• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


😗
αναμενόμενο το ...ελεγα, απο το τμήμα μου μονο εγώ θα το κάνω
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
αναμενόμενο το ...ελεγα, απο το τμήμα μου μονο εγώ θα το κάνω
😵 φοκο λες βλακείες. Η κλινική αποτελείται από πολλα άτομα (ειδικευμένοι, ειδικευόμενοι, νοσηλεύτες). Δεν παιζει να το κανείς μόνο εσυ.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
😵 φοκο λες βλακείες. Η κλινική αποτελείται από πολλα άτομα (ειδικευμένοι, ειδικευόμενοι, νοσηλεύτες). Δεν παιζει να το κανείς μόνο εσυ.
😀 απο τουσ ειδικευόμενους λέω , απο τους νοσηλευτες κανενας απο οτι έμαθα
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το 30% που υπολόγιζα είναι πολύ αισιόδοξο
😆 εχει πολυ πλάκα γιατι λένε όλοι δε θα το κσνουν τώρα αλλα μετα με τους δεύτερους και τους τρίτους . Εγώ λέω δε με νοιάζει ας το κάνω τώρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαλλον ψηφίζουν Ελληνικη Λύση...
Και ΚΚΕ φίλε ... τα 2 άκρα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Αμα το 80% των υγειονομικών ψηφιζει ΚΚΕ και Ελληνικη Λυση, την π....ώσαμε...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
μαν μου ποιες παρενέργειες τις μυαλγίες, τους πυρετούς και πόνο στο σημείο κοκ ... χαζομάρες
μιλάω για μακροπρόθεσμες παρενέργειες ..... ανοσολογικού τύπου που εκ των πραγμάτων δε μπορούν να διαπιστωθούν τώρα και το λένε και οι ιδιοι οι λοιμωξιολόγοι. και οι ανοσολόγοι.. αν ρωτηθούν... (λενε παρακολούθηση).

Αυτή την στιγμή έπρεπε να εμβολιαστούν οι μεγάλοι ηλικίας άτομα υψηλού κινδύνου (χαπ, καρδιοπαθείς, νεφροπαθείς). γιατί και ανοσολογική βλάβη να παρουσιάζουν στο μέλλον η νόσο προχωρά αργά και έτσι δε θα έχουν επιπτώσεις σημαντικές στις ζωή τους, αυτόματα αν έχει εμβολιαστεί αυτό ο πληθυσμός θα έχουμε μεγάλη μείωση στις ΜΕΘ και στις ΜΑΦ και θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν μονοκλονικά αντισώματα στα νεαρής ηλικίας άτομα.

Το να εμβολιάσουν την νοσοκόμα ή την ιατρό νεαρής ηλικίας δεν είναι σωστό... τουλάχιστον τώρα ...για το mrna εμβόλιο.
Αλλα κάθονται και λένε για ανοσίας της αγέλης και μπαρούφες.

Μπορείτε να νομίζετε ότι λέω χαζομάρες αλλά ως νευρολόγος έχω δει πολλά περιστατικά από αυτά τα σπάνια που κάνουν τα εμβόλια και αυτό που προτείνω τώρα είναι αυτό που είναι σωστό να γίνει (αν οι μεγάλοι λογαριάζαν την ανθρώπινη ζωή).
Χμμμ σωστή λογική .....εγώ ως νεαρό άτομο έχω ανασφάλεια και για τις παρενέργειες αλλά και τυχών δυνητικά προβλήματα αν προσβληω απ' τον κορωναίο.Δηλαδη θέλω να πω πως και ο Κορωναίος λογικά θα έχει δυνητικά προβλήματα (χωρίς επιστημονική διερεύνηση)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eνώ με ΝΔ ,ΠΑΣΟΚ , ΣΥΡΙΖΑ τα πάμε περίφημα..ΣΥΝΕΛΘΕ
Με μέρα 25 θα πάμε μπροστά
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Eνώ με ΝΔ ,ΠΑΣΟΚ , ΣΥΡΙΖΑ τα πάμε περίφημα..ΣΥΝΕΛΘΕ
Οχι, αλλα οι αλλοι ειναι σιγουρα πολυ χειροτεροι και μπας κλας...

Εντιτ...
Αν καθε φορα που μιλας ξεστομιζεις την λεξη "συνελθε", να το ψαξεις. Αλλα πηγαινε καλυτερα σε ιδιωτη...
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,674 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Που είναι το πρόβλημα; Μια χαρά είχε εμβολιαστει ο Γεωργιάδης τότε, παρά το ότι δεν ήταν πανδημία, όπως και έξι εκατομμύρια Σουηδοί...

Όταν λες κρατάτε, τι εννοείς;
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αυτόν εδώ τι τον κρατάτε και μάλιστα Νούμερο 2 της Νέας Δημοκρατίας.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται
Και τότε υπήρξε υπερβάλλον ζήλος από τα κανάλια και εκστρατεία μαζικού εμβολιασμού όπως τώρα.
Και τότε πρωταγωνιστής ήταν ο Τσιόρδας.


Σε μεγάλο βαθμό ο covid είναι ένας διαγωνισμός. Από τα κανάλια και τα μέσα ένας διαγωνισμός τρομοκράτησης και πανικού, γιατί αυτά πουλάνε και αυτοί θέλουν να πουλήσουν.
Και από τους πολιτικούς ένας διαγωνισμός για το ποιος θα προστατέψει δήθεν καλύτερα τους πολίτες παίρνοντας όλο και αυστηρότερα μέτρα μέχρι που στην πορεία χάνετε το μέτρο και η λογική και η ζημιά είναι πολλαπλάσια του κέρδους.

Δεν πιστεύω ότι ο Άδωνης συμφωνεί με όλα αυτά που γίνονται. Τα προωθεί για την δική του πολιτική επιβίωση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Eπαναλαμβανω ότι ο Άδωνης είχε εμβολιαστει από τους πρώτους και τότε.
Έκανε το ίδιο με έξι εκατομμύρια Σουηδούς. Οι μαζικοί εμβολιασμοί τότε είχαν καταφέρει να εξαλειφθεί ο ιός των χοίρων.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,674 μηνύματα.
Η ιστορία επαναλαμβάνεται
Και τότε υπήρξε υπερβάλλον ζήλος από τα κανάλια και εκστρατεία μαζικού εμβολιασμού όπως τώρα.
Και τότε πρωταγωνιστής ήταν ο Τσιόρδας.


Σε μεγάλο βαθμό ο covid είναι ένας διαγωνισμός. Από τα κανάλια και τα μέσα ένας διαγωνισμός τρομοκράτησης και πανικού, γιατί αυτά πουλάνε και αυτοί θέλουν να πουλήσουν.
Και από τους πολιτικούς ένας διαγωνισμός για το ποιος θα προστατέψει δήθεν καλύτερα τους πολίτες παίρνοντας όλο και αυστηρότερα μέτρα μέχρι που στην πορεία χάνετε το μέτρο και η λογική και η ζημιά είναι πολλαπλάσια του κέρδους.

Δεν πιστεύω ότι ο Άδωνης συμφωνεί με όλα αυτά που γίνονται. Τα προωθεί για την δική του πολιτική επιβίωση.

Σίγουρα ο Άδωνις πήγε στην ΝΔ για να είναι μόνιμα υπουργός, το ίδιο και ο Βορίδης και ο Πλεύρης αφού πρώτα έκανε τους απαραίτητους όρκους μετάνοιας με στροφή 180 μοιρών σε όλα όσα έλεγε πριν αν τα πίστευε. Το προσωπικό συμφέρον πάνω από όλα για την δόξα και το χρήμα, αν δεν το έκαναν θα έμεναν εκτός βουλής και σήμερα θα ήταν στην αφάνεια. Ο Βελόπουλος παρέμεινε στην παλιά του γραμμή αλλά και αυτός κάποια στιγμή θα κάνει τα ίδια όπως δείχνει με την πολύ ήπια αντιπολίτευση. Στον Η1Ν1 από ότι θυμάμαι ούτε σπίτι κλειστήκαμε ούτε μάσκα φορέσαμε, ούτε αστρονομικά πρόστιμα φάγαμε σαν να καταδικαστήκαμε για έγκλημα, ένας θεός ξέρει τι θα έλεγε ο Άδωνις σήμερα αν δεν ήταν στην ΝΔ και δεν ήταν υπουργός, Τράγκας θα γινόταν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Που είναι το πρόβλημα; Μια χαρά είχε εμβολιαστει ο Γεωργιάδης τότε, παρά το ότι δεν ήταν πανδημία, όπως και έξι εκατομμύρια Σουηδοί...

Όταν λες κρατάτε, τι εννοείς;

Το εμβόλιο του Η1Ν1 ήταν ασφαλές χωρίς παρενέργειες, για το σημερινό δεν γνωρίζουμε ακόμα πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένας χρόνος για να βγάλουμε συμπέρασμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Κι ομως και ο Αδωνης και εξι εκατομμύρια Σουηδοι το ειχαν κανει τοτε αμεσως μετα την παρασκευή του.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,674 μηνύματα.
Το είχα κάνει και εγώ επειδή ήταν και εκείνη υπαρκτή γρίπη όπως ο COVID, αυτό δεν το αρνήθηκε ούτε ο Άδωνης στο βίντεο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Τώρα επομένως που είναι περισσότερο τεσταρισμένο το εμβόλιο και έχει ακολουθήσει όλες τις φασεις ελέγχου απο τότε και που δεν είναι απλά γρίπη αλλά πανδημία έχουμε πολύ περισσότερους λόγους για να το κάνουμε...
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,674 μηνύματα.
Προτεραιότητα έχουν οι ευπαθείς ομάδες αυτό το λένε όλοι και τα εμβόλια που θα έρθουν στην Ελλάδα όπως είπε χθες ο Πέτσας θα είναι λίγα, ακόμα και να ήθελα να το κάνω αμέσως δεν θα μπορούσα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδώ μέχρι τώρα έχουν εμβολιαστεί 2000+ νοσοκομειακοί. Έχουν απομείνει άλλες 2000 δόσεις για αυτή τη βδομάδα και από βδομάδα έρχονται περισσοτερες. Οι δημοσκοπήσεις λένε ότι πάνω από το 70% των πολιτών θα το κάνουν. Οι νοσοκομειακοί πρέπει να είναι πάνω από 90%. Μέχρι τώρα όσους έχω ρωτήσει ούτε ένας έχει πει όχι. Πολλοί μάλιστα, κυρίως γιατροί, είναι δυσαρεστημένοι που θα αργήσουν οι δόσεις και δεν θα το κάνουν άμεσα. Οι περισσότεροι δεν φοβούνται τον θάνατο αν κολλήσουν κορονοιο, αλλά τις μακροχρόνιες επιπτωσεις και τα προβλήματα υγείας που μπορεί να σου αφήσει, ακόμα και σε πολύ ήπιες περιπτώσεις. Μπορεί κάποιος που το πέρασε ελαφριά να νομίζει ότι είναι εντάξει, αλλά αν έχει επηρεαστεί η καρδιά να του βγάλει μια καρδιακή ανεπάρκεια στα 30 ή 40 του.



Προσωπικά εγώ το εμβόλιο θα το κάνω όχι γιατί φοβάμαι μη πεθάνω αλλά επειδή φοβάμαι για τις μακροπρόθεσμες επιπτώσεις που μπορεί να έχει ο ιός πάνω μου αν κολλήσω.

Παρεμπιπτόντως το εμβόλιο της JNJ στις πρώτες δοκιμές βγήκε 98% αποτελεσματικο με μία μόλις δόση και αναμένονται αποτελέσματα τον άλλο μήνα από την 3η φάση. Θα πωλείται στα $5-6 η δόση και διατηρείται στο ψυγειο. Game changer όταν εγκριθεί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top