• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,547 μηνύματα.
Oλοι γιναμε λοιμωξιολόγοι τώρα. Ξέχασαν τι έγινε στα καταστήματα της Βρετανίας...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειμαι ΝΔ ομως οταν βλεπω τρελα πραγματα τα λεω. Αν και πλεον κυβαρνανε την Ελλαδα 20 λοιμοξιολογοι.
Δε νομίζω, απλώς προσπαθούν να μπαλώσουν τις τρύπες στο σύστημα υγείας. Εδώ πάνω τουλάχιστον δύο νοσοκομεία τα έκλεισε ως "αντιπαραγωγικά" ο Άδωνις. Και φυσικά φταις εσύ, εγώ και ο παραδίπλα που αντί να πέσει κανένα φράγκο στην υγεία και τα ΜΜΜ πέφτουν στα βοθροκάναλα και στους μπάτσους.
Δεν είναι τυχαίο που τόσο καιρό είμαστε σε αυτό το χάλι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,294 μηνύματα.
Μέχρι και εγώ που φημίζομαι για τον αυτοεγκλεισμό μου δεν άντεξα άλλο. Κατέβηκα κέντρο με το παρεάκι της σχολής. Ούτε αυτό δεν μπορείς να χαρείς μιας που έχεις το άγχος μην τελειώσει ο χρόνος του SMS και σε σταματήσουν και φας το 300ρακι στην μάπα. Ε ρε τι πάθαμε, ανόητη κυβέρνηση. Υποτίθεται μερικοί εδώ θέλουν να μας περάσουν εδώ ότι μας προστατεύουν αλλά έλα που ανοίγουν τα γυμνάσια στις ΚΟΚΚΙΝΕΣ περιοχές. Τρόμπες.

Τι έπαθες ψυχή μου εσύ χαλάστηκες με την κυβερνησάρα της ΝΔ; :hehe:
Χαχα αυτό αναρωτήθηκα και εγώ. Ξύπνησε ο Φώτης και τα βάζει με αυτό το συστημικό διεφθαρμένο κόμμα;

Ειμαι ΝΔ ομως οταν βλεπω τρελα πραγματα τα λεω. Αν και πλεον κυβαρνανε την Ελλαδα 20 λοιμοξιολογοι.
Μπα μην άγχεσαι από πίσω λοιμωξιολόγοι και ΝΔ μια χαρά τα έχουν. Δεν είναι και λίγες φορές όπου παρενέβη η ΝΔ στις αποφάσεις των λοιμοξιολόγων.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,547 μηνύματα.
Ως φοιτητης οικονομικών δεν μπορω να αγνοησω την οικονομικη κατάρρευση όμως.
Ας εισπράξουμε τις μεταλλάξεις τότε. Και ας θεωρήσουμε τους Γερμανούς χουντικούς που θα είναι σε λοκνταουν μέχρι τα μέσα Απρίλη.
 

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μπορεί να μου εξηγησει καποιος γιατι ανοιγουν τα σχολεια και δεν παραμενουν στην τηλεκπαιδευση; ειλικρινα ρωταω, το θεωρω παραλογο
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μπορεί να μου εξηγησει καποιος γιατι ανοιγουν τα σχολεια και δεν παραμενουν στην τηλεκπαιδευση; ειλικρινα ρωταω, το θεωρω παραλογο
Ποιος θα δώσει ειδική άδεια στους γονείς; Δεν είναι τυχαίο που άνοιξαν όπως όπως τα δημοτικά και για τα υπόλοιπα το να ξανακλείσουν τους είναι πιο εύκολο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Ο Συψας δεν ενημερωνει, απλα τρομοκρατει.
Δεν τρομοκρατεί κάποιος λέγοντας την αλήθεια. Οι αλλοι σου έλεγαν ότι θα κάνουμε ανοιχτά Χριστούγεννα.

Εγώ σε όσα νοσοκομεία ρώτησα μου λένε σχεδόν όλοι. Πήγαινε στα νοσοκομεία και ρώτα. Ψάχνω να βρω άρθρο που μιλούσε ήδη για 80 χιλιάδες εμβολιασθεντες στους 100 χιλιάδες υγειονομικούς πριν από δύο εβδομάδες.
Μαν τι να πω. Ο χρόνος θα δείξεις
 

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Ας εισπράξουμε τις μεταλλάξεις τότε. Και ας θεωρήσουμε τους Γερμανούς χουντικούς που θα είναι σε λοκνταουν μέχρι τα μέσα Απρίλη.
Απο την στιγμη που το κρατος κλεινει τις επιχειρησεις καταρρίπτει την βασικη αξια του Φιλελευθερισμου.
Καμια κυβερνηση δεν θα ενδιαφερθει για τις χιλιάδες θεσεις εργασιας που χανονται καθημερινα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,547 μηνύματα.
Απο την στιγμη που το κρατος κλεινει τις επιχειρησεις καταρρίπτει την βασικη αξια του Φιλελευθερισμου.
Καμια κυβερνηση δεν θα ενδιαφερθει για τις χιλιάδες θεσεις εργασιας που χανονται καθημερινα.
Θεωρεις κάποιον πιο φιλελεύθερο;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Θεωρεις κάποιον πιο φιλελεύθερο;
Δυστυχως οχι. Βλεπω οτι κανεις δεν ενδιαφέρεται για τις χιλαδες θεσεις εργασιας που χάνονται, το αβέβαιο μελλον των νεων αλλα και για τις ψυχικες ασθενειες που δημιουργει ενα σκληρο lock down. Εμεις θα κανουμε το εμβολιο και ολα καλα ομως οι ανθρωποι που εχασαν τις περιουσίες τους δεν θα ειναι ξανα καλα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,547 μηνύματα.
Δυστυχώς Φωτη έχει πάντα μεγάλο ρίσκο να είσαι αφεντικό. Και πάντα ειχε. Χαίρομαι που πολλοί αριστεροί νοιάζονται πλέον λόγω πανδημίας για τα αφεντικά (που χάρη στα ρίσκα που παίρνουν υπάρχουν δουλειές) κ φιλελευθεροποιουνται με το χρόνο. Καλό είναι πλέον όταν καίγονται μαγαζιά και επιχειρήσεις να σφίγγει η καρδιά τους...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Δυστυχώς Φωτη έχει πάντα μεγάλο ρίσκο να είσαι αφεντικό. Και πάντα ειχε. Χαίρομαι που πολλοί αριστεροί νοιάζονται πλέον λόγω πανδημίας για τα αφεντικά (που χάρη στα ρίσκα που παίρνουν υπάρχουν δουλειές) κ φιλελευθεροποιουνται με το χρόνο. Καλό είναι πλέον όταν καίγονται μαγαζιά και επιχειρήσεις να σφίγγει η καρδιά τους...
Το τι κανει ενας αριστερος δεν ξερω γιατι δεν ειμαι σε αυτη την δεξαμενη ψηφοφορων. Απο την μεριά ενος δεξιου ομως που ειμαι εγω θα σου πω οτι η οικονομια ειναι Νο1 ζητημα. Και δεν θελω οι μισθοι της Ελλαδας να φτασουν σε επιπεδο αριστερων μπανανιων οπως ειναι η Ρωσια,Κινα κτλ.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ως φοιτητης οικονομικών δεν μπορω να αγνοησω την οικονομικη κατάρρευση όμως.
Φοιτητής Οικονομικών!
Και για να σου πω μια απορία.
Οταν μιλάς για οικονομική κατάρρευση, εννοείς για το λιανεμπόριο που το επίδομα τους το μετέτρεψαν σε δάνειο;
Η τις εταιρίες που αποζημιώνονται μέχρι 3 εκατομύρια;
Αλλά, μιας και ξεκίνησα να απορώ, μπορείς να μου πεις με ποιον τρόπο μπορεί να πτωχεύσει ένα σύστημα την στιγμή που παράγει χρήμα, μέσω της διαδικασίας της μόχλευσης;
Ενώ ένα σύστημα διαθέτει 10 δις, μοχλεύοντας γίνονται 80 με 90 τα δίς.
Ποιος είναι αφεντικό στα επιπλέον;
Και αφού παράγει το σύστημα τόσα δις, γιατί δεν αποζημιώνουν όλους τους μικρούς ανάλογα με τους τζίρους που παρουσίαζαν σε υγιεί οικονομικά έτη; παρά τους σπρώχνουν σε αναγκαστικό δανεισμό και οικονομική κατάρρευση σε λίγο καιρό;
Εδώ φαίνεται οτι μάλλον υπάρχει σχεδιασμός.
Ως φοιτητής των Οικονομικών, αποκάλυψε τα όλα. Εδώ και τώρα. Και άσε τα κάθε είδους χαπάκια. Μη χαπακώνεσαι. Πέσε με τα μούτρα και γίνου παραγωγικός. Ετσι θα βρίσκεσαι σε φόρμα και θα πετάξεις τα χαπάκια. Δεν είναι λύση τα χαπάκια.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ας εισπράξουμε τις μεταλλάξεις τότε. Και ας θεωρήσουμε τους Γερμανούς χουντικούς που θα είναι σε λοκνταουν μέχρι τα μέσα Απρίλη.
Πώς αντέχεις να ζεις με τόσο φόβο.
Εσύ ατομικά μπορείς να κάτσεις μέσα όσο θέλεις αλλά ο κόσμος θέλει να βγεί. το κοινωνικό τέλος της πανδημίας έχει έρθει.

και τα εμβόλια απ ότι φαίνεται είναι λιγότερο αποτελεσματικά στις νέες μεταλλάξεις. Αναμενόμενο.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εισαι ΝΔ αλλα η ΝΔ φταει για τη χουντα που ζουμε ( κυριως το πως εκμεταλευονται τη πανδημια)
μπρο αλλαξε ...αλλο να λες εισαι δεξιος κεντροος αριστερος και αλλο νδ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επισης λεμε τι κανουν οι γερμανοι αλλα οχι οι ιαπωνες που εχουν καταφερει να την περιορισουν
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Πώς αντέχεις να ζεις με τόσο φόβο.
Εσύ ατομικά μπορείς να κάτσεις μέσα όσο θέλεις αλλά ο κόσμος θέλει να βγεί. το κοινωνικό τέλος της πανδημίας έχει έρθει.

και τα εμβόλια απ ότι φαίνεται είναι λιγότερο αποτελεσματικά στις νέες μεταλλάξεις. Αναμενόμενο.
Kάποιοι και πριν τον κορονοιό δεν έβγαιναν καθόλου από το σπίτι τους , ήταν όλοι μέρα κλεισμένοι σε ένα υπόγειο λιώνοντας στον υπολογιστή χωρίς καθόλου επαφή με τον έξω κόσμο.Για αυτούς είναι εύκολο να λένε ότι μπορούν να μείνουν μέσα 9/12 μήνες περίπου το χρόνο .Από την άλλη , οι υπόλοιποι (φυσιολογικοί) άνθρωποι δεν αντέχουμε μια τέτοια κατάσταση για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα γιατί πολύ απλά ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ.
Αυτά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top