• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ο Τράμπ ζήτησε, φόρεσε μάσκα και είπε ότι είναι πατριωτικό καθήκον να την φορέσουν όλοι.
Αυτο δεν είναι συγνώμη. Είναι πολύ αργοπορημένη προσαρμογή στα αναμφισβήτητα δεδομένα μετα απο παρα πολλά θύματα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
110137820_3332698916774274_9194297985371034507_n.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Mπα... Η Ελλάδα είναι στην 100 θέση και βάλε χάρη στην σωστή πολιτική που εφάρμοσε
Να οι πρωτες χώρες με αριθμό νεκρών ανά εκατομμύριο. Πρώτη χώρα είναι το Σαν Μαρίνο αλλά το αφαίρεσα για να φανεί η Αρμενία, μια χώρα που δεν ακούει τους επιδημιολόγους...
1596131796001.png


και οι χώρες με τα περισσότερα κρούσματα (ΗΠΑ, Βραζιλία, Ρωσία, Ινδία, Βρετανία...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
'Εχουμε κάποια εικόνα στο τι επιπτώσεις έχει ο ιός στην υγεία των νεαρών ατόμων ή των ασυμπτωματικών
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Όταν έρθει η ώρα για το δεύτερο lockdown θα παραμείνουν οι μάσκες υποχρεωτικές ή θα βάλουν τον Τσιόδρα να ξαναπεί ότι ενέχουν κινδύνους για την δημόσια υγεία?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
'Εχουμε κάποια εικόνα στο τι επιπτώσεις έχει ο ιός στην υγεία των νεαρών ατόμων ή των ασυμπτωματικών
έχουμε, μπορείς να ανατρέξεις στις προηγούμενες σελίδες. Εχουμε άλλωστε 11,5 εκατομύρια τετελεσμένα κρούσματα, δηλ κρουσματα με τελικό αποτέλεσμα.

1596133965496.png
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ φοράω μόνο μίας χρήσης μάσκες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα... Δεν είναι και πολύ ακριβές! Βγαίνει 40-50 λεπτά η μία αν πάρεις πακετακι 10 ή 50 μασκών... Είχα αγοράσει ένα πακετακι 10 τμχ πριν 1 μήνα και έχω χρησιμοποιήσει τις 7 μέχρι τωρα.

Βέβαια εγώ μετακινούμαι με το αυτοκίνητο...
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
@Unseen skygge
Ποσο καλα τα λέμε εξω από το χορό..
Αν κολλουσε και πέθαινε ο πατερας σου ή ο αδερφός σου (λεμε τωρα), θα έλεγες τα ιδια?

Μην ξεχνάς ότι πιθανότητες θνησιμότητας λόγω ιου έχουν και οι νεαρότερες ηλικίες, οχι μονο οι μεγάλοι. Θα παίξεις με τις πιθανότητες ή οι πιθανότητες θα παίξουν εσενα λες?
Και αντε παιρνεις το ρίσκο για τον εαυτό σου.
Αλλα δεν εχεις κανενα δικαίωμα να παιζεις με τις ζωές άλλων.
Αν χτυπούσε απλώς τον πατέρα μου θεωρώ πως πάλι θα έλεγα τα ίδια. Εάν χτυπούσε τον πατέρα μου και πέθαινε τότε δεν θα έλεγα τα ίδια λόγω συναισθηματικής φόρτισης. Αυτή την στιγμή όμως που δεν έχει χτυπήσει κανένα ακόμα από την οικογένεια μου μπορώ να σου πω πως οι πιθανότητες του να πεθάνει ο πατέρας μου από κορώνα είναι κατά πολύ λιγότερες από το να έχει καρκίνο ή κάτι άλλο. Γενικά όλοι από κάτι θα πάμε. Μπορεί σε 5 χρόνια από τώρα να γίνει πόλεμος με ρίξη ατομικών βομβών και όλα αυτά που διαδραματίζονται τώρα να φαντάζουν το μικρό σπίτι στο λιβάδι. Ανέκαθεν υπήρχαν ασθενειες στην ανθρώπινη ιστορία και πολλές από αυτές εξαιρετικά θανατηφόρες μάλιστα ωστόσο πρώτη φορά η ανθρωπότητα παίρνει τόσο σοβαρά μέτρα προστασίας για την ανθρώπινη ζωή. Ωστόσο όλα αυτά είναι εφήμερα και το μοναδικό κατασταλτικό μέτρο είναι το εμβόλιο. Σκεφτείτε λίγο ένα 2ο κύμα covid που έχει μεταλλαχθεί και έχει γίνει πιο θανατηφόρος. Για όσα χαιρομασταν πέρυσι την άνοιξη μετά θα κλαίμε. Γιατί πέρα από το lockdown όλα τα άλλα μέτρα που παίρνουμε είναι αναποτελεσματικά. Να την χέσω την μάσκα όταν μπαίνω μέσα στον ΟΑΣΘ και ο κόσμος είναι σαν τις σαρδέλες. Εκεί δηλαδή η μάσκα θα προστατέψει;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
οι πιθανότητες του να πεθάνει ο πατέρας μου από κορώνα είναι κατά πολύ λιγότερες από το να έχει καρκίνο ή κάτι άλλο
Καλά, από καρκίνο δεν πεθαίνεις σε μια βδομάδα... Σε μεγάλες ηλικίες δε οι καρκίνοι εξελίσσονται τόσο αργά που το πιο πιθανο είναι να πεθάνεις απο γηρατεια ή από οποιιαδήποτε άλλη αιτία...

ωστόσο πρώτη φορά η ανθρωπότητα παίρνει τόσο σοβαρά μέτρα προστασίας για την ανθρώπινη ζωή.
καλό αυτό.

Σκεφτείτε λίγο ένα 2ο κύμα covid που έχει μεταλλαχθεί και έχει γίνει πιο θανατηφόρος.
Όλα είναι πιθανά. Συνήθως βεβαια συμβαίνει το αντίθετο.
Ξέρουμε πλέον οτι πρέπει να χρησιμοποιούμε αντιπηκτικά, πότε να χρησιμοποιούμε αναπνευστήρα κτλ κτλ. Λάθη που πιθανόν θα συνεχίζαμε να κάνουμε αν είχε κρασάρει το σύστημα και δεν προλαβαίναμε να λειτουργήσουμε με λογική. Χάρη σε αυτές τις ελάχιστες γνώσεις έχουν σωθεί ίσως εκατοντάδες χιλιάδες ζωές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Να την χέσω την μάσκα όταν μπαίνω μέσα στον ΟΑΣΘ και ο κόσμος είναι σαν τις σαρδέλες. Εκεί δηλαδή η μάσκα θα προστατέψει;
Η αλήθεια είναι ότι ναι, είναι ο ένας πάνω στον άλλον, ασε που αρκετοί δε φοράνε σωστά μασκα ή και καθόλου. Ο μόνος τρόπος να σε προστατέψει εκει η μασκα, ακομα και όλοι να φορανε, είναι να φορας ffp. Ναι πλεον όλα αυτα τα μέτρα ειναι για το φαινεσθαι, αλλά έστω, από το τίποτα..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Σε ποια λεωφορεία ανεβαίνετε ρε παιδιά και ποιες ώρες. Εγώ γιατί τους βλέπω σχεδόν όλους με μάσκα;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Στα λεωφορεία φοράνε όλοι, στα μπακάλικα γύρισα χθες πολλά δεν φορούσε κανένας ούτε οι εργαζόμενοι επειδή δεν υπάρχει καμιά πιθανότητα να γίνει έλεγχος. Οι ιδιοκτήτες δίνουν πρώτοι το μήνυμα, πιθανότατα έχουν καλές σχέσεις με την αστυνομία.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Για πες μου μια οδο με μπακάλικα να ρίξω μια ματια και εγώ... Σε ποια πόλη; Έχω φιλους στις μεγάλες πολεις και μπορω να διασταυρωσω τις πληροφορίες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Γιατί ρωτάς, θα πας στον Κυριάκο να του πεις να κάνει έφοδο?
Όχι βέβαια. Για να δω αν λες αλήθεια... Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του ή κανει την τρίχα τριχιά. Εγώ π.χ σε οποίο μπακάλικο πήγα φορούσαν μάσκα
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Σου είπα δρόμο, πες πόλη αν δεν μπορεις, δε σου είπα διεύθυνση. Εγώ βλέπω οτι ακόμα και οι πελάτες κρατάνε αποστάσεις. Και στα αρτοποιία ακόμα που είναι υπόθεση ενος λεπτού.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top