• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Άπαξ και κορεστεί πλήρως το σύστημα υγείας το lockdown θα είναι τελείως αναποτελεσματικό από μόνο του, διότι προκειμένου να ανοίξουν κρεβάτια για τους βαριά νοσούντες, ασθενείς που παρουσιάζουν βελτίωση αλλά δεν είναι ακόμα αρνητικοί στον ιό θα παίρνουν εξιτήριο και θα ανακυκλώνουν έτσι τη διασπορά στην κοινότητα (πχ μεταδίδοντάς το στις οικογένειές του, αν και, μάλλον σε αυτή τη φάση δεν είναι τόσο μεταδοτικός ο ιός). Παίζει να γίνεται ήδη στη Θεσσαλονίκη αυτό βασικά, οπότε τον ήπιατε κλαρίνο εκεί πάνω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Κουράγιο εκεί στους συγγενείς στην Πολωνία...
Screenshot_2020-11-22-23-35-54-812.jpg
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ντάξει, συγγνώμη. Συνεχίστε να κάνετε διάγνωση από άρθρα στο διαδίκτυο. Εγώ θα συνεχίσω να θεωρώ ότι, μέχρι να βγει γιατρός, και όχι δημοσιογράφος, να πει ότι πέθανε εξαιτίας του ιού, υπάρχει και το ενδεχόμενο η ανακοπή να μην έχει σχέση με τον ιό.
Δεν είχα σκοπό να παραθέσω peer reviews articles, αλλά θα το κάνω γιατί αλλιώς δεν καταλαβαίνετε.

 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,885 μηνύματα.
Θα πώ και εγώ την εμπειρία μου μιας και νόσησα. Έιμαι 24 ετων, οροθετικός και η αμυνά μου βρίσκεται σε πολύ χαμηλά επίπεδα (99 CD4). Πέρυσι νόσησα με πνευμονία και μικροβιακή μηννιγγίτιδα. Εξακολουθώ να λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή για τα πιο πάνω. Ειμαι επίσης χρόνια καπνιστής. Τόσους μήνες πρόσεχα γιατί λογικά ο οργανισμός μου δεν θα το άντεχε και αυτό. Τελικά κόλλησα. Δεν εμφάνισα το παραμικρό σύμπτωμα. Άτομα που γνωρίζω χωρίς κανένα υποκέιμενο νόσημα , είχαν κάποια συμπτώματα. Δεν θέλω να πιστέψω πως όλο αυτό είναι κοροιδία, αλλά εξακολουθώ να απορώ πως ένας τέτοιος οργανισμός νόσησε ασυμπτωματικά σε εναν «τόσο επικίνδυνο» ιο.

Disclaimer: πάρε το παρακάτω with a grain of salt καθώς δεν γίνονται διαγνώσεις από το διαδίκτυο παρά μόνο υποθέσεις.

Αν δεν είσαι τρολλ και μιλάς σοβαρά, θα υπέθετα ότι καθώς ήταν ήδη εξασθενημένος ο οργανισμός σου, με χαμηλά βοηθητικά Τ-λεμφοκύτταρα, η ανοσιακή του απόκριση ήταν πολύ χαμηλή ώστε να έχει κάποια σοβαρή αντίδραση κατά του ιού, μέχρις ότου αυτός να κάνει τον κύκλο του.
Αυτά σε απλές γραμμές, γιατί ο μηχανισμός απάντησης του ανοσοποιητικού είναι εξαιρετικά πολύπλοκος για να τον αναφέρει κανείς σε 2 γραμμές. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τόσο εξασθενημένη επίκτητη ανοσία.

Επίσης να μην ξεχνάμε ότι σε πολλές ασθένειες, τα περισσότερα συμπτώματα οφείλονται στην ίδια την ανοσιακή αντίδραση του οργανισμού π.χ. η πυρετική απόκριση προκαλειται από ενδογενή πυρετογόνα, τα οποία ενεργοποιούνται από ουσίες που παράγουν τα ίδια τα κύτταρα άμυνας του οργανισμού. Μία σημαντική υποσημείωση που πολλοί δεν γνωρίζουν και νομίζουν ότι το δημιουργεί ο ίδιος ο μικροοργανισμός (το προκαλεί αλλά δεν το δημιουργεί).

Ανεξάρτητα αν είσαι τρολλ ή όχι, θεωρώ ότι οι επιστήμονες εξετάζοντας τις επιπτώσεις σε τέτοιες ακραίες περιπώσεις μόλυνσης, θα διαλευκάνουν αρκετά ζητήματα σχετικά με την παθογένεια του ιού.
 

1011

Νεοφερμένος

Ο 1011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Δικηγόρος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Disclaimer: πάρε το παρακάτω with a grain of salt καθώς δεν γίνονται διαγνώσεις από το διαδίκτυο παρά μόνο υποθέσεις.

Αν δεν είσαι τρολλ και μιλάς σοβαρά, θα υπέθετα ότι καθώς ήταν ήδη εξασθενημένος ο οργανισμός σου, με χαμηλά βοηθητικά Τ-λεμφοκύτταρα, η ανοσιακή του απόκριση ήταν πολύ χαμηλή ώστε να έχει κάποια σοβαρή αντίδραση κατά του ιού, μέχρις ότου αυτός να κάνει τον κύκλο του.
Αυτά σε απλές γραμμές, γιατί ο μηχανισμός απάντησης του ανοσοποιητικού είναι εξαιρετικά πολύπλοκος για να τον αναφέρει κανείς σε 2 γραμμές. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τόσο εξασθενημένη επίκτητη ανοσία.

Επίσης να μην ξεχνάμε ότι σε πολλές ασθένειες, τα περισσότερα συμπτώματα οφείλονται στην ίδια την ανοσιακή αντίδραση του οργανισμού π.χ. η πυρετική απόκριση προκαλειται από ενδογενή πυρετογόνα, τα οποία ενεργοποιούνται από ουσίες που παράγουν τα ίδια τα κύτταρα άμυνας του οργανισμού. Μία σημαντική υποσημείωση που πολλοί δεν γνωρίζουν και νομίζουν ότι το δημιουργεί ο ίδιος ο μικροοργανισμός (το προκαλεί αλλά δεν το δημιουργεί).

Ανεξάρτητα αν είσαι τρολλ ή όχι, θεωρώ ότι οι επιστήμονες εξετάζοντας τις επιπτώσεις σε τέτοιες ακραίες περιπώσεις μόλυνσης, θα διαλευκάνουν αρκετά ζητήματα σχετικά με την παθογένεια του ιού.
Δεν πιστευω καποιο τρολλ να πιστευει πως το AIDS υπαρχει ποσο μαλλον να δηλωνει πως το εχει κι ολας. Την εμπειρια μου την λεω καθαρα διοτι τα ΜΜΕ κανουν τοσο θεμα για τις ευπαθεις ομαδες, σε σημειο που πιστευα οτι με το που κολλησω, θα πεθανω. Περασα μηνες στο σπιτι, και τελικα ανακαλυψα πως το κολλησα με μια τυχαια εξεταση που εκανα επειδη ημουν επαφη κρουσματος. Διαφορετικα δεν θα ηξερα καν πως νοσησα. Τωρα αν ημουν τοσο τυχερος εγω δεν ξερω, παντως ημουν τρομοκρατημενος τοσο καιρο, για το τιποτα. Εννοειται πλεον προσεχω για να προστατευσω δικα μου ατομα, που ισως νοσησουν πιο βαρια, αλλα τοσο καιρο προσεχαν και φοβουνταν αυτοι για εμενα, και νοσησα ασυμπτωματικα.

Τωρα οσον αφορα την ανοσιακη αποκριση που λες, ισως ισχυει και σε αυτη την περιπτωση, διοτι οταν νοσηλευτηκα με 1 CD4, δεν ενιωθα τιποτα, και ας ειχα τοσες λοιμωξεις.

Σκοπος μου δεν ειναι να δηλωσω οτι αφου εγω δεν επαθα κατι δεν θα παθει κανενας. Απλα οτι και ατομα σαν εμενα με τοσο εξασθενημενο οργανισμο μπορουν να αντιμετωπισουν τον ιο αυτο.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,885 μηνύματα.
@1011 συγχώρεσε την καχυποψία μου μαν, αλλά το τελευταίο έτος πέτυχα κάποια τρολλ εδώ μέσα που έγραφαν ψέματα.

Προφανώς και μπορούν να το αντιμετωπίσουν.
Μία πολύ ενδιαφέρουσα μελέτη για αυτοάνοσα σε συνδυασμό με covid είδα εδώ
https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciaa863/5864040

Και πάλι.... εξαρτάται
Σε άλλες ασθένειες πχ σάρκομα καποζι που είναι αρκετά σύνηθες σε οροθετικούς που δεν λαμβάνουν αγωγή, λόγω των ελάχιστων CD4 (κανονικά βοηθητικό Τ λεμφοκύτταρο, CD4 είναι ο συνυποδοχέας που διαθέτει) δεν ενεργοποιούνται τα υπόλοιπα κύτταρα που θα καταστρέψουν ουσιαστικά το παθογόνο κύτταρο ή βακτηριακό μικροοργανισμό.

Όπως ακριβώς το λες, κανείς δεν μπορεί να ξέρει, πέρα από κάποια πιθανότητα, πώς θα του κάτσει.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

:( :(
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Παιδια 3 την νυχτα ξυπνησα με πολυ πονο στο στομαχι και στην κοιλια ενω σπιτικο φαγητο εφαγα οχι τιποτα το περιεργο, σκεφτηκα πως θα ναι απο κρίση πανικου μιας και φερνει πολυ πονο στην κοιλια και διαρροια και το χω ξαναπαθει στο παρελθον, αλλα τωρα εχω τρομερο ριγος και νοιωθω αρρωστη καπως περιεργα το κεφαλι μου!!! Δεν εχω παει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑ μονο μπαινω στο μετρο αλλα πρωινες ωρες και δεν ειναι γεματο και παω για φυσικοθεραπεια και μετα γυρναω σπιτι! Δεν ψωνιζω εγω για το σπιτι ! Δεν βγαινω ουτε για περπατημα γιατι εχω παθει και μια θλαση και απλα βαριεμαι. Γινεται να κολλησα τον ιο; Θα γινω κομματια ψυχολογικα αν κολλησα αυριο εχω ενα τεστ για την σχολη ! Και επισης δεν θελω να κολλησω τους δικους μου. :(
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Παιδια 3 την νυχτα ξυπνησα με πολυ πονο στο στομαχι και στην κοιλια ενω σπιτικο φαγητο εφαγα οχι τιποτα το περιεργο, σκεφτηκα πως θα ναι απο κρίση πανικου μιας και φερνει πολυ πονο στην κοιλια και διαρροια και το χω ξαναπαθει στο παρελθον, αλλα τωρα εχω τρομερο ριγος και νοιωθω αρρωστη καπως περιεργα το κεφαλι μου!!! Δεν εχω παει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑ μονο μπαινω στο μετρο αλλα πρωινες ωρες και δεν ειναι γεματο και παω για φυσικοθεραπεια και μετα γυρναω σπιτι! Δεν ψωνιζω εγω για το σπιτι ! Δεν βγαινω ουτε για περπατημα γιατι εχω παθει και μια θλαση και απλα βαριεμαι. Γινεται να κολλησα τον ιο; Θα γινω κομματια ψυχολογικα αν κολλησα αυριο εχω ενα τεστ για την σχολη ! Και επισης δεν θελω να κολλησω τους δικους μου. :(
Το ίδιο είχα πάθει κ εγώ στη 1 καραντίνα, + πυρετός. Μια μέρα κράτησε μόνο. Δίνω 50% να ήταν κορονοϊός και 50% ο κιμάς που μαγείρεψα την προηγούμενη.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Πάρε ένα τηλέφωνο τον παθολόγο σου να του περιγράψεις πώς αισθάνεσαι. Δύσκολο να κόλλησες αν προσέχεις τόσο. Εκτός αν την πάτησες στο μετρό. Γεύση και όσφρηση έχεις κανονικά;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,003 μηνύματα.
Παιδια 3 την νυχτα ξυπνησα με πολυ πονο στο στομαχι και στην κοιλια ενω σπιτικο φαγητο εφαγα οχι τιποτα το περιεργο, σκεφτηκα πως θα ναι απο κρίση πανικου μιας και φερνει πολυ πονο στην κοιλια και διαρροια και το χω ξαναπαθει στο παρελθον, αλλα τωρα εχω τρομερο ριγος και νοιωθω αρρωστη καπως περιεργα το κεφαλι μου!!! Δεν εχω παει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑ μονο μπαινω στο μετρο αλλα πρωινες ωρες και δεν ειναι γεματο και παω για φυσικοθεραπεια και μετα γυρναω σπιτι! Δεν ψωνιζω εγω για το σπιτι ! Δεν βγαινω ουτε για περπατημα γιατι εχω παθει και μια θλαση και απλα βαριεμαι. Γινεται να κολλησα τον ιο; Θα γινω κομματια ψυχολογικα αν κολλησα αυριο εχω ενα τεστ για την σχολη ! Και επισης δεν θελω να κολλησω τους δικους μου. :(
Ηρέμησε, αυτά που λες δεν είναι συμπτώματα covid, που είναι ο πυρετός και ο έντονος βήχας. Μπορεί να σε πείραξε κάτι, μπορεί να τριγυρίζει καμιά ίωση που φέρνει στομαχόπονο και διάρροια. Δεν έχεις τίποτα. Ξεκουράσου και πίνε υγρά.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Το ίδιο είχα πάθει κ εγώ στη 1 καραντίνα, + πυρετός. Μια μέρα κράτησε μόνο. Δίνω 50% να ήταν κορονοϊός και 50% ο κιμάς που μαγείρεψα την προηγούμενη.
Πυρετο απο τον κιμα ομως :p δυσκολο εγω σε κριση πανικου το ριχνω περισσοτερο γιατι σου κανει δεκατα αλλα αυτο το καταλαβαινεις γιατι την μια στιγμη καις και την αλλη εισαι κρυος. Δεν εχω ανεβασει πυρετο ακομα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάρε ένα τηλέφωνο τον παθολόγο σου να του περιγράψεις πώς αισθάνεσαι. Δύσκολο να κόλλησες αν προσέχεις τόσο. Εκτός αν την πάτησες στο μετρό. Γεύση και όσφρηση έχεις κανονικά;
Δεν εχω διαθεση και να φαω!!! Ειλικρινα νοιωθω πως κολλησα ιωση και ειναι να απορεις απο που!
Αυτο με την διαρροια και τον στομαχοπονο το χα ξαναπαθει δυο φορες, πριν κανα μηνα πιστευω πως ηταν απο κριση πανικου, αλλα τοτε δεν ενοιωθα αρρωστη τωρα νοιωθω ΠΟΛΥ αρρωστη σαν να με πονανε ελαφρως και τα κοκκαλα μου....δεν ξερω θα βαλω θερμομετρο δεν καιω σιγουρα ισως εχω ανεβασει δεκατα ομως. Γενικα αρρωσταινω σπανια! Ακομα και γυμναστηριο που παω σε ομαδικα κατι χρονια τωρα δεν αρρωστησα ποτε απο εκει μεσα που χε και φουλ κοσμο. Αυτο με παραξενευει και επειδη ακουω πως ο covid κολλαει πολυ ευκολα φοβαμαι τωρα.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Λογικό να τρομάζεις με τη διασπορά που υπάρχει. Όμως επειδη δεν έχεις τα τυπικά συμπτώματα, χαλάρωσε. Τόσο άγχος μόνο χειρότερα θα σε κάνει. Μπορεί να είναι μια εποχική ίωση ή να κρύωσες. Σε κάθε περίπτωση μίλα με γιατρό γιατί κανείς μας εδω δεν μπορεί να σου πει κάτι με βεβαιότητα. Εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα. :hug:
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Πυρετο απο τον κιμα ομως :p δυσκολο εγω σε κριση πανικου το ριχνω περισσοτερο γιατι σου κανει δεκατα αλλα αυτο το καταλαβαινεις γιατι την μια στιγμη καις και την αλλη εισαι κρυος. Δεν εχω ανεβασει πυρετο ακομα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν εχω διαθεση και να φαω!!! Ειλικρινα νοιωθω πως κολλησα ιωση και ειναι να απορεις απο που!
Αυτο με την διαρροια και τον στομαχοπονο το χα ξαναπαθει δυο φορες, πριν κανα μηνα πιστευω πως ηταν απο κριση πανικου, αλλα τοτε δεν ενοιωθα αρρωστη τωρα νοιωθω ΠΟΛΥ αρρωστη σαν να με πονανε ελαφρως και τα κοκκαλα μου....δεν ξερω θα βαλω θερμομετρο δεν καιω σιγουρα ισως εχω ανεβασει δεκατα ομως. Γενικα αρρωσταινω σπανια! Ακομα και γυμναστηριο που παω σε ομαδικα κατι χρονια τωρα δεν αρρωστησα ποτε απο εκει μεσα που χε και φουλ κοσμο. Αυτο με παραξενευει και επειδη ακουω πως ο covid κολλαει πολυ ευκολα φοβαμαι τωρα.

Δεν ειναι απίθανο να κόλλησες, με τέτοια διασπορά. Περιμενε 3-4 μερες και κανε τεστ, μέχρι τοτε μεσα.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εχω 38,1 !!!!!!
Παιδια σοβαρα σας το λεω παω γυμναστηριο 4 χρονια σε ομαδικα ημασταν ο ενας διπλα απο τον αλλον σε αιθουσα που δεν αεριζόταν καλα και τοσα χρονια δεν αρρωστησα ποτεεε! Μονο μια φορα 3 χρονια πριν και αυτο επειδη ειχα ανθρωπο στο σπιτι μου αρρωστοοοο! Δεν κολλησα ποτε εδω και πανω απο 4 χρονια χωρις να ξερω απο που κολλησα!
Σιγουρα ειναι ο ιος σιγουρααααα! Φοβαμαι μην κολλησω τους δικους μου !!!!! :(
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εχω 38,1 !!!!!!
Παιδια σοβαρα σας το λεω παω γυμναστηριο 4 χρονια σε ομαδικα ημασταν ο ενας διπλα απο τον αλλον σε αιθουσα που δεν αεριζόταν καλα και τοσα χρονια δεν αρρωστησα ποτεεε! Μονο μια φορα 3 χρονια πριν και αυτο επειδη ειχα ανθρωπο στο σπιτι μου αρρωστοοοο! Δεν κολλησα ποτε εδω και πανω απο 4 χρονια χωρις να ξερω απο που κολλησα!
Σιγουρα ειναι ο ιος σιγουρααααα! Φοβαμαι μην κολλησω τους δικους μου !!!!! :(
και εγώ είχα 10 χρόνια να αρρωστήσω και τον απρίλιο με χτύπησε..38,5 πυρετός, πολύ έντονος βήχας, μυϊκοί πόνοι και όλα αυτά επι 5 μέρες.
μετα απο έναν γάμο που πήγα κόλλησαν ο γαμπρός και η νύφη..μετα κόλλησαν 3 συνάδελφοι που ήταν εκεί και οι γυναίκες τους αλλά πιο ελαφριά, και μετα και εγω..ίσως ήταν κορονοιός.

σε 4-5 μέρες θα είσαι μια χαρά, και η ζωή συνεχίζεται.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,885 μηνύματα.
Εχω 38,1 !!!!!!
Παιδια σοβαρα σας το λεω παω γυμναστηριο 4 χρονια σε ομαδικα ημασταν ο ενας διπλα απο τον αλλον σε αιθουσα που δεν αεριζόταν καλα και τοσα χρονια δεν αρρωστησα ποτεεε! Μονο μια φορα 3 χρονια πριν και αυτο επειδη ειχα ανθρωπο στο σπιτι μου αρρωστοοοο! Δεν κολλησα ποτε εδω και πανω απο 4 χρονια χωρις να ξερω απο που κολλησα!
Σιγουρα ειναι ο ιος σιγουρααααα! Φοβαμαι μην κολλησω τους δικους μου !!!!! :(
Αρχικά μην σε πιάνει πανικός, δεν βοηθάει πουθενά.

Προσπάθησε να αυτοπεριοριστείς μέσα στο σπίτι όσο γίνεται, μέχρι να κάνεις το τεστ και βλέπεις.
Πλύσιμο καλά χέρια, μάσκα συνεχώς.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Αρχικά μην σε πιάνει πανικός, δεν βοηθάει πουθενά.

Προσπάθησε να αυτοπεριοριστείς μέσα στο σπίτι όσο γίνεται, μέχρι να κάνεις το τεστ και βλέπεις.
Πλύσιμο καλά χέρια, μάσκα συνεχώς.
το τεστ που το κανω; ειναι δωρεαν;
δεν με νοιαζει για μενα για τους δικους μου φοβαμαι ....τι την ηθελα την φυσικοθεραπεια!!!!!! :( Επρεπε να παθω θλαση ΤΩΡΑ!Μια χαρα θα μασταν αν δεν την ειχα παθει.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,885 μηνύματα.
@me lene
Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει για να σε κατευθύνω.

Πάντα μπορείς να απευθυνθείς σε ιδιωτικό εργαστήριο έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία και να σε καθοδηγήσει/ενημερώσει για τη διαδικασία και το κόστος.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
και εγώ είχα 10 χρόνια να αρρωστήσω και τον απρίλιο με χτύπησε..38,5 πυρετός, πολύ έντονος βήχας, μυϊκοί πόνοι και όλα αυτά επι 5 μέρες.
μετα απο έναν γάμο που πήγα κόλλησαν ο γαμπρός και η νύφη..μετα κόλλησαν 3 συνάδελφοι που ήταν εκεί και οι γυναίκες τους αλλά πιο ελαφριά, και μετα και εγω..ίσως ήταν κορονοιός.

σε 4-5 μέρες θα είσαι μια χαρά, και η ζωή συνεχίζεται.
για τους δικους μου φοβαμαι οχι για μενα! πιστευω να κρατησει δυο μερες πιστευω ειμαι πολυ γερη θεωρω !
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top