• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είναι για όλους το φάρμακο όμως
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το νοσοκομείο που δουλεύω τα έχει κάνει σκατα. Πιο σκατα δεν γίνεται. Φταίει και η τοπική κυβέρνηση που δεν έχει δώσει προτεραιότητα στον εμβολιασμό νοσοκομειακών. Έχουν ξεσπάσει outbreaks σχεδόν σε κάθε όροφο πλην τον δικό μου και άλλους 2 σε σύνολο 12 ορόφους. Σήμερα ανακοίνωσαν αλλά 3 outbreaks. Ειλικρινά εύχομαι να κολλήσει το σύμπαν και να μείνει χωρίς προσωπικό και να το κλείσουν εντελώς μήπως και βάλουν μυαλο.

Μου είπαν σήμερα ότι έχουν περισσέψει δόσεις. Έτρεξα και με έδιωξαν γιατί δίνουν προτεραιότητα στους άλλους ορόφους κατόπιν εορτής. Δεν με άφησαν ούτε να περιμένω έξω. Μετα από αυτά θα πω ότι είμαι άρρωστη και θα μείνω 2 βδομάδες καραντίνα. Αν δεν αλλάξει κάτι δεν επιστρέφω σε τέτοιο χώρο που δεν μας παρέχουν ούτε καν μάσκες Ν95. Κάτι κινέζικες άχρηστες μας δίνουν και είναι ζήτημα χρόνου να κολλήσουμε. Θα παροτρύνω και αλλο προσωπικό να σηκώσει ανάστημα γιατί ειλικρινά δεν αντέχω άλλο να ζω με τον φόβο πότε θα κολλήσω. Τις προάλλες ήμουν στο γραφείο μου το οποίο είναι δίπλα σε χειρουργείο και ακουγα προσωπικό να βήχει ενώ θα έπρεπε να ήταν σπίτι του. Μιλάμε για έντονο βήχα. Αν είναι δυνατόν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
57 ημέρες μετά το τσίμπημα της σύριγγας όλοι (δηλαδή, σε ποσοστό 100%) είχαν αντισώματα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Το νοσοκομείο που δουλεύω τα έχει κάνει σκατα. Πιο σκατα δεν γίνεται. Φταίει και η τοπική κυβέρνηση που δεν έχει δώσει προτεραιότητα στον εμβολιασμό νοσοκομειακών. Έχουν ξεσπάσει outbreaks σχεδόν σε κάθε όροφο πλην τον δικό μου και άλλους 2 σε σύνολο 12 ορόφους. Σήμερα ανακοίνωσαν αλλά 3 outbreaks. Ειλικρινά εύχομαι να κολλήσει το σύμπαν και να μείνει χωρίς προσωπικό και να το κλείσουν εντελώς μήπως και βάλουν μυαλο.

Μου είπαν σήμερα ότι έχουν περισσέψει δόσεις. Έτρεξα και με έδιωξαν γιατί δίνουν προτεραιότητα στους άλλους ορόφους κατόπιν εορτής. Δεν με άφησαν ούτε να περιμένω έξω. Μετα από αυτά θα πω ότι είμαι άρρωστη και θα μείνω 2 βδομάδες καραντίνα. Αν δεν αλλάξει κάτι δεν επιστρέφω σε τέτοιο χώρο που δεν μας παρέχουν ούτε καν μάσκες Ν95. Κάτι κινέζικες άχρηστες μας δίνουν και είναι ζήτημα χρόνου να κολλήσουμε. Θα παροτρύνω και αλλο προσωπικό να σηκώσει ανάστημα γιατί ειλικρινά δεν αντέχω άλλο να ζω με τον φόβο πότε θα κολλήσω. Τις προάλλες ήμουν στο γραφείο μου το οποίο είναι δίπλα σε χειρουργείο και ακουγα προσωπικό να βήχει ενώ θα έπρεπε να ήταν σπίτι του. Μιλάμε για έντονο βήχα. Αν είναι δυνατόν.
Καλη μου εφοσον δεν σας δινουν τις K95 ,που ειναι και πιο ακριβες και καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να διαθετεις τοσα λεφτα,βαζε διπλη χειρουργικη που ειναι πιο φτηνη κανει εξαιρετικη δουλεια.
Εγω αυτο κανω οταν πηγαινω σε ''επικινδυνα'' μερη και νιωθω τη διαφορα ,σκεψου πλεον οταν βαζω μονή,τη νιωθω σαν να μην φοραω.Και το ειπαν και στη Γαλλια νομιζω,διπλες εχουν πολυ μεγαλυτερη αποτελεσματικοτητα.

Κατα τα αλλα ενω ο μπορις ειπε για 30% παραπανω θνησιμοτητα της βρεττανικης μεταλλαξης ο υπουργος υγειας της βρεττανιας που μιλησε μεα με περισσοτερες λεπτομερειες ειπε για θνησιμοτητα παραπανω απο 30 εως 60% απο τον μη μεταλαγμεν ιο.!

Ιτια ιτιααααααα......λελουδιασμενηηηηηηηηηηηηηη! :crazy:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
57 ημέρες μετά το τσίμπημα της σύριγγας όλοι (δηλαδή, σε ποσοστό 100%) είχαν αντισώματα.
Αποτελέσματα για δύο δόσεις έχουν βγάλει ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλη μου εφοσον δεν σας δινουν τις K95 ,που ειναι και πιο ακριβες και καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να διαθετεις τοσα λεφτα,βαζε διπλη χειρουργικη που ειναι πιο φτηνη κανει εξαιρετικη δουλεια.
Εγω αυτο κανω οταν πηγαινω σε ''επικινδυνα'' μερη και νιωθω τη διαφορα ,σκεψου πλεον οταν βαζω μονή,τη νιωθω σαν να μην φοραω.Και το ειπαν και στη Γαλλια νομιζω,διπλες εχουν πολυ μεγαλυτερη αποτελεσματικοτητα.

Κατα τα αλλα ενω ο μπορις ειπε για 30% παραπανω θνησιμοτητα της βρεττανικης μεταλλαξης ο υπουργος υγειας της βρεττανιας που μιλησε μεα με περισσοτερες λεπτομερειες ειπε για θνησιμοτητα παραπανω απο 30 εως 60% απο τον μη μεταλαγμεν ιο.!

Ιτια ιτιααααααα......λελουδιασμενηηηηηηηηηηηηηη! :crazy:
Τσιπ έχουμε το φάρμακο κολχικίνη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.

Εξαδάκτυλος : Θετικός στον κοροναϊό ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου




Θετικός στον κοροναϊό είναι ο πρόεδρος ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου, Αθανάσιος Εξαδάκτυλος.

Την είδηση ανακοίνωσε ο ίδιος με ανάρτησή του στο Facebook.

«Σήμερα διαγνώστηκα θετικός στην Covid με ήπια συμπτώματα» έγραψε χαρακτηριστικά.
Εξαδάκτυλος : Θετικός στον κοροναϊό ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου | in.gr
Επισης χτες τα ορφανα κρουσματα στην ελλαδα του βρεττανικου στελεχους ηταν 4,λεγοντας ορφανα εννοουν οτι δεν σχετιζονται καθολου με ταξιδια στο εξωτερικο η με συγγενεις τους, και σημερα τα ορφανα απο το μεταλλαγμενο ειναι 28!
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Υφυπουργός Παιδείας (και θρησκευμάτων) Ζέτα Μακρή:
ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ
Μακρή: «Θα υπάρχει πρόστιμο σε μαθητές που δεν τηρούν τους κανόνες» | LiFO

Δοξάστε την ! ! !

View attachment 75075

Απο την μια εκραζες τον Akiko που ελεγε να ανοιξουν οι επιχειρήσεις και τωρα θελεις οι μαθητες να γυρνουν στους δρομους.Αποφάσισε τι θελεις.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
Απο την μια εκραζες τον Akiko που ελεγε να ανοιξουν οι επιχειρήσεις και τωρα θελεις οι μαθητες να γυρνουν στους δρομους.Αποφάσισε τι θελεις.
Μαν η Κεραμεως και η Μακρή είναι εντελώς άστοχες σε ότι κάνουν. Απορώ γιατί τις κρατάνε ακόμα. Δεν μπορείς να δίνει πρόστιμα σε παιδιά γι αυτό το λόγο.

Σκληρό lockdown σε επίπεδο επιχειρήσεων έπρεπε να γίνει από 25 Δεκεμβρίου - 1 Μαρτίου. Τώρα αναγαζόμαστε για οικονομικούς λόγους να τα ανοίξουμε τώρα.

Το νοσοκομείο που δουλεύω τα έχει κάνει σκατα. Πιο σκατα δεν γίνεται. Φταίει και η τοπική κυβέρνηση που δεν έχει δώσει προτεραιότητα στον εμβολιασμό νοσοκομειακών.
Εδώ όσοι είναι γραμμένοι στους ιατρικούς συλλόγους ακόμα και να μην ασκούν το επάγγελμα έχουν πρόσβαση στο εμβόλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Μαν η Κεραμεως και η Μακρή είναι εντελώς άστοχες σε ότι κάνουν. Απορώ γιατί τις κρατάνε ακόμα. Δεν μπορείς να δίνει πρόστιμα σε παιδιά γι αυτό το λόγο.
Με ΝΔ όλα γίνονται αγόρι μου
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
Γρ
Γενικά και η ΝΔ όλη είναι άστοχη επιλογή αλλά τεσπά
Σαν σύνολο πάνε καλά γιατί έχουν πολύ καλή επικοινωνία. Για παράδειγμα αν δείτε το σύστημα με τον εμβολιασμό και τα barcode ενω είναι ανοργανωτο είναι πολύ cool. Στη πολιτική αυτό μετράει.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Εχει και βιντεο το αρθρο

@EvanescenceQ δες ....τι σου ελεγα πριν εβδομαδες οτι θα ξεσπασουν με αυτες τις καραντινες
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καλη μου εφοσον δεν σας δινουν τις K95 ,που ειναι και πιο ακριβες και καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να διαθετεις τοσα λεφτα,βαζε διπλη χειρουργικη που ειναι πιο φτηνη κανει εξαιρετικη δουλεια.
Εγω αυτο κανω οταν πηγαινω σε ''επικινδυνα'' μερη και νιωθω τη διαφορα ,σκεψου πλεον οταν βαζω μονή,τη νιωθω σαν να μην φοραω.Και το ειπαν και στη Γαλλια νομιζω,διπλες εχουν πολυ μεγαλυτερη αποτελεσματικοτητα.

Κατα τα αλλα ενω ο μπορις ειπε για 30% παραπανω θνησιμοτητα της βρεττανικης μεταλλαξης ο υπουργος υγειας της βρεττανιας που μιλησε μεα με περισσοτερες λεπτομερειες ειπε για θνησιμοτητα παραπανω απο 30 εως 60% απο τον μη μεταλαγμεν ιο.!

Ιτια ιτιααααααα......λελουδιασμενηηηηηηηηηηηηηη! :crazy:
Η απλη χειρουργικη ναι μεν ειναι καλη, αλλα δεν σφραγιζει τοσο καλα οσο η Ν95. Δυστυχως δεν μπορω να αγορασω Ν95. Δεν υπαρχουν πουθενα. Τις κρατανε ολες για τα νοσοκομεια (τωρα που ακριβως πανε στα νοσοκομεια αυτο ειναι αλλο θεμα, γιατι δεν εχω δει κανεναν με Ν95). Εχω βρει ΚΝ95 αλλα δεν εφαρμοζουν σωστα. Υπαρχουν διαφορετικα μεγεθη στις Ν95 αλλα οι ΚΝ95 που πουλανε ειναι μονο ενα μεγεθος. Νιωθω τον αερα να μπαζει απο κατω και απο την μυτη και επισης τα λαστιχα δεν εφαρμοζουν γυρω απο το κεφαλι αλλα στα αυτια και ειναι χαλια.

Εχουν εμβολιασει 110χιλ ατομα και ειλικρινα απορω με την βλακεια που τους δερνει. Εμβολιασαν ολους τους γερους στα γηροκομεια. Σωστη κινηση. Εμβολιασαν ομως και το προσωπικο που τους φροντιζει (ηλιθια κινηση γιατι δεν ξερουμε αν το εμβολιο σταματα την μεταδοση, οποτε αν οι γεροι ειναι καλυμμενοι, το προσωπικο αυτο μπορει να περιμενει μεχρι να εμβολιαστουν οι νοσοκομειακοι). Μετα απο αυτους αρχισαν να εμβολιαζουν τους απαραιτητους επισκεπτες-συγγενεις. Επισης εχουν εμβολιασει φυλακισμενους και συντομα και αστεγους. ΕΛΕΟΣ. Το 1ο πραγμα που κανεις σε πανδημια ειναι θωρακισεις τα νοσοκομεια. Να τους δω τι θα κανουν οταν θα αρχισουν να κλεινουν τμηματα το ενα μετα το αλλο. Οταν εκατονταδες προσωπικο θα αναγκαζεται να μπαινει σε καραντινα επειδη εχει εκτεθει. Ας βαλουν τοτε τους εμβολιασμενους επισκεπτες των γηροκομειων, τους φυλακισμενους και τους αστεγους να εκτελουν χρεη γιατρων και νοσηλευτων :whatever:
Μαν η Κεραμεως και η Μακρή είναι εντελώς άστοχες σε ότι κάνουν. Απορώ γιατί τις κρατάνε ακόμα. Δεν μπορείς να δίνει πρόστιμα σε παιδιά γι αυτό το λόγο.

Σκληρό lockdown σε επίπεδο επιχειρήσεων έπρεπε να γίνει από 25 Δεκεμβρίου - 1 Μαρτίου. Τώρα αναγαζόμαστε για οικονομικούς λόγους να τα ανοίξουμε τώρα.


Εδώ όσοι είναι γραμμένοι στους ιατρικούς συλλόγους ακόμα και να μην ασκούν το επάγγελμα έχουν πρόσβαση στο εμβόλιο.
Μεταξυ σοβαρου και αστειου σκεφτομαι να κατεβω ελλαδα για να κανω το εμβολιο. Με τα μυαλα των ηλιθιων εδω, παιζει να το κανω πιο γρηγορα στην ελλαδα παρα εδω.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
Μεταξυ σοβαρου και αστειου σκεφτομαι να κατεβω ελλαδα για να κανω το εμβολιο. Με τα μυαλα των ηλιθιων εδω, παιζει να το κανω πιο γρηγορα στην ελλαδα παρα εδω.
Ως εργαζόμενη νοσοκομείου εδώ θα το είχες ήδη κάνει. Το πρόβλημα είναι ότι με αυτή τη χαλάρωση στη διαλογή ο γενικός πληθυσμός <50 θα αργήσει πολύ να το κάνει.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ως εργαζόμενη νοσοκομείου εδώ θα το είχες ήδη κάνει. Το πρόβλημα είναι ότι με αυτή τη χαλάρωση στη διαλογή ο γενικός πληθυσμός <50 θα αργήσει πολύ να το κάνει.
Εδω μας εχουν στο τελος της λιστας. Ουτε καν στην φαση 1. Φαση 2. Τωρα ανακοινωσαν οτι η 2η δοση θα καθυστερησει απο τις 35 ημερες στις 42. Με βολευει που δεν το εχω κανει ακομα αλλιως θα περιμενα 42 ημερες. Απο το κακο στο χειροτερο παμε. Τωρα λενε οτι πρεπει να ριξουμε την καμπυλη στις επομενες 2 βδομαδες αλλιως θα παρουν μετρα. Δεν τους πειραζαν τα 500 κρουσματα καθημερινα εδω και 2 μηνες, τους ενοχλουν τα 400 τωρα. Φανταζομαι οτι γνωριζουν οτι υπαρχει διασπορα του μεταλλαγμενου στελεχους αλλα δεν το βγαζουν στην φορα (εχουμε 3 κρουσματα με στελεχος της Ν. Αφρικης χωρις ιστορικο ταξιδιου ή επαφη με ατομα που ταξιδεψαν).
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Εγκρίθηκε τελικά η κολχικίνη σαν φάρμακο εναντίον του κορωνοιού ένα από αυτά που είχε προτείνει ο καθηγητής Κούβελας και λέμε τώρα έπρεπε να φτάσουν οι νεκροί τους 6.000 βγαίνοντας έξω ο κόσμος ανεξέλεγκτα για να γίνει? Πάλι καλά που έχει η ΝΔ τον Στεφανάδη σαν βουλευτή που πρότεινε να γίνει έστω και αργά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top