• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Εχω 38,1 !!!!!!
Παιδια σοβαρα σας το λεω παω γυμναστηριο 4 χρονια σε ομαδικα ημασταν ο ενας διπλα απο τον αλλον σε αιθουσα που δεν αεριζόταν καλα και τοσα χρονια δεν αρρωστησα ποτεεε! Μονο μια φορα 3 χρονια πριν και αυτο επειδη ειχα ανθρωπο στο σπιτι μου αρρωστοοοο! Δεν κολλησα ποτε εδω και πανω απο 4 χρονια χωρις να ξερω απο που κολλησα!
Σιγουρα ειναι ο ιος σιγουρααααα! Φοβαμαι μην κολλησω τους δικους μου !!!!! :(
Αν μπορέσεις πήγαινε σε κάποιο κέντρο υγείας ή ιδιωτικό εργαστήριο να κανεις το τεστ. Φόρα μάσκα μέσα στο σπίτι και κλείσου στο δωμάτιο σου για να μην κολλήσεις τους δικούς μέχρι να είσαι σίγουρη ότι δεν ειναι ο κορονοιος.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
@me lene
Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει για να σε κατευθύνω.

Πάντα μπορείς να απευθυνθείς σε ιδιωτικό εργαστήριο έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία και να σε καθοδηγήσει/ενημερώσει για τη διαδικασία και το κόστος.
απαπα δεν εχω λεφτα για τετοια! αλλα σε ευχαριστω
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Πάρε στον Εοδυ να σε κατευθύνουν. Δεν κοστίζει τίποτα. Φίλη μου που το έκανε βοηθήθηκε πολύ.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Αν μπορέσεις πήγαινε σε κάποιο κέντρο υγείας ή ιδιωτικό εργαστήριο να κανεις το τεστ. Φόρα μάσκα μέσα στο σπίτι και κλείσου στο δωμάτιο σου για να μην κολλήσεις τους δικούς μέχρι να είσαι σίγουρη ότι δεν ειναι ο κορονοιος.
και εγω με μασκα ημουν ομως και κολλησα και μαλιστα εκτος απο τον φυσικοθεραπευτη με τους αλλους στο μετρο για ποσα λεπτα να ημουν κοντα τους!!! πως κολλησα ειλικρινα απορω δεν παιζει να μην ειναι κορονοιος
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
απαπα δεν εχω λεφτα για τετοια! αλλα σε ευχαριστω
Επειδή σε βλέπω λίγο πανικοβλημένη, δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσεις.
Επίσης μην τρέξεις στα έκτακτα κάποιου νοσοκομείου, ώστε στην περίπτωση που ισχύει το απευκταίο, μην τους εκθέσεις όλους.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν έχει νόημα να κάνεις κάποιο τεστ. Ακόμα και να βγει αρνητικό πρέπει να συμπεριφέρεσαι σαν να ήταν θετικό.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Δεν θα παω στα επειγοντα εκτος αν ειμαι σε ασχημη κατασταση φυσικα. Απλα οπως ειπα δεν φοβαμαι για μενα! Για τους δικους μου φοβαμαι. Δεν θα παθω κατι θα περασει το ξερω οτι ειναι απλα μια γριπη.
Δεν έχει νόημα να κάνεις κάποιο τεστ. Ακόμα και να βγει αρνητικό πρέπει να συμπεριφέρεσαι σαν να ήταν θετικό.
Δεν λεω σιγουρα δεν πρεπει να κολλαμε τους αλλους ειτε εχουμε ειτε οχι κορονοιο, αλλα πχ αν εγω σε 3 μερες ειμαι καλα και δεν εχω κορονοιο γιατι να μην συνεχισω τις φυσικοθεραπειες μου απο Δευτερα;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν λεω σιγουρα δεν πρεπει να κολλαμε τους αλλους ειτε εχουμε ειτε οχι κορονοιο, αλλα πχ αν εγω σε 3 μερες ειμαι καλα και δεν εχω κορονοιο γιατι να μην συνεχισω τις φυσικοθεραπειες μου απο Δευτερα;
Γιατί ακόμα και καλά να είσαι μπορείς να μεταφέρεις τον ιό. Το σωστά είναι να περιμένεις 14 μέρες χωρίς συμπτώματα ακόμα και αν κάνεις το τεστ και βγει αρνητικό. Προσωπικά δεν θα έκανα κανένα τεστ, θα περίμενα μέχρι τη Δευτέρα και θα πήγαινα νοσοκομείο μόνο αν δεν μπορούσα διαφορετικά.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Γιατί ακόμα και καλά να είσαι μπορείς να μεταφέρεις τον ιό. Το σωστά είναι να περιμένεις 14 μέρες χωρίς συμπτώματα ακόμα και αν κάνεις το τεστ και βγει αρνητικό. Προσωπικά δεν θα έκανα κανένα τεστ, θα περίμενα μέχρι τη Δευτέρα και θα πήγαινα νοσοκομείο μόνο αν δεν μπορούσα διαφορετικά.
Αυτο λεω πως γιατι αν δεν εχω τον ιο να κατσω μεσα 14 μερες ενω εχω φυσικοθεραπειες να κανω ; και ποτε να μην ανεβαζα πυρετο ή να ειχα συμπτωματα ισως ημουν ασυμπτωματικη αλλα πηγαινα στις φυσικοθεραπειες μου κανονικα! Οπως και ΟΛΟΙ οι αλλοι δηλαδη ειμαι κ εγω αν δεν εχω τον ιο αλλα μια ιωση απλα. Δεν κολλαει 14 μερες μετα μια απλη ιωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Αυτο λεω πως γιατι αν δεν εχω τον ιο να κατσω μεσα 14 μερες ενω εχω φυσικοθεραπειες να κανω ; και ποτε να μην ανεβασα πυρετο ή να ειχα συμπτωματα ισως ημουν ασυμπτωματικη αλλα πηγαινα στις φυσικοθεραπειες μου κανονικα! Οπως και ΟΛΟΙ οι αλλοι δηλαδη ειμαι κ εγω αν δεν εχω τον ιο αλλα μια ιωση απλα.
Το θέμα είναι πως ενα αρνητικό τεστ δε σημαίνει οτι δεν εχεις κορονοιο. Οποτε μπορεί να βγει ψευδως αρνητικό κ εσυ να αρχιζεις να τριγυρνας και να διασπορεις τον ιο χωρις να το ξέρεις. Γιαυτό το σωστό ειναι να θεωρήσεις πως εισαι θετική και να απομονωθείς για το διάστημα που προβλέπεται.
Θα συμφωνήσω με τον κουβακικο παραδόξως, δεν εχει νοημα να πας να κανεις τεστ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Αυτο λεω πως γιατι αν δεν εχω τον ιο να κατσω μεσα 14 μερες ενω εχω φυσικοθεραπειες να κανω ; και ποτε να μην ανεβαζα πυρετο ή να ειχα συμπτωματα ισως ημουν ασυμπτωματικη αλλα πηγαινα στις φυσικοθεραπειες μου κανονικα! Οπως και ΟΛΟΙ οι αλλοι δηλαδη ειμαι κ εγω αν δεν εχω τον ιο αλλα μια ιωση απλα. Δεν κολλαει 14 μερες μετα μια απλη ιωση.
Aυτό ούτε ιατρός δεν μπορεί να στο πει.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
ΗΠΑ: 137.010 κρούσματα, 871 θάνατοι

Ινδία: 44.404 κρούσματα, 510 θάνατοι

Βραζιλία: 18.615 κρούσματα, 181 θάνατοι

Γερμανία: 13.840 κρούσματα, 104 θάνατοι

Σήμερα

Ρωσία: 25.173 κρούσματα, 361 θάνατοι, 16.002 αναρρώσεις

Ιράν: 12.460 κρούσματα, 453 θάνατοι, 6.961 αναρρώσεις
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Με τη Γερμανία μας χωρίζουν πάνω απο 10000 κρούσματα, αλλά εχουμε τον ίδιο αριθμό θανάτων τις τελευταίες μερες... Δεν είναι περίεργο;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Στην ΓΑΔΑ φτάνουν συνεχώς ενστάσεις από το 50-60% των πολιτών που έχουν δεχθεί πρόστιμα των 300 ευρώ
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Παιδια 3 την νυχτα ξυπνησα με πολυ πονο στο στομαχι και στην κοιλια ενω σπιτικο φαγητο εφαγα οχι τιποτα το περιεργο, σκεφτηκα πως θα ναι απο κρίση πανικου μιας και φερνει πολυ πονο στην κοιλια και διαρροια και το χω ξαναπαθει στο παρελθον, αλλα τωρα εχω τρομερο ριγος και νοιωθω αρρωστη καπως περιεργα το κεφαλι μου!!! Δεν εχω παει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑ μονο μπαινω στο μετρο αλλα πρωινες ωρες και δεν ειναι γεματο και παω για φυσικοθεραπεια και μετα γυρναω σπιτι! Δεν ψωνιζω εγω για το σπιτι ! Δεν βγαινω ουτε για περπατημα γιατι εχω παθει και μια θλαση και απλα βαριεμαι. Γινεται να κολλησα τον ιο; Θα γινω κομματια ψυχολογικα αν κολλησα αυριο εχω ενα τεστ για την σχολη ! Και επισης δεν θελω να κολλησω τους δικους μου. :(

Έπαθα το ίδιο περίπου πριν δυο βδομάδες. Ανέβασα και δέκατα για μερικές ώρες, που έχω να ανεβάσω από το δημοτικό. Εν τέλει είχα γαστρεντερίτιδα, που επίσης κυκλοφορεί αρκετά τώρα. Μου πέρασε σε 2 μέρες.

Αν πάρεις τώρα για τεστ, σε καμιά βδομάδα θα σου το κάνουν λογικά.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Της Οξφόρδης ηταν και το πιο σημαντικό, οπότε είναι και τα καλύτερα νεα μέχρι σημερα, ειδικά αν ισχύει η αποτελεσματικότητα με τη μισή πρώτη δόση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,547 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top