• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Η Κίνα πρέπει να καταδικαστεί για παγκόσμιο έγκλημα.Ειναι τραγικό αυτό που έκαναν στην ανθρωπότητα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Η Κίνα πρέπει να καταδικαστεί για παγκόσμιο έγκλημα.Ειναι τραγικό αυτό που έκαναν στην ανθρωπότητα.

Το ίδιο λέει και ο Τράμπ, αλλά πιθανότατα έχουν εμπλακεί και κάποιοι Αμερικάνοι αντίπαλοι του προς Σόρος μεριά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Το ίδιο λέει και ο Τράμπ, αλλά πιθανότατα έχουν εμπλακεί και κάποιοι Αμερικάνοι αντίπαλοι του προς Σόρος μεριά.
Δεν περιμένω φίλε δικαίωση αλήθεια.
Η Κίνα είναι ένα Κουμμουνιστικό έκτρωμα που δεν την αφορά η ανθρώπινη ζωή.Οτι κάνουμε οι δυτικές χώρες,από εμάς θα βρεθεί το εμβόλιο.😥
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
H καραντίνα του αιώνα. Μετά έχει δίκιο να θυμώσει ο Χαρδαλιάς. :cool:

Ή όταν η βλαχειά δεν κρύβεται.
Όμως
Τι νόημα έχει αν τα πάμε καλά που πήραμε νωρίς μέτρα αν δεν σταματήσουμε τις πτήσεις που ακόμα υπάρχουν απο ότι ακούω και αν δεν παραμείνουν κλειστά τα σύνορα μέχρι να είμαστε ασφαλείς;
Ήμουν σίγουρη οτι η Κίνα θα ξανακυλίσει.Μα δεν γίνεται αν επιτρέπονται τα ταξίδια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παρέμβαση εισαγγελέα για τα περιστατικά σε εκκλησίες σε Κουκάκι και Κέρκυρα ζήτησε ο Χαρδαλιάς
Την άμεση παρέμβαση εισαγγελέα ζήτησε ο υφυπουργός Πολιτικής Προστασίας και Διαχείρισης Κρίσεων Νίκος Χαρδαλιάς μετά τα περιστατικά που σημειώθηκαν σήμερα Κυριακή των Βαϊων 12 Απριλίου 2020 σε εκκλησίες στο Κουκάκι και στην Κέρκυρα.
“Αυτά που συνέβησαν σήμερα σε εκκλησίες στο Κουκάκι και στην Κέρκυρα συνιστούν παράβαση των νόμων και των εντολών της Ιεράς Συνόδου και θέτουν σε μεγάλο κίνδυνο τη ζωή πολιτών και τη δημόσια υγεία. Επικοινώνησα με τον Υπουργό Δικαιοσύνης προκειμένου να ζητήσει από τις Εισαγγελικές αρχές να κινηθούν οι νόμιμες διαδικασίες”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο κ. Χαρδαλιάς.

Να σημειωθεί ότι στο Κουκάκι σύμφωνα με φωτογραφικό υλικό που είδε το φως της δημοσιότητας φέρεται ο ιερέας στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικόλαου, να προσφέρει τη Θεία Μετάληψη σε πιστούς από την πίσω πόρτα του ναού, κάτι για το οποίο η Αριχειπισκοπή θα πραγματοποιήσει έρευνα για το κατά πόσο παραβιάστκαν οι κανόνες που θέσπισε το κράτος για την αποφυγή μετάδοσης του κορονοϊού.

Παρόμοια περίπτωση κοινωνίας πιστών, φέρεται να υπάρχει και στην Κέρκυρα και συγκεκριμένα στον Ι.Ν. του Αγίου Σπυρίδωνος σύμφωνα με τοπικά ΜΜΕ.

Την ίδια ώρα, από το Γραφείο Τύπου της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών ανακοινώνεται ότι «Η Ιερά Αρχιεπισκοπή Αθηνών ερευνά το περιστατικό στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικόλαου στο Κουκάκι και θα προβεί άμεσα στις δέουσες ενέργειες. Υπενθυμίζεται ότι οι αποφάσεις της Ιεράς Συνόδου είναι δεσμευτικές για όλους τους κληρικούς της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών και των Ιερών Μητροπόλεων της Εκκλησίας της Ελλάδος και πρέπει να τηρούνται απαρεγκλίτως. Η Ιερά Σύνοδος ακολουθεί πιστά όλες τις οδηγίες και όλες τις υποδείξεις των αρμοδίων αρχών της Πολιτείας για την αποτελεσματική αντιμετώπιση της πανδημίας του κορωνοϊού». Σημειώνεται ότι εφημέριος της εκκλησίας του Αγίου Νικολάου στο Κουκάκι φέρεται από κάποια ΜΜΕ ότι έχει προσφέρει τη Θεία Μετάληψη σε πιστούς.
Τον πούλο αδελφή μου,τον πούλο.:devil:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω παντως μετα τον σημερινο πυρετο που ανεβασα, αναθεωρησα και δεν προκειται να ξαναπατησω εξω. Μαλλον με χτυπησε ο ηλιος και η ζεστη (εκατσα με τις ωρες), αφυδατωθηκα, και εκανα δεκατα, τωρα ειμαι μια χαρα, αλλα ο τρομος που ενιωσα σκεφτοντας οτι μπορει να εχω κολλησει, δεν περιγραφεται. Δεν ξαναβγαινω εξω. Παραγγειλαμε ποδηλατο και παγκο γυμναστικης και ολα τα ψωνια πλεον θα τα κανουμε online. Αν δεν βγει εμβολιο δεν προκειται να ησυχασουμε και θα εχουμε συνεχεια κρουσματα. Οχι πολλα, αλλα θα εχουμε. Πιστευω οτι η Κινα εκρυψε πολλα δεδομενα και τον πραγματικο αριθμο κρουσματων και θανατων και πηραμε μια γευση απο Ιταλια. Φανταστειτε να μην εμπαιναν σε καραντινα ποσοι θα πεθαιναν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Εγω παντως μετα τον σημερινο πυρετο που ανεβασα, αναθεωρησα και δεν προκειται να ξαναπατησω εξω. Μαλλον με χτυπησε ο ηλιος και η ζεστη (εκατσα με τις ωρες), αφυδατωθηκα, και εκανα δεκατα, τωρα ειμαι μια χαρα, αλλα ο τρομος που ενιωσα σκεφτοντας οτι μπορει να εχω κολλησει, δεν περιγραφεται. Δεν ξαναβγαινω εξω. Παραγγειλαμε ποδηλατο και παγκο γυμναστικης και ολα τα ψωνια πλεον θα τα κανουμε online. Αν δεν βγει εμβολιο δεν προκειται να ησυχασουμε και θα εχουμε συνεχεια κρουσματα. Οχι πολλα, αλλα θα εχουμε. Πιστευω οτι η Κινα εκρυψε πολλα δεδομενα και τον πραγματικο αριθμο κρουσματων και θανατων και πηραμε μια γευση απο Ιταλια. Φανταστειτε να μην εμπαιναν σε καραντινα ποσοι θα πεθαιναν.
Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω.
Αυτό σκέφτομαι και γω. Αν με δω να ανεβάζω πυρετό ή πονόλαιμους κοκ δεν θα με σκοτώσει ο ιός, θα προλάβει ο τρόμος μου πρώτα να το κάνει. :crazy:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω.
Αυτό σκέφτομαι και γω. Αν με δω να ανεβάζω πυρετό ή πονόλαιμους κοκ δεν θα με σκοτώσει ο ιός, θα προλάβει ο τρόμος μου πρώτα να το κάνει. :crazy:
Εχω κανει και το εμβολιο της γριπης, οποτε αν εμφανισω συμπτωματα γριπης θα ξερω οτι ειναι κορονοιος. Κυριολεκτικα καθε 5 λεπτα εβαζα θερμομετρο σημερα. Τωρα ειμαι στο 36.6 και ηρεμισα και δεν εχω αλλα συμπτωματα, αλλα εζησα τρελο αγχος απο τις 5 το απογευμα μεχρι τις 10 το βραδυ.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εγω παντως μετα τον σημερινο πυρετο που ανεβασα, αναθεωρησα και δεν προκειται να ξαναπατησω εξω. Μαλλον με χτυπησε ο ηλιος και η ζεστη (εκατσα με τις ωρες), αφυδατωθηκα, και εκανα δεκατα, τωρα ειμαι μια χαρα, αλλα ο τρομος που ενιωσα σκεφτοντας οτι μπορει να εχω κολλησει, δεν περιγραφεται. Δεν ξαναβγαινω εξω. Παραγγειλαμε ποδηλατο και παγκο γυμναστικης και ολα τα ψωνια πλεον θα τα κανουμε online. Αν δεν βγει εμβολιο δεν προκειται να ησυχασουμε και θα εχουμε συνεχεια κρουσματα. Οχι πολλα, αλλα θα εχουμε. Πιστευω οτι η Κινα εκρυψε πολλα δεδομενα και τον πραγματικο αριθμο κρουσματων και θανατων και πηραμε μια γευση απο Ιταλια. Φανταστειτε να μην εμπαιναν σε καραντινα ποσοι θα πεθαιναν.


Αυτό που φοβάμαι δεν ειναι τοσο να μην κολλήσω εγώ αλλα οι γονεις μου :(
Γι αυτό αν κι φυσικά μου λειπει η ζωη πριν την καραντίνα κι θέλω να ανοίξουν κάποια πράγματα, για την οικονομία κυρίως φοβάμαι μετά μην τους κολλήσω.
Απο οτι κατάλαβα μεσα Μαΐου θα ανοίξουν σιγά σιγά κι μεγαλα καταστήματα κι σχολεία -πανεπιστήμια , θα γίνουν κι εξετάσεις.
Και δεν οτι δέν θελώ την κανονικότητα αλλα πως θα ξέρω οτι δε θα τους φέρω κατι απ εξω;
Προς το παρών ζουμε σε αλλο σπιτι κι νομίζω έτσι όπως εξελίσσεται η κατάσταση ετσι θα το παμε μέχρι το τέλος του 20.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Εχω κανει και το εμβολιο της γριπης, οποτε αν εμφανισω συμπτωματα γριπης θα ξερω οτι ειναι κορονοιος. Κυριολεκτικα καθε 5 λεπτα εβαζα θερμομετρο σημερα. Τωρα ειμαι στο 36.6 και ηρεμισα και δεν εχω αλλα συμπτωματα, αλλα εζησα τρελο αγχος απο τις 5 το απογευμα μεχρι τις 10 το βραδυ.
Πωπω!
Ο εφιάλτης μου είναι αυτός! Για αυτό βγαίνω κάθε 14 μέρες μόνο για ΣΜ και βασικά για φρέσκα φρούτα και λαχανικά,τα άλλα αποθηκεύονται τα έχω. Όμως με πιάνει ψυχοπλάκωμα όταν βγαίνω έξω και βλέπω πως είμαστε, εννοώ με μάσκες γάντια κοκ, όλη αυτή τη φάση και μου σπάει τα νεύρα όλη αυτή η διαδικασία μετά το ΣΜ.Απολύμανση κοκ.Και μετά έχω και το άγχος μήπως κόλησα κάτι. :loltooth:

Αυτό που μου λείπει περισσότερο δεν είναι το έξω, είναι η ξεγνασιά όταν είμαι έξω και όταν γυρνάω σπίτι.Να μην φοβάμαι να αγγίξω πράγματα κοκ.Και δυστυχώς αυτό θα το ζούμε μέχρι να βγει εμβόλιο και να το κάνουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό που φοβάμαι δεν ειναι τοσο να μην κολλήσω εγώ αλλα οι γονεις μου :(
Γι αυτό αν κι φυσικά μου λειπει η ζωη πριν την καραντίνα κι θέλω να ανοίξουν κάποια πράγματα, για την οικονομία κυρίως φοβάμαι μετά μην τους κολλήσω.
Απο οτι κατάλαβα μεσα Μαΐου θα ανοίξουν σιγά σιγά κι μεγαλα καταστήματα κι σχολεία -πανεπιστήμια , θα γίνουν κι εξετάσεις.
Και δεν οτι δέν θελώ την κανονικότητα αλλα πως θα ξέρω οτι δε θα τους φέρω κατι απ εξω;
Προς το παρών ζουμε σε αλλο σπιτι κι νομίζω έτσι όπως εξελίσσεται η κατάσταση ετσι θα το παμε μέχρι το τέλος του 20.
Λάθος κατάλαβες.Τα σχολεία και λοιπά ιδρύματα θα είναι τα τελευταία που θα ανοίξουν.

Και πρώτα θα ανοίξουν κομμωτήρια με ραντεβού, γενικά μικρές επιχειρήσεις θα υπάρχει ένα διάστημα να δούμε αν χειροτερεύει το πράγμα,να τσεκάρουν δηλαδή ότι δεν αυξάνονται τα κρούσματα .Αν δεν αυξάνουν πάμε και στα επόμενα.Αν αυξάνονται ξανακλείνουν.
Τόσο σταδιακά.
Δεν τα βγάζει το κεφάλι μου,το άκουσα να το λέει λοιμοξιολόγος.Πολύ σταδιακά θα πάμε και τελευταία σχολεία κοκ
Παίζει κιόλας να μην ανοίξουν και καθόλου για παιδιά και να γίνουν μόνο οι πανελλήνιες,αν πάμε όπως πάμε τώρα.:/:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.
Παίζει κιόλας να μην ανοίξουν και καθόλου για παιδιά και να γίνουν μόνο οι πανελλήνιες,αν πάμε όπως πάμε τώρα.
Ναι από όσο έχω καταλάβει το άνοιγμα θα γίνει με την αντίστροφη σειρά από το κλείσιμο, οπότε πράγματι τα σχολεία θα άνοιγαν τελευταία αλλά δε θα ανοίξουν, το άκουσα και στο ραδιόφωνο, μόνο για την τρίτη λυκείου για τις πανελλήνιες, δε θα γίνουν ούτε προαγωγικές εξετάσεις.

Γενικά πάντως πιστεύω οτι μέχρι να βρεθεί το φάρμακο και να διανεμηθεί ή το εμβόλιο, θα είμαστε σε on and off lockdown. Αυτό μού είπε οτι λένε και στην Αμερική μια γνωστή μου.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Ναι από όσο έχω καταλάβει το άνοιγμα θα γίνει με την αντίστροφη σειρά από το κλείσιμο, οπότε πράγματι τα σχολεία θα άνοιγαν τελευταία αλλά δε θα ανοίξουν, το άκουσα και στο ραδιόφωνο, μόνο για την τρίτη λυκείου για τις πανελλήνιες, δε θα γίνουν ούτε προαγωγικές εξετάσεις.

Γενικά πάντως πιστεύω οτι μέχρι να βρεθεί το φάρμακο και να διανεμηθεί ή το εμβόλιο, θα είμαστε σε on and off lockdown. Αυτό μού είπε οτι λένε και στην Αμερική μια γνωστή μου.
Έτσι ακριβώς. Και αυτό είναι που με ρίχνει περισσότερο.Όχι το να έμενα ακόμα και 3 μήνες μέσα, αλλά μετά να τελείωνε.
Και το εμβόλιο θα αργήσει διότι πρέπει να γίνουν αρκετές δοκιμές δεν το βάζεις έτσι σε υγιή κόσμο.18 μήνες κανονικά έχουν πει ,θα δούμε βέβαια.Και αν βγει.Δεν βγαίνουν πάντα για όλες τις ασθένειες.

Η ελπίδα για την ώρα είναι τουλάχιστον φάρμακα και καλά φάρμακα.Πιο γρήγορα θα βγούν.
Επίσης με αγχώνει και το οικονομικό θέμα μετά.:vava:
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Μην κανονίσουν μόνο να ανοίξουν τα σύνορα με την Κίνα και απέλαση όλων των Κινέζων ως υγειονομικά επικίνδυνοι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Μην κανονίσουν μόνο να ανοίξουν τα σύνορα με την Κίνα και απέλαση όλων των Κινέζων ως υγειονομικά επικίνδυνοι.
Οι κινεζοι που μένουν μόνιμα εδώ γιατί είναι επικίνδυνοι;Επειδή δεν σου αρέσουν εσένα;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Δηλαδή τι έκαναν;
Το να τρως νυχτερίδες και αφού ξέρεις από τον Δεκέμβριο ότι έχεις μια νέα ασθένεια και να μην κανείς τίποτα δεν θέλει και κάτι άλλο.

Ξέρω η Κίνα είναι Σοσιαλιστική άρα θα την υπερασπιστείς μέχρι τέλος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Αυτά τα βιντεακια με τους Κινέζους που όλο περηφάνια δήλωναν στο διαδίκτυο οτι κατάφεραν και κόλλησαν τον ιο σε Ευρωπαίους και Αμερικανους... δεν τα χαρακτήριζω...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Αυτά τα βιντεακια με τους Κινέζους που όλο περηφάνια δήλωναν στο διαδίκτυο οτι κατάφεραν και κόλλησαν τον ιο σε Ευρωπαίους και Αμερικανους... δεν τα χαρακτήριζω...
Ο πολύ Σοσιαλισμός χαζεύει φίλε!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top