• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τρεισιμιση χιλιάδες κρούσματα οι Άγγλοι σήμερα. Να τους αποκλείσουμε;
Να τους πούμε την αλήθεια. Ότι στα ελληνικά νησιά ο κορωνοιος κάνει πάρτυ. Χάσαμε κάθε αξιοπιστία σαν χώρα που κουνάγαμε το δάχτυλο δεξιά και αριστερά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,842 μηνύματα.
Να τους πούμε την αλήθεια. Ότι στα ελληνικά νησιά ο κορωνοιος κάνει πάρτυ. Χάσαμε κάθε αξιοπιστία σαν χώρα που κουνάγαμε το δάχτυλο δεξιά και αριστερά.
Και συνεχίζουμε να έχουμε από τους λιγότερους νεκρούς στην Ευρώπη...
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
δε λέω μπούρδες μαν ιατρός είμαι όπως και εσύ.
Είπα ότι θα γλυτώσω το εμβόλιο όχι ότι θα έχω ανοσία (και το λογικό καταλαβαίνεις ότι μετά από νόσησει θα έχω καλύτερη προστασία συγκριτικά με το εμβόλιο για κάποιο χρονικό διάστημα). Αν έχω κολλήσει πρόσφατα το λόγικο είναι να μην μου κάνουν το εμβόλιο και το ακόμα πιο λογικό είναι να κάνουν αντισώματα πριν χορηγήσουν το εμβόλιο.

Πραγματικά δεν αξίζει να ασχολούμαι άλλο.... κάθομαι και λέω 10 πράγματα και καταλαβαίνετε 15. Θα αλλάξω τροπάριο θα αναμεταδίδω απλά ειδήσεις.

Εφαρμόζω μέτρα προστασίας και πληρώνω από την τσέπη μου ακριβές μάσκες που δε μου δίνει το νοσοκομείο (:)) πράγμα που δε νομίζω να κάνουν πολλοί. Δε πήγα πουθενά διακοπές όταν οι περισσότεροι γυρνούσαν τα νησιά . Κινδυνευω να έχω κολλήσει γιατί κάποιοι δεν κανανε καλά την δουλειά τους.


Εισαι ενταξει η απλα τρολαρεις τωρα;;; Αν ειναι ετσι να κολλήσουμε για οποιαδήποτε ασθένεια υπάρχει εμβολιο για να αποφύγουμε να κάνουμε το εμβολιο. Ήμαρτον, υπάρχουν άτομα και εκτός του χώρου υγείας που σε διαβάζουν, εκτίθεσαι πολυ ασχημα με τις ανακριβειες Και παραφιλολογίες που λες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,842 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Όχι σε σένα αλλά στη μάνα σου. Εδώ έκλεισαν τη χώρα 3 μήνες φυλακή στα σπίτια τους. Αυτό σου φαίνεται υπερβολικό.

Μαν έχεις καταλάβει τι συμβαίνει; Πήγαν ιατροί διακοπές σε Σαντορίνη, Μύκονο κ.λπ. κάνουν ελέγχους σε αυτούς και τώρα κλείνουν κλινικές.

Την νεφροπαθή που έκρυψε ότι ήταν θετική την θυμάσαι. Σε αυτή έπρεπε να απαγορευτεί η έξοδο από το νομό της και όχι να πάει Σαντορίνη ακόμα και αρνητική να είναι. Κατά τη γνώμη μου ταξίδια για ψυχαγωγικούς λόγους δεν έπρεπε να γίνονται. Μόνο για δουλειές.
Άρα εγώ μπορώ να πάω Πάρο, Αντίπαρο και Χαλκιδική tour για μία εβδομάδα, να γυρίσω ασυμπτωματικός και να κολλήσω τη μάνα μου... Ξαναπες μου λίγο, τι κερδίζεις με το να απαγορέψεις τις μετακινήσεις εκπαιδευτικών;
Χωρίς να ξέρεις πώς θα διαπιστώνεις εάν κάποιος είναι εκπαιδευτικός ή όχι...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,842 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Άρα εγώ μπορώ να πάω Πάρο, Αντίπαρο και Χαλκιδική tour για μία εβδομάδα, να γυρίσω ασυμπτωματικός και να κολλήσω τη μάνα μου... Ξαναπες μου λίγο, τι κερδίζεις με το να απαγορέψεις τις μετακινήσεις εκπαιδευτικών;
Χωρίς να ξέρεις πώς θα διαπιστώνεις εάν κάποιος είναι εκπαιδευτικός ή όχι...
Μαν αυτό που πετυχαίνουμε με την πρόταση μου είναι ότι στατιστικά θα έχουμε μειωμένα κρούσματα από εκπαιδευτικούς. Η μάνα σου μπορεί να κολλήσει από τον γιό της αλλά θα αποτραπούν από άλλους εκπαιδευτικούς που μπορεί να γίνουν εστίες για τα σχολεία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάπου είδα ότι οι Άγγλοι έκλεισαν τα σύνορα με τα Ελληνικά νησιά όχι για τα κρούσματα αλλά για τον κίνδυνο πολέμου με την Τουρκία.
Μαν αν η Τουρκία ήθελε να παίξουμε πόλεμο δεν θα πήγαινε στη μέση του πουθενά να κάνει την έρευνα. Θα πήγαινε στην Λέσβος, στη Χίο και σε άλλα ελληνικά νησιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μαν αυτό που πετυχαίνουμε με την πρόταση μου είναι ότι στατιστικά θα έχουμε μειωμένα κρούσματα από εκπαιδευτικούς. Η μάνα σου μπορεί να κολλήσει από τον γιό της αλλά θα αποτραπούν αρκετές μεταδόσεις που μπορεί να γίνουν εστίες για τα σχολεία.
1+1=3 akiko.
Οι εκπαιδευτικοί τι είναι; Τίποτα ρομπότ; Άνθρωποι είναι, με οικογένειες. Θα μαντρώσεις όλους τους εκπαιδευτικούς σπίτι τους, για να μην κολλήσουν οι ίδιοι και το μεταδώσουν στα παιδιά, αλλά τα ίδια τα παιδιά των εκπαιδευτικών θα αλλωνίζουν και, ουσιαστικά, θα κάνεις μια τρύπα στο νερό.

Πέραν του ότι, εάν θες να περιορίσεις τη διασπορά στα σχολεία, απαγορεύεις στις οικογένειες των παιδιών να πάνε διακοπές, και όχι στους εκπαιδευτικούς. Οι ασυμπτωματικοί φορείς είναι νεαρής ηλικίας, δηλαδή τα παιδιά. Ο εκπαιδευτικός είναι σχεδόν σίγουρο, από ότι λένε, ότι θα εμφανίσει συμπτώματα και, άρα, θα πάρει τη νόμιμη άδεια και θα μείνει σπίτι. Ξανά δηλαδή μια τρύπα στο νερό.

Αλλά, από περιέργεια ρε φίλε, πώς θα την επιβάλλεις αυτήν την καραντίνα στους εκπαιδευτικούς; Υποθετικά μιλώντας. Πες ότι αποφασίζουμε οικογενειακά να κάνουμε το tour Πάρο, Αντίπαρο, Χαλκιδική με τους γονείς μου, πώς θα ξέρεις εσύ και ο όποιος εσύ ότι ο εκάστοτε εκπαιδευτικός βγήκε εκτός νομού και πήγε διακοπές;

Πραγματικά, δεν περίμενα να κάνω με εσένα τη "συζήτηση του λεφτόδεντρου".
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1+1=3 akiko.
Οι εκπαιδευτικοί τι είναι; Τίποτα ρομπότ; Άνθρωποι είναι, με οικογένειες. Θα μαντρώσεις όλους τους εκπαιδευτικούς σπίτι τους, για να μην κολλήσουν οι ίδιοι και το μεταδώσουν στα παιδιά, αλλά τα ίδια τα παιδιά των εκπαιδευτικών θα αλλωνίζουν και, ουσιαστικά, θα κάνεις μια τρύπα στο νερό.

Πέραν του ότι, εάν θες να περιορίσεις τη διασπορά στα σχολεία, απαγορεύεις στις οικογένειες των παιδιών να πάνε διακοπές, και όχι στους εκπαιδευτικούς. Οι ασυμπτωματικοί φορείς είναι νεαρής ηλικίας, δηλαδή τα παιδιά. Ο εκπαιδευτικός είναι σχεδόν σίγουρο, από ότι λένε, ότι θα εμφανίσει συμπτώματα και, άρα, θα πάρει τη νόμιμη άδεια και θα μείνει σπίτι. Ξανά δηλαδή μια τρύπα στο νερό.

Αλλά, από περιέργεια ρε φίλε, πώς θα την επιβάλλεις αυτήν την καραντίνα στους εκπαιδευτικούς; Υποθετικά μιλώντας. Πες ότι αποφασίζουμε οικογενειακά να κάνουμε το tour Πάρο, Αντίπαρο, Χαλκιδική με τους γονείς μου, πώς θα ξέρεις εσύ και ο όποιος εσύ ότι ο εκάστοτε εκπαιδευτικός βγήκε εκτός νομού και πήγε διακοπές;

Πραγματικά, δεν περίμενα να κάνω με εσένα τη "συζήτηση του λεφτόδεντρου".
Ναι αυτό δεν το σκέφτηκα. Και στους γονείς με παιδιά μαθητές έπρεπε να εφαρμοστεί το ίδιο.

Σνόμπαρα τον Κορωνοιο αλλά βλέπω αυτό που έρχεται. Όταν τώρα έχουμε 300 κρούσματα με τόση ζέστη όταν αρχίσουν οι γρίπες κ.λπ. θα πενταπλασιαστούν και είναι κάτι που θα φανεί στους διασωληνωμένους.

Μιλάμε για δημόσια σχολεία. Ούτε καθαριότητα δεν υπάρχει, ούτε αποστάσεις ασφαλείας μέσα στη τάξη δεν θα εφαρμοστούν. Επίσης πολύ γονείς δεν θα στείλουν τα παιδιά τους καθόλου σχολείου και οι κυβέρνηση πρέπει κάτι να σκεφτεί γι αυτές τις περιπρώσεις.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εισαι ενταξει η απλα τρολαρεις τωρα;;; Αν ειναι ετσι να κολλήσουμε για οποιαδήποτε ασθένεια υπάρχει εμβολιο για να αποφύγουμε να κάνουμε το εμβολιο.
μαν μη λες πράγματα που δεν είπα....
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εισαι ενταξει η απλα τρολαρεις τωρα;;; Αν ειναι ετσι να κολλήσουμε για οποιαδήποτε ασθένεια υπάρχει εμβολιο για να αποφύγουμε να κάνουμε το εμβολιο. Ήμαρτον, υπάρχουν άτομα και εκτός του χώρου υγείας που σε διαβάζουν, εκτίθεσαι πολυ ασχημα με τις ανακριβειες Και παραφιλολογίες που λες.
Ο κορωνοιος είναι σαν τη γρίπη. Αφήνει αντισώματα για λίγους μήνες. Ότι εμβόλιο βγει θα είναι ετήσιο και θα αναβαθμίζεται.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ο κορωνοιος είναι σαν τη γρίπη. Αφήνει αντισώματα για λίγους μήνες. Ότι εμβόλιο βγει θα είναι ετήσιο και θα αναβαθμίζεται.


Χαίρω πολυ. Για αλλο πραμα μιλαμε.

Ο άλλος λεει «ευτυχώς» να κολλήσει για να μην κάνει το εμβολιο.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Χαίρω πολυ. Για αλλο πραμα μιλαμε.

Ο άλλος λεει «ευτυχώς» να κολλήσει για να μην κάνει το εμβολιο.
Όχι άλλο είπα αν έχω κολλήσει τώρα το περνώ υποκλινικα και θα έχω αντισώματα.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Όχι άλλο είπα αν έχω κολλήσει τώρα το περνώ υποκλινικα και θα έχω αντισώματα.


δε με νοιάζει καλύτερα να κολλήσω να γλιτώσω το εμβόλιο. Εφάρμοσα κατά γράμμα τις οδηγίες των επιστημόνων οποτε ας κάνουν οτι θέλουν.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Aν έχω κολλήσει είναι 6 μέρα μετά την έκθεση συνεπώς περνάω τον ιό υποκλινικά.
.

Θα έλεγα συγκεκριμένο παράδειγμα αλλά δεν έχει νόημα φίλε μου καπου θα πιαστείς για να κάνεις flame.
 
Τελευταία επεξεργασία:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Aν έχω κολλήσει είναι 6 μέρα μετά την έκθεση συνεπώς περνάω τον ιό υποκλινικά.
.

Θα έλεγα συγκεκριμένο παράδειγμα αλλά δεν έχει νόημα φίλε μου καπου θα πιαστείς για να κάνεις flame.


Σταματά τις ανοησίες επιτέλους. Ειναι το λιγοτερο αφελές να επιθυμεις να κολλήσεις γι ν αποκτήσεις ανοσία.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε θέλω να κολλήσω απλά βλέπω ένα θετικό
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top