• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Πάλι θα σταθείς στο τελευταίο για να μη σχολιάσεις τη τα καμώματα της νδ; Οκει.
Που και πάλι άκυρος βγαίνεις γιατί όπως είπα παραπάνω η συμπαθέστατη (νοτ) κυρία Κεραμέως αύξησε τα παιδιά ανά τμήματα και είναι σχεδόν 30 άτομα σε κάτι αίθουσες πολύ μικρές. Αλλά πάλι τα παιδιά θα φταίνε μάλλον για τον ανύπαρκτο σχεδιασμό της κυβέρνησης.
Σε όλον τον κόσμο αραιώνουν τα τμήματα σε εμάς τα πυκνώνουν.

Τα αλλά που είπες δεν τα σχολίασα καθώς συμφωνώ με αυτά.
Τα παιδιά φοβούνται τόσο πολύ που στην κατάληψη είναι το ένα πάνω στο άλλο χωρίς να τηρούν αποστάσεις.Είναι όπως οι φοιτητές που φοβούνται να έρθουν στο πανεπιστήμιο ενώ το καλοκαίρι έκαναν διακοπές και πήγαιναν στα μπαρ.Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό βέβαια από την Σοσιλιστικη νοοτροπία της Ελλάδας που η τεμπελιά είναι κάτι το συνηθισμένο.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι φυσικά οι μαθητές φοβούνται τόσο πολύ που στο σχολείο του αδελφού μου αυτοί που έκαναν κατάληψη ήταν χωρίς μάσκες ο ένας κολλητά δίπλα στον άλλο και μετά οι μαθητές πήγαιναν στις καφετέριες.
Κάτι σοβαρό υπάρχει στην υπόθεση;;Γιατί εγώ βλέπω 20-30 τούβλα να έχουν κλείσει τα σχολεία.
Ωραία υπεκφυγή.
Απάντα μου σε κάτι. Ο μπαμπάς μου είναι ευπαθή ομάδα. Αν κολλήσει εκεί μέσα, στην εργασία του, ποιος θα έχει ευθύνη; Πιθανολογικά και μόνο, ο κίνδυνος μειώνεται, κι ας είναι οι μαθητές όσο ανεύθυνοι είναι.
Πες πάει στο διάολο ο μπαμπάς μου δεν μετράει, βάλε στην θέση του τον όποιο γονιό/παππού μαθητή θέλεις.
Άκου και το άλλο, στην δική μου δουλειά λέμε το εξής τσιτάτο: "περνάτε χωρίς μάσκα, με δική σας ευθύνη". Τι σημαίνει αυτό θέλεις να μου εξηγήσεις;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,845 μηνύματα.
Οι τελευταίες μελέτες παντως δειχνουν οτι τα παιδια καθε αλλο παρα υπερμεταδοτες ειναι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Ωραία υπεκφυγή.
Απάντα μου σε κάτι. Ο μπαμπάς μου είναι ευπαθή ομάδα. Αν κολλήσει εκεί μέσα, στην εργασία του, ποιος θα έχει ευθύνη; Πιθανολογικά και μόνο, ο κίνδυνος μειώνεται, κι ας είναι οι μαθητές όσο ανεύθυνοι είναι.
Πες πάει στο διάολο ο μπαμπάς μου δεν μετράει, βάλε στην θέση του τον όποιο γονιό/παππού μαθητή θέλεις.
Άκου και το άλλο, στην δική μου δουλειά λέμε το εξής τσιτάτο: "περνάτε χωρίς μάσκα, με δική σας ευθύνη". Τι σημαίνει αυτό θέλεις να μου εξηγήσεις;

Οσο αφορά τους καθηγητές απλά θα φορούν μάσκα και θα τηρούν τις αποστάσεις και δεν θα έχουν θέμα.Είδη κάθονταν 7 μήνες και πληρωνόταν χωρίς να εργάζονται συγγνώμη που στο λέω αυτή είναι η πικρή αλήθεια.Πάμε τώρα στο θέμα των μαθητών ναι 25 άτομα ίσως να είναι πολλά ανα τμήμα όμως τα ελληνικά σχολεία είναι για κλάματα είναι μικρά με πολύ λίγες τάξεις άρα αναγκαστικά δεν μπορούν οι μαθητές να μειωθούν ανα τμήμα.Τέλος αυτό που γίνεται στην δίκη σου εργασία όντως είναι απαράδεκτο δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί με δίκη σας ευθύνη;;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα αλλά που είπες δεν τα σχολίασα καθώς συμφωνώ με αυτά.
Τα παιδιά φοβούνται τόσο πολύ που στην κατάληψη είναι το ένα πάνω στο άλλο χωρίς να τηρούν αποστάσεις.Είναι όπως οι φοιτητές που φοβούνται να έρθουν στο πανεπιστήμιο ενώ το καλοκαίρι έκαναν διακοπές και πήγαιναν στα μπαρ.Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό βέβαια από την Σοσιλιστικη νοοτροπία της Ελλάδας που η τεμπελιά είναι κάτι το συνηθισμένο.
Τα παιδιά επίσης τα βγάζουν διάλειμμα χωρίς να φοράνε μάσκα. Σταμάτα να λες άσχετα για να κατηγορίσεις αποκλειστικά και μόνο κόσμο που δεν γνωρίζεις. Τα τμήματα των σχολείων όφειλαν να τα κάνουν με λιγότερα άτομα και αντί αυτού τους έβαλαν ανά 25, 27 ή 30 σε αίθουσες λίγων τετραγωνικών. Πλάκα μας κάνεις ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα στην παρούσα κατάσταση; Λες και πήγες από σχολείο σε σχολείο να δεις τι γίνεται και έβγαλες συμπέρασμα. Ακόμα και με ένα προσωρινό πρωί-απόγευμα θα μπορούσε να γίνει δουλειά αλλά είπαμε δεν μπορούμε να πάρουμε κανένα δάσκαλο πρέπει να ταΐσουμε τα καναλάκια μας.
Ειλικρινά αν νομίζεις ότι δεν μπορείς να κάνεις τουρισμό έχοντας μάθημα μάλλον σε άλλον πλανήτη ζεις ή το αγνοείς μπας και στηρίξεις τη θέση σου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,845 μηνύματα.
Ιταλία...
According to data, the highest number of students per class was registered in Emilia-Romagna (22.1 individuals per class), whereas Trentino-South Tyrol was the Italian region with the lowest number of scholars (18.2 individuals).
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Τα παιδιά επίσης τα βγάζουν διάλειμμα χωρίς να φοράνε μάσκα. Σταμάτα να λες άσχετα για να κατηγορίσεις αποκλειστικά και μόνο κόσμο που δεν γνωρίζεις. Τα τμήματα των σχολείων όφειλαν να τα κάνουν με λιγότερα άτομα και αντί αυτού τους έβαλαν ανά 25, 27 ή 30 σε αίθουσες λίγων τετραγωνικών. Πλάκα μας κάνεις ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα στην παρούσα κατάσταση; Λες και πήγες από σχολείο σε σχολείο να δεις τι γίνεται και έβγαλες συμπέρασμα. Ακόμα και με ένα προσωρινό πρωί-απόγευμα θα μπορούσε να γίνει δουλειά αλλά είπαμε δεν μπορούμε να πάρουμε κανένα δάσκαλο πρέπει να ταΐσουμε τα καναλάκια μας.
Ειλικρινά αν νομίζεις ότι δεν μπορείς να κάνεις τουρισμό έχοντας μάθημα μάλλον σε άλλον πλανήτη ζεις ή το αγνοείς μπας και στηρίξεις τη θέση σου.

Ολα αυτά που λες είναι πολύ σωστά και δεν διαφωνώ μαζί σου όμως υπάρχουν κάποια ζητήματα.Τα ελληνικά σχολεία δεν είναι μεγάλα άρα αναγκαστικά έπρεπε να μπουν πολλά άτομα σε κάθε τάξη είναι πολύ σωστή σκέψη αυτό που είπες με μάθημα πρωί και απόγευμα δεν ξέρω όμως αν κάτι τέτοιο γινόταν δεκτό από τους καθηγητές.Θεωρω απαράδεκτη επίσης την στάση της κυβέρνησης σε ότι αφορά τις έλλειψης των καθηγητών καθώς δείχνει ότι δεν έδωσε μεγάλη βαρύτητα στο θέμα.Τέλος έχεις δίκιο ότι οι μαθητές έπρεπε να φορούν μάσκες και στα διαλλειμματα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
315 κρούσματα 7 νεκροί και 68 διασωληνωμένοι
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Κόπωση είχε; Ο βήχας δεν ηταν επίμονος ουτε ξηρός. Ο πονόλαιμος απο μόνος του δε λέει τίποτα. Προφανώς της έκαναν και άλλες ερωτήσεις. Όπως οτι δεν είχε πυρετό και αλλα...
Γιατρέ,με πονάει το δεξι πωπουδάκι θα μου κάνεις διάγνωση;:crazy:




Το έχεις τερματίσει φίλε.
Μην κόπτεσαι τόσο για το κόμμα σου διοτι καταντάς παντελώς αναξιόπιστος.
Τα κόμματα πολλοί τα αγάπησαν τα πρόβατα ουδείς.:clover:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Nαι σουρ.
Έχεις δει καμία από τις ανακοινώσεις με τα αιτήματά τους; Γιατί εγώ, σε όσες είδα, το πρώτο τους αίτημα ήταν να μην τα στιβάζουν σαν πρόβατα εν περίοδο πανδημίας.
Οι μαθητές δεν μένουν μόνοι τους, έχουν στο σπίτι γονείς και παππούδες. Αν εσύ δεν το βρίσκεις σημαντικό, οκ, αλλά μην κατηγορούμε -πάλι- τους νέους, ε;

Ο μπαμπάς μου είναι σε σχολείο και τους έχουν 700 άτομα να μπαίνουν μαζί απ'την ίδια πόρτα και να είναι 25-25 στις τάξεις, αλλά ναι, ας κατηγορήσουμε τους μαθητές που με τον μόνο τρόπο που μπορούν (κατάληψη) διαδηλώνουν για αυτήν την παράνοια. Κανονικά θα έπρεπε και οι καθηγητές.
Το έκαναν, πριν λίγες μέρες.Σε πορεία.Ήταν όλοι μαζί,μαθητές ,γονείς ,εκπαιδευτικοί.Αλλα στους εκπαιδευτικούς παίζει και η απόλυση.Όχι βέβαια για πορεία,αλλά μέχρι εκέι,Κατάληψη καθηγητές δεν μπορούν να κάνουν.Και βέβαια δεν θα ήταν σωστό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα ναι ψεκασμένοι υπάρχουν παντού και σε όλα τα επαγγέλματα,καλά αν δεις δε τι εννούν γιατροί θα φρίξεις.Εσύ όμως τώρα, τι κάνεις διαφημίζεις τα ψεκασμένα και τις ψεκασμενιές.Διαδίδεις το ψεκασμένο μήνυμα τους το έχεις αντιληφθεί;
Ρε τι άλλο θα δούμε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

315 κρούσματα 7 νεκροί και 68 διασωληνωμένοι
Είναι που ο τζαστ έλεγε ότι μειώνονται τα κρούσματα και καλά επείδη χτες είχε κάτω απο 300.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οσο αφορά τους καθηγητές απλά θα φορούν μάσκα και θα τηρούν τις αποστάσεις και δεν θα έχουν θέμα.Είδη κάθονταν 7 μήνες και πληρωνόταν χωρίς να εργάζονται συγγνώμη που στο λέω αυτή είναι η πικρή αλήθεια.Πάμε τώρα στο θέμα των μαθητών ναι 25 άτομα ίσως να είναι πολλά ανα τμήμα όμως τα ελληνικά σχολεία είναι για κλάματα είναι μικρά με πολύ λίγες τάξεις άρα αναγκαστικά δεν μπορούν οι μαθητές να μειωθούν ανα τμήμα.Τέλος αυτό που γίνεται στην δίκη σου εργασία όντως είναι απαράδεκτο δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί με δίκη σας ευθύνη;;
Λες απύθμενες μπιπ....και είσαι πολύ μακριά νυχτωμένος το έχεις αντιληφθεί καμάρι μου;
Μπα...πολλά ζητάω ,Δεν έχεις ιδέα!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.
Τουρκία: 1511 κρούσματα, 71 θάνατοι, 1232 αναρρώσεις.

Κούβα: 62 κρούσματα, 2 θάνατοι, 74 αναρρώσεις.

Ώπααα η Γαλλία ανακοίνωσε τώρα 14,412 κρούσματα και 39 θανάτους!
Τι γίνεται εκεί ρε παιδιά;

By the way, αύριο-μεθαύριο όπως φαίνεται οι θάνατοι θα σπάσουν το φράγμα του ενός εκατομμυρίου παγκοσμίως.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα πάει μακριά.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Ώπααα η Γαλλία ανακοίνωσε τώρα 14,412 κρούσματα και 39 θανάτους!
Τι γίνεται εκεί ρε παιδιά;

By the way, αύριο-μεθαύριο όπως φαίνεται οι θάνατοι θα σπάσουν το φράγμα του ενός εκατομμυρίου παγκοσμίως.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα πάει μακριά.
Σήμερα ο ΠΟΥ λέει ότι αν δεν έρθει το εμβόλιο και δνε την αναχαιτήσουμε κάπως θα πάμε στα 2 εκατομμύρια θανάτους.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.
Σήμερα ο ΠΟΥ λέει ότι αν δεν έρθει το εμβόλιο και δνε την αναχαιτήσουμε κάπως θα πάμε στα 2 εκατομμύρια θανάτους.

Το εμβόλιο της Οξφόρδης πάει για απόρριψη. Το μόνο που μας έμεινε είναι εκείνο της Μόσχας και κάποια πειράματα κυρίως φαρμακευτικού τύπου της Νέας Υόρκης αν δεν κάνω λάθος. Είναι σίγουρο ότι στο 2020 εμβόλιο δεν θα έχουμε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Βρετανία 6.042 κρούσματα και 34 νεκροί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το εμβόλιο της Οξφόρδης πάει για απόρριψη. Το μόνο που μας έμεινε είναι εκείνο της Μόσχας και κάποια πειράματα κυρίως φαρμακευτικού τύπου της Νέας Υόρκης αν δεν κάνω λάθος. Είναι σίγουρο ότι στο 2020 εμβόλιο δεν θα έχουμε.

Και της Johnson and Johnson πάει καλά.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Το εμβόλιο της Οξφόρδης πάει για απόρριψη. Το μόνο που μας έμεινε είναι εκείνο της Μόσχας και κάποια πειράματα κυρίως φαρμακευτικού τύπου της Νέας Υόρκης αν δεν κάνω λάθος. Είναι σίγουρο ότι στο 2020 εμβόλιο δεν θα έχουμε.
Άστα να πάνε. Με 3η ιδια παρενέργεια πάει για απόρριψη,αλλά πραγματικά εγώ αυτό το εμβόλιο δεν θα το έκανα πλέον,και μην φανταστείς ότι δεν κάνω εμβόλια,το αντίθετο.
Στο ρωσικό δεν μπορώ να έχω εμπιστοσύνη απλά γιατί είναι κρυψήνοι δυστυχώς οι Ρωσοι ,και καθόλου δεν θα μάθουμε αν έχει παρενέργειες,η ιστορία ξεκάθαρα μας δείχνει ότι οι Ρώσοι κρύβουν και δεν λένε.ΠΑΝΤΑ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.
Άστα να πάνε. Με 3η ιδια παρενέργεια πάει για απόρριψη,αλλά πραγματικά εγώ αυτό το εμβόλιο δεν θα το έκανα πλέον,και μην φανταστείς ότι δεν κάνω εμβόλια,το αντίθετο.
Στο ρωσικό δεν μπορώ να έχω εμπιστοσύνη απλά γιατί είναι κρυψήνοι δυστυχώς οι Ρωσοι ,και καθόλου δεν θα μάθουμε αν έχει παρενέργειες,η ιστορία ξεκάθαρα μας δείχνει ότι οι Ρώσοι κρύβουν και δεν λένε.ΠΑΝΤΑ.

Ούτε εγώ θα το έκανα προφανώς. Εμπιστοσύνη ούτε εγώ έχω σε κανέναν πάντως. Στις εποχές της πανδημίας της γρίπης των χοίρων του H1N1 δεν είχε κάνει κανένας εμβόλιο τότε ( με το σκάνδαλο της τότε επιτροπής με τον Τσιόδρα μέσα που αγόρασαν 14 εκατομμύρια εμβόλια ). Για αυτό δεν ξέρω καν αν θα το έκανα γενικά, από όποια χώρα και αν βγει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα το έκανα προφανώς. Εμπιστοσύνη ούτε εγώ έχω σε κανέναν πάντως. Στις εποχές της πανδημίας της γρίπης των χοίρων του H1N1 δεν είχε κάνει κανένας εμβόλιο τότε ( με το σκάνδαλο της τότε επιτροπής με τον Τσιόδρα μέσα που αγόρασαν 14 εκατομμύρια εμβόλια ). Για αυτό δεν ξέρω καν αν θα το έκανα γενικά, από όποια χώρα και αν βγει.
Οχι μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Τώρα ζούμε τη ζωή ΧΩΡΙΣ ΕΜΒΟΛΙΑ!
Μην λέμε ότι θέλουμε.

Απλά με τη ρωσια γενικά υπάρχει θέμα στο ότι είναι κρυψήνους ΠΑΝΤΟΥ.Θέλει να το παίζει τέλεια,βλέπε Τσέρνομπιλ.Αν δεν ήταν οι σουηδοί ακόμα δεν θα το ξέραμε,που λέει ο λόγος. :crazy:

Τα εμβόλια είναι ασφαλή και σωτήρια μέχρι τώρα.

Ούτε καν να διαννοηθούμετη ζωή μας χωρίς αυτά.

Στο μεταξύ...σαφώς δεν γίνονται όλες οι καταλήψεις για τον ίδιο λόγο,αλλά αντίστοιχα ούτε όλες οι καταλήψεις γίνονται για την τετράγωνη τυρόπιτα.Όλα τα έχει ο μπαχτσές!

Το παρακάτω παιδί πάντως, είναι μυαλάρα,πολύ ώριμο για την ηλικία του και βάζει κάτω όλα τα κομματόσκυλα παντώς τύπου και καιρού.

«Αν κάποιος μας υποκινεί είναι η ανεύθυνη πολιτική της κυβέρνησης»
1601142720727.png


“Οι μαθητές έμειναν σπίτι τους, με μεγάλη ευθύνη, στην καραντίνα, είδαν να μοιράζονται δις σε επιχειρήσεις, όχι όμως να αναβαθμίζονται τα σχολεία τους, για να μπορούν να τους υποδεχτούν με ασφάλεια”.

Ένας μαθητής βάζει τα γυαλιά στους μεγάλους και τους αποστομώνει. Δεν είναι όμως θέμα ηλικίας, αλλά σκοπιάς. Ο Ξάνθος Γερμανάκος, μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής των Μαθητών και μαθητής Λυκείου στο Πέραμα, εξηγεί την ανάγκη να σπάσουν τα 25άρια και 30άρια τμήματα και αντικρούει τη συκοφαντία ότι οι μαθητές “αρνούνται τη μάσκα”.

Λέει ότι ο βασικός φορέας που υποκινεί τους μαθητές και τις κινητοποιήσεις τους είναι η κυβέρνηση με την ανεύθυνη πολιτική της και τις μάσκες-αλεξίπτωτα που μοίρασε στις τάξεις. Εξηγεί πως οι μαθητές έμειναν με μεγάλη ευθύνη σπίτι τους κατά τη διάρκεια της καραντίνας, είδανε πολλά δις ευρώ να πηγαίνουν σε επιχειρήσεις, αλλά δεν είδαν να γίνεται τίποτα για να αναβαθμιστούν τα σχολεία τους. Σημειώνει πως είναι αντιφατικό να θεωρούνται οι έφηβοι ώριμοι για να ψηφίσουν, αλλά να τους κατηγορούν ότι δεν είναι ώριμοι να αποφασίσουν πώς θα αγωνιστούν ή πως δεν ακολουθούν δημοκρατικές διαδικασίες για τις καταλήψεις τους και να τους συκοφαντούν.



 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Πάντως , επειδή κατι ειπώθηκε παραπάνω για αλλα εμβόλια, εμας μας ενδιαφέρει αυτό της astrazeneca.
Η Ε.Ε το έχει χρηματοδοτήσει ηδη .
Όλοι στην Ευρώπη απο αυτο εξαρτομαστε .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Πάντως , επειδή κατι ειπώθηκε παραπάνω για αλλα εμβόλια, εμας μας ενδιαφέρει αυτό της astrazeneca.
Η Ε.Ε το έχει χρηματοδοτήσει ηδη .
Όλοι στην Ευρώπη απο αυτο εξαρτομαστε .

Έπρεπε να αγοράσουμε και αυτό της Johnson and Johnson.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top