• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ξοδεύουμε φαιά ουσία για να αποδείξουμε τί ακριβώς; Οτι ο ιός δεν είναι πολύ δυνατός; Οτι μας κοροϊδεύουν; Οτι είμαστε πιο ξύπνιοι εμείς; Δεν ξέρω. Όλος ο κόσμος είναι σε lockdown ή σε μερική απαγόρευση, με μάσκες, με αποστάσεις, με κοινωνική αποστασιοποίηση, με εργασία στο σπίτι, με κλειστά σχολεία και εστίαση κλπ. Δεν μπορούμε να αποδεχτούμε το γεγονός οτι αυτή είναι η κατάσταση και να κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε σύμφωνα με αυτήν; Πρέπει να χτυπιόμαστε να διαφωνήσουμε;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Στην καμπάνια του Ε.Ο.Δ.Υ. για το εμβόλιο υπάρχει η εικόνα:

comment_1604469927K0Gk1jAfry4q3Lz3rvRvGCw1200h627f-1152x602.jpg

Δηλαδή μια οικογένεια πολλών χρωμάτων.

Κάποιοι στα ΜΚΔ έσκισαν τα ασπρογάλαζα καλσόν τους. Μερικά παραδείγματα:

00000φ.png
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
ναι εχεις δικιο .....τρομερη παραπληροφορηση,δεν ελξα τα λογια ενος ατομου που μου το ειπε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μηπως ξερεις που μπορω να βρω τα εγγραφα της καθε εταιριας(αστρα,μοντερνα κλπ)για το εμβολιο να δω παρενεργειες ? Σαν τα φαρμακα που εχουν φυλλαδια .Επισης που μπορω να δω τις ενημερωσεις που κανει καθε εταιρια για τις παρενεργειες ?
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
ναι εχεις δικιο .....τρομερη παραπληροφορηση,δεν ελξα τα λογια ενος ατομου που μου το ειπε
Η παραπληροφόρηση από τα ΜΜΕ είναι εσκεμμένη. Στον τίτλο εννοούν όλοι γραπτώς και μόνο αν διαβάσεις όλο το άρθρο καταλαβαίνεις.

ηηηη.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Στην καμπάνια του Ε.Ο.Δ.Υ. για το εμβόλιο υπάρχει η εικόνα:


Δηλαδή μια οικογένεια πολλών χρωμάτων.

Κάποιοι στα ΜΚΔ έσκισαν τα ασπρογάλαζα καλσόν τους. Μερικά παραδείγματα:

View attachment 73003
O μόνος ρατσισμός που υπάρχει είναι αυτός κατά των Ελλήνων .
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Τετάρτη 16/12/20
Nέα κρούσματα: 1190 (+-50)
Διασωληνωμένοι: 552 (+2)
Νέες Απώλειες: 85 (συν:3870)
Τεστ σήμερα(PCR): 17290 (Θετικότητα: 6,88%)
Rt=0.86
1.126 Μ.Ο κρουσμάτων (1.449 προγ. εβδομ.)
Σύνολο:127.603

Σα να πάμε καλύτερα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ναι εχεις δικιο .....τρομερη παραπληροφορηση,δεν ελξα τα λογια ενος ατομου που μου το ειπε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μηπως ξερεις που μπορω να βρω τα εγγραφα της καθε εταιριας(αστρα,μοντερνα κλπ)για το εμβολιο να δω παρενεργειες ? Σαν τα φαρμακα που εχουν φυλλαδια .Επισης που μπορω να δω τις ενημερωσεις που κανει καθε εταιρια για τις παρενεργειες ?
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Πάντως κάπου διάβασα οτι δε θα μπορούμε να επιλέξουμε ποιο εμβόλιο θα κάνουμε. Θα είναι σαν το Μεγάλο Παζάρι: το κουτί ή την κουρτίνα;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πάντως κάπου διάβασα οτι δε θα μπορούμε να επιλέξουμε ποιο εμβόλιο θα κάνουμε. Θα είναι σαν το Μεγάλο Παζάρι: το κουτί ή την κουρτίνα;
Δυστυχως στην αρχη δεν θα μπορεις να επιλεξεις λογω μειωμενης διαθεσιμοτητας εμβολιων και λογω ειδικων συνθηκων αποθηκευσης των εμβολιων. Πιστευω στις αρχες τα εμβολια στα εμβολιαστικα κεντρα θα ειναι pfizer & moderna. Γιατι ουσιαστικα θα ειναι τα πρωτα που (θα) εχουν εγκριθει. Της moderna θα γινουν διαθεσιμα και σε φαρμακεια γιατι θελουν απλη καταψυξη. Επειτα τα αλλα που θα διατηρουνται στα ψυγεια θα ειναι διαθεσιμα σε ολα τα φαρμακεια. Περιμενω της johnson and johnson να εγκριθει τον Φεβρουαριο. Αυτο θελει απλο ψυγειο και θα δινεται σε μια δοση. Αν εγκριθει της Οξφορδης το οποιο ειναι απο τα χειροτερα trials που εχω δει, και δεν ξερω με τι θα εμβολιαστω, δεν θα κανω καθολου εμβολιο. Της J&J μεχρι στιγμης φαινεται καλο και δεν φαινεται να εχουν κανει λαθη. Hint: αλλη μια καλη μετοχη γιατι αν το εμβολιο της εγκριθει θα αλλαξει το παιχνιδι και θα αγοραστει απο παρα πολλα κρατη γιατι θα κοστιζει μολις $5, διατηρειται σε ψυγειο και απαιτει μονο μια δοση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Δυστυχως στην αρχη δεν θα μπορεις να επιλεξεις λογω μειωμενης διαθεσιμοτητας εμβολιων και λογω ειδικων συνθηκων αποθηκευσης των εμβολιων. Πιστευω στις αρχες τα εμβολια στα εμβολιαστικα κεντρα θα ειναι pfizer & moderna. Γιατι ουσιαστικα θα ειναι τα πρωτα που (θα) εχουν εγκριθει. Της moderna θα γινουν διαθεσιμα και σε φαρμακεια γιατι θελουν απλη καταψυξη. Επειτα τα αλλα που θα διατηρουνται στα ψυγεια θα ειναι διαθεσιμα σε ολα τα φαρμακεια. Περιμενω της johnson and johnson να εγκριθει τον Φεβρουαριο. Αυτο θελει απλο ψυγειο και θα δινεται σε μια δοση. Αν εγκριθει της Οξφορδης το οποιο ειναι απο τα χειροτερα trials που εχω δει, και δεν ξερω με τι θα εμβολιαστω, δεν θα κανω καθολου εμβολιο. Της J&J μεχρι στιγμης φαινεται καλο και δεν φαινεται να εχουν κανει λαθη. Hint: αλλη μια καλη μετοχη γιατι αν το εμβολιο της εγκριθει θα αλλαξει το παιχνιδι και θα αγοραστει απο παρα πολλα κρατη γιατι θα κοστιζει μολις $5, διατηρειται σε ψυγειο και απαιτει μονο μια δοση.
Δεν το ήξερα αυτό ....εγώ περίμενα άστρα ,φαιζερ ,και μοντέρνα.
Είχα καταλήξει για μοντέρνα αν γινόταν εμβολιασμός αλλά αν μου λέγανε άλλο θα έφευγα ...αν και νταξ και τα άλλα Κομπλε είναι
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν το ήξερα αυτό ....εγώ περίμενα άστρα ,φαιζερ ,και μοντέρνα.
Είχα καταλήξει για μοντέρνα αν γινόταν εμβολιασμός αλλά αν μου λέγανε άλλο θα έφευγα ...αν και νταξ και τα άλλα Κομπλε είναι
Γιατι συγκεκριμενα moderna?
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Γιατι συγκεκριμενα moderna?
Δεν θέλω να πω 😂
Την μόνο επιφύλαξη που έχω είναι για το σύνδρομο Μπέλ αλλά και αυτό έχει πιθανότητα 0.1%


Αν και απ ότι βλέπω της Τζόνσον μου ακούγεται πιο μελο
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ωρες ωρες δεν ξερω ποιοι ειναι πιο ηλιθιοι. Αυτοι που τα γραφουν αυτα ή αυτα που τα αναπαραγουν; Ο εν λογω επιστημονας δεν κατεχει ουτα τα βασικα. Δεν με εκπλησσει που δεν γνωριζει οτι ο κορονοιος δεν ανηκει στην οικογενεια των ρετροιων.

Οσο για το αναφυλλακτικο σοκ, καποιοι μπορει να το παθουν τρωγοντας οστρακοειδη. Δηλητηρια ειναι και αυτα;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Της J&J μεχρι στιγμης φαινεται καλο και δεν φαινεται να εχουν κανει λαθη. Hint: αλλη μια καλη μετοχη γιατι αν το εμβολιο της εγκριθει θα αλλαξει το παιχνιδι και θα αγοραστει απο παρα πολλα κρατη γιατι θα κοστιζει μολις $5, διατηρειται σε ψυγειο και απαιτει μονο μια δοση.
Θα περιμένω μέχρι να το βγάλουν σε σαμπουάν 😅
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Φανταστείτε ποιοι οπαδοί ελληνικού βουλευτικού κόμματος έχουν το μικρότερο ποσοστό ατόμων (3%) που δηλώνουν ότι θα εμβολιαστούν...
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αύριο ξεκινάει η καταγραφή όσων υγειονομικών θέλουν να το κάνουν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top