• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Δάσκαλοι, ιατροί, νοσηλευτές, καθηγητές να μην μπορούν δια νόμου να φύγουν από το νόμο τους καλοκαίρι. Με έλεγαν υπερβολικό
Και θα ηταν υπερβολικό. Συνεχιζω να το πιστεύω. Ήδη υπαρχουν αρκετοί περιορισμοι. Μακάρι να τους τηρουσαμε. Δεν είπαμε να γίνουμε και Σουηδία στις ελευθεριες αλλά τουλάχιστον να τηρουμε τα βασικά.
....
Ωραία, θα παίρνεις τα λαικ του αδελφού σου...
...
Πες οτι είμαι δάσκαλος, νοσηλευτής, γιατρός και δεν βγαινω απο τον νομό μου. Ο αδελφός μου ή η φιλη μου που δεν ασκεί κάποιο απο τα επαγγέλματα αυτά θα μπορεί να βγαίνει εκτός νομού και να κολλήσει τον ιό και άνετα να μου τον κολλήσει όταν επιστρέψει στον νομο που είμαι εγώ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και θα ηταν υπερβολικό. Συνεχιζω να το πιστεύω.
To να θεωρεί εγκληματία τον υπάλληλο (υπόθεση) που έφερε τον ιό στο γηροκομείο είναι μεγαλύτερη υπερβολή. Εγώ του καταστρέφω ενα καλοκαίρι, εσύ ολόκληρη τη ζωή του.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
To να θεωρεί εγκληματία τον υπάλληλο (υπόθεση) που έφερε τον ιό στο γηροκομείο είναι μεγαλύτερη υπερβολή.
Δεν είναι καθόλου υπερβολή αν ο ίδιος ο υπάλληλος π.χ παει σε πολυσύχναστα μέρη και δεν παιρνει μετρα προστασιας. Ναι, για μένα είναι εγκληματικό, δεν είναι εξ αμέλειας.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
οι δάσκαλοι και οι καθηγητές που βρέθηκαν θετικοί ειναι το ίδιο εγκληματίες με τον νοσηλευτή ...ειδικά αν το κράτος τους έδωσε περιθώριο 5 μέρες για να προσέχουν
Μη στοχοποιούμε ανθρώπους παιδιά .... ο μοναδικός υπεύθυνος ειναι ο εοδυ


.
...
Πες οτι είμαι δάσκαλος, νοσηλευτής, γιατρός και δεν βγαινω απο τον νομό μου. Ο αδελφός μου ή η φιλη μου που δεν ασκεί κάποιο απο τα επαγγέλματα αυτά θα μπορεί να βγαίνει εκτός νομού και να κολλήσει τον ιό και άνετα να μου τον κολλήσει όταν επιστρέψει στον νομο που είμαι εγώ...
προσεχείς , φοράς μάσκα κοκ ... δεν ειναι δυνατό να μην έχω κολλήσει εγώ που είμαι όλη μέρα στα κρουσματα και ο καθηγητηκατος και η καθαρήστρια να κολλάνε ... και να διασπείρουν ... μια ριμαδομασκα δε φοράνε και ένα καλοκαίρι να μη πάνε διακοπές

καθαρά φταίει ο εοδυ και καλο είναι να σταματήσουν .... να κατηγορούν τους εργαζόμενους και ειδικά τους νισηλευτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μπορεί όμως να υπαρχουν αυτόπτες μάρτυρες και κάμερες. Ή καταγραφές σε βίντεο. Καποιες φωτογραφιες.... Αποδεικτικά στοιχεία.
Άκουσες δήλωση ιδιοκτήτη;

O ιδιοκτήτης εφάρμοσε εντολές του ΕΟΔΥ. Ήξεραν ότι είχαν κρούσμα και απλώς του είπαν να ελεγχουν αυτούς που έχουν πυρετό. Αυτό έκαναν. Το χαρτί που λέει ο ιδιοκτήτης είναι του ιατρικού συλλόγου Αθηνών. Δεν το σκέφτηκαν από οτ κεφάλι τους.

Η άλλη έστειλε γέρο σε γηροκομείο στο κέντρο της Ελλάδα που ήξερε από πριν ότι κάνει πάρτυ ο κορωνοιος και ζητά και τα ρέστα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Οταν είσαι ιδιοκτήτης γηροκομείου, εχεις τεράστιες ευθύνες. Δεν είσαι αμοιρος ευθυνών.
προσεχείς , φοράς μάσκα κοκ ... δεν ειναι δυνατό να μην έχω κολλήσει εγώ που είμαι όλη μέρα στα κρουσματα και ο καθηγητηκατος και η καθαρήστρια να κολλάνε ... και να διασπείρουν
Αμα προσέχουν, δεν έχω πρόβλημα να πάνε διακοπές. Αυτοι που δουλεύουν σε γηροκομείο πρεπει να προσέχουν εκατό φορες περισσότερο απο αλλους επαγγελματίες της υγειας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Οταν είσαι ιδιοκτήτης γηροκομείου, εχεις τεράστιες ευθύνες.
Στην κηδεία που έγινε στο χωριό γιατί η τοπική εκκλησία δεν είχε την ίδια αντιμετώπιση;

Κατά τη γνώμη μου τπτ δεν θα γίνει. Το γηροκομείο θα αθωωθεί από το δικαστήριο αλλά η δυσφήμιση που θα του γίνει θα είναι καταστροφική.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
οι επίσημες οδηγίες του εοδυ ειναι όταν φοράς μάσκα και έρθεις σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα και είσαι ασυμπτωματικός συνεχιζεις την εργασία σου με προστασία.. αν εκδηλώσεις συμπτωματα κανείς το τεστ ... το να κατηγορείτε τους εργαζομενους και τους ιδιοκτηκτεσ κσλο ειναι γιστι έχουν ηθική ευθύνη αλλα η ευθύνη ειναι του εοδυ. Αναφέρομαι για το χώρο της υγείας (νοσοκομεία).

Πχ οταν ηρθα σε επαφή με κρούσμα με βαλανε να κάνω κανονικά 2 εφημερίες και την 5η μέρα έκανα το τεστ......

καθόταν ο Τσιόδρας και Χαρδαλιάς και κάνανε τους θυμωμενους αλλα τους πραγμάτικους υπαίτιους δε τους αναφέρανε..

Για δειξε την οδηγια ΤΟΥ ΕΟΔΥ λοιπον.
Το να τα λες έτσι αυτά είναι εντελώς άτοπα και αναξιόπιστα.
Αλλά και έτσι να είναι.. το γιδι που δουλευε στο γηροκομειο ΤΟ ΠΡΩΤΟ που εμφανισε συμπτματα ειχε κανει τεστ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟΣ και συνεχιζε να δουλευει φοκο.Το ήξερε δηλαδή.Αυτό ειναι και ποινικο αδίκημα πλεον πολύ σοβαρο.

Κατα τα άλλα,σε σχήμα λόγου το λέω βέβαια,μήπως τελικά υπάρχει Θεός;Με την έννοια ότι έλεγε,μια γριπούλα είναι και όλη η πολιτική που έχει υιοθετησει ,η απόλυτα ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ για την πανδημία.

Ντοναλντ Τραμπ: Θετικός στον κορωνοϊό - Θετική και η Μελάνια

Το ανακοίνωσε ο πρόεδρος των ΗΠΑ μέσω twitter - Θα μπουν και οι δύο σε καραντίνα - Πώς κόλλησαν τον ιό οι ένοικοι του Λευκού Οίκου
Θετικός στον κορωνοϊό ανακοίνωσε ότι είναι ο Ντόναλντ Τραμπ μέσω ανάρτησής του στο Twitter.

Σύμφωνα με τον πρόεδρο των ΗΠΑ, θετική στον κορωνοϊό είναι και η Μελάνια Τραμπ.

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για δειξε την οδηγια ΤΟΥ ΕΟΔΥ λοιπον.
έχω στείλει στην ΟΔ τις οδηγίες που μας έχουν στείλει... ήξερα ότι θα σχολιαστεί...

Όσο αφορά τον νοσηλευτή αν έκανε το τεστ και γνωρίζε τότε φταίει αλλά δε νομίζω να έγινε έτσι ας λένε οι δημοσιογράφοι ότι θέλουν.

Λοιπόν είτε είχε συμπτώματα ο νοσηλευτής και έκανε το τεστ και μέχρι να βγει δούλευε πράγμα που είναι νόμιμο ....
Είτε έκανα το τεστ που ήταν θετικό τέθηκε σε άδεια και σε ένα χρονικό διάστημα που όρισε ο ΕΟΔΥ επανέλαβε το τεστ που ήταν ψευδώς αρνητικό και γύρισε στην δουλειά. Είτε τον αναγκάσαν να δουλέψει οι εργοδότες του (πράγμα που δε νομίζω). Είτε είναι χαζός και έκανε αυτό που είπες εσύ.

Αυτή την στιγμή στοχοποιούμε από δημοσιογραφικές πληροφορίες έναν άνθρωπο που δουλέυει σε έναν τόσο δύσκολο τομέα.

Στα νοσοκομεία κακώς ή καλώς προσέχουμε οι περίπτωσεις αυτές που παρουσιάζονται είναι μεμονωμένες. Το πρόβλημα είναι τα σχολεία. Αν ένας καθηγητής ή δάσκαλος είναι θετικός φέρει το ίδιο και μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης από το νοσηλευτή. Ο δάσκαλος, καθηγητής θα το μεταδόσει εύκολα στο παιδί. Το παιδί αν κολλήσει κατά πάσα πιθανότητα θα το περάσει ασυμπτωματικά... φέρει μικρό ιικό φορτίο όπως είπε ο Τσιόρδας αλλά αν το μεταδόσει σε ενήλικο πράγμα εύκολο λόγω της φύσης του παιδιού τότε θα αρχίσει η αλυσίδα πάλι....

Συνεπώς περιπτώσεις όπως ο διευθυντής, ο καθηγητής που βρέθηκαν θετικοί είναι 10 φορές πιο εγκληματικές από τους εργαζόμενους στα γηροκομεία.

:D Συμπέρασμα :D

Αυτή την στιγμή κατηγορώ καθαρά τον ΕΟΔΥ .... αντί να πει την αλήθεια τον κόσμο κάθονται και μας λένε σαχλαμάρες. Κάθόντουσαν στο lock down και μας λέγανε κάθε βράδυ ανούσια πράγματα αντί να πουνε την ουσία ώστε οι περισσότεροι πιστεύανε ότι ο κορονοιός νικήθηκε τον Μάιο. Aνοιξε η τουριστική περίοδος κρύβανε σε πολλές περιπτώσεις κρούσματα και ξαφνικά από τέλη Αυγούστου αρχίσαν να λένε για επανεμφάνιση. Μάλιστα το χειρότερο τώρα είναι ότι αναφέρονται μόνο για Αθήνα..... ο λόγος που εμφανίζονται στην Αθήνα παραπάνω είναι :
1) Κάνουν υπερπολλαπλάσια τεστ στην Αθήνα, ειδικά αυτό που γυρίσανε τις πλατείες εκτός τόπου και χρονου έπρεπε να κάνουν παρόμοιο σε πλατείες πανελλαδικά όχι μόνο Αθήνα
2) Έχουμε κεντρικά νοσοκομεία (προγραμματισμός Χειρουργείων κοκ απαιτούν τεστ).
3) Μετανάστες (κύρια πηγή της μετάδοσης, οι Σύριοι είναι αρκετά αντιδταστικοί) - Ρομά (δε πιστεύουν στον κορονοιό. κακές συνθήκες υγιεινής)
4) Στην επαρχία κανένας μα κανένας δε τους αναγκάζει να κάνουν τεστ κορονοιού - ειδικά αυτοί που δουλεύουν μαύρα- έχουμε πολλές αδιάγνωστες περιπτώσεις που το σίγουρο είναι ότι μεταδίδουν...

Για ολα τα παραπάνω θεωρώ ότι τα μέτρα που εφαρμόζουν είναι εντελώς λάθος ειδικά να κάθεται και να λέει ο Τσιόρδας ότι η Θεσσαλονίκη πήρε το μάθημα της... ... δηλαδή σαν να λέει ότι η Θεσσαλονίκη δεν είναι σε κίνδυνο...... Αυτή την στιγμή προγραμματισμός του ΕΟΔΥΥ είναι να γίνει lock down στην Αθήνα (Τουλάχιστον σε καποιες περιοχές) και θέλουν να αφήσουν την υπόλοιπη Ελλάδα τον ιό να κάνει πάρτυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
Δηλαδή τις ηλιθιότητες κάποιων λίγων θα τις πληρώσουμε όλοι, να πάνε φυλακή και ο χειρούργος που πήγε στο νοσοκομείο να δουλέψει ενώ ήταν θετικός και η γυναίκα που πήγε στον γάμο με 200 άτομα.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δηλαδή τις ηλιθιότητες κάποιων λίγων θα τις πληρώσουμε όλοι, να πάνε φυλακή και ο χειρούργος που πήγε στο νοσοκομείο να δουλέψει ενώ ήταν θετικός και η γυναίκα που πήγε στον γάμο με 200 άτομα.
φίλε μου είναι ατομικό θέμα πλέον , δε φταίει για όλα το κράτος (είναι κατάσταση που δε μπορεί να χειριστεί πλέον) , αν προσέχεις δε θα κολλήσεις...


κοίτα κάνω στο βίντεο στο 4:29 η κάτοικος τα χώνει κυριολεκτικά στους εργαζόμενους του γηροκομείου που δε τηρεί τα μέτρα..


Έχει για μάσκα ένα πανί :D... ακάλυπτη η μύτη και φωνάζει σαν τρελή..., ακουμπα την μάσκα.

κοίτα στιγμιότυπο.
1601621464440.png


και οι ηλίθιοι οι δημοσιογράφοι καμιά αναφορά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.

Την πρόταση αυτή κάνουν συνεχώς κάποιοι ξεκάρφωτα ιδιαίτερα εκείνος ο Δερμιτζάκης από την Ελβετία που ξαφνικά από καλός έγινε ο κακός της παρέας, την αρνούνται όμως οι λοιμοξιολόγοι της επιτροπής τουλάχιστον προσωρινά, δεν το αποκλείουν για αργότερα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
έχω στείλει στην ΟΔ τις οδηγίες που μας έχουν στείλει... ήξερα ότι θα σχολιαστεί...

Όσο αφορά τον νοσηλευτή αν έκανε το τεστ και γνωρίζε τότε φταίει αλλά δε νομίζω να έγινε έτσι ας λένε οι δημοσιογράφοι ότι θέλουν.

Λοιπόν είτε είχε συμπτώματα ο νοσηλευτής και έκανε το τεστ και μέχρι να βγει δούλευε πράγμα που είναι νόμιμο ....
Είτε έκανα το τεστ που ήταν θετικό τέθηκε σε άδεια και σε ένα χρονικό διάστημα που όρισε ο ΕΟΔΥ επανέλαβε το τεστ που ήταν ψευδώς αρνητικό και γύρισε στην δουλειά. Είτε τον αναγκάσαν να δουλέψει οι εργοδότες του (πράγμα που δε νομίζω). Είτε είναι χαζός και έκανε αυτό που είπες εσύ.

Αυτή την στιγμή στοχοποιούμε από δημοσιογραφικές πληροφορίες έναν άνθρωπο που δουλέυει σε έναν τόσο δύσκολο τομέα.

Στα νοσοκομεία κακώς ή καλώς προσέχουμε οι περίπτωσεις αυτές που παρουσιάζονται είναι μεμονωμένες. Το πρόβλημα είναι τα σχολεία. Αν ένας καθηγητής ή δάσκαλος είναι θετικός φέρει το ίδιο και μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης από το νοσηλευτή. Ο δάσκαλος, καθηγητής θα το μεταδόσει εύκολα στο παιδί. Το παιδί αν κολλήσει κατά πάσα πιθανότητα θα το περάσει ασυμπτωματικά... φέρει μικρό ιικό φορτίο όπως είπε ο Τσιόρδας αλλά αν το μεταδόσει σε ενήλικο πράγμα εύκολο λόγω της φύσης του παιδιού τότε θα αρχίσει η αλυσίδα πάλι....

Συνεπώς περιπτώσεις όπως ο διευθυντής, ο καθηγητής που βρέθηκαν θετικοί είναι 10 φορές πιο εγκληματικές από τους εργαζόμενους στα γηροκομεία.

:D Συμπέρασμα :D

Αυτή την στιγμή κατηγορώ καθαρά τον ΕΟΔΥ .... αντί να πει την αλήθεια τον κόσμο κάθονται και μας λένε σαχλαμάρες. Κάθόντουσαν στο lock down και μας λέγανε κάθε βράδυ ανούσια πράγματα αντί να πουνε την ουσία ώστε οι περισσότεροι πιστεύανε ότι ο κορονοιός νικήθηκε τον Μάιο. Aνοιξε η τουριστική περίοδος κρύβανε σε πολλές περιπτώσεις κρούσματα και ξαφνικά από τέλη Αυγούστου αρχίσαν να λένε για επανεμφάνιση. Μάλιστα το χειρότερο τώρα είναι ότι αναφέρονται μόνο για Αθήνα..... ο λόγος που εμφανίζονται στην Αθήνα παραπάνω είναι :
1) Κάνουν υπερπολλαπλάσια τεστ στην Αθήνα, ειδικά αυτό που γυρίσανε τις πλατείες εκτός τόπου και χρονου έπρεπε να κάνουν παρόμοιο σε πλατείες πανελλαδικά όχι μόνο Αθήνα
2) Έχουμε κεντρικά νοσοκομεία (προγραμματισμός Χειρουργείων κοκ απαιτούν τεστ).
3) Μετανάστες (κύρια πηγή της μετάδοσης, οι Σύριοι είναι αρκετά αντιδταστικοί) - Ρομά (δε πιστεύουν στον κορονοιό. κακές συνθήκες υγιεινής)
4) Στην επαρχία κανένας μα κανένας δε τους αναγκάζει να κάνουν τεστ κορονοιού - ειδικά αυτοί που δουλεύουν μαύρα- έχουμε πολλές αδιάγνωστες περιπτώσεις που το σίγουρο είναι ότι μεταδίδουν...

Για ολα τα παραπάνω θεωρώ ότι τα μέτρα που εφαρμόζουν είναι εντελώς λάθος ειδικά να κάθεται και να λέει ο Τσιόρδας ότι η Θεσσαλονίκη πήρε το μάθημα της... ... δηλαδή σαν να λέει ότι η Θεσσαλονίκη δεν είναι σε κίνδυνο...... Αυτή την στιγμή προγραμματισμός του ΕΟΔΥΥ είναι να γίνει lock down στην Αθήνα (Τουλάχιστον σε καποιες περιοχές) και θέλουν να αφήσουν την υπόλοιπη Ελλάδα τον ιό να κάνει πάρτυ.

Δεν χρειάζεται να σου πω ότι λες μπιμ...ειναι,ολοφάνερο.

Οι οδηγίες του ΕΟΔΥ αυτές ,όποιες και αν είναι,δεν έχουν καμια σχέση με αυτό που έκανε ο νοσηλευτής /σίχαμα,ο οποίος δεν το κόλλησε απο ασθενή,δεν κόλλησε αυτός απο τα παππούδια,αλλα απο τις ωραίες εξόδους του.

Κατα τα άλλα ο νοσηλευτής/εγκληματίας όχι μόνο το ήξερε,οχι μόνο είχε συμπτώματα, όχι μονο υπάρχουν μάρτυρες που τον έβλεπαν να δουλεύει άρρωστος φορόντας 3 μάσκες και τριπλά γάντια,ακριβώς επειδή ΗΞΕΡΕ οτι είναι άρρωστος,αλλά όταν άρχισαν να αρρωστάινουν τα γεροντάκια,ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΛΟΥΗΣ μπας και γλυτώσει τις συνέπειες της εγκληματικης του πράξης.Πιο ολοφάνερο οτι το ήξερε πεθαίνεις.

Δες καμάρι μου,να..πέθανε ο πρώτος παππούς εξαιτίας αυτού του σιχάματος που υποστηρίζεις επειδή είναι συνάδελφος σου.

Λιγη τσίπα δεν βλάφτει.
Κορονοϊός: Κατέληξε ηλικιωμένος από το γηροκομείο στον Άγιο Παντελεήμονα
Μεγαλώνει η λίστα των νεκρών από κορονοϊό στη χώρα μας. Όπως μετέδωσε ο ΣΚΑΪ, κατέληξε ηλικιωμένος άνδρας από το γηροκομείο στον Άγιο Παντελεήμονα, στο οποίο εντοπίστηκαν τουλάχιστον 40 κρούσματα. Πρόκειται για έναν 79χρονο που νοσηλευόταν στο νοσοκομείο "Ευαγγελισμός".

Και μάλιστα λεει η ΕΡΤ ότι ο συγκεκριμένος ηλικιωμένος απο τις 18 σεπτεμβρίου είχε δείξει συμπτώματα και αναρωτιεμαι γιατί τότε δεν είχαν κάνει τεστ σε όλους τους τρόφιμους του συγκεκριμένου γηροκομείου;

Ο πρώτος θάνατος απο αυτό το γηροκομείο,δυστυχώς θα επακολουθήσουν και άλλοι,εύχομαι να συλλάβουν το αυτό το σίχαμα και να τιμωρηθεί όπως του αξίζει.
Να μάθετε οι νοσηλευτές να είστε υπεύθυνοι και όχι ανεύθυνα γίδια.Ζητάτε και τα ρέστα.
Ντροπή.
Το κράτος φταίει όπου φταίει ,αυτό δεν αναιρεί τις ευθύνες γιατρών,όπως ό άλλος ο μαλακας στο Σωτηρία ,ο χειρούργος που είχε συμπτωματα και χειρουγούσε,νοσηλευτών που έχουν συμπτώματα και ακόμα χειρότερα ξέρουν ότι νοσούν όπως το σίχαμα στο γηροκομείο ,και παραιτουνται κιολλας όταν αρρωστησει ο πρώτος παππούς,αλλά και πολιτών σαν την πανηλήθια βλάχα στη θηβα που πήγε στην κηδεία ένω νοσούσε.
Ο καθένας με τις ευθύνες του.

ΕΤΣΙ.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για δειξε την οδηγια ΤΟΥ ΕΟΔΥ λοιπον.
Το να τα λες έτσι αυτά είναι εντελώς άτοπα και αναξιόπιστα.
Αλλά και έτσι να είναι.. το γιδι που δουλευε στο γηροκομειο ΤΟ ΠΡΩΤΟ που εμφανισε συμπτματα ειχε κανει τεστ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟΣ και συνεχιζε να δουλευει φοκο.Το ήξερε δηλαδή.Αυτό ειναι και ποινικο αδίκημα πλεον πολύ σοβαρο.

Κατα τα άλλα,σε σχήμα λόγου το λέω βέβαια,μήπως τελικά υπάρχει Θεός;Με την έννοια ότι έλεγε,μια γριπούλα είναι και όλη η πολιτική που έχει υιοθετησει ,η απόλυτα ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ για την πανδημία.



Οι οδηγίες του ΕΟΔΥ είναι όλες αναρτημένες στο site του:
Για τους επαγγελματίες υγείας: https://eody.gov.gr/covid-19-eppag-ygeias-ektimisi-kindinou/ (αυτό που λέει ο fockos)

Για τις δομές φιλοξενίας ηλικιωμένων: https://eody.gov.gr/odigies-domes-filoxenias-ilikiomenoi-24-08-2020/

Δεν μπορούμε να ξέρουμε αν ο υπάλληλος/νοσοκόμος κόλλησε εκτός δομής, γιατί μπορεί να ήρθε κάποιος επισκέπτης. Αλλά και στην περίπτωση που πράγματι ήταν αυτός που μετέφερε τον ιό μέσα στη δομή, αν ήταν ασυμπτωματικός δεν θα εμφάνισε συμπτώματα οπότε θα ήταν δύσκολη η διάγνωση. Ακόμη κι αν τηρούσε όλα τα μέτρα προστασίας, μπορεί κάποιος ηλικιωμένος να απολυμανε τα χέρια του από το ίδιο αντισηπτικό, να ακούμπησε το χέρι του στη μολυσμένη αντλία, αλλά τελικά να μην απολυμανε σωστά τα χέρια του (για να "σκοτωθεί" ο κορωνοϊός χρειάζεται να είναι υγρά τα χέρια για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα και το τρίψιμο να είναι σχολαστικό. Το γράφει και στο... manusept :P).

Πολλές είναι οι περιπτώσεις και καλό είναι να μην καταδικάζουμε έναν άνθρωπο, χωρίς να ξέρουμε τι ισχύει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Οι οδηγίες του ΕΟΔΥ είναι όλες αναρτημένες στο site του:
Για τις επαγγελματίες υγείας: https://eody.gov.gr/covid-19-eppag-ygeias-ektimisi-kindinou/ (αυτό που λέει ο fockos)

Για τις δομές φιλοξενίας ηλικιωμένων: https://eody.gov.gr/odigies-domes-filoxenias-ilikiomenoi-24-08-2020/

Δεν μπορούμε να ξέρουμε αν ο υπάλληλος/νοσοκόμος κόλλησε εκτός δομής, γιατί μπορεί να ήρθε κάποιος επισκέπτης. Αλλά και στην περίπτωση που πράγματι ήταν αυτός που μετέφερε τον ιό μέσα στη δομή, αν ήταν ασυμπτωματικός δεν θα εμφάνισε συμπτώματα οπότε θα ήταν δύσκολη η διάγνωση. Ακόμη κι αν τηρούσε όλα τα μέτρα προστασίας, μπορεί κάποιος ηλικιωμένος να απολυμανε τα χέρια του από το ίδιο αντισηπτικό, να ακούμπησε το χέρι του στη μολυσμένη αντλία, αλλά τελικά να μην απολυμανε σωστά τα χέρια του (για να "σκοτωθεί" ο κορωνοϊός χρειάζεται να είναι υγρά τα χέρια για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα και το τρίψιμο να είναι σχολαστικό. Το γράφει και στο... manusept :P).

Πολλές είναι οι περιπτώσεις και καλό είναι να μην καταδικάζουμε έναν άνθρωπο, χωρίς να ξέρουμε τι ισχύει.
Οι οδηγίες του ΕΟΔΥ δεν εχουν καμία σχέση με το γεγονός ότι αυτο το σίχαμα ενώ ήταν 'αρρωστος,πήγαινε στη δουλειά του,που ήταν στο γηροκομείο και το γεγονός ότι φόραγε 3 μάσκες και 3πλά γάντια και μόλις εμφανίστηκαν τα 2 πρώτα κρούσματα ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ τα λέει όλα.

ΟΚ τον φόκο τον ξέρουμε,και κάνει κλαδική συμπαράσταση εσύ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς υποστηρίζεις;

Αν δεν έχεις ενημερωθει σωστά και δεν ξέρεις τα γεγονότα,ε..ενημερώσου,αλλά ανακρίβειες να μην γράφουμε.

Αν ήταν η μανα σου ή ο παππούς σου που πέθανε εξαιτίας αυτού του σιχάματος ,έλα να μου πεις τα ίδια.
Βρίθει το σύμπαν απο τα γεγονότα που είναι απο πάρα πολλές μαρτυρίες επιβεβαιωμένα.

Κάποτε σε αυτή τη χώρα πρέπει οι υπεύθυνοι να πληρώνουν και τα ανεγκέφαλα συνάδελφά τους να μην υποστηρίζουν κλαδικά τους εγκληματίες.

Κατά τα άλλα ονόματα δεν λέμε,μπορω να 'εχω την άποψη μου και να καταδικάσω όποιον εγώ θεωρώ οφθαλμοφανέστατα ένοχο,ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ .Εσύ μην το κάνεις.
Δεν ξέρω...μου το επιτρέπεις;
Ευχαριστώ.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Οι οδηγίες του ΕΟΔΥ δεν εχουν καμία σχέση με το γεγονός ότι αυτο το σίχαμα ενώ ήταν 'αρρωστος,πήγαινε στη δουλειά του,που ήταν στο γηροκομείο και το γεγονός ότι φόραγε 3 μάσκες και 3πλά γάντια και μόλις εμφανίστηκαν τα 2 πρώτα κρούσματα ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ τα λέει όλα.

ΟΚ τον φόκο τον ξέρουμε,και κάνει κλαδική συμπαράσταση εσύ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς υποστηρίζεις;

Αν δεν έχεις ενημερωθει σωστά και δεν ξέρεις τα γεγονότα,ε..ενημερώσου,αλλά ανακρίβειες να μην γράφουμε.

Αν ήταν η μανα σου ή ο παππούς σου που πέθανε εξαιτίας αυτού του σιχάματος ,έλα να μου πεις τα ίδια.
Βρίθει το σύμπαν απο τα γεγονότα που είναι απο πάρα πολλές μαρτυρίες επιβεβαιωμένα.

Κάποτε σε αυτή τη χώρα πρέπει οι υπεύθυνοι να πληρώνουν και τα ανεγκέφαλα συνάδελφά τους να μην υποστηρίζουν κλαδικά τους εγκληματίες.

Κατά τα άλλα ονόματα δεν λέμε,μπορω να 'εχω την άποψη μου και να καταδικάσω όποιον εγώ θεωρώ οφθαλμοφανέστατα ένοχο,ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ .Εσύ μην το κάνεις.
Δεν ξέρω...μου το επιτρέπεις;
Ευχαριστώ.
Όχι, δεν μπορείς να καταδικάσεις ΕΣΥ κάποιον ως ένοχο, γιατί οι άνθρωποι έχουν δικαιώματα και ένα από αυτά είναι ότι όλοι είναι αθώοι μέχρι να αποδειχτεί η ενοχή τους. Ήδη έχει παρέμβει εισαγγελέας, οπότε θα αναζητηθούν ευθύνες και (αν αποδειχθούν) θα υπάρξουν κυρώσεις. Η δικαιοσύνη θα κρίνει, όχι εσύ κι εγώ...

Από εκεί και πέρα, εγώ παρέθεσα τις οδηγίες του ΕΟΔΥ επειδή εσύ τις ζήτησες :confused:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Αυτά που έλεγα. Θεωρούν τη μάσκα ως πρωταρχική μέθοδος προστασίας ενώ είναι δευτερεύουσα. Πρωτεύρχιή είναι οι αποστάσεις.

Δεν μπορώ να κατηγορήσω τα παιδιά όταν η κυβέρνηση έπραξε το ίδιο στις σχολικές τάξεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top