• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Κρίμα. Ίσως ο καλύτερος Αρχιεπίσκοπος της χριστιανοσύνης. Και ο πιο λογικός....
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Κρίμα. Ίσως ο καλύτερος Αρχιεπίσκοπος της χριστιανοσύνης. Και ο πιο λογικός....
Και ο ΣΥΡΙΖΑ έχει βάλει το κομματικό του μηχανισμό να κράζει τον Μητσοτάκη που τον έφερε με C130 να τον νοσηλεύσει.

Με τετοιο marketing ο ΣΥΡΙΖΑ δεν πάει πουθενά. Έχει τοσα να κράξει την κυβέρνηση και ασχολείται με ανούσια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Γιατί τον κράζετε τόσο πολύ τον Πολακη στα διάφορα ΜΜΔ ρε δεξιοί. Για σας δουλεύει...
Που
Θα
Βρείτε
Τέτοιο
Κελεπούρι;
Είναι σπάνιο κομμάτι...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ο ΣΥΡΙΖΑ έχει βάλει το κομματικό του μηχανισμό να κράζει τον Μητσοτάκη που τον έφερε με C130 να τον νοσηλεύσει.
Κι ένα χρόνο παραπάνω να ζήσει είναι τεράστιο κέρδος για την ανθρωπότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

ελπίζω να μας αφήνουν επιλογή να επιλέξουμε ποιο εμβόλιο να κάνουμε...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.

ελπίζω να μας αφήνουν επιλογή να επιλέξουμε ποιο εμβόλιο να κάνουμε...

Σιγά μην αγοράσει η Ελλάδα προϊόν της Ρωσίας. Χαίρομαι που είναι μπροστά η Ρωσία όμως.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Και ποιος πιστεύει την Ρωσία 😆😆

Pfizer μόνο.Είδη η Ευρώπη σήμερα υπέγραψε με την εταιρεία για εκατομμύρια δόσεις.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Και ποιος πιστεύει την Ρωσία 😆😆

Pfizer μόνο.Είδη η Ευρώπη σήμερα υπέγραψε με την εταιρεία για εκατομμύρια δόσεις.

Προφανώς και η Ευρώπη θα κλείσει με την Pfizer. Δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό. Εγώ δεν θα εμβολιαστώ έτσι κι αλλιώς με κανένα αλλά προτιμώ Ρωσία.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Προφανώς και η Ευρώπη θα κλείσει με την Pfizer. Δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό. Εγώ δεν θα εμβολιαστώ έτσι κι αλλιώς με κανένα αλλά προτιμώ Ρωσία.

Μετά την Μέρκελ και ο Μόσιαλος είπε ότι δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Εννοείται πως δε θα είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός. Αυτά ήταν επιχειρήματα ψεκασμένων που ήθελαν να πιστεύουν ότι είναι τόσο σημαντικοί που θα τους περασουν τσιπάκι παρακολούθησης.

Όποιος θέλει προστατεύεται και προστατεύει τους συνανθρώπους του. Οι άλλοι θα συνεχίσουν να ζουν ως ανεύθυνοι και θα μειωθούν οι πιθανότητες να κολλήσουν καθώς θα μειωθεί η διασπορά του ιου. (Αναφέρομαι στους ψεκασμένους με το τελευταίο σχόλιο που είναι γενικότερα κατα όλων των εμβολίων και όχι σε όποιους είναι διστακτικοί απέναντι στο εμβόλιο εξαιτίας της γρήγορης παραγωγής του κάτι που είναι λογικό κι ανθρώπινο)
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Αυτά ήταν επιχειρήματα ψεκασμένων που ήθελαν να πιστεύουν ότι είναι τόσο σημαντικοί που θα τους περασουν τσιπάκι παρακολούθησης.
Μην μου το θυμίζεις. Έχω μια φίλη και μιλούσαμε στο messenger στο πρώτο λοκνταουν και κάποια στιγμή πέταξε ότι τα εμβόλια που θα βγάλουν θα υπάρχει τσιπακι παρακολούθησης και ότι δεν θέλει να την παρακολουθούν. Νέα κοπέλα και πιστεύει σε αυτά. Εκεί κατάλαβα το πραγματικό επίπεδο της. Αυτή η κοπέλα ανεβάζει πολύ συχνά stories στο Instagram με τη τοποθεσία.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Μην μου το θυμίζεις. Έχω μια φίλη και μιλούσαμε στο messenger στο πρώτο λοκνταουν και κάποια στιγμή πέταξε ότι τα εμβόλια που θα βγάλουν θα υπάρχει τσιπακι παρακολούθησης και ότι δεν θέλει να την παρακολουθούν. Νέα κοπέλα και πιστεύει σε αυτά. Εκεί κατάλαβα το πραγματικό επίπεδο της. Αυτή η κοπέλα ανεβάζει πολύ συχνά stories στο Instagram με τη τοποθεσία.
Θα μπορούσε να είναι αστείο, αλλά είναι δυστυχώς θλιβερό και επικίνδυνο...
Οι καθηγητές βιολογίας πρέπει να δώσουν μεγάλη βαρύτητα στο τι σημαίνει εμβόλιο και πόσο ανακουφιστικό υπήρξε για την ανθρωπότητα. Μόνο τα παιδιά μπορούν να αφυπνιστούν. Οι μεγάλοι ψεκασμένοι θεωρώ ότι είναι αδύνατον να ακούσουν κάτι διαφορετικό απο τις απίθανες θεωρίες συνωμοσίας τους. Είναι σαν να εχουν βαλει τούβλα στο κεφάλι τους. :wall::dash1:
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Γιατί παιδί μου εσύ δεν θα εμβολιαστείς;
Δεν ρισκάρω την υγεία μου με τις παρενέργειες. Άλλωστε δεν βγαίνω συχνά έξω και από πριν τον COVID φορούσα μάσκα στα αστικά για γρίπη. Άρα δεν διατρέχω κάποιο κίνδυνο. Ειδικά αν εμβολιαστούν οι δικοί μου που είναι στις ευπαθείς ομάδες.
Μετά την Μέρκελ και ο Μόσιαλος είπε ότι δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός.
Και ο Τζόνσον και ο Μακρόν. Σε όλες τις χώρες έγινε ξεκάθαρο ότι δεν θα υπάρχει υποχρεωτικός εμβολιασμός.

Όποιος θέλει προστατεύεται και προστατεύει τους συνανθρώπους του. Οι άλλοι θα συνεχίσουν να ζουν ως ανεύθυνοι και θα μειωθούν οι πιθανότητες να κολλήσουν καθώς θα μειωθεί η διασπορά του ιου. (Αναφέρομαι στους ψεκασμένους με το τελευταίο σχόλιο που είναι γενικότερα κατα όλων των εμβολίων και όχι σε όποιους είναι διστακτικοί απέναντι στο εμβόλιο εξαιτίας της γρήγορης παραγωγής του κάτι που είναι λογικό κι ανθρώπινο)

Η σπόντα ίσως πάει και σε εμένα. Μπορεί να μη θέλω να κάνω εμβόλιο ( τουλάχιστον όχι μέχρι να βεβαιωθώ ότι είναι πράγματι ασφαλές ) αλλά μέχρι τώρα ήμουν απόλυτα υπεύθυνος. Δεν κυκλοφόρησα χωρίς μάσκα καθόλου ολόκληρο το καλοκαίρι βγήκα με τους φίλους μου ΜΙΑ φορά και αυτή με μάσκες και αποστάσεις επειδή έχω συχνή επαφή με συγγενείς.

Το γεγονός ότι εκφράζω μία περιφρόνηση προς το εμβόλιο δεν σημαίνει ότι ήμουν ανεύθυνος και δεν προστάτευα τους γύρω μου.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Η σπόντα ίσως πάει και σε εμένα. Μπορεί να μη θέλω να κάνω εμβόλιο ( τουλάχιστον όχι μέχρι να βεβαιωθώ ότι είναι πράγματι ασφαλές ) αλλά μέχρι τώρα ήμουν απόλυτα υπεύθυνος. Δεν κυκλοφόρησα χωρίς μάσκα καθόλου ολόκληρο το καλοκαίρι βγήκα με τους φίλους μου ΜΙΑ φορά και αυτή με μάσκες και αποστάσεις επειδή έχω συχνή επαφή με συγγενείς.

Το γεγονός ότι εκφράζω μία περιφρόνηση προς το εμβόλιο δεν σημαίνει ότι ήμουν ανεύθυνος και δεν προστάτευα τους γύρω μου.
Όχι Γιάννη. Δεν πήγαινε σε σενα! Γι αυτο διευκρίνισα μεσα στην παρένθεση ποιους εννοώ. Έχω διαβάσει πολλά μηνύματά σου στο θέμα και κάθε άλλο παρά ανεύθυνο θα σε χαρακτήριζα. Το σχόλιο πήγαινε στους αντιεμβολιαστές ψεκασμένους που σπέρνουν τον τρόμο για τα εμβόλια.

Κι εγω έχω δικά μου άτομα που προσέχουν πολύ και φοβούνται να το κάνουν γιατί είναι ένα εμβόλιο που δεν έχει δοκιμαστεί όπως έχουν δοκιμαστεί τα υπόλοιπα. Και το θεωρώ λογικό και ανθρώπινο όπως έγραψα.
Εγώ θα ήθελα να το κάνω (έχοντας ένα φόβο για τις παρενέργειες) καθώς δεν αντέχω να χάνω τα πιο παραγωγικά μου χρόνια κλεισμένη και φοβούμενη να μην γίνω η αιτία να νοσήσουν ευπαθείς άνθρωποι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Australia 8 new cases no new death reported for 15th consecutive day.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top