• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Εγώ εμβολιάστηκα και η "γιατρός" ξαφνιάστηκε επειδή ήμουν εντάξει και πήγα να κάνω το εμβόλιο (όντας οροθετικός). Μετά μου έλεγε κάτι ασυναρτησίες ότι και καλά "δεν επιτρέπετε να το κάνεις,ποιος σε άφησε;". Τι ποιος με αφησε μαρή της είπα,ο γιατρός μου μια χαρά με βρίσκει και στο κάτω κάτω η πλατφόρμα βγάζει ότι μπορώ και έχω δικαίωμα. Το βούλωσε βέβαια μετά.
Ε καλά δεν νομίζω να έγινε discrimination σε βάρος σου. Για την υγεία σου ήταν το ενδιαφέρον.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ε καλά δεν νομίζω να έγινε discrimination σε βάρος σου. Για την υγεία σου ήταν το ενδιαφέρον.
Δε με πείραξε τόσο αυτό,αλλά έκανε κάτι αδιάκριτες ερωτήσεις τύπου "πως το κόλλησες" που με έκαναν να νιώσω άβολα. Σίγουρα δεν ήταν discrimination,αλλά σε αυτή τη χώρα εν έτη 2021 να μη μπορεί ένας άνθρωπος να ξεχωρίσει το AIDS (το σύνδρομο,δηλαδή μια σούμα από συμπτώματα) με το HIV (δηλαδή τον ιό ο οποίος είναι αυτός που είναι μεταδοτικός)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βέβαια,αυτά που γνωρίζει ένας ανειδίκευτος ιατρός για το hiv είναι και όσα γνωρίζουμε όλοι από το "υπεροχο" βιβλίο βιολογίας γ' Λυκείου,οπότε καταλαβαίνω και την άγνοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Εγώ το γύρισα σε pfizer πάντως αφού είδα κι αυτά του cdc που 'χε βάλει ο @chester20080 (προηγουμένως νόμιζα ότι τα περιστατικά μυοκαρδίτιδας εμφανίζονταν μόνο για pfizer κι όχι γενικά για mrna.)
Τουλάχιστον pfizer ξέρω μπόλικα άτομα που 'χουν κάνει και είχαν απλά τα κλασικά θέματα μετά (+ γρηγορότερα 2η δόση + εμβολιαστικό σε πιο βολικό μου μέρος), moderna τους ψάχνεις με το κυάλι.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Εγώ το γύρισα σε pfizer πάντως αφού είδα κι αυτά του cdc που 'χε βάλει ο @chester20080 (προηγουμένως νόμιζα ότι τα περιστατικά μυοκαρδίτιδας εμφανίζονταν μόνο για pfizer κι όχι γενικά για mrna.)
Τουλάχιστον pfizer ξέρω μπόλικα άτομα που 'χουν κάνει και είχαν απλά τα κλασικά θέματα μετά (+ γρηγορότερα 2η δόση + εμβολιαστικό σε πιο βολικό μου μέρος), moderna τους ψάχνεις με το κυάλι.
Εγώ μεταξύ των δύο εφόσον είμαστε στη φάση του να επιλέξουμε, θα έλεγα της pfizer ότι έχει ενα κλικ παραπανω αποτελεσματικοτητα στις μεταλλαξεις και στη μειωση μεταδοτικοτητας. Βέβαια πρώτες έρευνες είναι αυτές, ακόμα είναι νωρις για να πουμε με σιγουρια. Τωρα απο side effects ειναι συμβιβασμος. Το θεμα μυοκαρδιτιδας ειναι και στα δυο, γενικα για mRNA απ'ό,τι έχω δει ναι.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.
Όχι θα πάει αναγκαστικά με μέτρα μέχρι να εμβολιαστει το 100%.
Γιατί νομίζεις δίνουν τα προνόμια;
Στην Αμερική οι εμβολιασμοί είναι στάσιμοι. Στο in.gr νομίζω έχει ρεπορτάζ για 21 εκατομμύρια J&J που λήγουν
Δεν γινεται να εφαρμοσει αλλα μετρα αλλα μαλλον δεν μπορεις να το καταλαβεις.Κριμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Προτιμώ τους 8 νεκρούς της Βρετανίας από τους 371 νεκρούς της Ρωσίας.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν γινεται να
Αναλύοντας μόνο το ποιο πάνω, φτάνει και περισσεύει.
Και αυτό γιατι οι αποφάσεις που δεχόμαστε το απορρίπτουν κάθε φορά που έρχονται σε γνώση μας.
Δεν γίνεται... μα πώς έγινε...και γιατί έγινε, δεν βλέπουν οτι...
Και βέβαια βλέπουν και βέβαια ξέρουν.
Και κάθε που αποφασίζουν, εμείς τότε μόνο μαθαίνουμε οτι ΝΑΙ, γίνεται ότι νομίζουμε οτι ΔΕΝ γίνεται.
εφαρμοσει αλλα μετρα αλλα μαλλον δεν μπορεις να το καταλαβεις.

Και τότε όλοι μας λέμε την λέξη που γράφεις. Και συμφωνούμε αναξαρτήτως χρώματος. Κομματικού εννοώ.

Κρίμα...

Συμφωνώ...
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Δεν γινεται να εφαρμοσει αλλα μετρα αλλα μαλλον δεν μπορεις να το καταλαβεις.Κριμα.
Εφόσον έχει το σωσίβιο από την ΕΕ μπορεί να εφαρμόσει.
Σήμερα το capital.gr μιλάει για 4ο κύμα. Το liberal χθες...και αυτά δεν είναι όποια και όποια ΜΜΕ. Εκπέμπουν μέσα από το Μαξίμου. Τροφή για σκέψη
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.
Εφόσον έχει το σωσίβιο από την ΕΕ μπορεί να εφαρμόσει.
Σήμερα το capital.gr μιλάει για 4ο κύμα. Το liberal χθες...και αυτά δεν είναι όποια και όποια ΜΜΕ. Εκπέμπουν μέσα από το Μαξίμου. Τροφή για σκέψη
θα εφαρμοστουν στην πραξη? Η απαντηση ειναι οχι.Ρωτα πρωτα πρωτα τον εαυτο σου αμα τα εφαρμοσει.Μη πεις για αστυνομια γιατι θα με πιασουν τα γελια
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
θα εφαρμοστουν στην πραξη?
Δεν έχεις καμία απορία για το πώς σε και με ή μας, οδήγησαν εδώ που είμαστε;
Η απαντηση ειναι οχι.
Σύ είπας. Διατηρώντας πάντα (τας επιφυλάξεις μου), βεβαίως -βεβαίως.
Ρωτα πρωτα πρωτα τον εαυτο σου αμα τα εφαρμοσει.
χμμμ... τώρα τί μου θύμησες.
Ενα γιαταγάνι στο λαιμό και πάρα πολλοί φώναξαν Αλάχ, Αλάχ... αλαξοπιστώντας εννοώ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
@Πουπουλίνα σήμερα ο πατέρας μου ειναι πολυ καλυτερα!! Εχει 37.2 πυρετο και δεν εχει πονο στο χερι.

Σε ευχαριστώ ξανα για το ενδιαφερον, ευχομαι τα καλύτερα και σε εσενα!!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:alljumpy:ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ:alljumpy:

Ο Fockos στις 8:51 μ.μ.θα δημοσιεύσει αποκλειστικά εδώ σε αυτό θέμα τα αντισώματα του 4 μήνες μετά τη δεύτερη δόση του εμβολίου της Pfizer. Θα ακολουθήσει σχολιασμός των αποτελεσμάτων από τον ίδιο το Φόκο.
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο ταδε εφη..Δρακουμελ! Ξεφτιλααααα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.

Το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο ταδε εφη..Δρακουμελ! Ξεφτιλααααα

ΝΤΡΟΠΉ ΠΈΘΑΝΑΝ ΤΌΣΑ ΆΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΚΌΜΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΉΣΟΥΝ.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,914 μηνύματα.

Το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο ταδε εφη..Δρακουμελ! Ξεφτιλααααα
Πέφτω απ' τα σύννεφα. #not
Κατά τ' άλλα, θίχτηκαν κάποιοι με τη λέξη "ξεστοκάρισμα".
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
ΝΤΡΟΠΉ ΠΈΘΑΝΑΝ ΤΌΣΑ ΆΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΚΌΜΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΉΣΟΥΝ.

Το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο ταδε εφη..Δρακουμελ! Ξεφτιλααααα
Καλά είπε ο Κουλής. Όσοι κάναμε AstraZeneca day one έχουμε αντισώματα αυτή τη στιγμή. Ο Φώτης που περιμένει το μοριακό για παράδειγμα δεν έχει καθόλου αντισώματα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Το θέμα είναι ότι όταν άλλα λες την Κυριακή και άλλα την Δευτέρα δεν μένει ίχνος συνέπειας και αξιοπιστίας και καταντάς ανέκδοτο.

Όχι ότι δεν τους καταλάβαμε τόσους μήνες αλλά τώρα το τερμάτισαν.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Το θέμα είναι ότι όταν άλλα λες την Κυριακή και άλλα την Δευτέρα δεν μένει ίχνος συνέπειας και αξιοπιστίας και καταντάς ανέκδοτο.

Όχι ότι δεν τους καταλάβαμε τόσους μήνες αλλά τώρα το τερμάτισαν.

Σαφώς και το τερμάτισαν.​

Καλό θα ήταν να μας πουν την σύσταση της επιτροπής και την θέση του εκπρόσωπου της κυβέρνησης.
Γιατι υπάρχει και το δαχτυλάκι της κυβέρνησης μέσα.
Δεν είναι ξεκάρφωτοι τα μέλη της Επιτροπής Εμβολιασμού.
Επίσης, τί θα πει <<κάνει σύσταση>>.
Ευθύνες δεν υπάρχουν;
Και για πόσο ακόμα θα μας <<κάνουν συστάσεις>>;
Δίχως αποδεδειγμένες έρευνες, πού μας οδηγούν;
Σε ένα απο τα πειραματικά εμβόλια, τώρα που για πολλούς ίσως αποδειχτεί οτι <<είναι πολύ αργά>>, μας έκαναν συστάσεις.
Τί θα μπορούσαμε να περιμένουμε απο τα άλλα;

Σύμφωνα με πληροφορίες η Επιτροπή Εμβολιασμού κάνει σύσταση να σταματήσουν οι εμβολιασμοί με το σκεύασμα στους κάτω των 60​


Αν αυτό δεν είναι εμπαιγμός, τί άλλο θα μπορούσε να είναι;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top