• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Λετε να μου αλλάξουν τα εισιτήρια με lufthansa??

είχα κλείσει για Σουηδία αλλα πως να πάω τώρα με το αρνητικό τεστ😕
Εχουν πάθει τέτοια νιλα οι Σουηδοί που έχουν αποκόψει τον εαυτό τους απο τα παντα... Αλλά τους έχουν αποκόψει και οι άλλοι...
...

Τους προτείνω (πλάκα κάνω) να μην πλένουν τα χέρια τους για να... αυξήσουν το ανοσοποιητικό τους :P
Aκικε, τι σχέση εχεις με το Φοκο, ξαδελφακια; Να του δώσεις χαιρετίσματα... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
ΑΣΕ, με αυτά που λέει είναι άρρωστος σίγουρα... :P
Τα γυφτάκια παίρνανε πολλές αρρώστιες, που τα υπόλοιπα παιδιά τα παίρνανε μόλις πάνε νηπιαγωγείο ή μέσω των εμβολίων. Αυτό είναι fact.

Είναι η λύση ο ανθυγιεινός τρόπος ζωής για να αποκτήσουμε ανοσία στις αρρώστιες;

Τα γυφτάκια έχουν μεγαλύτερη αντοχή στο Κορωνοιό, αλλά για να την αποκτήσουν έχουν αυξημένο το ρίσκο θνησιμότητας στα πρώτα χρόνια της ζωής τους (αλλά και στη συνέχεια). Άρα είναι κακή πρακτική κι αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης των εμβολίων.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Τα γυφτάκια δε παθαίνουν τπτ παιδια.... εχουν κολλήσει ήδη οι περισσοτεροι... και ελάχιστοι νοσούν βαρεία .

Δε με ενδιαφέρει και πολύ η κατάσταση με τον Κορονοιό έτσι και αλλιώς συμφέρει τους ιατρούς ..... τους μήνες που μας ειχανε κλεισει μεσα εβγαλα τα πιο εύκολα λεφτά της ζωής μου.

Συμφωνώ αλλά οι γύφτοι από ότι έχω ακούσει έχουν πολύ μικρότερο μέσο όρο ζωής.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Τα γυφτάκια έχουν μεγαλύτερη αντοχή στο Κορωνοιό, αλλά για να την αποκτήσουν έχουν αυξημένο το ρίσκο θνησιμότητας στα πρώτα χρόνια της ζωής τους (αλλά και στη συνέχεια). Άρα είναι κακή πρακτική κι αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης των εμβολίων.
Σιγά σιγά κανεις προόδους...
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα γυφτάκια δε παθαίνουν τπτ παιδια.... εχουν κολλήσει ήδη οι περισσοτεροι... και ελάχιστοι νοσούν βαρεία .

Δε με ενδιαφέρει και πολύ η κατάσταση με τον Κορονοιό έτσι και αλλιώς συμφέρει τους ιατρούς ..... τους μήνες που μας ειχανε κλεισει μεσα εβγαλα τα πιο εύκολα λεφτά της ζωής μου.
Πραγματικά πρώτη φορά ακούω τέτοια άποψη από γιατρό, γνωρίζοντας νομίζω τι αλλοιώσεις αφεινει στον ανθρώπινο οργανισμό ακόμα και αν είσαι ασυπτωματικος......
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

αυτός ειναι ο λόγος που δε συμφωνώ με την πολιτική της μάσκας.

Το να είμαστε με μάσκες θα καταντήσουμε παιδιά με αδύναμο ανοσοποιητικό ... γιατί εκτός από τον ιό δε θα αφήνουμε τπτ να περάσει έτσι όταν αρθρούν τα μέτρα θα κολλήσουν πολλοι .... οχι απο κορονοιο μονο αλλά από τα πάντα.
Φοκο απο τη στιγμή που δεν υπάρχει 100% προστασία απο τη μάσκα και γενικά η μάσκα αφήνει να περάσουν τόσο ιοί όσο και μικρόβια, για ποιο αδύναμο ανοσοποιητικό μιλάμε?
Συμφωνώ με τη χρήση μάσκας, απόλυτα αλλά φορώντας τη δε σημαίνει ότι είμαστε πλήρως προστατευμένοι.
Τώρα με όλη αυτή την αύξηση των κρουσμάτων θεωρώ ότι η κυβέρνηση έπρεπε να λάβει πολύ πιο αυστηρά μέτρα και γιατί όχι και για τοπικό lockdown. Απ'όσο έχω καταλάβει το σύστημα υγείας μας δε μπορεί να υποστηρίξει μια τόσο μεγάλη αύξηση κρουσμάτων.
Με το να κλείνεις πχ τα μαγαζιά στις 12 θεωρώ ότι πολύ απλά πάς να μπαλωσεις τρύπες. Είμαι σίγουρη ότι κάποια μαγαζιά θα κάνουν παρτακια 7-12 για να κρατήσουν όσο γίνεται την πελατεία τους.
Ξέρω ότι η οικονομία είναι σημαντική, όμως κακά τα ψέματα μέχρι να τεθεί σε εφαρμογή μαζικός εμβολιασμός , θεωρώ ότι στη χώρα που ζούμε θα έπρεπε να λαμβάνονται πολύ πιο σκληρά μέτρα.
Όσο για εμένα, πραγματικά χρειάζομαι διακοπές γιατί τους τελευταίους μήνες κάνω μεν πράγματα που μου αρέσουν αλλά έχω πιεστεί πολύ. Είναι να πάω μετά το δεκαπενταύγουστο αλλά έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα δεν το βλέπω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Με το να κλείνεις πχ τα μαγαζιά στις 12 θεωρώ ότι πολύ απλά πάς να μπαλωσεις τρύπες. Είμαι σίγουρη ότι κάποια μαγαζιά θα κάνουν παρτακια 7-12 για να κρατήσουν όσο γίνεται την πελατεία τους.

Τις ώρες 7-12 φοβούνται την αστυνομία, μετά τις 12 η αστυνομία κοιμάται.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

με 126 κρούσματα χαίρονται που καταντήσαμε

Έγιναν λίγα τέστ. 4.000 λιγότερα από προχθες οπότε δε σημαίνει και κάτι αμα το δεις αναλογικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Με τα Βαλκάνια μπορεί να συγκριθεί η Ελλάδα όχι την Ισπανία, τα Βαλκάνια μέχρι πριν από έναν μήνα δεν είχαν ούτε πολλά κρούσματα ούτε θανάτους, όταν αυξήθηκαν στα Βαλκάνια ακολούθησε και η Ελλάδα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Στα Βαλκάνια η κατασταση είναι ακόμα χειρότερη και απο την Ισπανία και την Ιταλια τον τελευταίο καιρό... Μονο στην Βρετανία είναι χειρότερα...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Νέα βελτίωση στις ΗΠΑ 40.000 κρούσματα χθες έναντι 47.000 πριν 2 μέρες και 77.000 τις 25/7 που ήταν η χειρωτερη μέρα.Η θάνατοι επίσης μειώθηκαν στους 432.

D8244B74-D037-42C1-9089-B67F462EF880.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Eτσι γίνεται παντα τα σαββατοκύριακα στις ΗΠΑ. Δεν ενημερωνουν τοσο τα νοσοκομεια. Απο Τριτη αρχίζουν όλα και αυξάνουν δυστυχώς. Έτσι γινόταν και με το Μεξικο και την Βραζιλία. Μακάρι αυτή την φορά να αλλάξουν τα πραγματα αλλά η μεταδοτικότητα του ιού δεν είναι μικρή...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Eτσι γίνεται παντα τα σαββατοκύριακα στις ΗΠΑ. Δεν ενημερωνουν τοσο τα νοσοκομεια. Απο Τριτη αρχίζουν όλα και αυξάνουν δυστυχώς.

Δεν έχει να κάνει αυτό Σάββατο ήταν 25/7 όταν η Αμερική ανακοίνωσε 77.000 κρούσματα και το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (1-2/8) ανακοίνωσε 60.000 και 64.000 αντιστιχα.

Ας ελπίσουμε να συνέχισει αυτή η πορεία.Και η Βραζιλία πάει καλύτερα τα κρούσματα έπεσαν κάτω των 30.000.
Η μόνη χώρα που χειροτερεύει τώρα είναι η Ινδία με 64.000 κρούσματα σήμερα και 1.100 νεκρούς.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Η Ινδία χειροτερεύει γιατί μέχρι τώρα δεν την είχε αγγίξει πολύ ο ιος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Πολύ σωστά!Βεβαια παίζει ρόλο και οι συνθήκες διαβίωσης που όπως γνωρίζουμε στην Ινδία δεν είναι ότι καλύτερο.
Βλεπει κανεις ευκολα οτι τα αντισώματα απο τον Γάγγη δεν προστατεύουν απο τους θανάτους απο τον ιο.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Όχι μην φοβάσαι δεν θα σου αλλάξουν τίποτα.


Δε θα παω τελικά και θα ζητήσω voucher.
Το δικαιούμαι.

Πρέπει να έχω αρνητικό τεστ 72 ωρων για να μπω στην Ελλάδα....δηλαδη να πληρώσω να κανω τεστ 150€ με κίνδυνο αν ειμαι θετική να αποκλείστω στη Σουηδία 😅
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top