• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Η Ινδία είναι εκτός ελέγχου πλέον.Σημερα είχαμε

•ΗΠΑ: 42.700 κρούσματα (6.47 εκατομμύρια στο σύνολο)

•Βραζιλία: 45.000 κρούσματα (4.27 εκατομμύρια στο σύνολο)

•Ινδία: 97.500 κρούσματα ( 4.7 εκατομμύρια στο σύνολο)

Με αυτούς τους ρυθμούς σε ένα μήνα Max η Ινδία θα περάσει τις ΗΠΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σοκ στην Ισπανία,12.700 κρούσματα σε μια μέρα.570.000 συνολικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Στην αρχή της πανδημίας ο κύριος Σύψας είχε πει ότι η μάσκα μετά τις δυο ώρες η μάσκα γίνεται εστία μόλυνσης, αυτό παλιό βέβαια πάμε στα σημερινά. Η Παγώνη που όπως είναι γνωστό είναι η πιο φανατικιά στο θέμα της μάσκας βγήκε σήμερα και είπε ότι πρέπει να δίνουμε τρεις μάσκες την ημέρα σε κάθε παιδάκι επειδή το μάθημα είναι εξάωρο και κάθε δύο ώρες θα πρέπει να την αλλάξει. Γιατί το είπε αυτό έξι ώρες δια τρία ίσον δύο ώρες, μήπως ισχύει ακόμα αυτό που είχε πει τότε ο κύριος Σύψας?
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Η Ινδία είναι εκτός ελέγχου πλέον.Σημερα είχαμε

•ΗΠΑ: 42.700 κρούσματα (6.47 εκατομμύρια στο σύνολο)

•Βραζιλία: 45.000 κρούσματα (4.27 εκατομμύρια στο σύνολο)

•Ινδία: 97.500 κρούσματα ( 4.7 εκατομμύρια στο σύνολο)

Με αυτούς τους ρυθμούς σε ένα μήνα Max η Ινδία θα περάσει τις ΗΠΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σοκ στην Ισπανία,12.700 κρούσματα σε μια μέρα.570.000 συνολικά.
Η Ινδία απ'τις ΗΠΑ έχει σχεδόν τον 5πλασιο πληθυσμό. Επίσης οι ΗΠΑ έχουν μειώσει τα τεστ που κάνουν το τελευταίο διάστημα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η Ινδία είναι σε χειρότερη μοίρα από ΗΠΑ;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Η Ινδία απ'τις ΗΠΑ έχει σχεδόν τον 5πλασιο πληθυσμό. Επίσης οι ΗΠΑ έχουν μειώσει τα τεστ που κάνουν το τελευταίο διάστημα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η Ινδία είναι σε χειρότερη μοίρα από ΗΠΑ;

Η Αμερική είναι η χώρα που έχει κάνει τα περισσότερα τεστ (70.000.000) αντίθετα στην Ινδία γίνονται πολύ λίγα τεστ και παρόλο αυτά έχει 100.000 την ήμερα.Επισης ιατροί λένε ότι τα κρούσματα και οι νεκροί στην Ινδία είναι πολύ περισσότερα απλά δεν τα καταγράφει η κυβέρνηση καθώς οι συνθήκες διαβίωσης είναι πολύ άσχημες.Αντιθετα στις ΗΠΑ έχουμε πραγματική εικόνα των κρουσμάτων και των νεκρών.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Σκηνικό σήμερα από λεωφορεία (Αθήνα). Αμέριμνος μπάρμπας, με αμιγώς καφενειακό στυλ μπαίνει στο λεωφορείο, κάθεται σε μία θέση λίγο παραπίσω από τον οδηγό. Δε φορούσε μάσκα, του κάνει μία ήπια παρατήρηση ο οδηγός, τη βγάζει από την τσέπη και τη φοράει. Δύο-τρεις στάσεις αργότερα, τη βγάζει και αρχίζει να βήχει, λες και όλη η Μόρντορ είχε κάτσει στα πνευμόνια του. Μετά ξαναέβαλε τη μάσκα του, άνετος και συνεχίσαμε όλοι τις διαδρομές μας...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Σκηνικό σήμερα από λεωφορεία (Αθήνα). Αμέριμνος μπάρμπας, με αμιγώς καφενειακό στυλ μπαίνει στο λεωφορείο, κάθεται σε μία θέση λίγο παραπίσω από τον οδηγό. Δε φορούσε μάσκα, του κάνει μία ήπια παρατήρηση ο οδηγός, τη βγάζει από την τσέπη και τη φοράει. Δύο-τρεις στάσεις αργότερα, τη βγάζει και αρχίζει να βήχει, λες και όλη η Μόρντορ είχε κάτσει στα πνευμόνια του. Μετά ξαναέβαλε τη μάσκα του, άνετος και συνεχίσαμε όλοι τις διαδρομές μας...

Τραγικό.Μεγαλος ανθρωπος και ίχνος σεβασμού 😡😡
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Η Αμερική είναι η χώρα που έχει κάνει τα περισσότερα τεστ (70.000.000) αντίθετα στην Ινδία γίνονται πολύ λίγα τεστ και παρόλο αυτά έχει 100.000 την ήμερα.Επισης ιατροί λένε ότι τα κρούσματα και οι νεκροί στην Ινδία είναι πολύ περισσότερα απλά δεν τα καταγράφει η κυβέρνηση καθώς οι συνθήκες διαβίωσης είναι πολύ άσχημες.Αντιθετα στις ΗΠΑ έχουμε πραγματική εικόνα των κρουσμάτων και των νεκρών.
Δεν νομίζω να μην καταγράφονται θάνατοι κορωνοιου στην Ινδία. Επίσης 70 εκ τεστ στις ΗΠΑ με το 10% να έχουν βγει θετικά δεν είναι καν μεγάλο νούμερο. Σκέψου στην Ελλάδα έχουν γίνει 1 εκ τεστ με μόλις 12000 θετικά
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Σκηνικό σήμερα από λεωφορεία (Αθήνα). Αμέριμνος μπάρμπας, με αμιγώς καφενειακό στυλ μπαίνει στο λεωφορείο, κάθεται σε μία θέση λίγο παραπίσω από τον οδηγό. Δε φορούσε μάσκα, του κάνει μία ήπια παρατήρηση ο οδηγός, τη βγάζει από την τσέπη και τη φοράει. Δύο-τρεις στάσεις αργότερα, τη βγάζει και αρχίζει να βήχει, λες και όλη η Μόρντορ είχε κάτσει στα πνευμόνια του. Μετά ξαναέβαλε τη μάσκα του, άνετος και συνεχίσαμε όλοι τις διαδρομές μας...
κατάλογος.jpg

(η εικόνα που περιγράφει καλύτερα και το 2020!)
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

Τιμημένη Ηλιούπολη, ευχαριστούμε για το cringe.

Είναι ο ίδιος άνθρωπος που είχε κάνει σποτάκι προεκλογικά με έναν έφηβο να μιλάνε σε ένα παγκάκι χρησιμοποιώντας όρους όπως «τρολλάρουμε», «cringe», «λόστρε» κ.λπ. ή απλά είναι ιός που εξαπλώνεται;
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Κάπου πιο νότια τύπου Φάληρο πρέπει να 'τανε δαύτος νομίζω.
Έχουμε διασπορά στην κοινότητα πια.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εντός ώρας θα έχω τα αποτελέσματα μου :( έχω πολύ αγωνιά παιδιά...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Εντός ώρας θα έχω τα αποτελέσματα μου :( έχω πολύ αγωνιά παιδιά...

Όλα καλά θα πάνε ρε φίλε. Δεν πρόκειται να κόλλησες τίποτα με μια απλή εξέταση εφόσον φορούσες και μάσκα. Αν όντως συμβεί κάτι τέτοιο τότε είναι που δεν ξαναβγαινω μέχρι την λήξη της πανδημίας. Αλλά μου φαίνεται αδύνατον.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
αν βγω θετικός θα με κλείσουν λογικά σε καραντίνα. Οπως καταλαβαίνετε θα ειμαι στο στεκι συνέχεια. Παρακαλώ τους mod να μη με μπανάρουν οτιδήποτε και γράφω αυτό το 10ήμερο.

Όλα καλά θα πάνε ρε φίλε. Δεν πρόκειται να κόλλησες τίποτα με μια απλή εξέταση εφόσον φορούσες και μάσκα. Αν όντως συμβεί κάτι τέτοιο τότε είναι που δεν ξαναβγαινω μέχρι την λήξη της πανδημίας. Αλλά μου φαίνεται αδύνατον.
Αγοράζω από την τσέπη μου μάσκες N95 που εξετάζω τα ύποπτα, στις περισσότερες φορές είμαι με μια μάσκα της πλάκας. Σε μια εφημεριά γίνεται χάος δε μπορείς να προβλέψεις τπτ ο καθένας μπορεί να έχει κορονοιό. :(
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Αγοράζω από την τσέπη μου μάσκες N95 που εξετάζω τα ύποπτα, στις περισσότερες φορές είμαι με μια μάσκα της πλάκας. Σε μια εφημεριά γίνεται χάος δε μπορείς να προβλέψεις τπτ ο καθένας μπορεί να έχει κορονοιό. :(

Συμφωνώ. Στο μεταξύ εσύ πώς και δεν είσαι στις πτέρυγες με αυτούς που νοσούν από COVID-19 ? Διαφορετική ειδικότητα;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συμφωνώ. Στο μεταξύ εσύ πώς και δεν είσαι στις πτέρυγες με αυτούς που νοσούν από COVID-19 ? Διαφορετική ειδικότητα;
φιλε μου καλύτερα να ήμουν εκεί...... εκεί που νοσούν έχουν τα προβλεπόμενα στολή, γαλιά μάσκες δεν υπάρχει περίπτωση να κολλήσουν. Νευρολογος είμαι μπορεί να κάνω εκτιμήση όμως οπουδήποτε, αν εξετάσω ενα παιδί στην πτέρυγα τότε δε με ενδιαφέρει γιατί φοράσω στολή. Το παιδί που έρχεται για πονοκέφαλο ομως στα επείγοντα το φοβάμαι πιο πολύ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
φιλε μου καλύτερα να ήμουν εκεί...... εκεί που νοσούν έχουν τα προβλεπόμενα στολή, γαλιά μάσκες δεν υπάρχει περίπτωση να κολλήσουν. Νευρολογος είμαι

Εκεί ρε φίλε κάθε φορά που ανοίγει η θύρα για την πτέρυγα νομίζεις ότι πηγαίνεις στον πόλεμο. Αυτή την αίσθηση μου δίνει μόνο στην φαντασία. Δεν νομίζω να ήθελες τόσο να είσαι εκεί μέσα. Δεν ξες αν θα βγεις στο τέλος. Για τα υπόλοιπα εντάξει ντροπή του κράτους. Σε τέτοιες εποχές να δίνει απλές μάσκες στο υγειονομικό προσωπικό.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
είμαι αρνητικός παιδιά :D
 

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν νομίζω να μην καταγράφονται θάνατοι κορωνοιου στην Ινδία. Επίσης 70 εκ τεστ στις ΗΠΑ με το 10% να έχουν βγει θετικά δεν είναι καν μεγάλο νούμερο. Σκέψου στην Ελλάδα έχουν γίνει 1 εκ τεστ με μόλις 12000 θετικά
Το μεγαλύτερο μέρος της Ινδίας δεν έχει ρεύμα όλο το 24ωρο, και εσύ σοβαρά συζητάς για το αν καταγράφονται όλοι οι θάνατοι στην Ινδία;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Ο ύπουλος τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιεί ο Μητσοτάκης τον κορονοιό σε προσπάθειες για την πολιτική του γιγάντωση.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top