• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πληροφορία από τον Πολακη;
Διαλέγουν ασθενείς εδώ και 2 εβδομάδες. Εδώ το κάνανε και προηγούμενες χρονιές χωρίς κορωνοιο.

Γι' αυτό έκατσα και έκανα ιδιωτική ασφάλεια. Όποιος δεν έχει είναι ξεκρέμαστος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,847 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Γι' αυτό ο Πολάκης καλει κόσμο στο σπίτι του και το γλεντάει;
Το lockdown 2 είναι αποτυχία για την κυβέρνηση γιατί δεν έχει καμία σχέση με το lockdown 1 που έξω οι δρόμοι ήταν αδειοι. Αντί να το εκμεταλευτεί αυτός ο Τσίρπας και να παίξει μπάλα έχει το Πολάκη να κανει βλακείες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Εγώ πάντως επειδή βγήκα λίγο έξω σήμερα το βράδυ, στις 20.30 δεν κυκλοφορούσε ψυχή έξω 🌵🌵
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,847 μηνύματα.
Την μέρα βγαίνουν γιατί δεν είναι ολικό λοκντάουν όπως πριν. Μια χαρά πλήρωσα τον λογαρισμό μου στον Γερμανό...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εγώ πάντως επειδή βγήκα λίγο έξω σήμερα το βράδυ, στις 20.30 δεν κυκλοφορούσε ψυχή έξω 🌵🌵
Πρωί, μεσημέρι και απόγευμα έχει κόσμο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Την μέρα βγαίνουν γιατί δεν είναι ολικό λοκντάουν όπως πριν. Μια χαρά πλήρωσα τον λογαρισμό μου στον Γερμανό...
Και τι περιμένουν να κάνουν ολικό lockdown...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ το είχα πει ότι Αμερικανική εταιρεία θα βγάλει το εμβόλιο και όντως έπεσα μέσα.Τις γνώσεις της Αμερικής δεν τις έχει καμία χώρα στην γη.

Μπράβο και στον έλληνα CEO της Pfizer!!
Εγώ σας είχα πει για Pfizer το καλοκαίρι αλλά δεν δώσατε σημασία 🤭
Δεδομένου ότι α) δεν έχει βγει εμβόλιο και β) το εμβόλιο αυτό είναι της γερμανικής biontech (η pfizer βάζεις τις υποδομές), πιο κοντά στον κουβά είσαι :(
Όσο εσείς τρωγεστε μεταξύ σας, εγώ μετράω τα κέρδη μου από Pfizer και σε λίγες ημέρες από moderna και AstraZeneca όταν παρουσιάσουν θετικά αποτελέσματα και εκτιναχθούν οι μετοχές τους. Θα ξαναμετρησω κέρδη όταν πάρουν και την τελική εγκριση.
🪣🪣🪣🪣🪣🪣🪣
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και εγώ σας λέω οτι οι περισσοτεροι θα επιλέξουν να μη κάνουν το εμβόλιο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Εγώ σας είχα πει για Pfizer το καλοκαίρι αλλά δεν δώσατε σημασία 🤭

Όσο εσείς τρωγεστε μεταξύ σας, εγώ μετράω τα κέρδη μου από Pfizer και σε λίγες ημέρες από moderna και AstraZeneca όταν παρουσιάσουν θετικά αποτελέσματα και εκτιναχθούν οι μετοχές τους. Θα ξαναμετρησω κέρδη όταν πάρουν και την τελική εγκριση.
🪣🪣🪣🪣🪣🪣🪣

Μπράβο Νελη έκανες πολύ καλή κίνηση και θα επιβραβευτείς!!!!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπράβο Νελη έκανες πολύ καλή κίνηση και θα επιβραβευτείς!!!!
Δεν είναι αργά για να αγοράσει κανείς μετοχές της ακόμα και τωρα. Θα ανέβει η μετοχή της όταν πάρει τελική έγκριση και όταν αρχίσει να δημοσιεύει τα κέρδη στα επόμενα τρίμηνα το 2021 και 2022. Η moderna θα εκτιναχθεί. Σχετικά χαμηλά είναι τώρα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Εγώ σας είχα πει για Pfizer το καλοκαίρι αλλά δεν δώσατε σημασία 🤭

Όσο εσείς τρωγεστε μεταξύ σας, εγώ μετράω τα κέρδη μου από Pfizer και σε λίγες ημέρες από moderna και AstraZeneca όταν παρουσιάσουν θετικά αποτελέσματα και εκτιναχθούν οι μετοχές τους. Θα ξαναμετρησω κέρδη όταν πάρουν και την τελική εγκριση.
🪣🪣🪣🪣🪣🪣🪣
Αν αγοράσες μετοχές pfizer το καλοκαίρι στη χαμηλότερη τιμη τους και πούλησες χθες στην υψηλότερη, έχεις ενα κερδος περι του 20% - τους φόρους.
Meanwhile στο bitcoin στην αντίστοιχη περίοδο κοιταμε για 60-70% :bye:
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Χασαπόπουλος στον MEGA βρίζει αγρότες επειδή δουλεύουν στο χωράφι χωρίς να φοράνε μάσκα ενώ δεν φοράει ο ίδιος.

 

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο εσείς τρωγεστε μεταξύ σας, εγώ μετράω τα κέρδη μου από Pfizer και σε λίγες ημέρες από moderna και AstraZeneca όταν παρουσιάσουν θετικά αποτελέσματα και εκτιναχθούν οι μετοχές τους. Θα ξαναμετρησω κέρδη όταν πάρουν και την τελική εγκριση.
🪣🪣🪣🪣🪣🪣🪣
Αυτές οι πληροφορίες που "έχεις" υπάρχουν ήδη εδώ και πολύ καιρό. Αυτό σημαίνει ότι ήδη το market έχει προσαρμοστεί σε αυτά τα δεδομένα. Ήδη είναι πάνω από τα "φυσιολογικά" της η Pfizer όσον αφορά το P/E ratio της και θα σε συμβούλευα να κρατάς μικρό καλάθι. Άμα ήταν έτσι το χρηματιστήριο, σε κάθε ανακοίνωση του νέου iPhone θα αγοράζαμε AAPL...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,847 μηνύματα.
Στους ψεκασμενους που έλεγαν οτι ξαφνικα θα μειωθούν οι νεκροί με την εκλογή Biden...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.

Μπράβο βλέπω η οικονομία δεν μετράει πλέον καθόλου.Δεν υπάρχει λόγος για αυτή την κίνηση ο κάθε ανθρωπος όταν πάει στο supermarket μπορεί να αγοράσει ότι θέλει.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

Μπράβο βλέπω η οικονομία δεν μετράει πλέον καθόλου.Δεν υπάρχει λόγος για αυτή την κίνηση ο κάθε ανθρωπος όταν πάει στο supermarket μπορεί να αγοράσει ότι θέλει.

Αυτό δεν το καταλαβαίνω, για ποιον λόγο?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Μπράβο βλέπω η οικονομία δεν μετράει πλέον καθόλου.Δεν υπάρχει λόγος για αυτή την κίνηση ο κάθε ανθρωπος όταν πάει στο supermarket μπορεί να αγοράσει ότι θέλει.
Οκ, από τη μία καταλαβαίνω τον λόγο, αλλά αν ξεμείνουμε από γραφική ύλη τι θα κάνουμε; Γιατί μου φαίνεται κουλό να βάλουν εμπάργκο ΜΟΝΟ στα βιβλία και να επιτρέψουν την πώληση άλλων αγαθών που δεν είναι πρώτης ανάγκης.

Από την άλλη, αν ανοίξουν τα βιβλιοπωλεία, πιστεύω ότι θα ζημιωθούν οι μικρές επιχειρήσεις, ενώ τα μεγάλα βιβλιοπωλεία δε θα πάθουν τίποτα. Ίσα-ίσα.

Παρ' όλα αυτά, αν όντως το "σχετικό αίτημα για την απαγόρευση πώλησης από τα σούπερ μάρκετ προϊόντων που δεν είναι πρώτης ανάγκης κατέθεσε η ΕΣΕΕ αλλά και πλήθος μεγάλων και μικρών αλυσίδων", τότε το βλέπω να εφαρμόζεται όπως συμβαίνει άλλωστε και σε άλλες χώρες (Γαλλία, Ουαλία και εν μέρει Βρετανία).
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η κυβέρνηση όφειλε να τονώσει τις επιχειρήσεις.... και όχι απλά να επιβάλλει Lock down. Επίσης όφειλε να κόψει τους μισθούς των δημοσίων υπαλλήλων (εκτός αυτών που δουλεύουν πχ ιατρών, υγειονομικών, αστυνομικών... ) για να δώσει βοήθεια στους ιδιωτικούς. Ουσιαστικά αυτό που βιώνουμε είναι ένα ψευδοlock down και παράλληλα να επιβάλει μείωση των ενοικίων σε όλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top