• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Καλα, υπαρχουν κ γεροντια με ανια... Εδω φταινε οι δικοι τους που δεν τους ελεγχουν.
Ακριβώς. Η ευθύνη πάει αποκλειστικά στα παιδιά τους ή στην πολιτεία (αν δεν υπάρχει κάποιος να τους φροντίσει). Κρίμα..
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,617 μηνύματα.
Μην χάνεις το χρόνο σου στο fb δεν αξίζει τόσο το κόπο να επιτίθεσαι

Δεν το κάνεις για αυτούς. Αλλά για τους απλούς ανθρώπους που τα βλέπουν και επηρεάζονται. Οι ψεκασμένοι έχουν κάνει κατάληψη σε όλα τα σχόλια των σελίδων ενημέρωσης του fb. Είδα έναν ΜΠΟΥΦΟ που έγραφε κάτω από ενημέρωση ότι στο νοσοκομείο Σωτηρία είναι τάδε διασωληνωμένοι ότι ένας φίλος του που εργάζεται εκεί λέει ότι δεν υπάρχει κανένας διασωληνωμένος. Ε δεν άντεξα του απάντησα << πορτιέρης είναι ο φίλος σου;>>. Αυτός ο άνθρωπος θα πάρει κόσμο στον λαιμό του με αυτή τη δήλωση γιατί πολλοί ευκολόπιστοι θα τον πιστέψουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Ακριβώς. Η ευθύνη πάει αποκλειστικά στα παιδιά τους ή στην πολιτεία (αν δεν υπάρχει κάποιος να τους φροντίσει). Κρίμα..
Καλο ειναι, οταν βλεπουμε γερους χωρις μασκα να απομακρυνομαστε οσο μπορουμε για να τους προστατευουμε.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Δεν το κάνεις για αυτούς. Αλλά για τους απλούς ανθρώπους που τα βλέπουν και επηρεάζονται. Οι ψεκασμένοι έχουν κάνει κατάληψη σε όλα τα σχόλια των σελίδων ενημέρωσης του fb. Είδα έναν ΜΠΟΥΦΟ που έγραφε κάτω από ενημέρωση ότι στο νοσοκομείο Σωτηρία είναι τάδε διασωληνωμένοι ότι ένας φίλος του που εργάζεται εκεί λέει ότι δεν υπάρχει κανένας διασωληνωμένος. Ε δεν άντεξα του απάντησα << πορτιέρης είναι ο φίλος σου;>>. Αυτός ο άνθρωπος θα πάρει κόσμο στον λαιμό του με αυτή τη δήλωση γιατί πολλοί ευκολόπιστοι θα τον πιστέψουν.
Ε τότε έκανες αναφορά στο fb για ψευδή είδηση; Εύχομαι να κάνει το καλό το fb να αναπτύξει ένα αλγόριθμο που να διαγραφεί αυτόματα τα σχόλια των ψεκασμενων
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Ε τότε έκανες αναφορά στο fb για ψευδή είδηση; Εύχομαι να κάνει το καλό το fb να αναπτύξει ένα αλγόριθμο που να διαγραφεί αυτόματα τα σχόλια των ψεκασμενων
Αν γινοταν εδω, θα ειχε πιθανον ελάχιστα μηνύματα καποιος απο το ε-στεκι...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν το κάνεις για αυτούς. Αλλά για τους απλούς ανθρώπους που τα βλέπουν και επηρεάζονται. Οι ψεκασμένοι έχουν κάνει κατάληψη σε όλα τα σχόλια των σελίδων ενημέρωσης του fb. Είδα έναν ΜΠΟΥΦΟ που έγραφε κάτω από ενημέρωση ότι στο νοσοκομείο Σωτηρία είναι τάδε διασωληνωμένοι ότι ένας φίλος του που εργάζεται εκεί λέει ότι δεν υπάρχει κανένας διασωληνωμένος. Ε δεν άντεξα του απάντησα << πορτιέρης είναι ο φίλος σου;>>. Αυτός ο άνθρωπος θα πάρει κόσμο στον λαιμό του με αυτή τη δήλωση γιατί πολλοί ευκολόπιστοι θα τον πιστέψουν.
Εγώ δεν βλέπω κανέναν που δεν φοβόταν τον Κορωνοιο τώρα να τον φοβάται.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,617 μηνύματα.
30% αύξηση σε ηλικίες 40-60

ενώ το 60-70% σχεδόν των νοσούντων είναι νέοι. Το θετικό είναι ότι οι ηλικίες υψηλού κινδύνου έχουν μικρό ποσοστό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,204 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχω είδη προσβληθεί παιδιά σήμερα έχω πονοκέφαλο,αδυναμία και κρυάδες.Έχω βέβαια 36.4-36.7 σταθερά όμως φοβάμαι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Εγώ δεν βλέπω κανέναν που δεν φοβόταν τον Κορωνοιο τώρα να τον φοβάται.
Κερατοκωνος;
Νομίζω ότι έχω είδη προσβληθεί παιδιά σήμερα έχω πονοκέφαλο,αδυναμία και κρυάδες.Έχω βέβαια 36.4-36.7 σταθερά όμως φοβάμαι.
Κρυολόγημα ειναι κατα ενενηντα τα εκατο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,617 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχω είδη προσβληθεί παιδιά σήμερα έχω πονοκέφαλο,αδυναμία και κρυάδες.Έχω βέβαια 36.4-36.7 σταθερά όμως φοβάμαι.

Ρε μπρο ηρέμησε λίγο. Η ιδέα σου είναι, χαλάρωσε και ξέχασε το. Το πέρασα και εγώ για αυτό σε λέω. Πριν κάτι μέρες με είχε πιάσει μία τρομερή αδιαθεσία που την παθαίνω μόνο όταν έχω πυρετό οπότε είχα πανικοβληθεί για τα καλά μέχρι που έβαλα θερμόμετρο και ηρέμησα. Τίποτα δεν έχεις. Έκατσα άκουσα ρεμπέτικα και μου πέρασε χαχα.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχω είδη προσβληθεί παιδιά σήμερα έχω πονοκέφαλο,αδυναμία και κρυάδες.Έχω βέβαια 36.4-36.7 σταθερά όμως φοβάμαι.
Σε παρακαλώ κλείσε το κινητό σου ή το λάπτοπ και ξεκουράσου. Αν μπαίνεις ίντερνετ θα αγχώνεσαι παραπάνω και δεν χρειάζεσαι το άγχος.
Πάντως περαστικά. Κάνε όμως σε παρακαλώ ένα τεστ
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κερατοκωνος;
Τι άλλαξε και νομίζεις ότι αυτοί που δεν φοβόντουσαν, φοβούνται. Δεν γίναμε Ιταλία ακόμα αλλά και να γίνουμε τα ίδια θα λένε. Μόνο αν ο Κορωνοιός τους χτυπήσει τη πόρτα θα καταλάβουν.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εδώ σε γεμάτο Οασθ βλέπεις πανω απο 30αρια ατομα να φορουν την μάσκα κάτω από τη μύτη..τι να λέμε τώρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Τι άλλαξε και νομίζεις ότι αυτοί που δεν φοβόντουσαν, φοβούνται. Δεν γίναμε Ιταλία ακόμα αλλά και να γίνουμε τα ίδια θα λένε. Μόνο αν ο Κορωνοιός τους χτυπήσει τη πόρτα θα καταλάβουν.
Αν τους δείχνεις πως χρησιμοποιείς την μασκα σου στο αυτοκίνητό σου Ακικε, ξέρεις πως τους παραδειγματίζεις...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδώ σε γεμάτο Οασθ βλέπεις πανω απο 30αρια ατομα να φορουν την μάσκα κάτω από τη μύτη..τι να λέμε τώρα.
Και συζητάνε με τους διπλανούς τους...
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αν τους δείχνεις πως χρησιμοποιείς την μασκα σου στο αυτοκίνητό σου Ακικε, τους παραδειγματίζεις...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Στο αυτοκίνητο το καλοκαίρι τουλάχιστον αναπτύσσονται τρελές θρεμοκρασίες. Ούτε άνθρωπος δεν μπορεί να ζήσει μέσα, όχι μικρόβιο. Είναι το τέλειο μέρος να αποστειρώσω τη μάσκα μου.

Όπως έχω πει στο παρελθόν οι μάσκες είναι απαράδεκτο μέτρο και τις εφαρμόζουμε γιατί το ίδιο κάνει όλος ο κόσμος. Κύριο μέτρο ασφαλείας είναι οι αποστάσεις. Και μάσκα να φοράς αναπνέεις τον αέρα του περιβάλλοντος σου και το μέγεθος του ιού είναι πού μικρότερο από τους πόρους της μάσκας. Σε μέρη που είσαι για 10 λεπτά ίσως σε καλύψει αλλά όχι σε μέρη όπως οι σχολικές τάξεις που τα παιδιά είναι στον ίδιο χώρο για πολλές ώρες κάθε μέρα.

Έχω απορία. Εσύ δίνεις 3, 4 ευρώ κάθε μέρα για μάσκες;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Κι όμως η καθολική χρήση της μάσκας έχει τα ίδια αποτελέσματα με μια καραντίνα χωρίς την ανάγκη της καραντίνας. Οι αποστάσεις δεν μπορούν να τηρούνται εύκολα σε άπειρες καθημερινές περιστάσεις.

Εσύ δίνεις 3, 4 ευρώ κάθε μέρα για μάσκες;
1,95 ΕΥΡΩ για 20 μασκες απο το Bazaar της γειτονιάς μου.

Υπάρχουν άπειρα σχολεία που δεν σημειώθηκε ούτε ένα κρούσμα. Ούτε ένας καθηγητής ή δάσκαλος δεν ακούστηκε στην Κρήτη ως κρούσμα παρά μόνο στο Ηράκλειο. Στην Κορέα έχει 40 άτομα ανά τάξη. Φοράνε όμως μάσκες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Δεν το κάνεις για αυτούς. Αλλά για τους απλούς ανθρώπους που τα βλέπουν και επηρεάζονται. Οι ψεκασμένοι έχουν κάνει κατάληψη σε όλα τα σχόλια των σελίδων ενημέρωσης του fb. Είδα έναν ΜΠΟΥΦΟ που έγραφε κάτω από ενημέρωση ότι στο νοσοκομείο Σωτηρία είναι τάδε διασωληνωμένοι ότι ένας φίλος του που εργάζεται εκεί λέει ότι δεν υπάρχει κανένας διασωληνωμένος. Ε δεν άντεξα του απάντησα << πορτιέρης είναι ο φίλος σου;>>. Αυτός ο άνθρωπος θα πάρει κόσμο στον λαιμό του με αυτή τη δήλωση γιατί πολλοί ευκολόπιστοι θα τον πιστέψουν.
Η αληθεια ειναι ότι ναι...δεν γίνεται να μην μιλάμε , διότι πρέπει να υπάρχει αντίλογος στα ψεκασμενα νεάντερνταλ.Δεν το λέω ειρωνικά το εννοώ και γω το ίδιο κάνω.Δεν γίνεται αλλίως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλο ειναι, οταν βλεπουμε γερους χωρις μασκα να απομακρυνομαστε οσο μπορουμε για να τους προστατευουμε.
Να τους ρίχνουμε και καμία μούτζα βέβαια,μπας και αντιληφθούν πόσο μαλάκες είναι,διότι δεν είναι όλοι με άνια, μην λέμε ότι θέμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κι όμως η καθολική χρήση της μάσκας έχει τα ίδια αποτελέσματα με μια καραντίνα χωρίς την ανάγκη της καραντίνας. Οι αποστάσεις δεν μπορούν να τηρούνται εύκολα σε άπειρες καθημερινές περιστάσεις.


1,95 ΕΥΡΩ για 20 μασκες απο το Bazaar της γειτονιάς μου.

Υπάρχουν άπειρα σχολεία που δεν σημειώθηκε ούτε ένα κρούσμα. Ούτε ένας καθηγητής ή δάσκαλος δεν ακούστηκε στην Κρήτη ως κρούσμα παρά μόνο στο Ηράκλειο. Στην Κορέα έχει 40 άτομα ανά τάξη. Φοράνε όμως μάσκες.
Υπάρχουν άπειρα σχολεία που δεν σημειώθηκε ΑΚΟΜΑ κανένα κρούσμα απλά Γιατί δεν κάνουν τεστ οι γονεις στα παιδια.Για να μην μείνουν αυτοι αναγκαστικά σε καραντίνα, επίσης πόσα να πληρώσουν με 2 παιδιά πχ; Αλλά κυρίως για την καραντίνα.
ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Να τους ρίχνουμε και καμία μούτζα βέβαια,μπας και αντιληφθούν πόσο μαλάκες είναι,διότι δεν είναι όλοι με άνια, μην λέμε ότι θέμε.
Kαι θα αλλάξουν γνώμη με την μούτζα; Άσε που αν είναι με άνια, μάλλον θα σε χαιρετήσουν...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Kαι θα αλλάξουν γνώμη με την μούτζα;
Ναι αμέ...ο ελληναρας ακόμα περισσότερο ο κωλόγερος θελει το κράξιμο του μπας και το αντιληφθεί.Και να το τρωει και ΣΥΝΕΧΕΙΑ.Αλλιώς δεν χαμπαριάζει.ΤΣΕΚ.Καρασίγουρα πάντως δεν θα αλλάξει γνωμη αν απομακρυνθούμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top