• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ενδιαφέρον το άρθρο του κυρίου Χρηστάκη αλλά δεν μας λέει κάτι καινούριο....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι κι έτσι, πρώτη φορά διαβάζω για τόσο γρήγορα. Δηλαδή εμφανίζεις συμπτώματα τη μια μέρα και την επόμενη πεθαίνεις. Νόμιζα ότι η χρονική αυτή διάρκεια ήταν πάνω από βδομάδα. Δεν το έχω ξαναδιαβάσει αυτό σε κανένα άλλο κρούσμα παγκοσμίως.
προφανώς η γιαγιά πέθανε από πνευμονικό οίδημα .. :O που το προκάλεσε ο κορονοιός.

Προσωπικά φοβάμαι παραπάνω τους HSV παιδιά :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Ποσοι πεθαίνουν απο ΗSV; Σε ποσες μερες πεθαινει κανεις; Κολλανε απο αιωρούμενα σωματίδια στον αερα; :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ποσοι πεθαίνουν απο ΗSV; Σε ποσες μερες πεθαινει κανεις; Κολλανε απο αιωρούμενα σωματίδια στον αερα; :P
φίλε μου παθαίνεις εγκεφαλίτιδα, kawasaki, μπορει να πυροδοτήσει πολλαπλή σκλήρυνση , οπτική νευρίτιδα είναι κακός ιός πολύ πιο καλός από τον κορονοιό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Η μπερδεμενη γλωσσα λεει την αληθεια...

...
However, in time, most people with herpes adjust to living with the infection.
man ο ερπητοιος ειναι τέρας μπροστά στο κορονοιο :(..
 

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
φίλε μου παθαίνεις εγκεφαλίτιδα, kawasaki, μπορει να πυροδοτήσει πολλαπλή σκλήρυνση , οπτική νευρίτιδα είναι κακός ιός πολύ πιο καλός από τον κορονοιό.
για kawasaki διαβαζα ειχαν αυξηθει συγκριτικα με αλλες χρονιες κρουσματα σε παιδια και νεους και το συνεδεσαν με κορονοιο... εχω δει για ιταλια και ερευνα σε ηπα, δεν ξερω εαν ειχε εκδοσει και η γαλλια
φωκο, μαρεσει που γραφεις τι φοβασαι περισσοτερο συγκριτικα με εναν ιο που ερευναται 6 μηνες, εκτος και εαν εννοεις οτι ανησυχεις για τα χαρακτηριστικα που μοιραζονται o covid19 και ο ερπητας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
However, in time, most people with herpes adjust to living with the infection...
Υπαρχουν και φαρμακα που μειωνουν τους πονους και τα συμπτώματα...
At present, antiviral medications, such as acyclovir, famciclovir, and valacyclovir, can help to reduce the severity and frequency of symptoms
δεν ξερω εαν ειχε εκδοσει και η γαλλια
Ειχε εκδώσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
για kawasaki διαβαζα ειχαν αυξηθει συγκριτικα με αλλες χρονιες κρουσματα σε παιδια και νεους και το συνεδεσαν με κορονοιο... εχω δει για ιταλια και ερευνα σε ηπα, δεν ξερω εαν ειχε εκδοσει και η γαλλια
φωκο, μαρεσει που γραφεις τι φοβασαι περισσοτερο συγκριτικα με εναν ιο που ερευναται 6 μηνες, εκτος και εαν εννοεις οτι ανησυχεις για τα χαρακτηριστικα που μοιραζονται o covid19 και ο ερπητας.
οι κορονοιοί έχουν μελετηθεί χρόνια και είναι μια συχνή αιτία κοινής γρίπης. Ο covid2019 έχει καποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά αλλά δε παύει να είναι ένας ιός που προσβάλει ανώτερο αναπνευστικό. Oi ΗSV συνδέονται με χρόνιες ασθένειες και πυροδοτούν πολλά αυτοάνοσα.

:(
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Oi ΗSV συνδέονται με χρόνιες ασθένειες
Δεν πεθαινεις γρηγορα απο χρονιες ασθενειες...
Εδω με τον κορονοιο ξεκληριζονται γηροκομεια στο πιτς φιτιλι.

είμαι ιατρος φιλε μου αρκετά συχνά
Δεν ηξερα οτι οι γιατροι εχουν αυτην την ιδιαιτεροτητα...
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν πεθαινεις γρηγορα απο χρονιες ασθενειες...
Εδω ξεκληριζονται γηροκομεια στο πιτς φιτιλι.
φίλε προχθές που εφημέρευα ήρθε 12χρονο κορίτσι με status epilepticus και ότι και να της 2 μιδαζολάμες και εκτός πρωτοκόλου αλλά μισή , την ηρέμησα με epanutin και οταν συνήλθε ήταν σε διέγερση. ...διασωληνώθηκε ερπητική εγκεφαλοπάθεια.

Δε μου λέει τπτ ο κορονοιός :/ και το εμβόλιο να βγει δε θα είναι πλήρως αποτελεσματικό πρέπει να μάθουμε να ζουμε με αυτόν.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Τώρα με 200+ κρούσματα την ημέρα δεν λαμβάνεται κανένα μέτρο γιατί ο κόσμος είναι διακοπές. Την Άνοιξη με πολύ λιγότερα κρούσματα ημερησίως μας είχαν κλειδαμπαρώσει στα σπίτια.

Από την άλλη, δεν επιτρέπεται να μπεις στο μετρό και σε υπηρεσίες χωρίς μάσκα, ούτε και να κάτσεις δίπλα στον άλλον, όμως επιτρέπεται να είναι ο ένας πάνω στον άλλον στους γάμους και στα beach bar των 2000 ατόμων.

Η υποκρισία των υποτιθέμενων μέτρων σε όλο της το μεγαλείο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
φίλε προχθές που εφημέρευε ήρθε 12χρονο κορίτσι με status epilepticus και ότι και να της έκανα υποτροπίαζε, την ηρέμησα με epanutin και οταν συνήλθε ήταν σε διέγερση. ...διασωληνώθηκε ερπητική εγκεφαλοπάθεια.
Δηλαδη αν παω σε γαμο ή σε συναυλια, θα κολησω ερπητα;
Την Άνοιξη με πολύ λιγότερα κρούσματα ημερησίως μας είχαν κλειδαμπαρώσει στα σπίτια
Υπηρχε χωρα που δεν το εκανε αυτο τοτε;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Όπως το είπες σοβαρές εταιρείες !
Αegean πάντα πρέπει να βάζω ασφάλεια ταξιδιού (πάντα φυσικά με το κάτι παραπάνω ....) για να έχω και εγώ αυτές τις καλύψεις ...
Ενα ταξιδι και εγω απο Μάρτιο πηγε Σεπτέμβριο και το κόβω να αναβάλλεται παλι....

Και εγω ασε Σεπτέμβριο είχα κλείσει .
φίλε προχθές που εφημέρευα ήρθε 12χρονο κορίτσι με status epilepticus και ότι και να της έκανα υποτροπίαζε, την ηρέμησα με epanutin και οταν συνήλθε ήταν σε διέγερση. ...διασωληνώθηκε ερπητική εγκεφαλοπάθεια.

Δε μου λέει τπτ ο κορονοιός :/



Εντάξει , πρέπει να εχεις την πιο ενδιαφέρουσα δουλειά.

Βαριέστε ποτέ στις εφημερίες; 🙃
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Δε μου λέει τπτ ο κορονοιός :/
Εισαι ο μονος γιατρος που το λεει αυτο... Μπορεις να αποκαλυφθεις και να το πεις με το ονοματεπώνυμο σου;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εισαι ο μονος γιατρος που το λεει αυτο... Μπορεις να αποκαλυφθεις και να το πεις με το ονοματεπώνυμο σου;
όχι φυσικά θα με βρίζει το Πανελλήνιο όταν το κάνω...
βάζω μάσκα και ακολουθώ τους κανόνες. Γνωρίζω τους κινδύνους (πνευμονίες και ίνωση σε παιδική ηλικία) όμως πιστεύω ότι και να κάνουμε δε μπορούμε να τον νικήσουμε αυτόν τον ιό όπως και δεν νικήσαμε και την γρίπη πρέπει να ζήσουμε με αυτόν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Θα σε βριζει μηπως γιατι ειναι ηλιθιοτητα και μονο η σκεψη;
Αν μπω σε λεωφορείο, θα κολησω ερπη; Και θα πεθανω απο αυτο; :P
@fmarulezkd
Γιατι δε μιλας καθολου;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εντάξει , πρέπει να εχεις την πιο ενδιαφέρουσα δουλειά.

Βαριέστε ποτέ στις εφημερίες; 🙃
αν σκεφτείς ότι αυτά έγιναν στις 3 το πρωί μετά 16 ώρες στο πόδι δεν είναι τόσο ενδιαφέρον. Επίσης έκανα ενέργεια εκτός πρωτοκόλλου αν γινόταν κάτι κακό θα κατέληγα δικαστήρια. Η πιο ενδιαφέρουσα ειδικότητα για τέτοιου είδους πράγματα είναι η καρδιολογία.

Οι πιο βαρετές εφημερίες ήταν όταν μας κλεινανε μέσα για τον κορονοιό :) ήταν πολύ ενδιαφέρον το πόσο λίγο κοσμο είχε και μας δώσανε και επίδομα απο πάνω :D


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα σε βριζει μηπως γιατι ειναι ηλιθιοτητα και μονο η σκεψη;
Αν μπω σε λεωφορείο, θα κολησω ερπη; Και θα πεθανω απο αυτο; :P
@fmarulezkd
Γιατι δε μιλας καθολου;
περιμένει να δει τι αλλη πατάτα θα πω :)
................................................................................................

man ακολουθώ κανόνες ασφαλείας και φέτος δεν πήγα ούτε διακοπές θεωρώ ότι τα μέτρα που μας βάζουν να ακολουθούμε οι λοιμωξιολόγοι είναι ανεπαρκη... (Σε αντίθεση με αλλους συναδέφλους) θα κάνω το εμβόλιο όταν βγει όπως κάνω και τον αντιγριπικό αλλά θεωρώ πως δε θα αλλάξουν επιδημιολογικά πολλά πράγματα.
Αν μπει σε λεωφορείο μπορείς να κολλήσεις είδος ερπητοιό πχ ανεμοβλογιά. Το κακό με αυτούς είναι ότι μένουν σε λανθάνουσα κατάσταση μέσα στον οργανισμό και χτυπάνε εκει που δε το περιμένεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Οι πιο βαρετές εφημερίες ήταν όταν μας κλεινανε μέσα για τον κορονοιό
Αν γινομασταν Ιταλια, θα ηταν λιγοτερο βαρετο, ε Ακικε;
Σορυ, Φωκο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top