• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,986 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
γ Δεν θυμ'αμαι να 'εκανε συμφωνία η Ελλάδα για το Ρώσικο εμβόλιο,που το είδες αυτό;Δεν νομίζω.
Ιδέα μου θα ήταν. Μάλλον έκανα συσχέτιση με το εμβόλιο της Οξφόρδης. Εντάξει ξεκαθάρισα στο μυαλό μου ότι δεν έγινε καμία συμφωνία με το ρωσικό εμβόλιο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Το ίδιο λέμε.Στο Βέλγιο τα μέτρα δεν τηρούνται άρα να τα 13.000 κρούσματα που είχαν σήμερα.
Παρ όλα αυτά οι πόλεις στην Ν. Κορεα έχουν μεγάλη έκταση. Άλλο 600 χιλιόμετρα η Σεούλ και άλλο 32.6 οι Βρυξέλλες.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε παιδιά,σκέφτομαι ότι πέρσι τέτοια εποχή ούτε που θα διαννοούμαστε ότι θα κυκλοφορούμε με μάσκες,με λοκ νταουν και μηνύματα στο κινητο για να δικαιολίσουμε που πάμε και πρόστιμα επειδή θα κυκλοφορούμε μετα τις 12.30...Ασυλληπτα πράγματα!
Δεν είναι φοβερό; Με τρομάζει ότι μπορεί να μας περιμένουν ακομα πιο αδιαννόητα πράγματα.:scare2:
Όλα αυτα μας δείχνουν ότι τίποτα δεν είναι δεδομένο. Υπάρχουν πράγματα που μας ξεπερνάνε.
Ίσως είναι κι ένα μάθημα ζωής για όσους μπορούν να μάθουν, να δείχνουμε λιγότερη αλαζονεία και περισσότερη ανθρωπιά, να εκτιμάμε και το πιο απλό καθημερινό πράγμα γιατί δεν είναι καθόλου δεδομένο.

Αν σκεφτούμε ότι δεν μας ανήκει ούτε η ίδια μας η ζωή, δεν μας ανήκει τίποτε άλλο.

Περαστικά μας ψυχή τε και σώματι...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,986 μηνύματα.
Παρ όλα αυτά οι πόλεις στην Ν. Κορεα έχουν μεγάλη έκταση. Άλλο 600 χιλιόμετρα η Σεούλ και άλλο 32.6 οι Βρυξέλλες.
Σωστό αυτό όμως σαν χώρα η Νότια Κορέα έχει διπλάσια πυκνότητα πληθυσμού από το Βέλγιο!!
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
IMG_20201023_212215.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Σωστό αυτό όμως σαν χώρα η Νότια Κορέα έχει διπλάσια πυκνότητα πληθυσμού από το Βέλγιο!!
Τα αστικά συγκροτηματα και η μικρή έκταση τους είναι κυρίως το πρόβλημα.
Ευτυχώς η Αθήνα είναι σχετικά μεγάλη σε έκταση 2929 χιλιόμετρα.

Π.χ παρά το γεγονός ότι η Γαλλία είναι διπλάσια σε έκταση από την Γερμανία, το Παρίσι είναι πολύ μικρότερο σε έκταση από το Βερολίνο, το Μόναχο κτλ
Screenshot_2020-10-23-21-28-54-479.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Και σωστό,αλλά εξακολουθούν οι λοιμοξιολώγοι να λένε να κάνουμε ΟΛΟΙ το εμβόλιο της γρίππης ενω το ίδιο το κράτος δεν μας αφήνει να το κάνουμε διότι προηγούνται αυτοί που είπαμε και ζουνε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
Δηλαδή να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο.
Θέλω καμάρι μου να το κάνω αλλα δεν μου το δίνουν λέμε.:hehe:
να βρεις εναν σοβαρό ιατρό να στο γράψει....
όπως βλέπεις οι ενδέιξεις φώτο κάτω είναι σε πολύ μεγάλο πληθυσμό και όχι στο μόνο σε υγειονομικούς και ευπαθείς ομάδες).....
Αν περιμένεις να στο δώσει έτσι το κράτος... καληνύχτα...
 

Συνημμένα

  • 1603478085423.png
    1603478085423.png
    111.4 KB · Εμφανίσεις: 71

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
αντιγριπικό λέμε
Το ξέρω. Αλλά εγώ ήθελα να κάνω και για πνευμονιόκοκκο. Και ο γιατρός είπε ότι είμαι πολύ μικρός και δεν ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου για νόσηση από πνευμονιοκκοκο. Φαίνεται ότι ελέγχονται κ οι γιατροί κ δεν μπορούν να συνταγογραφουν εμβόλια ανεξέλεγκτα.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Το Παρίσι είναι η πιο πυκνοκατοικημένη πόλη(21.044 άνθρωποι ανά τετραγωνικό χιλιόμετρο (km2)) στη Ευρώπη μετά έρχεται η Αθήνα στο κεντρικό τομέα. (10.436 άτομα ανά km2,)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,145 μηνύματα.
να βρεις εναν σοβαρό ιατρό να στο γράψει....
όπως βλέπεις οι ενδέιξεις φώτο κάτω είναι σε πολύ μεγάλο πληθυσμό και όχι στο μόνο σε υγειονομικούς και ευπαθείς ομάδες).....
Αν περιμένεις να στο δώσει έτσι το κράτος... καληνύχτα...
Όχι ρε, δεν περιμένω να μου το δώσει το κράτος σιγά,τόσα χρόνια ότι φάρμακο παίρνω τα πληρώνω μόνη μου και εμβόλια κοκ,απλά λένε προηγουνται οι ευπαθείς ομάδες και υγειονομικοί και τα φαρμακεία μόνο με συνταγη γιατρού έχουν πει ότι θα κ'άνουν το εμβόλιο.Επίσης δεν γουσταρω να φάω στη μάπα ιατρείο με κόσμο κλπ και τελίκα να μου πει ο γιατρός δεν στο γράφω διότι προηγουνται άλλοι. :/:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδια εμβολιο για την γριπη θα κανετε;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,986 μηνύματα.
France 42.032 new infections and 298 deaths.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Σήμερα προσέθεσαν καποιους νεκρούς από τους οίκους ευγηρίας. Σίγουρα όμως η κατάσταση δεν είναι καλή.
Tο ανησυχητικό είναι ότι αυξάνει το ποσοστό θετικοτητας στα τεστ. Αυτό με ανησυχεί περισσότερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,986 μηνύματα.
Νομιζα ότι έχουμε καλύτερα φάρμακα πλέον και ότι τα πράγματα θα πήγαιναν καλύτερα με τους νεκρούς.Μάλλον έκανα λάθος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Ελπίζω αυτό με την αύξηση στην θετικοτητα του ποσοστού των τεστ στη Γαλλία να μην έχει να κάνει με πιθανη μετάλλαξη του ιού...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top