• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,589 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.

Συμπληρωσαμε νεκρούς δεκαετίας σε ενα χρονο...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,589 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κινδυνεύει η δημόσια υγεία και θέτουν και όρους; Επίταξη να τελειώνουμε. 1.000 'Έλληνες νεκροί πλέον, δεν θα παίζουμε.
Αν δεν δώσουν σοβαρό ποσό θα πάνε όλα τα παλτά. Δεν αφήνει κανείς το ιατρείο του και την πελατεία του για να σώσει την πατρίδα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,189 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Ναι αλλά...
Ο κινητός μέσος όρος επτά ημερών των νεκρών αυξήθηκε κατά 15, στους 575, ένα επίπεδο που είχε καταγραφεί τελευταία φορά στα τέλη Απριλίου, κατά τη διάρκεια του πρώτου lockdown.

Στην Ελβετία δεν άλλαξε η κατάσταση πάντως...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Τι παίζει με τα βιζόν στη Δανία? Πλέον ο κορωνοϊός μεταδίδεται και σε ζώα? Πόσες μεταλλάξεις έχει κάνει?
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πιστεύω σίγουρα τις 2 πρώτες βδομαδες δεκεμβρίου,οπως ΤΩΡΑ δείχνουν τα πράγματα,βασικα πιστεύω θα προσπαθήσουν να ανοίξουν λίγο πριν τα χριστούγεννα για την αγορά.Όλα θα εξαρτηθολυν όμως με το πως θα πηγαίνουμε.
:hehe: Δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση και δεν χρειάζεται εσωτερική πληροφόρηση για να το καταλάβει κάποιος αυτό.

Σιγά σιγά αρχίζει και η γρίπη. Το νωρίτερο που υπάρχει πιθανότητα να ανοίξουμε είναι μετά τα Χριστούγεννα καθώς η κυβέρνηση θέλει να αποφύγει τις μαζώξεις.

Αυτά που λένε ότι θέλει η κυβέρνηση να σώσει τα χριστούγεννα και άλλα τέτοια είναι για να δωθεί κίνητρο να εφαρμόζουμε τις εντολές.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,589 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,189 μηνύματα.
Australia 5 new cases and no new death for 17th consecutive day.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Απο τις 9 Νοεμβρίου είναι σε λοκνταουν και έχουν τριπλάσια θύματα απο την Ελλάδα...
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πάλι καλά που δεν εχουμε άτομα εδω μεσα να λένε καντε το εμβόλιο με μουφα συνταγή

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάλι καλά που δεν εχουμε άτομα εδω μεσα να λένε καντε το εμβόλιο με μουφα συνταγή

Το αντιγριπικό δίνεται με ιατρική συνταγή .... και το πιο έξυπνο ειναι να το κανει κάποιος φέτος. Υπάρχει εμβόλιο για όλους αφού πολλοί στην Ελλάδα είναι κατα του εμβολίου για προσωπικους λόγους. Οι κατηγορίες που εχει ένδειξη ειναι πολυ παρά πολλές πλέον
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,346 μηνύματα.
:hehe: Δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση και δεν χρειάζεται εσωτερική πληροφόρηση για να το καταλάβει κάποιος αυτό.

Σιγά σιγά αρχίζει και η γρίπη. Το νωρίτερο που υπάρχει πιθανότητα να ανοίξουμε είναι μετά τα Χριστούγεννα καθώς η κυβέρνηση θέλει να αποφύγει τις μαζώξεις.

Αυτά που λένε ότι θέλει η κυβέρνηση να σώσει τα χριστούγεννα και άλλα τέτοια είναι για να δωθεί κίνητρο να εφαρμόζουμε τις εντολές.
Το πολύ αστειο δεν καταλαβαινω αλλα τεσπα.Δεν έγραψα τι λέγεται,ουτε για κάποια εσωτερική πληροφόριση δεν το συνηθίζω ΕΓΩ αυτό, αλλα ΕΓΩ τι πιστεύω,ΑΝ μου επιτρέπεις να γραφω τι πιστευω εγω.
Ευχαριστώ.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το πολύ αστειο δεν καταλαβαινω αλλα τεσπα.Δεν έγραψα τι λέγεται,ουτε για κάποια εσωτερική πληροφόριση δεν το συνηθίζω ΕΓΩ αυτό, αλλα ΕΓΩ τι πιστεύω,ΑΝ μου επιτρέπεις να γραφω τι πιστευω εγω.
Ευχαριστώ.
o @akikos μιλάει με την λογική, δε θα μας κλείσουν από την καραντίνα την περίοδο που κλιματικά στην Ελλάδα έχουμε έξαρση της κρίσης...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το πολύ αστειο δεν καταλαβαινω αλλα τεσπα.Δεν έγραψα τι λέγεται,ουτε για κάποια εσωτερική πληροφόριση δεν το συνηθίζω ΕΓΩ αυτό, αλλα ΕΓΩ τι πιστεύω,ΑΝ μου επιτρέπεις να γραφω τι πιστευω εγω.
Ευχαριστώ.
To :hehe: δεν πήγαινε μόνο σε σένα αλλά στους περισσότερους που πιστεύετε ότι μας κλείσανε τόσο νωρίς για να μας ανοίξουν τα Χριστουγέννα.

Ακόμα και αν τα στατιστικά είναι καλά, δεν πρόκειται να κόψουν το lockdown αρχές δεκεμβρίου γιατί αν το κάνουν, ακόμα και με περιοριστικά μέτρα τύπου μάσκες παντού κ.λπ., ο κορωνοιός θα κάνει πάρτυ.

Ο χρόνος θα δείξει ότι έχω δίκαιο αλλά μακάρι να έχω άδικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


lol lol lol


1) Λειτουργία με το απολύτως αναγκαίο προσωπικό.

2) Τηλεργασία στον μέγιστο δυνατό βαθμό και σε καμία περίπτωση λιγότερο από το 50%

3) Η διοίκηση είναι υποχρεωμένη να εξασφαλίσει ότι οι δημόσιοι υπάλληλοι που ανήκουν στις ευπαυθείς ομάδες, θα μείνουν σπίτι, είτε με τηλεργασία, είτε με άδεια.

4) Οι γονείς μπορούν να μείνουν σπίτι είτε με ωράριο μειωμένο κατά 25%, είτε με συνεννόηση, είτε με χρήση άδειας, ώστε ο ένας από τους δύο γονείς να είναι σπίτι με τα παιδιά του.

Με αυτό το μέτρο το ΕΣΥ θα έχει απώλεια προσωπικού. Στους εργοδότες πρέπει να δωθεί η δυνατότητα προσωρινής παύσης εργαζόμενων γιατί το 50% τηλεργασίας είναι αδύνατο για πολλών ειδών επιχειρήσεων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,589 μηνύματα.
ΗΠΑ: 183.527 κρούσματα, 1.395 θάνατοι

Ινδία: 45.343 κρούσματα, 539 θάνατοι

Βραζιλία: 35.849 κρούσματα, 614 θάνατοι

Γερμανία: 23.184 κρούσματα, 227 θάνατοι

Σήμερα

Ρωσία: 22.702 κρούσματα, 391 θάνατοι, 18.626 αναρρώσεις

Ιράν: 11.203 κρούσματα, 452 θάνατοι, 6.105 αναρρώσεις.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Είναι αυτός που απειλούσε με αφορισμό την Κεραμεως, τον πρωθυπουργό Μητσοτάκη και τον Χαρδαλιάς.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top