• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Εγώ θα το επιβαλλω σίγουρα στους γονεις μου. Μάλλον θα το κάνω κι εγώ. Θα δουμε βέβαια πως θα εξελιχθούν και τα πράγματα. Μπορεί να βρεθεί κατάλληλη αγωγη π.χ. Η να αλλάξουν οι συνήθειες μας αρκετά ώστε να είναι σαν να κάνουμε καραντίνα χωρίς στην πραγματικότητα να κάνουμε.
Η επιστήμη παντα βγαίνει νικήτρια στο τέλος σε πολύ μεγάλο βαθμο. Π.χ για το Εητζ δεν βρέθηκε εμβόλιο αλλά με την κατάλληλη αγωγη είναι σαν να μην εχεις.

...
Ειλικρινά χαίρομαι που σήμερα έγινε εποικοδομητικος διάλογος... Το αρνητικό είναι οτι βουταω λιγοτερο στην θάλασσα αλλά το θετικό είναι οτι τρώω λιγοτερο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Εδώ θα είναι υποχρεωτικό για όλους. Βέβαια, και πάλι αν κάποιος δεν θέλει θα βρει τρόπο να μην το κάνει :P

Για άλλα και άλλα δε κάνει τίποτα το κράτος θα κάνει για αυτό... Άσε που θα υπάρξει αναβρασμός. Όλοι αυτοί οι conspirators θα βγουν μαζί με τους anti-vaxx αγκαλιά και θα κάνουν πορείες κατα των εμβολίων για τα τσιπακια του Bill Gates. Θα υπάρχει πολύ σουσουρο αν κυκλοφορήσει το εμβόλιο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Στην Ισπανία έκαναν διαδήλωση κατα της μάσκας και οι μισοί φορούσαν μάσκα :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Στην Ισπανία έκαναν διαδήλωση κατα της μάσκας και οι μισοί φορούσαν μάσκα :P

Στην Αγγλία έκαιγαν κολώνες του 5G. Όσο για την εικόνα, ε μερικοί είπαν να βάλουν καλού κακού 😝. Εδώ πότε θα τα δούμε αυτά τα καρναβάλια;
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Για άλλα και άλλα δε κάνει τίποτα το κράτος θα κάνει για αυτό... Άσε που θα υπάρξει αναβρασμός. Όλοι αυτοί οι conspirators θα βγουν μαζί με τους anti-vaxx αγκαλιά και θα κάνουν πορείες κατα των εμβολίων για τα τσιπακια του Bill Gates. Θα υπάρχει πολύ σουσουρο αν κυκλοφορήσει το εμβόλιο.
Το πώς συνδιαζουν το 5G, με τα τσιπακια και τα εμβόλια για τον κορονοϊο με ξεπερνάει. Αλλά επειδή βλέπουν ότι το εμβόλιο αργεί σήμερα άκουσα να λένε ότι μας περνάνε τσιπακι μέσω της θερμομετρησης:dash1:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,448 μηνύματα.
Επειδή δεν έχω γνώσεις σε αυτά για να είμαι ειλικρινής. Γίνεται ενώ μεταλλάσσεται ο ιός να υπάρχει ένα εμβόλιο; Που να πιάνει και τις νέες μεταλλαγές του;
Όχι.Αν πάρουμε το παράδειγμα της γρίππης δεν πιάνει.
Αν δεις αυτό το λινκ που έβαλα και λέει για την μετάλλαξη, λέει οτι πολύ πιθανόν να μην πιάνουν την μετάλλαξη τα εμβόλια που ήδη δοκιμαζονται.
Αυτό
Σύμφωνα με επιστήμονες, το στέλεχος αυτό μπορεί να σημαίνει ότι ήδη υπάρχουσες μελέτες για εμβόλιο μπορεί να αποδειχθούν αναποτελεσματικές ή ελλιπείς.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,448 μηνύματα.
Το να «πετάς» 5-6+ ευρώ για αντισηπτικό, αν τα χρήματα σε απασχολούν, δεν θα έλεγα ότι είναι και έξυπνη αγορά. Και το σαπούνι το απλό που έχουμε στο σπίτι μια χαρά είναι. Για έξω και αντισηπτικά απλούστερα ή αραιωμένα με νερό σε προστατεύουν.

+Το δέρμα σας καταστρέφετε, αν δεν το έχετε καταστρέψει ήδη, με τόσο συχνή χρήση αντισηπτικού. Ειδικά, αν έχει πολύ υψηλή περιεκτικότητα σε οινόπνευμα.
Μα δουλεύεις ναι; Αντισηπτικά είθισται αν χρησιμοποιούμε έξω,εκεί που δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε σαπούνι και νερό,σπιτάκι μου τι τα έχω τα σαπούνια και τις βρύσες;

Για έξω, χωρίς να μπορείς να πλύνεις χέρια, σημασία έχει το αντισηπτικό να κάνει δουλειά.Δηλαδή να είναι ισχυρό και να σκοτώνει τον ιό.Αλλίως καταστρέφεις το δέρμα σου και κολάς κιόλλας. :loltooth:

Επίσης για αυτό υπάρχουν και τα γάντια μιας χρήσης. Γω επειδή ούτως ή άλλως πάθαινα δερματίτιδα, η δερματολόγος μου μου είπε δεν θα βάζεις κανένα αντισηπτικό στο δέρμα,θα φοράς γάντια βινυλ και όταν θες να τα απολυμάνεις θα βάζεις το αντισηπτικό στα γάντια.:bye2:

Επίσης παίρνεις καλής ποιότητας καλά αντισηπτικά με καταπραυντικά δέρματος,για αυτό λέω το manusept.
Δες πόσο φιλικό με τη βούλα είναι στο δέρμα.
Τα φτηνιάρικα του Σ.μάρετ αυτά κανουν τη ζημιά και ας είναι και ήπια.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μα δουλεύεις ναι; Αντισηπτικά είθισται αν χρησιμοποιούμε έξω,εκεί που δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε σαπούνι και νερό,σπιτάκι μου τι τα έχω τα σαπούνια και τις βρύσες;

Για έξω, χωρίς να μπορείς να πλύνεις χέρια, σημασία έχει το αντισηπτικό να κάνει δουλειά.Δηλαδή να είναι ισχυρό και να σκοτώνει τον ιό.Αλλίως καταστρέφεις το δέρμα σου και κολάς κιόλλας. :loltooth:

Επίσης για αυτό υπάρχουν και τα γάντια μιας χρήσης. Γω επειδή ούτως ή άλλως πάθαινα δερματίτιδα, η δερματολόγος μου μου είπε δεν θα βάζεις κανένα αντισηπτικό στο δέρμα,θα φοράς γάντια βινυλ και όταν θες να τα απολυμάνεις θα βάζεις το αντισηπτικό στα γάντια.:bye2:
Έξω αν πας σε κάποιο κατάστημα μπορείς να πας στο μπάνιο να πλύνεις τα χέρια σου. Επομένως, αποφεύγεις το αντισηπτικό και εκεί.

Και τα γάντια αρκετό κόσμο τους ενοχλούν [προκαλούν ερεθισμούς], αλλά από το να χρησιμοποιείς κάθε τρεις και λίγο αντισηπτικό αν δεν σε πειράζουν καλύτερα είναι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Tα βινιλιου δεν ενοχλουν τον περισσότερο κοσμο. Εγω δε βαζω γαντια σχεδον ποτε. Προτιμω το σαπουνι. Και δεν ειχα ποτε προβλημα με τα αντισηπτικα.
Τωρα αν εισαι σπιτι και τα πραγματα στο σπιτι δεν εχουν ερθει σε επαφη με τον εξω χωρο, δεν πλενω ουτε και τα χερια μου συχνα...
Αντιθετως μολις μπω σπιτι απο εξω ειναι το πρωτο πραγμα που θα κανω.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με γάντια ή αντισηπτικό, δεν βάζω τίποτα από τα δύο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,448 μηνύματα.
Έξω αν πας σε κάποιο κατάστημα μπορείς να πας στο μπάνιο να πλύνεις τα χέρια σου. Επομένως, αποφεύγεις το αντισηπτικό και εκεί.

Και τα γάντια αρκετό κόσμο τους ενοχλούν [προκαλούν ερεθισμούς], αλλά από το να χρησιμοποιείς κάθε τρεις και λίγο αντισηπτικό αν δεν σε πειράζουν καλύτερα είναι.
Ναι,πας εκεί που έχει πιάσει το σύμπαν χερούλια,πόμολα,βρύσες και μπαίνεις και σε κλειστό χώρο ,ρε δεν πας καλά! :loltooth:
Όχι αγορίνα μου έξυπνη.Manusept στο τσαντάκι, βγαίνω απο μαγαζάκι και απολυμαίνω χεράκι.

Επίσης δεν κατοικοεδρεύω σε καφετέριες.Τα μαγαζιά που παμε,Σ.Μάρκετ,μανάβικα,ρουχάδικα κοκ δεν έχουν τουαλέτες για πελάτες ξεφτύλα.Αλλά και να είχαν εκεί κινδυνεύεις πολύ περισσότερο.

Ναι..μια χαρά πλένεις τα χεράκια στην τουαλέτα και μετά πιάνεις το πόμολο της πόρτας να βγεις έξω που το έχουν πιάσει 800 νοματαίοι.:crazy:
Ούτε για πλάκα.Στις καλές μέρες και αποφεύγαμε τουαλέτες.
Όποιον ενοχλεί το βινύλ ας μην το βάλει.Εμένα μια χαρά μου κάθεται.Κουμάντο στα χεράκια μου θα κάνεις; Άλλο πάλι τούτο.
Στο μεταξύ οι δερματολόγοι για βινυλ μιλάνε,κάτι παραπάνω θα ξέρουν απο σένα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με γάντια ή αντισηπτικό, δεν βάζω τίποτα από τα δύο.
Το καταλάβαμε και φαίνεται.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Παντως εχω την εντυπωση οτι πολλοι συνωμοσιολογοι φροντιζουν τον εαυτο τους καλυτερα απο εσενα Βιεδο :P
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Παντως εχω την εντυπωση οτι πολλοι συνωμοσιολογοι φροντιζουν τον εαυτο τους καλυτερα απο εσενα Βιεδο :P
Δεν βάζω στο στόμα, μάτια, μύτη, αυτιά τα χέρια μου. Πληγές δεν έχω στο σώμα μου, αν έχουν κάτι μένει εκεί και στις επιφάνειες που αγγίζω, μέχρι να τα πλύνω. 2 μάσκες έχω 5 μήνες τώρα, τις οποίες χρησιμοποιώ ξανά και ξανά. Οι οποίες εννοείται πέφτουν από εδω και από εκεί στο αμάξι και στις τσάντες, αν δεν έχω τσέπι στο παντελόνι :P

Κάτι το οποίο βλέπω σε πάρα πολλά αυτοκίνητα να τις έχουν πεταμένες από εδώ και από εκεί :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Εσυ κανεις για αρχηγος των συνομοσιωλογων... Ακομα κι αυτοι στην Ισπανια φορουσαν μασκα... Νομιζω οτι οσα κρουσματα υπαρχουν στην Κυπρο απο δυο τρεις σαν και σενα ξεκιναν... :P
Αμα ερθουν Κυπρο κι ο Φ... και ο Α..., τελειωσε...
Οπου Φ δεν ειναι ο Φουφουτος... και οπου Α δεν ειναι κανενας ακακος...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Από διακοπές ήρθαν.
Μία φίλη μόλις άνοιξαν τα σύνορα, πήγε 1 μήνα διακοπές (Πορτογαλία, Ισπανία, Βέλγιο, Ολλανδία), αφού που πήγα να την πιάσω από το αεροδρόμιο στο γυρισμό, της λέω ήρθες και να δεις που θα μας κολλήσεις όλους. Δεν είχε τίποτα τελικά :P
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Τα ακριβότερα αντισηπτικα δεν εχουν καμια διαφορα με τα φθηνότερα του σουπερμάρκετ. ΤΑααντησιπτικα χρειάζονται 2 πράγματα, αλκοόλη για αντισηψια (αντε και οξυζενέ) και γλυκερίνη για τη προστασια των χεριών απο ξηρασία. Ολα τα άλλα δλδ κατι βιταμινες Ε, αλοε βερα και αιθέρια έλαια είναι για τον κουβά.

Το ιδιο ισχυει κ για τα μαντιλάκια. Αν ειναι ~70% οινόπνευμα κάνουν δουλειά. Αλλα εκει περιοζεσαι στο εδαφος που μπορει να καλύψει το καθε μαντιλάκι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Αυτο ισχυει; @fmarulezkd
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,448 μηνύματα.
Τα ακριβότερα αντισηπτικα δεν εχουν καμια διαφορα με τα φθηνότερα του σουπερμάρκετ. ΤΑααντησιπτικα χρειάζονται 2 πράγματα, αλκοόλη για αντισηψια και γλυκερίνη για τη προστασια των χεριών απο ξηρασία. Ολα τα άλλα δλδ κατι βιταμινες Ε, αλοε βερα και αιθέρια έλαια είναι για τον κουβά.

Το ιδιο ισχυει κ για τα μαντιλάκια. Αν ειναι ~70% οινόπνευμα κάνουν δουλειά. Αλλα εκει περιοζεσαι στο εδαφος που μπορει να καλύψει το καθε μαντιλάκι.
Συμφωνώ και όχι.'Αλλο ήπια αντισηψία και άλλο αντισηπτικό εγκεκριμένο απο ΕΟΦ και με τη βούλα να είναι αντιιοικό και μικροβιοκτόνο,εκεί είναι η μεγάλη διαφορά.Βλέπεις αντισηπτικά που στα ψιλά γράμματα λένε ήπια αντισηψία, και αυτά που σαφώς είναι πιο ακριβά που λένε μικροβιοκτόνα/ιοκτόνα και μάλιστα γράφουν και τους ιούς που σκοτωνουν.Καμία σχέση με τα ηπια αντισηπτικά.Και βέβαια τα αντισηπτικά που λεώ έχουν γλυκερίνη και είναι πολύ φιλικά με το δέρμα.Και μην ξεχνάς πολλά δεν πληρούν τις προυποθέσεις και ανακαλούνται απο την αγορά,συνέχεια τα βλέπουμε αυτά.
Τα περισσότερα δε, μαντιλάκια είναι κάτω απο 70% για αυτά μιλάγαμε αν προσέξεις. :)
'Οχι,δεν είναι όλα το ίδιο,πουθενά δεν είναι όλα το ίδιο.Δεν είναι όλα τα παπούτσια το ίδιο,όλα τα ρούχα το ίδιο,όλα τα τυριά το ίδιο,πουθενά δεν ισχύει αυτό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top