• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.
Εσύ τα διάβασες τα sources ; Διότι τα sources είναι αυτό που παραθέτω, από τον BAG.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Εσύ τα διάβασες τα sources ; Διότι τα sources είναι αυτό που παραθέτω, από τον BAG.
Το πρόβλημα δεν είναι δικό μου. Μάλλον προσέθεσαν και άλλους νεκρούς αργότερα. Γιατί στην αρχή όντως είχαν ανεβάσει λιγότερους νεκρούς. Νωρίς το βράδι είχαν όντως 129 και μετα εκανα έντιτ.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καλά, αν συγκριθεί ο Καναδάς αυτή την στιγμη με την Γερμανία κ την Βρετανία που έχουν πολλά προβλήματα, μια χαρά είστε. Παράδεισος...
@Nelliel Επειδή αναφέρεσαι σε διασωληνωμένους... Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως γίνεται η Ελβετία να έχει 400 διασωληνωμενους ενω η Ελλάδα 500 και οι νεκροί στην Ελβετία να είναι σχεδόν διπλάσιοι...
Φαντάζομαι στην Ελβετία ο ιός θα χτυπησε τα γηροκομεία. Εδώ αν δεν εισχωρούσε ο ιός στα γηροκομεία θα είχαμε ελάχιστους νεκρούς. Εδώ η πλειοψηφία των ηλικιωμένων καταλήγει στα γηροκομεία. Στην Ελλάδα μένουν σπίτι τους και τους φροντίζουν τα παιδιά τους γι'αυτό και οι θάνατοι είναι λιγότεροι. Πιστεύω ότι και στην ελβετια οι ηλικιωμένοι βρίσκονται στα γηροκομεία. Έχω μια φίλη από Ελβετία και μου λέει συνέχεια τι γίνεται εκεί γιατί έχει την μαμά της σε γηροκομείο και ένας ξάδερφος της δουλεύει σε νοσοκομείο στην Βασιλεία. Μου λέει ότι είναι χάλια. Ότι πας στον φούρνο να πάρεις ψωμί και γλυκά και ενώ τα βλέπεις τα γλυκά στην βιτρίνα δεν σου τα πουλάνε γιατί δεν επιτρέπεται.

Επίσης θα συμφωνήσω με τον @Lancelot για την Ελβετία. Θέλει προσοχή με τα νούμερα γιατί αρκετές περιοχές δεν κάνουν ανακοινώσεις το ΣΚ. Ούτε οι δικοί μας εδώ κάνουν και αν προσέξεις οι νεκροί μας και τα κρουσματα κάθε Δευτέρα είναι ανεβασμένα.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.
Το πρόβλημα δεν είναι δικό μου. Μάλλον προσέθεσαν και άλλους νεκρούς αργότερα. Γιατί στην αρχή όντως είχαν ανεβάσει λιγότερους νεκρούς. Νωρίς το βράδι είχαν όντως 129 και μετα εκανα έντιτ.
Αθροιστικά αν τα πάρεις και τον επίσημο φορέα που παραθέτει το worldometers αλλά και την δευτερη πηγή που δείχνει πιο στατιστικά θα δεις ότι δεν διαφέρουν. Που βρήκαν 145 δεν ξέρω. Αλλά προσοχή, η Ελβετία κάνει τεστ 8 με 8 της άλλης, δηλαδή Τρίτη 8 με Τετάρτη 8 . Δηλαδή σήμερα 23/12( γύρω στις 12 τοπική ώρα, 13 Ελλάδα) θα ανακοινωθουν τα κρούσματα της Τρίτης !
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Η ουσία είναι μια. Εχουν λιγουτερους διασωληνωμένους αλλά περισσότερους νεκρούς. Μάλλον χτύπησε ο ιος γηροκομεία στην Ελβετία. Είναι μια λογική εξήγηση.
Οι νεκροί όμως στην Ελβετία είναι 6,924...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,158 μηνύματα.
Η ουσία είναι μια. Εχουν λιγουτερους διασωληνωμένους αλλά περισσότερους νεκρούς. Μάλλον χτύπησε ο ιος γηροκομεία στην Ελβετία. Είναι μια λογική εξήγηση.
Αυτο ειχε γινει και στην Αυστραλία τον Αυγουστο!!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
Μα αυτό που λεω είναι... Δεν είναι δύσκολο να φανεί ποιος λέει την αλήθεια. Οι νεκροί στην Ελβετία είναι 6,924... Αν το Wordometer είχε μια τελευταία ενημερωση και δεν έβαλε ενημέρωση στην πηγή, οι νεκροί που θα προσμετρηθουν σήμερα θα είναι λιγότεροι...

6,781 ήταν οι νεκροί χθές... Άρα η διαφορά είναι 143 νεκροί...


Θέλει προσοχή με τα νούμερα γιατί αρκετές περιοχές δεν κάνουν ανακοινώσεις το ΣΚ.
Γι αυτό και εβαλα και την χθεσινή μέρα. Ας το δούμε μέχρι την Παρασκευή... έχεις να πεις κάτι @Nelliel ; Αν έχεις άρθρα που κάνουν αναφορά για θανάτους με γηροκομεία, είναι ευπρόσδεκτα. Εγώ δεν βρήκα κάτι ανάλογο μέχρι τώρα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ξεφτίλα παγκοσμίως ξανα. Η βόρεια Κορέα της Ευρώπης που γεννησε την δημοκρατία.


 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.
Ποιον εμπιστεύεστε τον επίσημο φορέα του κράτους ή το worldometer ?

1608718163549.png



και η διαφορά είναι ότι το worldometer ανακοινώνει λάθος θανάτους !
1608718541229.png

1608718556370.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,474 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μα αυτό που λεω είναι... Δεν είναι δύσκολο να φανεί ποιος λέει την αλήθεια. Οι νεκροί στην Ελβετία είναι 6,924... Αν το Wordometer είχε μια τελευταία ενημερωση και δεν έβαλε ενημέρωση στην πηγή, οι νεκροί που θα προσμετρηθουν σήμερα θα είναι λιγότεροι...

6,781 ήταν οι νεκροί χθές... Άρα η διαφορά είναι 143 νεκροί...



Γι αυτό και εβαλα και την χθεσινή μέρα. Ας το δούμε μέχρι την Παρασκευή... έχεις να πεις κάτι @Nelliel ; Αν έχεις άρθρα που κάνουν αναφορά για θανάτους με γηροκομεία, είναι ευπρόσδεκτα. Εγώ δεν βρήκα κάτι ανάλογο μέχρι τώρα.
Δεν μπορω να βρω, παρα μονο ενα στην Ν. Ελβετια που εκαναν εγκληματικες ενεργειες σε γηροκομεια και πεθαναν πολλοι. Αν ψαξω στα γερμανικα ισως βρω περισσοτερα αλλα εχω ξεχασει τα γερμανικα μου και δεν θα καταλαβω και πολλα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,158 μηνύματα.
Δεν μπορω να βρω, παρα μονο ενα στην Ν. Ελβετια που εκαναν εγκληματικες ενεργειες σε γηροκομεια και πεθαναν πολλοι. Αν ψαξω στα γερμανικα ισως βρω περισσοτερα αλλα εχω ξεχασει τα γερμανικα μου και δεν θα καταλαβω και πολλα.
Ο Καναδάς πάει πολύ καλά για μια χώρα 37 εκατομμυρίων κατοίκων
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,474 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,658 μηνύματα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,658 μηνύματα.
Στην πράξη δεν πρόκειται να γίνει επειδή οι αστυνομικοί καταλαβαίνουν από μόνοι τους ότι είναι παράλογο αλλά η κυβερνητική εντολή μετράει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,158 μηνύματα.
Ακούγεται οτι η οικονομία θα ανοίξει τον Φεβρουάριο ξανά. Μας βλέπω με 30% ανεργία στο τέλος.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Παιδιά πρέπει να "ξεσηκωθούμε " πιστεύω.
Δεν γίνεται αυτό ,να είμαστε 2 μήνες μέσα και βάλε ακόμα ,γιατί απνοτι είδα λένε ίσως και τον Γενάρη μέσα .
Ρε έλεος τέτοια ανικανότητα !
Θέλω να τους ρωτήσω γιατί δεν ανοίγουν τις περιοχές που δεν έχουν κρούσματα .
Είναι πολύ απλό ,μην αφήσεις κανένα άτομο από κόκκινο περιοχή να εισέρχεται ή να εξέρχεται και άσε τις άλλες περιοχές ανοιχτές .
Δηλαδή ρε πουστη όντως τώρα άμα γινόταν αύριο κανας ξεσυκωμος θα ήμουν στην πρώτη γραμμή για να πέσει αυτή η χάλια κυβέρνηση .
Ας λέει ο φωκος και ο just un ότι θέλουν αλλά αυτή είναι η πιο αποτυχημένη και η πιο restricted καραντίνα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top