• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
1601638392696.png
Δεν χρειάζεται να σου πω ότι λες μπιμ...ειναι,ολοφάνερο.

Οι οδηγίες του ΕΟΔΥ αυτές ,όποιες και αν είναι,δεν έχουν καμια σχέση με αυτό που έκανε ο νοσηλευτής /σίχαμα,ο οποίος δεν το κόλλησε απο ασθενή,δεν κόλλησε αυτός απο τα παππούδια,αλλα απο τις ωραίες εξόδους του.

Κατα τα άλλα ο νοσηλευτής/εγκληματίας όχι μόνο το ήξερε,οχι μόνο είχε συμπτώματα, όχι μονο υπάρχουν μάρτυρες που τον έβλεπαν να δουλεύει άρρωστος φορόντας 3 μάσκες και τριπλά γάντια,ακριβώς επειδή ΗΞΕΡΕ οτι είναι άρρωστος,αλλά όταν άρχισαν να αρρωστάινουν τα γεροντάκια,ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΛΟΥΗΣ μπας και γλυτώσει τις συνέπειες της εγκληματικης του πράξης.Πιο ολοφάνερο οτι το ήξερε πεθαίνεις.

Δες καμάρι μου,να..πέθανε ο πρώτος παππούς εξαιτίας αυτού του σιχάματος που υποστηρίζεις επειδή είναι συνάδελφος σου.


κατηγορείς έναν άνθρωπο ο οποίος ζήτημα είναι αν παίρνει κανά 800ευρω για λάθη άλλων... οι οδηγίες που έστειλα στην ΟΔ είναι αυτές που έστειλε ο jj (δεν είχα ιδέα πως τα έχει δημοσιεύσει στο site οπότε διαβασε τα )... :D.


Συνεπώς βλέπεις και μόνη σου την πολιτική που εφαρμόζεται. Το λιγότερο που μπορούσε να κάνει ο άνθρωπος αυτός μετά από τις κατηγορίες του ΤΥΠΟΥ είναι από ηθική να παραιτηθεί.

Επίσης ο μαλάκας στο Σωτηρία έκανε την δουλειά του. Εκ των πραγμάτων αν κάθε άνθρωπος έχει πυρέτιο αυτόματα απέχει παράνομα από την εργασία του τότε το σύστημα υγείας θα διαλυθεί ειδικά το χειμώνα.... τα χειρουργεία δε θα γίνονται και θα πηγαίνουν στους ιδιώτες.



Οι οδηγίες του ΕΟΔΥ δεν εχουν καμία σχέση με το γεγονός ότι αυτο το σίχαμα ενώ ήταν 'αρρωστος,πήγαινε στη δουλειά του,που ήταν στο γηροκομείο και το γεγονός ότι φόραγε 3 μάσκες και 3πλά γάντια και μόλις εμφανίστηκαν τα 2 πρώτα κρούσματα ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ τα λέει όλα.

ΟΚ τον φόκο τον ξέρουμε,και κάνει κλαδική συμπαράσταση εσύ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς υποστηρίζεις;

Κάποτε σε αυτή τη χώρα πρέπει οι υπεύθυνοι να πληρώνουν και τα ανεγκέφαλα συνάδελφά τους να μην υποστηρίζουν κλαδικά τους εγκληματίες.
Αν και ρωτούσες του jj θα απαντήσω για μένα δε θα έκλεινα την μάνα μου ούτε τον πατέρα μου σε γηροκομείο....

Ήρθα σε επαφή με κρούσμα και μου είπε ο ΕΟΔΥ να συνεχίσω την δουλειά μου (4η κατηγοριά) τι δε καταλαβαίνεις και είναι σύμφωνα με τις επίσημες οδηγίες. Αν κολλούσα κανέναν θα με έλεγες μαλάκα.... αν όμως πας στα επείγοντα και περιμένεις 4 ωρες αναμονή μαλάκες θα πεις τους ιατρούς πάλι....

Επίσης δε μου δίνουν ffp2 μάσκες οποτε αγοράσα με τα λεφτά μου όπως και προστατευτικά γυαλιά. όχι ότι δίνουν απλές χειρουργικές λέμε τώρα...
___
οσο αφορά το δημόσιο εσείς που βρίζετε τους ιατρούς...
αυτή την στιγμή να εξωτερικά ραντεβού έχουν ελαττωθεί στο ελάχιστο εξαιτίας του covid που δε μπορεί να αντεξεπέλθει στην ζήτηση. Συνταγράφηση απαγορεύεται ζήτημα 1 λεπτού για μένα να κάνω συνεπώς ο κόσμος σπρώχνεται προς στους ιδιώτες :D. Ειδικά τώρα που δε δίνουν αντιβιοτικά χωρίς την συνταγή θα γινει χαμός.

Με αυτά που λες (γιατί τα λένε και αλλοι εκτός από σένα) ήδη φερνάρονται τα χειρουργεία και ο κοσμος δε θα μπορει΄απλά να απευθυνθεί στο δημόσιο. (εμένα δε με νοιάζει και πολύ γιατί ήδη πληρώνω ιδιωτική ασφάλεια.) γιατί το χάος με το κορονοιο το είδα και πέρσι...και φρόντισα να είμαι καλυμένος.....

Το ίδιο γίνεται και με τα σχολεία.... μόνο τα ιδιωτικά πλέον λειτουργούν.. ετσι το καταντήσατε...να ειμαστε εκτεθημένοι σε παιδεία και υγεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Εσωτερική πληροφόρηση: Χαμός
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
ακικο δώσε αριθμό :/ νομίζω οτι ειναι αλήθεια.. σύμφωνα με την εσωστερική πληροφόρηση έχουμε ρεκόρ σήμερα αλλά ο ακικος διστάζει να το πει.
Focko μεταφέρω αυτά που μου είπες. Δεν λέω αν θα περάσουμε τα 500 γιατί δεν εχεις εικόνα για όλη την Ελλάδα.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Το καλοκαίρι θυμάσαι τι είχα πει. Δάσκαλοι, ιατροί, νοσηλευτές, καθηγητές να μην μπορούν δια νόμου να φύγουν από το νόμο τους καλοκαίρι. Με έλεγαν υπερβολικό. Δεν θυμάμαι αν ήσουν και εσύ ένας από αυτούς.

Και εγώ σε ρωτούσα άκικο πώς ακριβώς θα το εφαρμόσεις αυτό και έκανες τουμπεκί. Άντε και είπε το κράτος ότι απαγορεύεται η μετακίνηση εκπαιδευτικών, πώς ξέρεις εσύ εάν εγώ που είμαι στο αυτοκίνητο μέσα είμαι δάσκαλος ή μηχανικός;
Και τι σημασία έχει όλο αυτό, εάν ο δάσκαλος που καθήσει στο νομό του έχει σύζυγο μηχανικό, που κόβει βόλτες αριστερά και δεξιά το καλοκαίρι; Ή παιδιά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Και εγώ σε ρωτούσα άκικο πώς ακριβώς θα το εφαρμόσεις αυτό και έκανες τουμπεκί. Άντε και είπε το κράτος ότι απαγορεύεται η μετακίνηση εκπαιδευτικών, πώς ξέρεις εσύ εάν εγώ που είμαι στο αυτοκίνητο μέσα είμαι δάσκαλος ή μηχανικός;
Και τι σημασία έχει όλο αυτό, εάν ο δάσκαλος που καθήσει στο νομό του έχει σύζυγο μηχανικό, που κόβει βόλτες αριστερά και δεξιά το καλοκαίρι; Ή παιδιά.
Με την αγορά του εισιτηρίου υπογράφεις δήλωση ότι δεν ανήκεις στις κατηγορίες εργαζόμενων που δεν μπορούν να αλλάξουν νομό. Αποτρεπτικό που ελάχιστοι θα παραβιάσουν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Όχι, δεν μπορείς να καταδικάσεις ΕΣΥ κάποιον ως ένοχο, γιατί οι άνθρωποι έχουν δικαιώματα και ένα από αυτά είναι ότι όλοι είναι αθώοι μέχρι να αποδειχτεί η ενοχή τους. Ήδη έχει παρέμβει εισαγγελέας, οπότε θα αναζητηθούν ευθύνες και (αν αποδειχθούν) θα υπάρξουν κυρώσεις. Η δικαιοσύνη θα κρίνει, όχι εσύ κι εγώ...

Από εκεί και πέρα, εγώ παρέθεσα τις οδηγίες του ΕΟΔΥ επειδή εσύ τις ζήτησες :confused:
Και εγω λέω ότι αυτές οι οδηγίες δεν έχουν καμία σχέση με το να ξέρει κάποιος και μάλιστα νοσηλευτής ή γιατρός ότι είναι άρρωστος,να 'εχει συμπτώματα και να πηγαίνει στη δουλειά του,πόσο μάλλον όταν έχει να κάνει με νοσηλίες.Ο φλοκος το έβαλε για να αποπροσανατολίσει,ηλιθιωδώς βέβαια.
Ξέρουμε όλοι πολύ καλά την νομοθεσία για τον κοβιντ.Μέχρι και ισόβια φτάνει η ποινή όταν προκληθουν πολλοί θάνατοι ακριβώς απο τέτοιες φάσεις.Μάθε το αν δεν το ξέρεις,δικό σου πρόβλημα.

Επίσης εμείς δεν είμαστε δικαστές πράγματι και κανέναν δεν δικάζουμε με συνέπεια να πάει φυλακή.Τη γνώμη μας λέμε σαν πολιτες όπως έχουμε το διακαίωμα,οπως λέμε και για την ΧΑ ,και για τον οποιοδήποτε και μάντεψε..ΝΑΙ μπορούμε να λέμε την άποψη μας ελέυθερα αν πιστευουμε ότι κάποιος φταίει ή όχι,ακριβώς διοτι εμείς δεν είμαστε δικαστές.Και όπως λέγονται για όλα τα ζητήματα,δεν κατάλαβα για τους πολιτικούς γιατί λέγονται τα πάντα;

Ναι φιλε,ΜΠΟΡΩ και μπορούμε και ας μην σου αρέσει.
Περαστικά. :bye:
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τρέ
χουν και δε φτάνουν σε ΕΟΔΥ και Γ.Γ. Πολιτικής Προστασίας, με τα μαζικά κρούσματα σε γηροκομεία!


Η νέα περίπτωση έρχεται από την Καρδίτσα. Σύμφωνα με το karditsapress, τα 4 από τα 9 κρούσματα που ανακοινώθηκαν χθες, είναι από γηροκομείο της περιοχής!

Σε σχετική ανακοίνωση της Περιφέρειας, αναφέρεται συγκεκριμένα για την περιοχή της Καρδίτσας:


“Καταγράφηκαν 9 νέα κρούσματα Covid -19. 4 κρούσματα προέρχονται από συρροή κρουσμάτων σε μονάδα φροντίδας ηλικιωμένων στην περιοχή της Καρδίτσας και προέκυψαν κατόπιν Ιχνηλατήσεως ενώ 3 ακόμη κρούσματα εξετάστηκαν στο Γ.Ν. Καρδίτσας κατόπιν συμπτωματολογίας. Τέλος 2 κρούσματα αποτελούν στενές επαφές κρούσματος (30/09/2020) και εξετάστηκαν στο Γ.Ν. Καρδίτσας”.

Σύμφωνα με τον ΣΚΑΪ, πρόκειται για 4 εργαζόμενους στο γηροκομείο οι οποίοι βγήκαν θετικοί και τώρα, γίνονται μαζικά τεστ στους ηλικιωμένους που μένουν εκεί, για να διαπιστωθεί αν και πόσοι από αυτούς έχουν κολλήσει κορονοϊό.

Πηγή: karditsapress, ΣΚΑΪ




https://www.newsit.gr/topikes-eidhs...stin-karditsa-thetikoi-4-ergazomenoi/3114592/
και άλλοι εργαζόμενοι σε γηροκομείο θετικοί κλείστε τους μέσα εγκληματίες (κατάλαβες ότι είναι θέμα ΕΟΔΥ και όχι εργαζόμενων; )
Επαφές με προηγούμενα κρούσματα και ο ΕΟΔΥ τους έβαλε να δουλεψουν.

Επίσης το μεγάλος λάθος του Τσιορδα είναι ότι πήρε η Θεσσαλονίκη το μάθημα της η απάντηση του Φώκου είναι ότι δε το πήρε ακόμα. Θα πω γιατι μετά την ανακοίνωση των κρουσμάτων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Focko μεταφέρω αυτά που μου είπες. Δεν λέω αν θα περάσουμε τα 500 γιατί δεν εχεις εικόνα για όλη την Ελλάδα.
είχες δίκιο akikos τελικά.... κάνουν επιλεκτικά τεστ πάντως είχαμε μεγάλο αριθμό και σήμερα.... δε θεωρω την πηγή μου αναξιόπιστη αλλά ότι τελικά δε δηλώνουν όλα τα κρούσματα (πχ ψευδώς θετικά κοκ).

Λοιπόν όπως είπα θα αναφερθώ για την κατάσταση μετά την ανακοίνωση των κρουσμάτων... θέλουν να ακολουθήσουν το Ισπανικό μοντέλο και να προστατεύσουν κυρίως την Αθήνα... όπως στην Ισπανία προστατεύουν την Μαδρίτη...

οι δηλώσεις Τσιόρδα για το η Θεσσαλονίκη πήρε το μάθημα της ειναι σαν να λέει εμείς θα ασχοληθούμε μόνο με την πρωτεύουσα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Λοιπόν οι πληροφορία που είχα ήταν πάνω από 500 παρόλα αυτά όπως την προηγούμενη φορά ήταν 40 κάτω, Θεωρώ για να μην τρομοκρατήσουν τον κόσμο δε ανεβάσανε τα κρούσματα πάνω από 500 και θα τα ανακοινώσουν αύριο. Γενικά κάθε Σάββατοκυριακο δεν ανακοινώνουν πολλά κρούσματα γιατί δεν κάνουν τοσα πολλά τεστ αύριο θεωρώ ότι θα ανακοινώσουν παραπάνω από τα αλλά Σαββατα γιατί θα βάλουν και από τα σημερινά.

Δεν ξέρω τι γίνονται στα γραφεία τους που τα ανακοινώνουν αλλά έχω εικόνα τι γίνεται κυρίως της Αθήνας αν μια μέρα δηλαδή έχει πολλά η λίγα κρούσματα και γενικά τεστ
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δειτε τον αιρθμο των νεκρων. Καθε μερα εχετε 5-8. Συν αυτους που πεθαινουν στα σπιτια τους και πιθανοτατα δεν τους κανουν τεστ, ειδικα στην επαρχια. Οι δε νοσηλευομενοι και διασωληνωμενοι εχουν αυξηθει αρκετα. Που να σφιξουν και τα κρυα. Η επαρχια ειδικα πιστευω οτι εχει παρα πολλα κρουσματα και οι περισσοτεροι εκει ειναι αμορφωτοι και δεν πιστευουν στον ιο. Οταν θα αρχισουν να βλεπουν φορτηγα με νεκρους, θα ειναι αργα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.

Αυτά που έλεγα. Θεωρούν τη μάσκα ως πρωταρχική μέθοδος προστασίας ενώ είναι δευτερεύουσα. Πρωτεύρχιή είναι οι αποστάσεις.

Δεν μπορώ να κατηγορήσω τα παιδιά όταν η κυβέρνηση έπραξε το ίδιο στις σχολικές τάξεις.

Για να βάζουν στο πανό το σύμβολο της Αναρχίας πιστεύεις ότι μπορούν να σκεφτούν γενικά; Σιγά μην ήξεραν τι εστί απόσταση.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

για μερικούς θεραπεια εχει ήδη βρεθεί δυστυχώς ειναι ακριβή για να εφαρμοστει στον γενικό πληθυσμό
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Μακάρι να αναρρώσει σύντομα ο Πρόεδρος! Αυτή η πειραματική θεραπεία με φοβίζει. Έχει γούστο να τον φάνε και να βγει ότι πήγε από COVID-19.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Μακάρι να αναρρώσει σύντομα ο Πρόεδρος! Αυτή η πειραματική θεραπεία με φοβίζει. Έχει γούστο να τον φάνε και να βγει ότι πήγε από COVID-19.

Άν παίζουν βρόμικα παιχνίδια κάτι θα βγει στην φόρα, δεν μπορεί να μένουν όλα κρυφά.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
H επαρχια ειδικα πιστευω οτι εχει παρα πολλα κρουσματα και οι περισσοτεροι εκει ειναι αμορφωτοι και δεν πιστευουν στον ιο. Οταν θα αρχισουν να βλεπουν φορτηγα με νεκρους, θα ειναι αργα.
Μέχρι και χτες ήμουν επαρχία και σε πληροφορω είσαι ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος. Ο κόσμος είναι πολύ επιφυλακτικός με όσους έρχονται από αστικά κέντρα και δεν μετακινείται ιδιαίτερα. Αυτός είναι και ο λόγος που η επαρχία δεν έχει πολλά κρούσματα. Ο κόσμος γνωρίζει ι ένας τον άλλον και με το που σκάσει κρούσμα ξέρει αμέσως ποιος και τι. Πέρα από συγκεκριμένες μικρές πόλεις και χωριά που είχε γίνει διασπορά του ιού δεν υπάρχει κανένα άλλο στοιχείο να επιβεβαιώσει τα λεγόμενα σου. Αυτό που έχεις άποψη για το τι γίνεται στην επαρχία από τον Καναδά με ξεπερνάει πάντως. Κάτι Αθηναίους μου θυμίζεις που δεν έχουν φύγει ποτέ από την Αθήνα και έχουν απόψεις στο ίδιο επίπεδο με αμόρφωτους χωριάτες
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Δειτε τον αιρθμο των νεκρων. Καθε μερα εχετε 5-8. Συν αυτους που πεθαινουν στα σπιτια τους και πιθανοτατα δεν τους κανουν τεστ, ειδικα στην επαρχια. Οι δε νοσηλευομενοι και διασωληνωμενοι εχουν αυξηθει αρκετα. Που να σφιξουν και τα κρυα. Η επαρχια ειδικα πιστευω οτι εχει παρα πολλα κρουσματα και οι περισσοτεροι εκει ειναι αμορφωτοι και δεν πιστευουν στον ιο. Οταν θα αρχισουν να βλεπουν φορτηγα με νεκρους, θα ειναι αργα.

Το αντίθετο θα έλεγα στην επαρχία επιβάλλονται πιο εύκολα τα μέτρα, δες τι έγινε στον Εχίνο Ξάνθης, στην Αθήνα διστάζουν να τα κάνουν αυτά λόγω των πολλών αλλοδαπών.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Μέχρι και χτες ήμουν επαρχία και σε πληροφορω είσαι ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος. Ο κόσμος είναι πολύ επιφυλακτικός με όσους έρχονται από αστικά κέντρα και δεν μετακινείται ιδιαίτερα. Αυτός είναι και ο λόγος που η επαρχία δεν έχει πολλά κρούσματα. Ο κόσμος γνωρίζει ι ένας τον άλλον και με το που σκάσει κρούσμα ξέρει αμέσως ποιος και τι. Πέρα από συγκεκριμένες μικρές πόλεις και χωριά που είχε γίνει διασπορά του ιού δεν υπάρχει κανένα άλλο στοιχείο να επιβεβαιώσει τα λεγόμενα σου. Αυτό που έχεις άποψη για το τι γίνεται στην επαρχία από τον Καναδά με ξεπερνάει πάντως. Κάτι Αθηναίους μου θυμίζεις που δεν έχουν φύγει ποτέ από την Αθήνα και έχουν απόψεις στο ίδιο επίπεδο με αμόρφωτους χωριάτες
Δεν είναι τόσο λάθος η Neliel ,βασικά εσύ είσαι απόλυτα λάθος, και εγώ ζω στην επαρχία.Όχι σε κανένα χωριουδάκι,σε πόλη εκτός Αττικής.
Σε πληροφορώ ότι γίνεται της πόπης,στα μικρομάγαζα κανένας σχεδόν απο τος ιδιοκτήτες δεν βάζει μάσκα,ούτε απο πελάτες,μάσκα φοράνε όλοι σχεδόν στα ΣΜ,όμως εκεί οι υπαλληλοι ,ειδικά στα τυριά,ψάρι κλπ η μάσκα διακοσμεί το πηγούνι τους, καταγγελία και που κάνουμε τίποτα δεν γίνεται διοτι η αστυνομία με αυτους ειναι γνωστοί και φιλαράκια, στα σχολεία τα παιδιά πέντε πέντε λείπουν απο τα τμήματα,και λένε ότι έχουν γαστρεντερίτιδα,προφανώς δεν γνωρίζουν ότι στα παιδια το νούμερο 1 σύμπτωμα κορονοιού ΔΕΝ είναι το φταίρνισμα,αλλά τα γαστρεντερικά προβλήματα.
Ο
ι γονες δεν κάνουν τεστ διότι αν διαγνωστούν τα παιδιά τους με κορονοιό θα πρεπει και αυτοί να κάτσουν καραντίνα και είτε δν θέλουν είτε δεν μπορούν λόγω δουλειάς,επίσης και να κάνουν τεστ δεν το λένε διότι θεωρούν ''χωριάτικα'' ότι στιγματίζονται τα παιδιά τους και οι ίδιοι,πίστεψε με ακόμα και σε πόλης της επαρχίας υπάρχει αυτό,και ακριβώς επειδή εδώ γνωρίζονται ενώ στην Αθήνα είναι όλοι άγνωστοι Ή δεν κάνουν τεστ ή κρύβουν ότι εχουν κορονοιό,ακριβώς επειδλη μαθαίνοται όλα και θεωρουν ότι στιγματίζονται.

Είδες πόσο λάθος είσαι;

Και η Neliel μπορει να ζει καναδά μάλλον όμως ξέρει καλύτερα την επαχία και την νοοτροπία που επικρατεί.
Απόλυτα λάθος είσαι και βράζει η επαχία απο κρουσματα και αυτά φαίνονται απο τους νεκρούς και τους διασωληνωμένους που σου θυμίζω στο πικ του πρωτου κυμματος στην Ελλάδα το ανώτερο οι διασωληνωμένοι είχαν φτάσει 98 και τώρα είμαστε 89 πάνω κάτω.

Οπότε η Νελιελ έχει απολυτο δικιο.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Αυτό που στιγματίζονται όσοι έχουν κορονοιο μου φαίνεται πολύ αστείο!!!
Όσοι το πιστεύουν αυτό έχουν μείνει στην εποχή του μεσαίωνα. Ο καθένας μας μπορεί να κολλήσει, ακόμη κι ο πιο προσεκτικός δυστυχώς.

Ίσα ίσα εγώ συγχαίρω όσους ενημερώνουν τον κύκλο τους ότι νόσησαν. Αυτό είναι υπεύθυνη στάση!
Το αντίθετο είναι τουλάχιστον εγκληματικό. Αν έχεις την υπόνοια ότι νοσείς οφείλεις να κάνεις το τεστ.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο λάθος η Neliel ,βασικά εσύ είσαι απόλυτα λάθος, και εγώ ζω στην επαρχία.Όχι σε κανένα χωριουδάκι,σε πόλη εκτός Αττικής.
Σε πληροφορώ ότι γίνεται της πόπης,στα μικρομάγαζα κανένας σχεδόν απο τος ιδιοκτήτες δεν βάζει μάσκα,ούτε απο πελάτες,μάσκα φοράνε όλοι σχεδόν στα ΣΜ,όμως εκεί οι υπαλληλοι ,ειδικά στα τυριά,ψάρι κλπ η μάσκα διακοσμεί το πηγούνι τους, καταγγελία και που κάνουμε τίποτα δεν γίνεται διοτι η αστυνομία με αυτους ειναι γνωστοί και φιλαράκια, στα σχολεία τα παιδιά πέντε πέντε λείπουν απο τα τμήματα,και λένε ότι έχουν γαστρεντερίτιδα,προφανώς δεν γνωρίζουν ότι στα παιδια το νούμερο 1 σύμπτωμα κορονοιού ΔΕΝ είναι το φταίρνισμα,αλλά τα γαστρεντερικά προβλήματα.
Ο
ι γονες δεν κάνουν τεστ διότι αν διαγνωστούν τα παιδιά τους με κορονοιό θα πρεπει και αυτοί να κάτσουν καραντίνα και είτε δν θέλουν είτε δεν μπορούν λόγω δουλειάς,επίσης και να κάνουν τεστ δεν το λένε διότι θεωρούν ''χωριάτικα'' ότι στιγματίζονται τα παιδιά τους και οι ίδιοι,πίστεψε με ακόμα και σε πόλης της επαρχίας υπάρχει αυτό,και ακριβώς επειδή εδώ γνωρίζονται ενώ στην Αθήνα είναι όλοι άγνωστοι Ή δεν κάνουν τεστ ή κρύβουν ότι εχουν κορονοιό,ακριβώς επειδλη μαθαίνοται όλα και θεωρουν ότι στιγματίζονται.

Είδες πόσο λάθος είσαι;

Και η Neliel μπορει να ζει καναδά μάλλον όμως ξέρει καλύτερα την επαχία και την νοοτροπία που επικρατεί.
Απόλυτα λάθος είσαι και βράζει η επαχία απο κρουσματα και αυτά φαίνονται απο τους νεκρούς και τους διασωληνωμένους που σου θυμίζω στο πικ του πρωτου κυμματος στην Ελλάδα το ανώτερο οι διασωληνωμένοι είχαν φτάσει 98 και τώρα είμαστε 89 πάνω κάτω.

Οπότε η Νελιελ έχει απολυτο δικιο.
Συμφωνώ στο ότι πχ στα μαγαζιά ο κόσμος μπαίνει χωρίς μάσκα κλπ ωστόσο και εγώ το κανώ στην πόλη μου και δεν ανησυχώ και ΚΑΘΟΛΟΥ. Ο νόμος μου έχει εδώ και 4 βδομάδες 0 κρούσματα και δεν χρειάζεται να επιβληθεί κανένα μέτρο από αυτά που έχει η Αθήνα. Σε πληροφορω με το που έρχεται κάποιος από Αθήνα/Θεσσαλονίκη αντιμετωπίζεται αυτόματα με καχυποψία. Περισσότερο φοβάμαι τον ΟΑΣΘ που μπαίνω με μάσκα και είμαστε σαρδέλες παρά το ότι έμπαινα στον φούρνο της γειτονιάς μου χωρίς μάσκα. Προφανώς ένας γονιός που δουλεύει σε ένα εργοστάσιο πχ μπορεί να κρύψει συμπτώματα για να μην χάσει μεροκάματο ωστόσο αυτό δεν συμβαίνει μόνο επαρχία. Ο κίνδυνος που έρχεται τώρα για την επαρχία είναι οι εργάτες για ακτινίδια/πορτοκάλια κλπ οι οποίοι έρχονται από αστικά κέντρα μαζεμένοι όλοι μαζί χωρίς κανένα μέτρο εννοείται
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Συμφωνώ στο ότι πχ στα μαγαζιά ο κόσμος μπαίνει χωρίς μάσκα κλπ ωστόσο και εγώ το κανώ στην πόλη μου και δεν ανησυχώ και ΚΑΘΟΛΟΥ. Ο νόμος μου έχει εδώ και 4 βδομάδες 0 κρούσματα και δεν χρειάζεται να επιβληθεί κανένα μέτρο από αυτά που έχει η Αθήνα. Σε πληροφορω με το που έρχεται κάποιος από Αθήνα/Θεσσαλονίκη αντιμετωπίζεται αυτόματα με καχυποψία. Περισσότερο φοβάμαι τον ΟΑΣΘ που μπαίνω με μάσκα και είμαστε σαρδέλες παρά το ότι έμπαινα στον φούρνο της γειτονιάς μου χωρίς μάσκα. Προφανώς ένας γονιός που δουλεύει σε ένα εργοστάσιο πχ μπορεί να κρύψει συμπτώματα για να μην χάσει μεροκάματο ωστόσο αυτό δεν συμβαίνει μόνο επαρχία. Ο κίνδυνος που έρχεται τώρα για την επαρχία είναι οι εργάτες για ακτινίδια/πορτοκάλια κλπ οι οποίοι έρχονται από αστικά κέντρα μαζεμένοι όλοι μαζί χωρίς κανένα μέτρο εννοείται
Μα κοιτάζεις τα κρούσατα που ανακοινώνονται λέμε.0 κρουσματα ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ το ξεχνάς αυτό.
Τα ανεπιβεβαίωτα ξέρεις πόσα είναι;

Εκτός του ότι πολλοί πάνε αθήνα και κάνουν το τεστ,οπότε καταγράφονται Αθηνα, ξαναλέω ΔΕΝ κάνουν καν το τεστ οι περισσότεροι που έχουν συμπτώματα.Δεν είναι μόνο η κοινη λογική,δεν είναι μόνο που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το γνωρίζω, δεν είναι μόνο το άρθρο του Δερμετζάκη που ακριβώς αυτό λέει και αυτός δείχνοντας ότι δεν συνάδουν τα επιβεβαιωμενα κρούσματα που έχουμε με τους αντ'ιστοιχους θανατους και διασωληνώσεις΄ο δικός μου ο προσωπικός γιατρός μου το είπε ο ίδιος ,πόσοι πολλοί έχον τα συμπτώματα και δεν κάνουν το τεστ.

Δυστυχώς ''κοιμάσαι''

Το οτι βλέπουν αθηναιο με μισο μάτι δεν λεει απολυτως τιποτα και ειναι και κουτοπονηρο.Ποσοι δουλευουν αθηνα και μενουν επαρχια; Ποσοι πηγαν διακοπες και ειναι ''ντοπιοι'' και οχι αθηναιοι;

Αντιθετα στην επαρχία ακριβώς επειδη γνωρίζονται μεταξυ τους ΔΕΝ λενε οτι εχουν συπτωματα,για να μην τους δαχτυλοδειχνουν,είναι γεγονός,παρα πολλοί δεν το πιστεύουν,λένε τα απίστευτα πανηλίθια ότι σιγα...το τσίπουρο τα σκοτώνει όλα, επίσης είναι και πιο θρησκόληπτοι,έλα να δεις τι γίνεται στις εκκλησίες,δεν κάνουν το τεστ και σε πληροφορω απο προσωπικές πηγες ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΤΕΣΤ!

Καταλαβετο,έχεις πολύ στρεβλη εικόνα για το τι γινεται στην επαρχία.Είναι η εντελώς αντίθετη.

Επίσης μην ξεχνάμε οτι πάρα πολλοί,στις διακοπές τους κόλλησαν τον κορονοιό,στην επαρχία δηλαδή,εκει που εσύ δεν έβαζες μάσκα στα μικρομάγαζα :whatever: και το μετέφεραν στην Αθηνα.

Και το οτι μπαίνεις στα μαγαζιά χωρίς μάσκα και δεν ανησυχείς καθόλου,απλά με επιβεβαιώνες.
Το λες για μπράβο; Μάλλον να κοκκινίζεις θα έπρεπε.

Κια μην ξεχνάς ότι τα νοσοκομεία είναι γεμάτα κυρίως απο αρνητες κορονοιού αλλα και απο ''ατρόμητους'' βλακες που δεν φοβόντουσαν και έπαιρναν ελλειπη μέτρα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top