παρόλαυτα δε μπαίνω καν στη συζήτηση, όποιο έρθει καλό είναι εφόσον θα έχει δοθεί η άδεια.

Με τα ραντεβού που κλείνετε αποκαλύπτονται και ηλικίες χιχι. Εγώ μάλλον θα πάω με το εμβόλιο όχι-πια-δάκρυα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Δεν ακούστηκε γιατί έχει δώσει συγκριτικά αρκετά λιγότερες δόσεις από την Pfizer. Εγώ θα πήγαινα με το εμβόλιο που έχει περισσότερο εξαπλωθεί και δοκιμαστεί. Παρόλαυτα δε μπαίνω καν στη συζήτηση, όποιο έρθει καλό είναι εφόσον θα έχει δοθεί η άδεια.

Με τα ραντεβού που κλείνετε αποκαλύπτονται και ηλικίες χιχι. Εγώ μάλλον θα πάω με το εμβόλιο όχι-πια-δάκρυα.
Στις ΗΠΑ Moderna-Pfizer ειναι κοντα. 127 εκατομμύρια δοσεις Pfizer εχουν γινει και 100 εκατομμυρια Moderna. Στην Ευρωπη που δεν εχουν χρηματα αγορασαν μαζικα Astra που κοστίζει 2€ εναντι 20 της Moderna.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στις ΗΠΑ Moderna-Pfizer ειναι κοντα. 127 εκατομμύρια δοσεις Pfizer εχουν γινει και 100 εκατομμυρια Moderna. Στην Ευρωπη που δεν εχουν χρηματα αγορασαν μαζικα Astra που κοστίζει 2€ εναντι 20 της Moderna.
Και κάπου διάβασα ότι μπορούσαμε να πάρουμε άλλες 2 εκατομμύρια δόσεις του εμβολίου της Moderna και δεν τις πήραμε (ως Ελλάδα).
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Moderna έχει δώσει μισό δισεκατομμύριο δόσεις λιγότερες γενικά.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εγώ που είμαι ακόμα πιο μικρός προς το παρόν δεν έχω ανησυχία, μόνο το Pfizer έχει εγκριθεί. :P
Εσύ που είσαι μικρότερος, καλά θα κάνεις να περιμένεις. Και δεν σου λέω μη κάνεις εμβόλιο. Τα εμβόλια έχουν σώσει ανθρώπους. Ομως αυτό που γίνεται τώρα, είναι κάτι που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ.
Αφού μας κάνουν τα εμβόλια και παρατηρήσουν τα αποτελέσματα, θα είμαστε σε θέση να καταλάβουμε τους ενδεχόμενους κινδύνους.
Δες τα αποτελέσματα το Φθινόπωρο και μετά αποφάσισε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εγω ως 24χρονος και υποχρεος για στρατιωτικη θητεια τον Αυγουστο περιμενω πως και πως να ανοιξει η πλατφορμα(ειπαν μεσα Μαιου για τους 18-29). Ποιο απ τα 3 εμβολια ( j&j , pfizer, moderna) ειναι το πιο πιθανο να μου τύχει και ποιο είναι θεωρητικά το καλύτερο; Κανενα ιατρο έχει το παρεάκι εδώ;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
2η μέρα 1ης δόσης review AstraZeneca.

Περίεργο ξύπνημα με κόπωση και χωρίς δύναμη να σηκώσω τα πόδια μου. Από το μεσημέρι οι παρενέργειες γίνονται πιο ήπιες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Θα ψάχνουμε AstraZeneca και δε θα βρίσκουμε στο τέλος :lol: Κάπου διάβασα ότι οι 40άρηδες έκλεισαν όλα τα ραντεβού μέχρι μέσα Ιουνίου και άνοιξαν επιπλέον εμβολιαστικές γραμμές για να καλυφθεί η ζήτηση.
Λογικό είναι να κλείσουν αμέσως. Σήμερα το πρωΐ στην ΕΤ-3 έλεγε ότι το 99.9% πηγαίνει στο ραντεβού του. Αν είναι αλήθεια, είναι πραγματικά απίστευτο!
Επίσης άκουσα ότι έχουν γίνει περίπου ένα δισεκατομμύριο εμβολιασμοί στον κόσμο!!!
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Η απαγόρευση μουσικής πώς συμβάλλει στην αντιμετώπιση του ιού ;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο περισσότερο δυνατή η μουσική, τόσο περισσότερο φωνάζουμε διευκολύνοντας τη μετάδοση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι σας κάνει να πιστεύεται ότι ο Μπόρις με 42 κρουσμάτα/100.000 θα αφήσει τους Άγγλους του να πάνε σε περιοχές στην Ευρώπη όπως Πορτογαλία (75/100.000) ,Ιταλία (338/100.000) ?

Απ' την άλλη έχουμε και πολυ αισιόδοξες,ασφαλείς ,ήρεμες και "κουρασμένες" χώρες που τα ανοίγουν όλα χωρίς μέτρο ,θέλουν και μειωμένα κρούσματα αλλά και πολλούς τουρίστες....δεν γίνεται να τα έχεις ολα στην ζωή λέω εγώ 🙄

(Αναμένουμε μέχρι της 4 Μαίου να δούμε )



Τροφή για σκέψη : το πιστοποιητικό(το πράσινο ,μπλε ή οποιο νάνε )δημιουργήθηκε για την αντιμετώπιση της πανδημίας ή για την δυνατότητα μετακίνησης?🙄(demo of νέα κανονικότητα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Για όσους ρωτάνε γιατί δεν επιτρέπεται η μουσική

 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.
Εγω ως 24χρονος και υποχρεος για στρατιωτικη θητεια τον Αυγουστο περιμενω πως και πως να ανοιξει η πλατφορμα(ειπαν μεσα Μαιου για τους 18-29). Ποιο απ τα 3 εμβολια ( j&j , pfizer, moderna) ειναι το πιο πιθανο να μου τύχει και ποιο είναι θεωρητικά το καλύτερο; Κανενα ιατρο έχει το παρεάκι εδώ;
Το ιδιο ειναι ρε φιλε τωρα τι το ψαχνεις.Οι μισοι αρνητες φοβουνται να εμβολιαστουν ενω παραλληλα καπνιζουν οδηγανε μιλωντας στο κινητο και χωρις κρανος... τι να λεμε τωρα παρανοια επικρατει στο κοσμο (ιδιαιτερα των μεγαλων ηλικιων)
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Για όσους ρωτάνε γιατί δεν επιτρέπεται η μουσική

Καλά τώρα. Εύγε να τους Φωνάξουμε και δυνατάάάά,,,...όπως ΦΩΝΑΚΛΟΥΝ όσοι έχουν απολέσει την ακοή των.
Πες, πες, όλο και κάτι γίνεται.
Μη λέγοντας τίποτα όμως, απλά κανείς δεν ακούει. Αρα! Απο μόνοι τους δεν κάνουν τίποτα που να είναι ξεκάθαρα ωφέλιμο. Πάντα θα έχει και λίγη να δεις πως τη λένε,,, (που..ιά). :morning1:

Ακόμα, θα πρέπει να βάλουν ταμπέλες στους κουφούς...(εξευγενισμένα, βαρήκοους. Αλλά που είδατε πολιτικοί να μιλούν - πράττουν εξευγενισμένα;
θα σας πω εγώ...ΠΟΥΘΕΝΑ!
κεκαλυμμένα ίσως

Να μας αφήσουν ελεύθερους όλους και να εφαρμόσουν τα αποτελέσματα της έρευνας, που έκαναν οι Γιατροί στο Παπανικολάου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σόβαρο πρόβλημα ασφαλείας με το Ρώσικο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Σόβαρο πρόβλημα ασφαλείας με το Ρώσικο.
Απλά δεν έχει τόσο υψηλή αποδοτικότητα όσο τα δυτικά. Σε λίγο θα ξέρουμε λόγω Ουγγαρίας. Αν σε ένα δεκαήμερο δεν έχουν γερή κάμψη στους θανάτους, δεν θα είναι τόσο αποδοτικό.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top