• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εδώ που είμαι εγώ, δεν έχουμε κλοπές κλπ, αλλά έχουμε κάθε Σκ τουλάχιστον 2-3 επιθέσεις σε κοπέλες στο δρόμο, άλλες ''απλώς'' παρενόχληση, άλλες πιο σοβαρές, με αποκορύφωμα ένα περιστατικό που η κοπέλα δοκίμασε να αντισταθεί και κατέληξε στο νοσοκομείο. Έχουμε επίσης πολλά ναρκωτικά, σε συγκεκριμένους δρόμους στο κέντρο μυρίζεις μόνο χόρτο το βράδυ!
Εδώ το χόρτο είναι πιο συνηθισμένο από το τσιγάρο. Στο δρόμο βλέπεις κοκκαινη, crystal meth, και πιο σκληρά ναρκωτικά όπως ηρωίνη και fentanyl. Τους βλέπεις αναίσθητους πάνω στα πεζοδρόμια και πολλές φορές σταματάω να δω αν αναπνέουν. Πριν τον κορονοιο αυτά τα έβλεπες σε συγκεκριμένη περιοχη-αβατο. Τώρα είναι παντού, ακόμα και σε περιοχές όπου δεν βρίσκεις ακίνητο κάτω από εκατομμύριο
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
•Australia:18 new infections no new death reported.

ένα εισιτήριο για Αυστραλία! έχουν και καλοκαίρι εκεί, μια χαρα :cool:

για εμας τους υπόλοιπους δεν ξέρω τι μας περιμένει με τόσους κρύους μήνες μπροστα μας..
Μακάρι το εμβόλιο της Astazeneca να είναι ασφαλές και αποτελεσματικό και να προωθηθεί στον κόσμο στις αρχες του 21.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πολυ σωστά τα λες και συμφωνώ μαζί σου,αλλά έλα να δούμε το απίστευτο αλαλούμ που γίνεται εδώ με τους υπεύθυνους.
Αφού λοιπόν απο το καλοκαίρι μας τα έπρηζαν ότι πρέπει οπωσδήποτε ΟΛΟΙ να κάνουμε το εμβόλιο της γρίππης και πολύ σωστά,για τους γνωστούς λόγους,ακόμα και σε παιδιά δημοτικου... με το που μπήκε το φθινοπωρο ξεκίνησε πρώτα ο πρόεδρος των φαρμακοποιων να λέει ΌΧΙ...τι πράγματα είναι αυτά,οι υγιείς δεν χρειάζεται να το κάνουν και οι κάτω των 60 εξάλλου ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ τα εμβόλια για όλους. :hehe:

Και βέβαια η κυβερνηση θεσπισε να δινεται το εμβολιο της γριππης ΜΟΝΟ ΜΕ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ που βέβαια προηγούνται οι ευπαθείς ομάδες και υγειονομικοί.

Και σωστό,αλλά εξακολουθούν οι λοιμοξιολώγοι να λένε να κάνουμε ΟΛΟΙ το εμβόλιο της γρίππης ενω το ίδιο το κράτος δεν μας αφήνει να το κάνουμε διότι προηγούνται αυτοί που είπαμε και ζουνε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
Δηλαδή να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο.
Θέλω καμάρι μου να το κάνω αλλα δεν μου το δίνουν λέμε.:hehe:
Δεν αγόρασαν αρκετά εμβόλια; Εμένα μου έκανε εντύπωση που κάνατε μόνο συμφωνία με AstraZeneca για το εμβόλιο του κορονοιου. Οι δικοί μας εδώ έχουν κάνει συμφωνία για εμβόλιο κορονοιου με 5-6 διαφορετικές εταιρίες και έχουν ήδη παραγγείλει 100 εκατομμύρια δόσεις. Έχουμε επίσης πλεόνασμα στα αντιγριπικα και τρέχει ο κόσμος και το κανει. Είναι ηλίθιο εν μέσω πανδημίας να μην έχετε αρκετά αντιγριπικα!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.
ένα εισιτήριο για Αυστραλία! έχουν και καλοκαίρι εκεί, μια χαρα :cool:

για εμας τους υπόλοιπους δεν ξέρω τι μας περιμένει με τόσους κρύους μήνες μπροστα μας..
Μακάρι το εμβόλιο της Astazeneca να είναι ασφαλές και αποτελεσματικό και να προωθηθεί στον κόσμο στις αρχες του 21.
Πάντως ακόμα και τον χειμώνα τους (τον Αύγουστο) μέχρι 727 κρούσματα έφτασαν (5/8) και είναι μια χώρα 27 εκατομμυρίων κατοίκων όταν χώρες με 10-12 εκατομμύρια πληθυσμό (βλέπε Βέλγιο) ανακοινώνουν 12.000 την ημέρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Είδες όμως την έκταση του Βελγίου; Είναι 11 εκατομμύρια στοιβαγμένοι σε μια πολύ μικρή χώρα.


Αντίθετα η Σουηδία έχει πολύ μεγάλη έκταση.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Πάντως ακόμα και τον χειμώνα τους (τον Αύγουστο) μέχρι 727 κρούσματα έφτασαν (5/8) και είναι μια χώρα 27 εκατομμυρίων κατοίκων όταν χώρες με 10-12 εκατομμύρια πληθυσμό (βλέπε Βέλγιο) ανακοινώνουν 12.000 την ημέρα.
Άρα κάνουν κάτι πολύ σωστά. Είχα ακούσει ότι ήταν σε μία μορφή καραντίνας μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου. Πιστεύω ότι τους σώζει και το πόσο αραιοκατοικημένη είναι η Αυστραλία. Το πιο σημαντικό για μένα πάντως είναι η τήρηση των μέτρων από τον κάθε πολίτη, αλλά...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.
Είδες όμως την έκταση του Βελγίου; Είναι 11 εκατομμύρια στοιβαγμένοι σε μια πολύ μικρή χώρα.
Στις μεγάλες πόλεις της Αυστραλίας (Μελβουρνη και Σίνδεϊ) στοιβαγμένοι είναι και εκεί,5 εκατομμύρια πληθυσμό η κάθε πόλη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Τα πρόστιμα στην Αυστραλία είναι πολύ μεγαλα σε σχέση με την Ελλάδα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Δεν αγόρασαν αρκετά εμβόλια; Εμένα μου έκανε εντύπωση που κάνατε μόνο συμφωνία με AstraZeneca για το εμβόλιο του κορονοιου. Οι δικοί μας εδώ έχουν κάνει συμφωνία για εμβόλιο κορονοιου με 5-6 διαφορετικές εταιρίες και έχουν ήδη παραγγείλει 100 εκατομμύρια δόσεις. Έχουμε επίσης πλεόνασμα στα αντιγριπικα και τρέχει ο κόσμος και το κανει. Είναι ηλίθιο εν μέσω πανδημίας να μην έχετε αρκετά αντιγριπικα!
Έχουμε και το εμβόλιο Sputnik V αλλά δεν ξέρω για τη αξιοπιστία αν είναι ασφαλές γιατί το βγάζει πολύ νωρίς σε κυκλοφορία στη Ρωσία. Εκτός αν ακυρώθηκε η συμφωνία με το ρωσικό εμβόλιο; Έχω χάσει επεισόδια σχετικά με το εμβόλιο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Παιδιά διαβάζω σχόλια του τύπου "Θέλετε να μας χαλάσετε το τριήμερο", "Τώρα ξαφνικά αυξήθηκαν τα κρούσματα που θέλουμε να γιορτάσουμε τον Αγιο Δημήτριο και την 28η" και αναρωτιέμαι πόσο σημαντικοί νιώθουν μερικοί συμπολίτες μας που νομίζουν ότι η κυβέρνηση έχει σκοπό να μην τους αφήσει να εκδράμουν ή να προσκυνήσουν; :whatever:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Μελβούρνη έκταση 10.000 χιλιόμετρα
Συδνει 12.5000 χιλιόμετρα
Βρυξέλλες 32,6 χιλιόμετρα
Παρίσι 105 χιλιόμετρα
Λονδίνο 1.572 χιλιόμετρα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Έχουμε και το εμβόλιο Sputnik V αλλά δεν ξέρω για τη αξιοπιστία αν είναι ασφαλές γιατί το βγάζει πολύ νωρίς σε κυκλοφορία στη Ρωσία. Εκτός αν ακυρώθηκε η συμφωνία με το ρωσικό εμβόλιο; Έχω χάσει επεισόδια σχετικά με το εμβόλιο
Δεν είναι μόνο ότι το έβγαλε νωρίς αλλά και η μυστικοπάθεια που διακρίνει οτιδήποτε Ρωσικό.
Μην ξεχναμε το ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ.Αν δεν ηταν η Σουηδία αν θυμάμαι καλά,τεσπα μια σκανδιναβική χώρα να μετρήσει αυξημένα επίπεδα ραδιενέργειας, ακομα θα ψαχνόμασταν.

Ούτε μας είπαν τίποτα για το εμβόλιο ,ούτε για καμία παρενέργεια τίποτα λέμε.
Δεν εμπιστεύομαι τους Ρώσους και δεν είναι πολιτικό το θέμα δεν είμαι δεξιά,έτσι να προλαβω κακοθελητές.Αλλά είναι γεγονός ότι είναι μυστικοπαθείς και δεν μπορείς σε τέτοια θέματα να τους έχεις εμπιστοσύνη.:/:

Υ.γ Δεν θυμ'αμαι να 'εκανε συμφωνία η Ελλάδα για το Ρώσικο εμβόλιο,που το είδες αυτό;Δεν νομίζω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.
Μελβούρνη έκταση 10.000 χιλιόμετρα
Συδνει 12.5000 χιλιόμετρα
Βρυξέλλες 32,6 χιλιόμετρα
Παρίσι 105 χιλιόμετρα
Λονδίνο 1.572 χιλιόμετρα
Και η Νότια Κορέα είναι μικρή σαν χώρα με πληθυσμό 50.000.000 όμως έχει 70 κρούσματα την ημέρα.Απλά στο Βέλγιο δεν τηρούν κανένα μέτρο.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Δυστυχώς όσο είναι ανοιχτά τα σύνορα μπορεί κάποιος από βορειοδυτική Γαλλία να πάει Βέλγιο για βόλτα η για δουλειά ή το ανάποδο με τους Βέλγους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε παιδιά,σκέφτομαι ότι πέρσι τέτοια εποχή ούτε που θα διαννοούμαστε ότι θα κυκλοφορούμε με μάσκες,με λοκ νταουν και μηνύματα στο κινητο για να δικαιολίσουμε που πάμε και πρόστιμα επειδή θα κυκλοφορούμε μετα τις 12.30...Ασυλληπτα πράγματα!
Δεν είναι φοβερό; Με τρομάζει ότι μπορεί να μας περιμένουν ακομα πιο αδιαννόητα πράγματα.:scare2:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Δυστυχώς όσο είναι ανοιχτά τα σύνορα μπορεί κάποιος από βορειοδυτική Γαλλία να πάει Βέλγιο για βόλτα η για δουλειά ή το ανάποδο με τους Βέλγους.
Το κάνουν πάρα πολλοί (εκατομμύρια) Γάλλοι καθημερινά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε παιδιά,σκέφτομαι ότι πέρσι τέτοια εποχή ούτε που θα διαννοούμαστε ότι θα κυκλοφορούμε με μάσκες,με λοκ νταουν και μηνύματα στο κινητο για να δικαιολίσουμε που πάμε και πρόστιμα επειδή θα κυκλοφορούμε μετα τις 12.30...Ασυλληπτα πράγματα!
Δεν είναι φοβερό; Με τρομάζει ότι μπορεί να μας περιμένουν ακομα πιο αδιαννόητα πράγματα.:scare2:
Αυτό σκέφτομαι και εγώ συνέχεια.Πέρσι πήγαινα χαρούμενος στο πανεπιστήμιο και τώρα είμαι μπροστά από μια οθόνη και κάνω μάθημα.Πιστεύω ότι τις επόμενες μέρες θα πάμε πάνω από τα 1.000 σίγουρα ίσως να φτάσουμε και τα 1.500.

5 μήνες πρόλαβα το πανεπιστήμιο εγώ.Ευτυχώς είμαι ακόμα δεύτερο έτος 😑😑
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top