• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Κυριακή 22/11/20
Nέα κρούσματα: 1498
Διασωληνωμένοι: 540 (+18)
Νέες Απώλειες: 103 (συν:1.630)
Θετικά τεστ: 11,8% (+1,66)
Τεστ σήμερα: 12698

2.492 Μ.Ο κρουσμάτων (2.502 προγ. εβδομ.)
Σύνολο:91.609
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Averkina, χωρίς παρεξήγηση, ο κορονοϊός δεν έφερε την Αποκάλυψη του Ιωάννη. Ηρέμησε, λοιπόν, λιγάκι.
Η πλειονότητα, εάν όχι όλοι, που πεθαίνουν από κορονοϊό και όχι με κορονοϊό, εμφανίζουν συμπτώματα πνευμονίας. Από τη στιγμή που η κοπέλα πέθανε από ανακοπή, μέχρι να βγουν γιατροί (και όχι οι δημοσιογράφοι) και να πουν ότι ευθύνεται ο κορονοϊός, είναι υπερβολή να το βαφτίζεις αποτέλεσμα του ιού.

Ένα παράδειγμα φέρνω μόνο, το καλοκαίρι διασωληνώθηκε 17χρονη στη Λάρισσα με κορονοϊό, η οποία πήρε εξαγωγή την επόμενη μέρα. Η είδηση έμεινε στη διασωλήνωση...
Το να παίζουμε με τις λέξεις, από ή με κορονοιο είναι γελοίο. Αν δεν κολλούσε κορονοιο θα πέθαινε; Όχι. Ο κορονοιος χτυπάει και την καρδιά. O SARS-CoV-2 χρησιμοποιεί τον υποδοχέα ACE2 για να εισχωρήσει στα κύτταρα που προσβάλει και η καρδιά εχει πολλούς τέτοιους υποδοχείς. Ακόμα και σε ασυμπτωματικους όπως και σε αυτούς με ελαφριά συμπτώματα, μαγνητικές στην καρδιά έχουν δείξει ότι το 70% αυτών των ασθενών είχαν επηρεαστεί στην καρδιά αλλά δεν το γνώριζαν γιατί δεν είχαν εκδηλώσει συμπτώματα και ουσιαστικά αυτό τους έθετε σε κίνδυνο γιατί ενώ φαίνονταν υγιης, δεν ήταν και τόσο. Επίσης πρόσφατα βρήκαν ότι ο κορονοιος επηρεάζει τα καρδιακά κύτταρα σε σημείο που 2 κύτταρα ενώνονται και αντί να χτυπάει το κάθε ενα ξεχωριστά έχεις διπλό κύτταρο που χτυπάει ακανόνιστα και η καρδιά δεν μπορεί να χτυπήσει κανονικά. Έχω βαρεθεί να βλέπω τον κάθε ειδικό να λέει ότι πέθανε κάποιος με κορονοιο και όχι από. Γίνατε όλοι ειδικοί. Αν δεν γνωρίζετε τουλάχιστον βουλωστε το.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.
Το να παίζουμε με τις λέξεις, από ή με κορονοιο είναι γελοίο. Αν δεν κολλούσε κορονοιο θα πέθαινε; Όχι.
Φυσικα και δε θα πεθαινε. Ο παππους μου εχει φιλο που επαθε ισχυρή καρδιακη προσβολη οταν ηταν νεος. Αν τον ειχε βρει τοτε ο κορονοιος, θα πεθαινε.
Τριανταπεντε με σαράντα χρονια περασαν απο τοτε και ακομα ειναι μια χαρα...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Ο κορονοϊός "χτυπάει" τα σημεία του σώματος στα οποία ο κάθε άνθρωπος έχει ευαισθησία. Αν έχεις πρόβλημα με την καρδιά, θα σού αποδυναμώσει την καρδιά. Αν έχεις στο συκώτι, το συκώτι, και πάει λέγοντας. Οτι δημιουργεί και πρόβλημα στους πνεύμονες δε σημαίνει οτι εκδηλώνεται μόνο με πρόβλημα στους πνεύμονες. Αυτά έχω διαβάσει, δεν ξέρω αν είναι σωστά.

Η λογική των ψεκασμένων: Στο αμερικάνικο ποδόσφαιρο φοράνε θήκη στα δόντια για να μη σπάσουν τα δόντια τους από τα χτυπήματα ---> Στο αμερικάνικο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει πιθανότητα να σπάσεις τα δόντια σου.
Ε προφανώς δε θα τα σπάσεις βρε πανέξυπνε, εφόσον ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΣΑΙ από τη θήκη που φοράς!

Την καλύτερη απάντηση την έδωσε ο Αντζαράκης (αν και τον αντιπαθώ).
- Ξέρεις εσύ κανέναν που να έχει κολλήσει κορονοϊό;
- Και σκορβούτο δεν ξέρω κανέναν που να έχει αλλά δεν αμφισβητώ την ασθένεια...
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
- Ξέρεις εσύ κανέναν που να έχει κολλήσει κορονοϊό;
- Και σκορβούτο δεν ξέρω κανέναν που να έχει αλλά δεν αμφισβητώ την ασθένεια...
Πλέον όλοι ξέρουμε κάποιον που νόσησε ελαφριά ή βαριά ή ακόμη και κάποιον που δεν τα κατάφερε. Το ότι αμφισβητείται ακόμη και τώρα η επικινδυνότητα του ιου με ξεπερνάει και δεν μπορώ να το σχολιάσω με ευγενικά λόγια...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,403 μηνύματα.
Πλέον όλοι ξέρουμε κάποιον που νόσησε ελαφριά ή βαριά ή ακόμη και κάποιον που δεν τα κατάφερε. Το ότι αμφισβητείται ακόμη και τώρα η επικινδυνότητα του ιου με ξεπερνάει και δεν μπορώ να το σχολιάσω με ευγενικά λόγια...
3 γνωστούς έχω πλεόν που νόσησαν απο κορονογιό,ο ένας νέος ,αθλητής χωρίς κανένα πρόβλημα υγείας πήγε νοσοκομείο.Δεν διασωληνώθηκε στο τσακ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Παιδιά ισχύει ότι δεν θα ξεφορτωθούμε εύκολα τον κορωνοϊο, ακόμα και με εμβόλιο, καθώς αυτός μεταλλάσσεται συνεχώς;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Βρε παιδιά πριν καμιά βδομάδα άκουγα οτι κόσμος έχει κλείσει για χριστουγεννιάτικες διακοπές στην Αράχωβα και διάφορα χειμερινά μέρη, με πληρότητα ήδη στο 85-90%. Δηλαδή υπάρχει κόσμος που, έστω οτι η κυβέρνηση ανοίξει για λίγες μέρες για να ξεμουδιάσει λίγο ο κόσμος και να ψωνίσει τίποτα, και αυτοί θα πάνε να στοιβαχτούν σε εστιατόρια, καφετέριες, χιονοδρομικά κλπ. Και μετά αυτός ο μαλάκας θα έρθει να κολλήσει εμένα που θα έχω μείνει σπίτι τις γιορτές και έχω ακολουθήσει τους κανόνες...
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ο κορονοϊός "χτυπάει" τα σημεία του σώματος στα οποία ο κάθε άνθρωπος έχει ευαισθησία. Αν έχεις πρόβλημα με την καρδιά, θα σού αποδυναμώσει την καρδιά. Αν έχεις στο συκώτι, το συκώτι, και πάει λέγοντας. Οτι δημιουργεί και πρόβλημα στους πνεύμονες δε σημαίνει οτι εκδηλώνεται μόνο με πρόβλημα στους πνεύμονες. Αυτά έχω διαβάσει, δεν ξέρω αν είναι σωστά.

Ο κορωνοιος πλήττει τα πνευμόνια κυρίως.

Η πνευμονια που προκαλεί ο κορωνοιος, ειναι τελείως απρόβλεπτη. Μεσα σε λίγες ωρες, μπορεί κάποιος ασυμπτωματικός να εκδηλώσει οξεία αναπνευστική ανεπάρκεια. Κυρίως άτομα με χρονια πνευμονικά νοσήματα ή καρδιακή ανεπάρκεια έχουν το μεγαλύτερο θέμα. Ειδικά οι γηραιότεροι, αν και μπορεί μια καθαρα βακτηριακή πνευμονια να την περνάνε σχετικά ανώδυνα, ο κορωνοιος ωστόσο μεσα σε 2-3 μερες να τους θερίσει.
Το χειρότερο ειναι ότι δεν υπάρχει εινιαια θεραπεία. Προσπαθούμε εμπειρικά και σε κάθε διαφορετική περίπτωση ασθενή να θεραπεύουμε με διαφορετικό τροπο προσέγγισης( αντιαιμοοεταλιακη αγωγή, ηπαρινη, ρεμδεσιβιρη, αντιβιωση).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά ισχύει ότι δεν θα ξεφορτωθούμε εύκολα τον κορωνοϊο, ακόμα και με εμβόλιο, καθώς αυτός μεταλλάσσεται συνεχώς;
Αν βρεθεί το βασικό εμβολιο, τοτε τα υπόλοιπα που θα βγαίνουν θα ειναι μια μικρη αναπροσαρμογή, όπως και στο εμβολιο της κοινης γρίπης.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Βρε παιδιά πριν καμιά βδομάδα άκουγα οτι κόσμος έχει κλείσει για χριστουγεννιάτικες διακοπές στην Αράχωβα και διάφορα χειμερινά μέρη, με πληρότητα ήδη στο 85-90%. Δηλαδή υπάρχει κόσμος που, έστω οτι η κυβέρνηση ανοίξει για λίγες μέρες για να ξεμουδιάσει λίγο ο κόσμος και να ψωνίσει τίποτα, και αυτοί θα πάνε να στοιβαχτούν σε εστιατόρια, καφετέριες, χιονοδρομικά κλπ. Και μετά αυτός ο μαλάκας θα έρθει να κολλήσει εμένα που θα έχω μείνει σπίτι τις γιορτές και έχω ακολουθήσει τους κανόνες...
Όπως ακριβώς το είπες. Κι εγώ το ίδιο άκουσα. Είναι πολλοί που δε χαλάνε με τίποτα τη ζαχαρένια τους και σκέφτονται μόνο την καλοπέρασή τους. Αν γίνει αυτό, μετά τις γιορτές θα είμαστε πολύ χειρότερα με μαθηματική ακρίβεια.. Το να είσαι συνωστισμένος σε κλειστο χώρο χωρίς μάσκα αυτό το διάστημα μου φαίνεται αυτοκτονικό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,715 μηνύματα.
Πλέον όλοι ξέρουμε κάποιον που νόσησε ελαφριά ή βαριά ή ακόμη και κάποιον που δεν τα κατάφερε. Το ότι αμφισβητείται ακόμη και τώρα η επικινδυνότητα του ιου με ξεπερνάει και δεν μπορώ να το σχολιάσω με ευγενικά λόγια...

Ευτυχώς ακόμα κανένας από τον συγγενικό μου κύκλο δεν νόσησε. Αλλά στη περιοχή μου υπάρχει τρομερή έξαρση. Όλοι γνωρίζουμε για ανθρώπους που δεν είχαμε πολλά πολλά οι οποίοι νόσησαν πλέον Για αυτό και είναι απειροελάχιστοι οι ψεκασμένοι που λένε ότι δεν υπάρχει ιός. Συνήθως το τωρινό ρητό είναι " είναι απλά μία γρίπη και όποιον πεθαίνει τον βαφτίζουν θάνατο από κορωνοιό και πληρώνουν συγγενείς " και κάτι τέτοιες χαζομάρες.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Ευτυχώς ακόμα κανένας από τον συγγενικό μου κύκλο δεν νόσησε. Αλλά στη περιοχή μου υπάρχει τρομερή έξαρση. Όλοι γνωρίζουμε για ανθρώπους που δεν είχαμε πολλά πολλά οι οποίοι νόσησαν πλέον Για αυτό και είναι απειροελάχιστοι οι ψεκασμένοι που λένε ότι δεν υπάρχει ιός. Συνήθως το τωρινό ρητό είναι " είναι απλά μία γρίπη και όποιον πεθαίνει τον βαφτίζουν θάνατο από κορωνοιό και πληρώνουν συγγενείς " και κάτι τέτοιες χαζομάρες.
Μακάρι να ήταν απειροελάχιστοι Γιάννη. Στα σόσιαλ βλέπω ότι είναι πολλοί. Και εξαιτίας τους κατα κύριο λόγο η διασπορά έφτασε σε αυτά τα μεγέθη. Ταιριάζει απόλυτα η ρήση του Αϊνστάιν ότι η βλακεία είναι άπειρη... Και ανίκητη θα πω εγω. Ίσως αν το δουν να συμβαίνει στους ίδιους, μόνο τότε θα το πιστέψουν και πάλι λέω ίσως..
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Το να παίζουμε με τις λέξεις, από ή με κορονοιο είναι γελοίο. Αν δεν κολλούσε κορονοιο θα πέθαινε; Όχι. Ο κορονοιος χτυπάει και την καρδιά. O SARS-CoV-2 χρησιμοποιεί τον υποδοχέα ACE2 για να εισχωρήσει στα κύτταρα που προσβάλει και η καρδιά εχει πολλούς τέτοιους υποδοχείς. Ακόμα και σε ασυμπτωματικους όπως και σε αυτούς με ελαφριά συμπτώματα, μαγνητικές στην καρδιά έχουν δείξει ότι το 70% αυτών των ασθενών είχαν επηρεαστεί στην καρδιά αλλά δεν το γνώριζαν γιατί δεν είχαν εκδηλώσει συμπτώματα και ουσιαστικά αυτό τους έθετε σε κίνδυνο γιατί ενώ φαίνονταν υγιης, δεν ήταν και τόσο. Επίσης πρόσφατα βρήκαν ότι ο κορονοιος επηρεάζει τα καρδιακά κύτταρα σε σημείο που 2 κύτταρα ενώνονται και αντί να χτυπάει το κάθε ενα ξεχωριστά έχεις διπλό κύτταρο που χτυπάει ακανόνιστα και η καρδιά δεν μπορεί να χτυπήσει κανονικά. Έχω βαρεθεί να βλέπω τον κάθε ειδικό να λέει ότι πέθανε κάποιος με κορονοιο και όχι από. Γίνατε όλοι ειδικοί. Αν δεν γνωρίζετε τουλάχιστον βουλωστε το.
Ντάξει, συγγνώμη. Συνεχίστε να κάνετε διάγνωση από άρθρα στο διαδίκτυο. Εγώ θα συνεχίσω να θεωρώ ότι, μέχρι να βγει γιατρός, και όχι δημοσιογράφος, να πει ότι πέθανε εξαιτίας του ιού, υπάρχει και το ενδεχόμενο η ανακοπή να μην έχει σχέση με τον ιό.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
 

1011

Νεοφερμένος

Ο 1011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Δικηγόρος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θα πώ και εγώ την εμπειρία μου μιας και νόσησα. Έιμαι 24 ετων, οροθετικός και η αμυνά μου βρίσκεται σε πολύ χαμηλά επίπεδα (99 CD4). Πέρυσι νόσησα με πνευμονία και μικροβιακή μηννιγγίτιδα. Εξακολουθώ να λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή για τα πιο πάνω. Ειμαι επίσης χρόνια καπνιστής. Τόσους μήνες πρόσεχα γιατί λογικά ο οργανισμός μου δεν θα το άντεχε και αυτό. Τελικά κόλλησα. Δεν εμφάνισα το παραμικρό σύμπτωμα. Άτομα που γνωρίζω χωρίς κανένα υποκέιμενο νόσημα , είχαν κάποια συμπτώματα. Δεν θέλω να πιστέψω πως όλο αυτό είναι κοροιδία, αλλά εξακολουθώ να απορώ πως ένας τέτοιος οργανισμός νόσησε ασυμπτωματικά σε εναν «τόσο επικίνδυνο» ιο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,403 μηνύματα.
Ντάξει, συγγνώμη. Συνεχίστε να κάνετε διάγνωση από άρθρα στο διαδίκτυο. Εγώ θα συνεχίσω να θεωρώ ότι, μέχρι να βγει γιατρός, και όχι δημοσιογράφος, να πει ότι πέθανε εξαιτίας του ιού, υπάρχει και το ενδεχόμενο η ανακοπή να μην έχει σχέση με τον ιό.
Σορυ φιλε..για κάθε έναν νεκρό απο κορονοιό βγάινει γιατρός να σου πει ότι πεθανε απο κορονοιό;
Νταξ πιο πολιτικαντης πεθαινεις ρε :hehe:
Σοβαρα τώρα σε κάθε νεκρό βγαίνει γιατρός και λέει οτι πέθανε απο κοβιντ;
Ρε τι διαβαζουμε βραδυατικα γμτ!:whatever:
Η γυναικα συγκαταλεγεται ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΒΙΝΤ.Τι δεν καταλαβαινεις;Οι γιατροί τα δίνουν αυτά απλα οι δημοσιογραφει στεκονται σε καποια καιτα τονιζουν.Αλλα οι γιατροί τα δινουν.Απλα εσενα δεν σου αρεσε.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,673 μηνύματα.
Δεν πέθαινε κανένας μέχρι να εμφανιστεί ο COVID αλλά ο μοναδικός που είχε φτάσει στα 99 ήταν ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Η Βρετανία βγαίνει 2 Δεκεμβρίου από το lockdown η Γαλλία το ίδιο.
Στην Γερμανία το lockdown απέτυχε παταγωδώς, όπως και στις άλλες χώρες που εφαρμόστηκε.

Στην Ελλάδα μετά από 3 βδομάδες στην Θεσσαλονίκη τα αποτελέσματα ήταν φτωχά.
Το lockdown και απέτυχε να νικήσει τον κορονοιο και όσο συνεχίζεται λειτουργεί καταστροφικά σε όλους τους υπόλοιπους τομείς της κοινωνίας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βρε παιδιά πριν καμιά βδομάδα άκουγα οτι κόσμος έχει κλείσει για χριστουγεννιάτικες διακοπές στην Αράχωβα και διάφορα χειμερινά μέρη, με πληρότητα ήδη στο 85-90%. Δηλαδή υπάρχει κόσμος που, έστω οτι η κυβέρνηση ανοίξει για λίγες μέρες για να ξεμουδιάσει λίγο ο κόσμος και να ψωνίσει τίποτα, και αυτοί θα πάνε να στοιβαχτούν σε εστιατόρια, καφετέριες, χιονοδρομικά κλπ. Και μετά αυτός ο μαλάκας θα έρθει να κολλήσει εμένα που θα έχω μείνει σπίτι τις γιορτές και έχω ακολουθήσει τους κανόνες..
Μόλις λήξει έφυγα για παλαιό Άγιο Αθανάσιο. Ο καλύτερος χειμερινός προορισμός της Μακεδονιας
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν έχουμε το σύστημα υγείας της Γαλλίας και της Αγγλίας. Συνεπώς δεν μπορούμε να ανοίξουμε τις μετακινήσεις μεταξύ των νομών ούτε τη νυχτερινή διασκέδαση. Τα sms θα καταργηθούν γιατί δεν έχουν αποτέλεσμα καθώς ο κόσμος σταμάτησε να τα φοβάται.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τα sms ήταν προδιαγεγραμμένο να μην έχουν αντίκτυπο. Στέλνεις κωδικό 6 και πας με ένα φίλο για περπάτημα και αυτό βαφτίζεται γυμναστική. Ή, μετά τις 9, στέλνεις κωδικό 6 και βγάζεις το κατοικίδιο σου. Σε εμάς στην επαρχία δεν αποτελούσαν καν αντικείμενο ελέγχου. Η αστυνομία στήνει καραούλι πάνω στα 2 σούπερ μάρκετ στον κεντρικό και κόβει πρόστιμα για μάσκα, ιδίως σε όσους έχουν τη μύτη έξω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top