• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Ξεκάθαρα φίλε. Η Ελληνική οικονομία δεν πρόκειται να αντέξει δεύτερο lockdown. Ωστόσο Γιάννενα και Σέρρες στο επίπεδο 4. Θα ακολουθήσει όπως το βλέπω και η Βοιωτία και ίσως και η Θεσσαλονίκη. Στη Πιερία έγινε χαμός. Σε ένα Λύκειο που δουλεύει ένας συγγενής μου βρέθηκαν κρούσματα στα παιδιά.
Στην Αθήνα είμαστε σταθεροί εδώ και ένα μήνα έχουμε 220-290 δεν ανεβαίνουμε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.


Σε αυτούς γιατί δεν τους κόψανε πρόστιμο;

Μόνο σε ανθρώπους που περπατάνε μόνοι τους χωρίς να ενοχλούς κανένα κόβουν.


Δεν έχουν καταλάβει τι έρχεται...
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Βρε παιδια μα δειτε εδω το λεει ξεκαθαρα μασκα σε ολους τους εξωτερικους χωρους με συγχρωτισμο! Αρα αν κυκλοφορεις μονος σου στο δρομο δεν χρειαζεται να την φορας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί ψεκασμένοι. Ο χειμώνας αυτός θα είναι πολύ χειρότερος από τον περσινό σε όλο τον κόσμο λόγω βλακείας.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Βρε παιδια μα δειτε εδω το λεει ξεκαθαρα μασκα σε ολους τους εξωτερικους χωρους με συγχρωτισμο! Αρα αν κυκλοφορεις μονος σου στο δρομο δεν χρειαζεται να την φορας.
Όχι ρε. Στις περιοχές που είναι στο επίπεδο 3 και 4 φοράμε υποχρεωτικά μάσκες παντου όταν είμαστε εξω ακόμα και αν είναι έρημος ο δρόμος, μόνο στο αυτοκίνητο δεν χρειάζεται να φοράς μάσκα εκτός αν έχεις επιβάτη που δεν είναι συγγενής τότε γράφει και στα αυτοκινητα η αστυνομία. Αυτό με το συγχρωτισμό ισχύει μόνο για τις περιοχές που βρίσκονται στο επίπεδο 1 και 2.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Όχι ρε. Στις περιοχές που είναι στο επίπεδο 3 και 4 φοράμε υποχρεωτικά μάσκες παντου όταν είμαστε εξω ακόμα και αν είναι έρημος ο δρόμος, μόνο στο αυτοκίνητο δεν χρειάζεται να φοράς μάσκα εκτός αν έχεις επιβάτη που δεν είναι συγγενής τότε γράφει και στα αυτοκινητα η αστυνομία. Αυτό με το συγχρωτισμό ισχύει μόνο για τις περιοχές που βρίσκονται στο επίπεδο 1 και 2.
Το αρθρο ετσι λεει παντως,επισης στα γυμναστηρια φοραμε και εκει υποχρεωτικα μασκα στα ομαδικα και στα βαρη ή οχι;
Το αρθρο αν δεις λεει πως μονο στους χωρους αναμονης φορανε μασκα οι αθλουμενοι και μονο το προσωπικο φοραει μασκα.Ισχυει;
Πουθενα δεν υπαρχει μια ξεκαθαρη απαντηση εγω αυτο το αρθρο διαβασα παντως και μου φαινονται νορμαλ τα οσα λεει. Μηπως ειναι παραπληροφόρηση πως πρεπει να την φοραμε παντου ακομα και ερημος να ναι ο δρομος;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Το αρθρο ετσι λεει παντως,επισης στα γυμναστηρια φοραμε και εκει υποχρεωτικα μασκα στα ομαδικα και στα βαρη ή οχι;
δεν πηγαινω γυμναστηριο εδω και χρονια οποτε δεν γνωριζω τι ισχυει για τα γυμναστηρια
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Χθες έκαναν περίπου 20.000 τεστ και βρέθηκαν θετικά 1259 . Αν πχ έκαναν 60.000 θα είχαμε περίπου 4.000 κρούσματα . Τα κρούσματα στη χώρα δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματική κατάσταση.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
The Swedish health ministry announced new record high with 1.980 new cases and 5 deaths in 24 hours.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος αριθμος στον οποιο μπορουμε να ζητησουμε διευκρινίσεις για τα νεα μετρα; Αν οχι τοτε μην τολμήσουν να μας βαλουν πρόστιμο!
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος αριθμος στον οποιο μπορουμε να ζητησουμε διευκρινίσεις για τα νεα μετρα; Αν οχι τοτε μην τολμήσουν να μας βαλουν πρόστιμο!
Το τηλέφωνό του ΕΟΔΥ για τον κορονοϊο είναι 1135
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Θέλω πρόβλεψη για σήμερα.
Εγώ λέω 1.400
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θέλω πρόβλεψη για σήμερα.
Εγώ λέω 1.400
δύσκολο γιατί είναι αργία σήμερα εκ των πραγμάτων δε γίνονται προγραμματισμένα χειρουργεία ούτε προγραμματισμένα τεστ χειρουργεία και εξετάσεις.
εκτίμηση μου κάτω από 1000
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
δύσκολο γιατί είναι αργία σήμερα εκ των πραγμάτων δε γίνονται προγραμματισμένα χειρουργεία ούτε προγραμματισμένα τεστ χειρουργεία και εξετάσεις.
εκτίμηση μου κάτω από 1000
Ποιο θεωρείς ότι θα είναι το ταβάνι για εμάς και πότε;;;Εγώ πιστεύω ότι τέλη Νοέμβρη θα φτάσουμε τα 2.700-3.000 και μετά θα αρχίσει μια πτωτική πορεία.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ποιο θεωρείς ότι θα είναι το ταβάνι για εμάς και πότε;;;Εγώ πιστεύω ότι τέλη Νοέμβρη θα φτάσουμε τα 2.700-3.000 και μετά θα αρχίσει μια πτωτική πορεία.
ταβάνι είναι ανάλογα με τα τεστ που θα κάνουνε, αν σταματήσουν τα τεστ θα μειωθούν αν αυξηθούν θα πάμε πάνω από 4000....
επειδή έχουν γίνει πιο φτηνά πλέον τα μοριακά και έχουμε και τα rapid θεωρώ ότι θα ξεπεράσουμε τα 4000 (όπως είχα πει από το Σεπτέμβρη πιστεύω ότι θα γίνουμε Ιταλία)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κάνω λάθος πέρα από κάθε λογική θα έχουμε πάνω από 1500 είχε δίκιο ο vw
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Greece just reported another surge in cases.1.547 new infections and 10 deaths.
Critical cases also hit new record with 108 people in ICU.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Ιταλία: 24.988 κρούσματα, 205 θάνατοι, 3.416 αναρρώσεις.

Αγγλία: 24.700 κρούσματα, 310 θάνατοι
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Λέτε σήμερα να είναι περισσότερα τα κρούσματα στη Θεσσαλονίκη από τη Αθήνα; Χθες η Θεσσαλονίκη είχε 291 κρουσμάτα ενώ η Αθήνα 295 κρούσματα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top