• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εσύ γιατί αγχώνεσαι; Μια γριπούλα λες ότι είναι. :bye: Μέχρι και προχτές το έλεγες.Και είπες δεν το παίρνεις πίσω μάλιστα.
Φυσικά δε το παίρνω πίσω γρίπη είναι .... με κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά...
είδες που θνητότητα έπεσε κάτω του 2 επειδή αυξήθηκαν τα τεστ :D
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παραπάνω λες μόνο ένα γενικό λοκνταουν μας σώζει ,τώρα λες πως ούτε με τον Μαρτιο το λοκ συμφωνούσες.Εγώ πάλι λέω ότι δυστυχώς τίποτα δεν μας σώζει απο τις μπιπ που λες.:down:
Ότι μέτρα και να εφαρμόσουμε ... δεν υπάρχει ελπίδα να νικήσουμε τον ιό. Και όλα αυτά που κάνουν είναι μάλλον για γέλια.

Το να κάνει Lock down einai προσωρινή λύση .... όταν σταματήσουν τα μέτρα θα αυξηθούν πάλι.

Μερικοί περιμένετε το εμβόλιο... απλά όταν βγει το εμβόλιο θα σταματήσουν να ασχολούτναι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Φυσικά δε το παίρνω πίσω γρίπη είναι .... με κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά...
είδες που θνητότητα έπεσε κάτω του 2 επειδή αυξήθηκαν τα τεστ :D

Όχι ρε, το ιδιωτικό σύστημα της ανεπτυγμένης Ελλάδας μας έσωσε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Φυσικά δε το παίρνω πίσω γρίπη είναι .... με κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά...
είδες που θνητότητα έπεσε κάτω του 2 επειδή αυξήθηκαν τα τεστ :D
To ποσοστό θνησιμότητας της μόλυνσης (IFR), ενώ αρχικά η εκτίμηση ήταν για 0.5-1.2, μάλλον θα κινηθεί στο 0.4-0.8 μέχρι τη λήξη της πανδημίας, αλλά με σημαντικές διαφοροποιήσεις ανά χώρα.

Σίγουρα δεν θα είναι 0.1-.0.2 που έλεγαν όσοι επέμεναν ότι δεν υπάρχει θέμα και είναι μια γρίπη.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όχι ρε, το ιδιωτικό σύστημα της ανεπτυγμένης Ελλάδας μας έσωσε.
απάντα μου γιατί ενώ προμοτάρουν να κάνουν τεστ το τεστ δε συνταγογραφείται και οποιος θέλει να το κάνει ιδιωτικά πληρώνει 170 ευρώ + με αποτέλεσμα να στέλνουν ένα αωρό σαχλαμάρες στα νοσοκομεία.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Ότι μέτρα και να εφαρμόσουμε ... δεν υπάρχει ελπίδα να νικήσουμε τον ιό.
Ευτυχώς δε σε ακουσαμε στο πρωτο κύμα...

απάντα μου γιατί ενώ προμοτάρουν να κάνουν τεστ το τεστ δε συνταγογραφείται και οποιος θέλει να το κάνει ιδιωτικά πληρώνει 170 ευρώ + με αποτέλεσμα να στέλνουν ένα αωρό σαχλαμάρες στα νοσοκομεία.
Με 35 ευρώ το κανεις. Το έκανε ένας γνωστός μου και είχε αποτέλεσματα εντος ολίγων ωρών.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
O Κορωνοιός έχασε μια μάχη, όχι τον πόλεμο :hi:
Ναι αλλά τώρα υπαρχουν πιο εξελιγμένες θεραπείες και το τεστ Pcr κοστίζει 5 φορες λιγοτερο απο όσο λέει ο αδελφός σου.
Η θνητότητα βελτιώνεται στην Ευρωπη.
(Μπορείς να φας και λιναροσπορο... Έχει λινολεικο οξυ)
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To εμβόλιο και να κυκλοφορήσει πάνω από τους μισούς δε θα το κάνουν και δε θα προστατεύει 100%. Αυτό που θα σταματήσει είναι μια φαρμακευτική θεραπεία παιδιά.

Ανοσολογικές θεραπείες και πλασμαφαιρέσεις που βεβαίως αποδίδουν και ειναι σημαντικές στις ΜΕΘ δε μπορούν να εφαρμόστουν στον γενικό πληθυσμό.


Στο δεύτερο κύμα ο ιός τα πάει ακόμα χειρωτερα τα ποσοστά θνησιμότητας μειώνονται.

έχουμε υψηλές θερμοκρασίες και δεν έχουμε συνοσηση από λοιπόες αναπνευστικές λοιμώξεις., επίσης ο σημαντικότητερος λόγος που μεώθηκε η θνησιμότητα είναι ότι αυξήθηκαν κατά πολύ ο αριθμός των τεστ. Στην πραγματικότητα τα πράγματα πάνε πολύ χειροτερα από την ανοιξη . Ηδη έπρεπε να είχαμε μπει σε lock down
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Κι όμως υπαρχουν χώρες που οι πολιτες εφαρμόζουν τα μετρα και νικούν σε μεγαλο βαθμο τον ιο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
απάντα μου γιατί ενώ προμοτάρουν να κάνουν τεστ το τεστ δε συνταγογραφείται και οποιος θέλει να το κάνει ιδιωτικά πληρώνει 170 ευρώ + με αποτέλεσμα να στέλνουν ένα αωρό σαχλαμάρες στα νοσοκομεία.

Γιατί τα ιδιωτικά νοσοκομεία ξέρουν μόνο να τσεπωνουν. Ούτε 30 ευρώ ούτε τίποτα δεν θα έδινα για test. Όπως ούτε για εμβόλιο.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γιατί τα ιδιωτικά νοσοκομεία ξέρουν μόνο να τσεπωνουν. Ούτε 30 ευρώ ούτε τίποτα δεν θα έδινα για test. Όπως ούτε για εμβόλιο.
δινεις για ρούχα , φαγητά, κινηματογραφους , ποτά δε θα δώσεις για την υγεία σου ; Εγώ πληρώνω ιδιωτική ασφαλεια ....
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
δινεις για ρούχα , φαγητά, κινηματογραφους , ποτά δε θα δώσεις για την υγεία σου ; Εγώ πληρώνω ιδιωτική ασφαλεια ....

Το κράτος είναι υπόχρεο να μου τα παρέχει αυτά δωρεάν εφόσον είμαι προστατευόμενο μέλος φορολογούμενης οικογένειας. Οι φόροι δεν πρέπει να πηγαίνουν στο τίποτα, αλλά στην ευημερία και στην εξασφάλιση της δωρεάν ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης και παιδείας των πολιτών.

Είναι τουλάχιστον αστείο να τα λέει αυτά ένας γιατρός.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το κράτος είναι υπόχρεο να μου τα παρέχει αυτά δωρεάν εφόσον είμαι προστατευόμενο μέλος φορολογούμενης οικογένειας. Οι φόροι δεν πρέπει να πηγαίνουν στο τίποτα, αλλά στην ευημερία και στην εξασφάλιση της δωρεάν ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης και παιδείας των πολιτών.

Είναι τουλάχιστον αστείο να τα λέει αυτά ένας γιατρός.

φίλε σε δημοσιο νοσοκομειο δουλεύω πανω απο τους μίσους ασθενεις που εχει εκεί δε πληρώνουν καν φορολογία αλλοδαποί , φοροφυγαδες κοκ . Δε με νοιάζει τι ειναι υποχρεω το,κράτος να κανει αυτο που ξέρω ειναι οτι εχει φαλιρισει αυτο που με νοιάζει είναι αν πάθω κάτι στην υγεία μου ειναι να αντιμετωπιστώ σωστα και να διαλέξω το ιατρό μου και όχι οποίος α ναι, Λοιπόν απο τον μισθό μου πληρωνω ασφαλεια για να έχουν όλοι ασφάλιση δωρεάν και το δέχομαι αλλα πληρώνω ιδιωτική ασφαλεια για να έχω σωστή σντιμετωπιση.

οσοι στηρίζονται στο δημόσιο για τη υγεία τους ...απλα να το ξαανασκεφτουν..και να αφήσουν το τι πρεπει να γινεται .Δεν είμαι χαζός που ενώ πληρώνω ασφαλεια πληρωνω και αλλα τόσα για ιδιωτική

...
σημερα έκανα εξιτηριο ένα παιδί με κεφαλαλγία ανασφαλιστη και αυτή και το παιδί της επι 3 ημέρες καταφερα και του εξασφάλισα όλες τις εξέτασεις και έκλεισα μια μαγνητική σε 20 μέρες , αντί να με ευχαριστησει απαίτησε να γίνει η μαγνητική στην νοσηλεία, μου ειπε και ολας αν βγει παθολογική ποιος θα ειναι ο υπεύθυνος για να κάνει καταγγελία ...

μόλις μου το είπε αυτο εκανα μια αξονική στο παιδί της έδωσα το ραντεβου της μαγνητικής σε 2 μηνες αντί τις 20 μερεσ που είχα κλείσει και δε πρόκειται να ξανασχοληθω με το παιδί ...ας πηγαίνει στα επείγοντα ..

ο νοσοκομειακος ιατρος δεν ειναι υπεύθυνος για εσας πέρα σπο τις ώρες που βρισκεται στο νοσοκομειο , δε μπορείτε να τον ενόχλησετε εκτος ωραρίου δουλειάς είστε απλά ξεκρέμαστοι. κυρίως στα παιδιά να έχετε παιδιάτρους ιδιώτες και εσας έναν παθολόγο ιδιώτη που αν θα συμβεί κάτι θα σας κατευθυνει και δε θα πηγαίνετε σαν χαμενοι στα επειγονσα ενός νοσοκομειου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top