• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Διάβασα σήμερα ότι ο εμβολιασμός των άνω των 18 και κάτω των 60 προβλέπεται για τον Ιούνιο. Πολύ μακριά μου φαίνεται ρε παιδια..
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Nick890 σου απαντησαν εκει που ρωτησες ποτε θα το κανουμε εμεις το εμβολιο οι 18 ανω?Γιατι δεν ειδα
Ο φωκος εκανε μια προγνωση για φλεβαρη .
Αλλα εγω νομιζα Απριλιο-Μαιο αφου με τοσα λιγα εμβολια που εχουμε ποτε θα καλυψουμε αυτους που ειναι σην προταιρεοτητα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διάβασα σήμερα ότι ο εμβολιασμός των άνω των 18 και κάτω των 60 προβλέπεται για τον Ιούνιο. Πολύ μακριά μου φαίνεται ρε παιδια..
δεν νομιζω ....εγω πιστευω ο τουρισμος θα το κρινει για τετοι περιορισμο (18-60)
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Μακάρι! Κι εγώ πιστεύω ότι μέχρι και τον Απρίλιο θα έχουμε εμβολιαστεί όσοι το επιθυμούμε. Άλλωστε είναι τόσοι πολλοί οι αντιεμβολιαστές και αυτοί που φοβούνται το συγκεκριμένο εμβόλιο που πιστεύω ότι θα εμβολιαστεί και ο υγιής και νέος πληθυσμός νωρίτερα απο ότι υπολογίζει το κράτος. Αρκεί να πάρουμε βέβαια εγκαίρως τις απαιτούμενες δόσεις..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ο φωκος εκανε μια προγνωση για φλεβαρη .
Αλλα εγω νομιζα Απριλιο-Μαιο αφου με τοσα λιγα εμβολια που εχουμε ποτε θα καλυψουμε αυτους που ειναι σην προταιρεοτητα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


δεν νομιζω ....εγω πιστευω ο τουρισμος θα το κρινει για τετοι περιορισμο (18-60)
@Nick890 διαβασα ενα αρθρο το μεσημερι που ειχε αναλυτικα το προγραμμα και ελεγε οι ανω των 18 για Ιουνιο,μισο να το βρω :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Όντως τόσο γρήγορα? Πίστευα Απρίλιο Μάιο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λίγο κουλό αυτό που θα πω .......εφόσον δεν έχουμε την δυνατότητα να εμβολιαστουμε με το εμβόλιο που θέλουμε ,γίνεται να φύγουμε και ξα ξανακλεισουμε ραντεβού έτσι ώστε μήπως μας τύχει την επόμενη φορά αυτό που θέλουμε? ή θα είναι σταμπαρισμενο για το όνομα μας το συγκεκριμένο πρώτο εμβόλιο ?
Με τίποτα τόσο γρήγορα. Εδώ έχουν ξεκινήσει οι εμβολιασμοί εδώ και 2 βδομάδες και το ευρύ κοινό αναμένεται να ξεκινησει αρχές καλοκαιριού. Εκτιμάται ότι το 10% του πληθυσμού θα έχει εμβολιαστεί μέχρι τέλη Μαρτίου, δηλαδή γύρω στα 3.5 εκατομμύρια άνθρωποι. Εδώ ξεκινησαν από γηροκομεία (προσωπικό και σύντομα και ηλικιωμένοι) και τμηματα covid στα νοσοκομεία. Προχθές είπαν ότι υπόλοιποι που δουλεύουν σε νοσοκομεία και επίσης οι γιατροί εκτός νοσοκομείων θα εμβολιαστούν τον Φεβρουάριο. Προχθές εγκριθηκε και το εμβόλιο της moderna και ήδη έχουν φτάσει οι πρώτες δόσεις. Της Johnson and Johnson δεν πρόκειται να εγκριθεί πριν τον Φεβρουάριο. Για της AstraZeneca δεν έχω χρονοδιάγραμμα γιατί η έρευνα τους ήταν ότι να ναι και πιστεύω θα αργησει να εγκριθεί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@fockos @juste un instant τελια ξερετε αν θεραπευεται καμια τυχων σοβαρη παρενεργιεα απο εμβολιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με τίποτα τόσο γρήγορα. Εδώ έχουν ξεκινήσει οι εμβολιασμοί εδώ και 2 βδομάδες και το ευρύ κοινό αναμένεται να ξεκινησει αρχές καλοκαιριού. Εκτιμάται ότι το 10% του πληθυσμού θα έχει εμβολιαστεί μέχρι τέλη Μαρτίου, δηλαδή γύρω στα 3.5 εκατομμύρια άνθρωποι. Εδώ ξεκινησαν από γηροκομεία (προσωπικό και σύντομα και ηλικιωμένοι) και τμηματα covid στα νοσοκομεία. Προχθές είπαν ότι υπόλοιποι που δουλεύουν σε νοσοκομεία και επίσης οι γιατροί εκτός νοσοκομείων θα εμβολιαστούν τον Φεβρουάριο. Προχθές εγκριθηκε και το εμβόλιο της moderna και ήδη έχουν φτάσει οι πρώτες δόσεις. Της Johnson and Johnson δεν πρόκειται να εγκριθεί πριν τον Φεβρουάριο. Για της AstraZeneca δεν έχω χρονοδιάγραμμα γιατί η έρευνα τους ήταν ότι να ναι και πιστεύω θα αργησει να εγκριθεί.
φελβαρη λενε της j&j οτι θα ζητησουν εγκριση
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Nick890 εγραφε Ιουνιο,τωρα θα δουμε πως θα κυλησει η ολη διαδικασια καταλαβες,αν θα παει γρηγορα αργα ουτω καθεξης.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Κατά τα άλλα κ Ρώσος δεν κάνει το εμβόλιο .....περίεργο 🤔
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Διάβασα σήμερα ότι ο εμβολιασμός των άνω των 18 και κάτω των 60 προβλέπεται για τον Ιούνιο. Πολύ μακριά μου φαίνεται ρε παιδια..
Λογικό είναι! Τα άτομα ηλικίας κάτω των 60 ετών δεν έχουν μεγάλες πιθανότητες να καταλήξουν, μετά την έκθεσή τους στον ιό, ενώ περνάνε την ασθένεια αρκετά ήπια. Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουν οι ηλικιωμένοι και ειδικά εκείνοι που έχουν υποκείμενα νοσήματα.

Π.χ. εγώ ως 23χρονος αν κολλήσω, κατά πάσα πιθανότητα θα το περάσω πολύ εύκολα στο σπίτι με 2 ημέρες πυρετό και 5 μέρες βήχα. Αντίθετα, ένας ηλικιωμένος 80+ ετών, κατά πάσα πιθανότητα να χρειάζεται νοσηλεία ή/και εισαγωγή σε ΜΕΘ.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Λογικό είναι! Τα άτομα ηλικίας κάτω των 60 ετών δεν έχουν μεγάλες πιθανότητες να καταλήξουν, μετά την έκθεσή τους στον ιό, ενώ περνάνε την ασθένεια αρκετά ήπια. Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουν οι ηλικιωμένοι και ειδικά εκείνοι που έχουν υποκείμενα νοσήματα.

Π.χ. εγώ ως 23χρονος αν κολλήσω, κατά πάσα πιθανότητα θα το περάσω πολύ εύκολα στο σπίτι με 2 ημέρες πυρετό και 5 μέρες βήχα. Αντίθετα, ένας ηλικιωμένος 80+ ετών, κατά πάσα πιθανότητα να χρειάζεται νοσηλεία ή/και εισαγωγή σε ΜΕΘ.
Ναι εννοείται ότι συμφωνώ απολύτως με αυτό. Δεν το συζητάμε καν. Πρώτα οι ηλικιωμένοι και οι έχοντες άλλα νοσήματα.
Απλώς μου φάνηκε ότι πάει πολύ αργά ο εμβολιασμός των υπολοίπων.
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Κατά τα άλλα κ Ρώσος δεν κάνει το εμβόλιο .....περίεργο 🤔
Πολύ έξυπνα συμπεριφέρεται ο ηγέτης Πούτιν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι εννοείται ότι συμφωνώ απολύτως με αυτό. Δεν το συζητάμε καν. Πρώτα οι ηλικιωμένοι και οι έχοντες άλλα νοσήματα.
Απλώς μου φάνηκε ότι πάει πολύ αργά ο εμβολιασμός των υπολοίπων.
οι παρενέργειες του κορωναίου (οι μακροπρόθεσμες )να σας ανησυχούν παίδες
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,857 μηνύματα.
οι παρενέργειες του κορωναίου (οι μακροπρόθεσμες )να σας ανησυχούν παίδες
Γιατί έπαθε κάτι η κόρη του Πούτιν; :P

Kοίταξε το κάπνισμα μακροχρόνια θα με βλάψει αλλά που και που κάνω κανα τσιγαράκι...
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γιατί έπαθε κάτι η κόρη του Πούτιν; :P

Kοίταξε το κάπνισμα μακροχρόνια θα με βλάψει αλλά που και που κάνω κανα τσιγαράκι...
Μαααα λέω για τον Κορωναίο .Γιατί να εμβολιαστω αφού είμαι νέος (21ετων) ?Αλλά το θέμα είναι ότι λένε και για παρενέργειες απ' τον ιό οπότε επιλέγεις ή τον ιό ή εμβόλιο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,857 μηνύματα.
Μαααα λέω για τον Κορωναίο .Γιατί να εμβολιαστω αφού είμαι νέος (21ετων) ?Αλλά το θέμα είναι ότι λένε και για παρενέργειες απ' τον ιό οπότε επιλέγεις ή τον ιό ή εμβόλιο
Ετσι και αλλιώς εσύ θα αργήσεις πολύ να εμβολιαστείς, όσο κι αν θέλεις. Μην τρως τίποτα και κλείσου στο καβούκι σου. Και το νερό που πίνεις έχει παρενέργειες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ετσι και αλλιώς εσύ θα αργήσεις πολύ να εμβολιαστείς, όσο κι αν θέλεις. Μην τρως τίποτα και κλείσου στο καβούκι σου. Και το νερό που πίνεις έχει παρενέργειες.
Ξεκόλλα 😂 δεν είμαι της συνωμοσιολογίας
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γενικά μη ρωτάτε ιατρούς για τα εμβόλια γιατί απλά δεν είμαστε ειδικοί.... και πολλοί είμαστε άσχετοι... περί εμβολιών.
Ο παθολόγος και ο παιδίατρος από την δικιά του σκοπιά θα είναι υπερ του εμβολίου.... οι παιδίατροι κατά βάση έχουν γνώση εμβολίων γιατί ασχολούνται....

Οι νευρολόγοι θα είναι κατά... γιατί αυτοί βλέπουν πολλές σοβαρές επιπλοκές εμβολίων.....
Οι χειρούργοι θα είναι μισό μισό.... ανάλογα με την μέρα τους... σαν να μιλάτε με άτομο που δεν είναι ιατρός...
Οι εργαστηριακοί κατά πάσα πιθανότητα θα είναι κατά.

Ρωτήστε βιολόγους ή βιοχημικούς.

Εγώ είμαι υπέρ του εμβολίου αλλά κάτα πιθανότητα ως νευρολόγος θα ήμουν κατά... ο λόγος που είμαι υπέρ είναι επειδή υπήρξα νοσηλευτής λοιμώξεων.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,857 μηνύματα.
Τους έχουν συμβουλευτεί τα εργαστήρια, τους βιοχημικούς και τους βιολόγους... Και το ξέρεις πολύ καλά αυτό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top