• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Δεν μπορεί να βγαίνει ο κάθε ένας άσχετος από το καναπέ του και να λέει ότι ένας ιός είναι ακίνδυνος.Ακομα και η γρίπη δεν είναι ακίνδυνη σε καμία περίπτωση.Το ότι η Ελλάδα πήγε καλά μέχρι τώρα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να αλλάξει.Η Αυστραλία μέχρι πριν 2 εβδομάδες είχε 7 κρούσματα την ημέρα όπως επειδή δεν τήρησαν τα βασικά μέτρα (όχι κάτι το ακραίο) χθες ανακοίνωσε 400.

Τα κρούσματα στην Ελλάδα τώρα είναι σχεδόν όλα εισαγόμενα, οι ίδιοι οι γιατροί καθηγητές το αναγνωρίζουν ότι το περίμεναν και περίμεναν ακόμα περισσότερα για την εποχή που θα άνοιγαν τα σύνορα. Οι υπερβολές συμφωνώ να απαγορευτούν, απαγορεύτηκαν τα πανηγύρια δεν διαφώνησα και κάποια beach bar που γίνεται συνωστισμός να κλείσουν και αυτά. Οι υποχρεωτικές μάσκες στα μπακάλικα τι ρόλο βαράνε με 150 ευρώ πρόστιμο και μάλιστα Ιούλιο μέσα στο κατακαλόκαιρο όταν χειμώνα με έξαρση της πανδημίας και απαγόρευση κυκλοφορίας μας έλεγαν ότι δεν χρειάζεται πουθενά?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Τα κρούσματα στην Ελλάδα τώρα είναι σχεδόν όλα εισαγόμενα, οι ίδιοι οι γιατροί καθηγητές το αναγνωρίζουν ότι το περίμεναν και περίμεναν ακόμα περισσότερα για την εποχή που θα άνοιγαν τα σύνορα. Οι υπερβολές συμφωνώ να απαγορευτούν, απαγορεύτηκαν τα πανηγύρια δεν διαφώνησαν και κάποια beach bar που γίνεται συνωστισμός να κλείσουν και αυτά. Οι υποχρεωτικές μάσκες στα μπακάλικα τι ρόλο βαράνε με 150 ευρώ πρόστιμο και μάλιστα Ιούλιο μέσα στο κατακαλόκαιρο όταν χειμώνα με έξαρση της πανδημίας και απαγόρευση κυκλοφορίας μας έλεγαν ότι δεν χρειάζεται πουθενά?

Εντάξει το ίδιο πράγμα λέμε και εγώ είμαι κατά των υπερβολών (πχ Beach Bar κτλ).Σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω γενικό lock down όμως γιατί τελειώσαμε μετά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Τα μέτρα λαμβάνονται για να μην φτασουμε σε γενικο λοκνταουν.
Οι κλειστοι χωροι (ακομα και με λιγα ατομα) ειναι ισως πιο επικίνδυνοι και απο τα ανοιχτά πανηγύρια. Βεβαια και ο συνωστισμός δεν ειναι καθόλου ακίνδυνος
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Τα μέτρα λαμβάνονται για να μην φτασουμε σε γενικο λοκνταουν.
Οι κλειστοι χωροι (ακομα και με λιγα ατομα) ειναι ισως πιο επικίνδυνοι και απο τα ανοιχτά πανηγύρια. Βεβαια και ο συνωστισμός δεν ειναι καθόλου ακίνδυνος

Σωτήρης Τσιόδρας: Λάθος η χρήση μάσκας από τον γενικό πληθυσμό -Ενέχει κινδύνους

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Αυτο ειναι απο τον Μαρτιο... Απο τοτε μαθαμε πολλα περισσοτερα για τον ιο. Τραμπ, Μπολσοναρο και Τζονσον φορανε πια μασκα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Ο ιατρικη δεχεται τα νεα δεδομένα και προσαρμόζεται. Μονο οι ηλιθιοι δεν προσαρμόζονται στα νεα δεδομένα.

Για διαφορετικές ασθένειες υπάρχουν άλλα δεδομένα, για την ίδια καθόλου οι θεραπείες είναι στάνταρ εκτός αν ήταν διαφορετικός ο ιος τότε από τον σημερινό.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η μάσκα με βαλβίδα λοιπόν, είναι απαγορευτική για τους πολίτες, καθώς συστήνεται μόνο σε επαγγελματίες Υγείας ή σε εργαζόμενους του υγειονομικού τομέα, όπως γιατρούς και νοσηλευτές. Ο λόγος της απαγόρευσης οφείλεται στο γεγονός ότι είναι πολύπλοκη στη χρήση της, γιατί είναι μάσκα υψηλής αναπνευστικής προστασίας και χρειάζεται ειδική εκπαίδευση, μια γνώση που δεν κατέχει το γενικό κοινό. Επιπλέον, όταν χρησιμοποιείται λάθος, απελευθερώνει τα μικρόβια του χρήστη στον αέρα, με αποτέλεσμα να εκθέτει τους γύρω του, είτε παραμένει πλήρως ανοιχτή, εκθέτοντας και τον ίδιο τον χρήστη. Εύκολα λοιπόν, μπορεί να οδηγήσει σε ραγδαία αύξηση της διασποράς του κορονοϊού.


πιστευετε στις σαχλαμαρες που λένε τι εκπαίδευση χρειαζεται καλε η μάσκα με την προβοσκίδα......... δε τους μπορώ άλλο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Για διαφορετικές ασθένειες υπάρχουν άλλα δεδομένα, για την ίδια καθόλου οι θεραπείες είναι στάνταρ εκτός αν ήταν διαφορετικός ο ιος τότε από τον σημερινό
Ο ιος ειναι καινουργιος ακομα. Τωρα σιγα σιγα τον μαθαίνουμε.
Η μάσκα με βαλβίδα λοιπόν, είναι απαγορευτική για τους πολίτες, καθώς συστήνεται μόνο σε επαγγελματίες Υγείας ή σε εργαζόμενους του υγειονομικού τομέα, όπως γιατρούς και νοσηλευτές.
Εννοείται...
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο ιος ειναι καινουργιος ακομα. Τωρα τον μαθαίνουμε.

Εννοείται...
Δεν εχει πολλές για αυτο θέλουν να τις περιορίσουν δε Θέλουν ειδική εκπαίδευση. Δε ρυθμίζεις αναπνευστήρα απλα πρεπει να την αλλάζεις πραγμα που ισχύει και στις απλές μάσκες
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Δεν εχει πολλές για αυτο θέλουν να τις περιορίσουν δε Θέλουν ειδική εκπαίδευση
όταν χρησιμοποιείται λάθος, απελευθερώνει τα μικρόβια του χρήστη στον αέρα, με αποτέλεσμα να εκθέτει τους γύρω του, είτε παραμένει πλήρως ανοιχτή, εκθέτοντας και τον ίδιο τον χρήστη. Εύκολα λοιπόν, μπορεί να οδηγήσει σε ραγδαία αύξηση της διασποράς του κορονοϊού.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
όταν χρησιμοποιείται λάθος, απελευθερώνει τα μικρόβια του χρήστη στον αέρα, με αποτέλεσμα να εκθέτει τους γύρω του, είτε παραμένει πλήρως ανοιχτή, εκθέτοντας και τον ίδιο τον χρήστη. Εύκολα λοιπόν, μπορεί να οδηγήσει σε ραγδαία αύξηση της διασποράς του κορονοϊού.
το ίδιο με την απλή μάσκα όμως φίλε μου. Δεν εχει κάποια ιδιαιτεροτητα η μάσκα με την προβοσκίδα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Τα έσπασαν Μητσοτάκης - Τσιόδρας.

 

dazed

Νεοφερμένος

Ο dazed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως θα σωθούμε με την χρηση μασκας στα σουπερ μαρκετ, χρειάζονται αρκετά μετρά σε κλειστούς χώρους. Στα μπαράκια τουλάχιστον στο νησι μου είναι λες και δεν υπήρξε ποτέ ο ιός
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως θα σωθούμε με την χρηση μασκας στα σουπερ μαρκετ, χρειάζονται αρκετά μετρά σε κλειστούς χώρους. Στα μπαράκια τουλάχιστον στο νησι μου είναι λες και δεν υπήρξε ποτέ ο ιός
Ειναι κλειστοί χωροι;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως θα σωθούμε με την χρηση μασκας στα σουπερ μαρκετ, χρειάζονται αρκετά μετρά σε κλειστούς χώρους. Στα μπαράκια τουλάχιστον στο νησι μου είναι λες και δεν υπήρξε ποτέ ο ιός

Κλείστε το νησί στους τουρίστες, σε ξένους και σε Έλληνες που δεν είναι από το νησί, θα είστε μια χαρά μετά και θα μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.


Θέλω όλα τα παιδιά αν μπορείτε να διαβάσετε τα σχόλια από κάτω στο βίντεο .Ντρέπομαι που ζω σε χώρα με τέτοια άτομα.

Απλά διαβάστε και θα μου πείτε και εσείς.Ειναι το 5ο βίντεο που έχει την φωτογραφία του Χαρδαλιά.


Έχει χαθεί η κοινή λογική. Μεγάλη πλειοψηφία του λαού πιστεύει σε θεωρίες συνωμοσίας. Κι εγώ ντρέπομαι, απορώ και θλίβομαι, αν και νομίζω ότι είναι παγκόσμιο φαινόμενο κι όχι μόνο ελληνικό.

Δείτε κι αυτό...

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top