• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
'
κοιτα φίλε μου . Τι θέμα βγάζει η Τατιάνα.... ούτε λεει τι εμβόλιο είναι ουτε τπτ... κατευθύνουν την κοινή γνώμη παιδια.
Ποιος την ακούει την Τατιάνα τώρα... Το χέρι του οποιουδήποτε μπορεί να παραλύσει ανά πάσα στιγμή... Όπως και το μυαλό της Τατιάνας...
Πάντως η Τατιάνα μια χαρά θα κάνει το εμβόλιο. Αυτό μετράει περισσότερο...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
34 είμαι. Προσωπικά δε θα έχω ώφελος με τον εμβολιασμό μου ημουν εκτεθημένος σε κορονοιούς λόγω δουλειάς και δε θα νοσήλσω βαριά αν κολλήσω., το κάνω για το κοινό καλό.
.....δεν σε ενδιαφερει ομως τι παρενεργειες μπορει να σου αφησει ο ιος ?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
.....δεν σε ενδιαφερει ομως τι παρενεργειες μπορει να σου αφησει ο ιος ?
Το mucosolvan το πήρες ποτέ;
1609006275436.png
 

Συνημμένα

  • 1609006175148.png
    1609006175148.png
    46 KB · Εμφανίσεις: 134

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
.....δεν σε ενδιαφερει ομως τι παρενεργειες μπορει να σου αφησει ο ιος ?
καθόλου ... έχω κάνει όλα τα εμβόλια μέχρι στιγμή... και αναλαμβάνω τον κίνδυνο,η πιθανότητα να πάθω κάτι από το εμβόλιο είναι πιο μικρή από την πιθανότητα να πάθω κάτι από τον ιό.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
εγω διαβασα αυτο μολις,απλα το παραθετω :)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το mucosolvan το πήρες ποτέ;View attachment 73483
καλα αυτα δεν τα θεωρω παρενεργειες....μετασυμπτωματικες θα πρεπει να λεγονται .Αλλα σου λεω τυχων συνδρομα κλπ μακροχρονια ή π.χ να σου κατσει μια καρδιακη ανεπαρκεια ή κατι αλλο ξερω εγω
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
καθόλου ... έχω κάνει όλα τα εμβόλια μέχρι στιγμή... και αναλαμβάνω τον κίνδυνο,η πιθανότητα να πάθω κάτι από το εμβόλιο είναι πιο μικρή από την πιθανότητα να πάθω κάτι από τον ιό.
Ελάχιστη μικρή πιθανότητα... Το εμβόλιο είναι παραπλήσιο με της γρίπης...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
καθόλου ... έχω κάνει όλα τα εμβόλια μέχρι στιγμή... και αναλαμβάνω τον κίνδυνο,η πιθανότητα να πάθω κάτι από το εμβόλιο είναι πιο μικρή από την πιθανότητα να πάθω κάτι από τον ιό.
της γριπης υπαρχει μονο αχχαχαχ τι εννοεις ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελάχιστη μικρή... Το εμβόλιο είναι παραπλήσιο με της γρίπης...
αναλογος το εμβολιο ....τα mRNA oxi
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Δηλαδή προτιμάς να κολλήσεις τον ιό; Που υπάρχουν εκατομμύρια περισσότερες πιθανότητες για επιπλοκές; Και αδιαφορείς παντελώς για τα κοντινά σου αγαπημένα πρόσωπα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ΑΝ και εγω εχω να πω το αλλο .Ισως το νεο μας φοβιζει .Π.χ εγω προτιμω να παρω της j&j χωρις καν να ξερω τι παρενεργειες εχει παρα το mRNA (οχι οτι ειναι θαντηφορο ,απλα το νεο σε τρομαζει καπως)
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

και άλλη υπόθεση αυτή τη φορά ο δημοσιογράφος λέει τι εμβόλιο είναι οποτε μπορώ να καταλάβω τι παρενέργεια . Πρόκειται για αυτοάνοση διεργασία που μοιάζει με το σύνδρομο guillain barre στο παιδί δόθηκε γ σφαιρίνη..

Οπως βλέπετε κάτω οι γονες θα κινηθούν δικαστικά εναντίον του ιατρού που το έγραψε... και της εταιρίας που όμως ειναι καλλυμένη.


Καταλάβατε γιατί το εμβόλιο είναι προερατικό και θα είναι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

της γριπης υπαρχει μονο αχχαχαχ τι εννοεις ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


αναλογος το εμβολιο ....τα mRNA oxi
έχω κάνει όλα τα εμβόλια της παιδκής ηλικίας. Και έκανα του τετάνο και κάθε χρόνο αντιγριπικό. Αν μου αφήναν να διαλέξω δε θα διάλεγα το mRNA αν και από ότι δείχνει ειναι πολύ πιο ασφαλές, δε ξέρω πως θα συμπεριφερθεί το ανοσοποιητικό σύστημα σε κάποια χρόνια από τώρα (πχ αυτοανοσία).
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δηλαδή προτιμάς να κολλήσεις τον ιό; Που υπάρχουν εκατομμύρια περισσότερες πιθανότητες για επιπλοκές;
δεν νομιζω ρε φιλε , απλα εγω προσωπικα νομιζω θα κινηθω με το επιδημιολογικο φορτιο .Αν π,χ δεν εχουμε κροσυματα ,ε δεν θα το κανω, θα περιμενω μεχρι να ερθει ''αυτο που θελω'' .Τωρα απ την αλλη ,αν π.χ αν συνεχισω τα εργατσηρια στο νοσκομειο ή αν το ξενοδοχειο που δουλευω ανοιξει ....θα το κανω γιατι σε μια σεζον ερχομαι σε επαφη με 60Κ-70Κ κοσμο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
και εγω κανω το εμβολιο της γριπης τυπικα ...αλλα δεν εχω κολλησει ποτε μου
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επειδή κάνεις το εμβόλιο. Προφανώς το περνάς υποκλινικά.
2 φορες εχω κανει λογο της σχολης
Αλλες χρονιες τσιλ σαν να μην υπηρχε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

2 φορες εχω κανει λογο της σχολης
Αλλες χρονιες τσιλ σαν να μην υπηρχε
αν και δεν ειναι πανδημια η γριπη τωρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κατι αλλο μιας και ο φωκος ειναι active τωρα .Εσυ juste δεν ξερω τι ιδιοτητα εχεις (αν εισαι ιατρος).Αλλα μηπως ξερετε αν οι σοβαρες παρενεργειες απ τα εμβολια αντιμετωπιζονται ή σου μενει ΄΄κουσουρι΄΄
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
δειτε και αυτο

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top