• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ισχυει αυτο για τα μετρα γιατι το βλεπουμε και εδω οπου ανατολικα η κατασταση ειναι πολυ χειροτερη με καποιες περιοχες να δηλωνουν 100+ θανατους ημερησιως. Εμεις πηραμε νωρις μετρα και συντομα θα αρθουν αρκετα περιοριστικα μετρα. Οχι οτι ειμαστε ιδιαιτερα περιορισμενοι, αφου μπορεις πχ να παρεις καφε και να τον πιεις σε παρκο ή παραλια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Αυτό ηταν και το μεγαλο λάθος της Γαλλίας. Άφησε να διεξαχθούν δημοτικές εκλογές στις οποίες συμμετείχαν κυρίως ηλικιωμένοι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Κατέληξε 35χρονος χωρίς υποκείμενα νοσήματα. :/:
Στους 119 οι νεκροί από κορωνοϊό στην Ελλάδα: Κατέληξαν 35χρονος και 75χρονος
Ακόμη δύο άτομα έχασαν τη ζωή τους λόγω κορωνοϊού στην Ελλάδα.

Ειδικότερα, πρόκειται για δύο άνδρες, ηλικίας 35 και 75 ετών.

Ο 35χρονος δεν είχε υποκείμενα νοσήματα και νοσηλευόταν στο νοσοκομείο «Άγιος Δημήτριος» στη Θεσσαλονίκη.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Πάντως η Σουηδία είναι σε απόλυτη καταρρευση. 185 νεκροί μόνο σημερα σε μια χώρα με μικρότερο πληθυσμό από την Ελλάδα. Είναι απίστευτο και εφιαλτικό για μια τόσο μικρή χώρα όπως η Σουηδια. Η οποία έκλεισε εκκλησίες, απαγόρευσε συγκεντρώσεις, εκλεισε λυκεια και πανεπιστημια... Φανταστείτε να μην τα είχε κάνει κι αυτα...
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρε, εγώ έχω μείνει στο ότι την άλλη εβδομάδα αρχίζουν να χαλαρώνουν τα μέτρα. Τι συνεχίζετε να ποστάρετε για νεκρούς; Να ανοίξει η οικονομία, να βγούμε και λίγο από το σπίτι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Δεν μιλάμε για την Ελλάδα. Για την Σουηδία μιλάμε που έχει περισσοτερους νεκρούς σε μία μέρα από ότι η Ελλάδα από την αρχή της επιδημίας :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ρε, εγώ έχω μείνει στο ότι την άλλη εβδομάδα αρχίζουν να χαλαρώνουν τα μέτρα. Τι συνεχίζετε να ποστάρετε για νεκρούς; Να ανοίξει η οικονομία, να βγούμε και λίγο από το σπίτι.

Συμφωνώ!!!!Πρεπει να ανοίξουν τώρα τα μαγαζιά αλλιώς θα έχουμε 15-20% ύφεση φέτος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Θα ανοίγουν σιγά σιγά εκτός κι αν κάνουμε βλακείες και τότε αναγκαστουμε εκ των πραγμάτων να τα ξανακλείσουμε.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πάντως η Σουηδία είναι σε απόλυτη καταρρευση. 185 νεκροί μόνο σημερα σε μια χώρα με μικρότερο πληθυσμό από την Ελλάδα. Είναι απίστευτο και εφιαλτικό για μια τόσο μικρή χώρα όπως η Σουηδια. Η οποία έκλεισε εκκλησίες, απαγόρευσε συγκεντρώσεις, εκλεισε λυκεια και πανεπιστημια... Φανταστείτε να μην τα είχε κάνει κι αυτα...
Δεν είναι σε μία μέρα, είναι και από το ΣΚ που δεν δηλώθηκαν (γιατί ήταν ΣΚ). Να σημειωθεί επίσης ότι η Σουηδία μετράει οποιονδήποτε θάνατο ατόμου covid-19+, ως θάνατο από κορονοιό, άσχετα αν πέθανε από κάτι άλλο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Αρχικα λέγεται Σουηδισταν🤣
Αλλά η Σουηδία δεν εκανε τίποτα για τον Κορωνοιο.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Αρχικα λέγεται Σουηδισταν🤣
Αλλά η Σουηδία δεν εκανε τίποτα για τον Κορωνοιο.

Αντε παλι τα ίδια.
Εχει κλείσει λύκεια πανεπιστήμια μήνα τωρα, ανέβαλε επ αόριστον τις εισαγωγικές.
Εχει πει να χρησιμοποιήσεις τα μεσα για πολυ συγκεκριμένους λόγους, εκανε ελεγχους για συνωστισμό το σκ κι γενικά δεν εχει καμια σχέση με το πως το βλέπουμε εμεις τι γίνεται εκει.Εχει αλλάξει πολυ η ζωη τους.Το ξέρω επειδή ζει εκει η αδερφή μου.
Δεν λεω οτι η αντιμετώπιση τους ειναι ιδανική αλλα δεν ισχύει σε καμια περίπτωση η εικόνα που έχουμε εμείς.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ρε, εγώ έχω μείνει στο ότι την άλλη εβδομάδα αρχίζουν να χαλαρώνουν τα μέτρα. Τι συνεχίζετε να ποστάρετε για νεκρούς; Να ανοίξει η οικονομία, να βγούμε και λίγο από το σπίτι.

13 μέρες και σήμερα. Μετά θα κινηθεί η οικονομία, θα βγούμε από τα σπίτια μας κλπ.

Ιογενής παρένθεση κατα το "αριστερή παρένθεση".
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.


Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο που βάρεσε δυο αρνητικά και δεν ψυλλιάστηκε τίποτα δέκατα τις προηγούμενες μέρες και με το που μπήκε μέσα "γειά σας";

Κάτι δεν κολλάει εδώ...
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πηγούλα; Όχι για αυτό του ΣΚ.

Και τι διαφορά έχει ο covid-19+ από τον κορονοιό;
https://www.thelocal.se/20200414/understanding-swedens-figures-on-the-coronavirus
(ΣΚ included).



Covid19+ εννοώ τους ασθενείς που είναι θετικοί (+) για κορονοϊό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top