• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Στο Καναδά πρακτικά δε κάνουν τπτ απο μέτρα οπωσ και αλλσς χώρες στο πλανήτη και μετα φταίμε οι Ελληνες που διαμαρτυρομαστε και δε τηρούμε τα μέτρα προστασιας...

ο χειρισμός της πανδημιας στην Ελλάδα απο τους πολιτικούς ειναι για γέλια και το λέω απο πέρσι....

αυτοί που τα εφαρμόσαν πρεπει να φύγουν όχι να τους λέμε και μπράβο.

κλείσανε επιχειρησεις , τρελαναν παιδια ( μη περιμένετε να δείτε έρευνες για αυτο απλά πέραστε σπο τα επείγοντα να δείτε τι βλεπω.... ),

ξοδέψαμε λεφτά σαν σαχλσμαρες,

διαδιδουν ψεύδη για γεμάτες μεθ και ανακρίβειες συνεχώς ...
δε τους μπορώ άλλο 😡
Και απο το φόρουμ να περάσεις καταλαβαίνεις ποιοι έχουν "ψυχολογικά"(κατάθλιψη κλπ)

Συμπληρωματικά με τον φωκο να προσθέσω παιδιά ότι τις προάλλες ανέβασε ένα βίντεο που λέει ο υπουργός υγείας οτι οι μεθ είμαι 50% άδειες ....και σήμερα είδα ότι αυτό στα ΜΜΕ ότι η πίεση στο εσύ και ΜΕΘ θα κρίνει αν θα πάμε σε παράταση

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ο λόγος που γίνεται αυτό πρώτιστος είναι ο τουρισμός και στη συνέχεια οι άλλες πολιτικές αντζεντες
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Όσο πιο γρήγορα εμβολιαστούμε, τόσο γρηγορότερα θα χαλαρώσουμε τα μέτρα...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Και το 80% να έχεις έτοιμο να εμβολιαστεί ....χωρίς εμβόλια δεν κάνεις τίποτα !
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
1613841354329.png

λοιπόν..... να το περίφημο πιστοποιητικό.... εμβολιασμού... είναι από το δικό μου και κάλυψα το όνομα
...
απορώ τι σαχλαμάρες θα κάνουν με αυτό...
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Στο Καναδά πρακτικά δε κάνουν τπτ απο μέτρα οπωσ και αλλσς χώρες στο πλανήτη και μετα φταίμε οι Ελληνες που διαμαρτυρομαστε και δε τηρούμε τα μέτρα προστασιας...

ο χειρισμός της πανδημιας στην Ελλάδα απο τους πολιτικούς ειναι για γέλια και το λέω απο πέρσι....

αυτοί που τα εφαρμόσαν πρεπει να φύγουν όχι να τους λέμε και μπράβο.

κλείσανε επιχειρησεις , τρελαναν παιδια ( μη περιμένετε να δείτε έρευνες για αυτο απλά πέραστε σπο τα επείγοντα να δείτε τι βλεπω.... ),

ξοδέψαμε λεφτά σαν σαχλσμαρες,

διαδιδουν ψεύδη για γεμάτες μεθ και ανακρίβειες συνεχώς ...
δε τους μπορώ άλλο 😡

Το αντέγραψα δίχως να προσθέσω, γιατί δεν ωφελεί να γράψω το παραμικρό. Είναι περιεκτικότατο.

Στο Καναδά πρακτικά δε κάνουν τπτ από μέτρα όπως και άλλες χώρες στο πλανήτη και μετά φταίμε οι Έλληνες που διαμαρτυρόμαστε και δε τηρούμε τα μέτρα προστασίας...

ο χειρισμός της πανδημίας στην Ελλάδα από τους πολιτικούς είναι για γέλια και το λέω από πέρσι....

αυτοί που τα εφάρμοσαν πρέπει να φύγουν όχι να τους λέμε και μπράβο.

κλείσανε επιχειρήσεις , τρέλαναν παιδιά ( μη περιμένετε να δείτε έρευνες για αυτό απλά περάστε από τα επείγοντα να δείτε τι βλέπω.... ),

ξοδέψαμε λεφτά σαν σαχλαμάρες,

διαδίδουν ψεύδη για γεμάτες μεθ και ανακρίβειες συνεχώς ...
δε τους μπορώ άλλο 😡
Όσο πιο γρήγορα εμβολιαστούμε, τόσο γρηγορότερα θα χαλαρώσουμε τα μέτρα...
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι τί εννοείς όταν λες οτι <<θα χαλαρώσουμε τα μέτρα>>.
Συμμετέχεις σε κάποιο σχήμα λήψης αποφάσεων;
Οχι αλλλά, ο λαός μας λέει : λανθάνουσα γλώσσα λέει την αλήθεια.
Λέω εγώ τώρα. Σε προηγούμενη ανάρτηση σου, μας λες για την Ασία, που στο τέλος καλά κάνει και κάθεται εκεί που είναι και όπως είναι.
Γιατι όλο το γυρνάς, όλο το γυρνάς και στο τέλος ποιος ξέρει το γιατί;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


1613841354329.png


λοιπόν..... να το περίφημο πιστοποιητικό.... εμβολιασμού... είναι από το δικό μου και κάλυψα το όνομα
...
απορώ τι σαχλαμάρες θα κάνουν με αυτό...
Αρχικά, μην απορείς.
Το οτι ήρθε τώρα δείχνει το γιατί δεν έχει ακόμα τελειώσει ο ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ μας.
Οταν τελειώσει ο ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ, τότε να ξέρεις οτι έρχεται η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Μέσα στο μαντρί όμως.
Οχι πως δεν είμαστε μαντρωμένοι. Είμαστε και παραείμαστε.
Ομως παράλληλα νομίζουμε πως είμαστε και ελεύθεροι.
Σε λίγο θα μάθουμε άλλα πράγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
View attachment 76200
λοιπόν..... να το περίφημο πιστοποιητικό.... εμβολιασμού... είναι από το δικό μου και κάλυψα το όνομα
...
απορώ τι σαχλαμάρες θα κάνουν με αυτό...
Φωκο νομίζω αυτό το κάνουν για διευκόλυνση όταν μετακίνησε εξωτερικό .Αντί να κάνεις τεστ ιού κάθε δύο και τρεις ,έχεις το χαρτί και όλα κομπλέ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Μακάρι να είναι εφικτό...

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Στο Καναδά πρακτικά δε κάνουν τπτ απο μέτρα οπωσ και αλλσς χώρες στο πλανήτη και μετα φταίμε οι Ελληνες που διαμαρτυρομαστε και δε τηρούμε τα μέτρα προστασιας...

ο χειρισμός της πανδημιας στην Ελλάδα απο τους πολιτικούς ειναι για γέλια και το λέω απο πέρσι....

αυτοί που τα εφαρμόσαν πρεπει να φύγουν όχι να τους λέμε και μπράβο.

κλείσανε επιχειρησεις , τρελαναν παιδια ( μη περιμένετε να δείτε έρευνες για αυτο απλά πέραστε σπο τα επείγοντα να δείτε τι βλεπω.... ),

ξοδέψαμε λεφτά σαν σαχλσμαρες,

διαδιδουν ψεύδη για γεμάτες μεθ και ανακρίβειες συνεχώς ...
δε τους μπορώ άλλο 😡

Χαχχαχα επείγοντα, εκεί που ήμουν πριν μια εβδομάδα με κρίση πανικού. 😔😔
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Γιατί γελάς Φώτη. Δεν μας λες και την αιτία του πανικού;
Το έχω ξαναπεί για αυτό. Πλέον δεν κάνω τίποτα ούτε πανεπιστήμιο μπορώ να πηγαίνω, ούτε πιάνο, ούτε τους φίλους μου βλέπω και γενικά δεν κάνω τίποτα. Από την άλλη αν δεν τηρώ τα μέτρα κινδυνεύω με πρόστιμο. Βλέπεις κάτι το ωραίο σε αυτή την ζωή??
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Όπως είναι ο Φώτης είναι πολλά παιδιά και η συχνότητα είναι πολύ μεγαλύτερη από πέρσι.... το θέμα είναι ότι το μπερδεύουν με σπασμούς... και κάθονται και με καλούν....

Επίσης πολλά παιδιά κάνουν λιποθυμικά και με παθολογικό εγκεφαλογράφημα η κατάσταση περιπλέκεται.

Επίσης μητέρα μετά από εξιτήριο ζήτησε να της δώσουμε χαρτί να απαλλαγεί το παιδί της από το webex φυσικά κάτι τέτοιο δε μπορει να δοθεί... από την ειδικότητα μου...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μετα προχωράτε σε non invasive ή πάτε διασωληνωση ?
Ανάλογα την περίπτωση. Το ⅓ με ½ που μπαίνουν εντατική βλέπω να διασωληνονται. Από ότι έχω ακούσει από το νοσοκομείο το κλειδί είναι το οξυγόνο και τα αντιπηκτικά. Αυτά τα 2 μαζί. Στο νοσοκομείο μας πεθαίνει το 15% όσων εισέρχονται στην εντατική με covid. Είναι πολύ καλό ποσοστό, από τα καλύτερα στον κόσμο. Τους αναλαμβάνουν ομάδες διαφόρων ειδικοτήτων για αυτό και φοβούνται μήπως γεμίσουν οι εντατικές. Γιατί δεν θα μπορούν αυτές οι ομάδες να αναλάβουν πολλούς ασθενείς ταυτόχρονα.
Στο Καναδά πρακτικά δε κάνουν τπτ απο μέτρα οπωσ και αλλσς χώρες στο πλανήτη και μετα φταίμε οι Ελληνες που διαμαρτυρομαστε και δε τηρούμε τα μέτρα προστασιας...

ο χειρισμός της πανδημιας στην Ελλάδα απο τους πολιτικούς ειναι για γέλια και το λέω απο πέρσι....

αυτοί που τα εφαρμόσαν πρεπει να φύγουν όχι να τους λέμε και μπράβο.

κλείσανε επιχειρησεις , τρελαναν παιδια ( μη περιμένετε να δείτε έρευνες για αυτο απλά πέραστε σπο τα επείγοντα να δείτε τι βλεπω.... ),

ξοδέψαμε λεφτά σαν σαχλσμαρες,

διαδιδουν ψεύδη για γεμάτες μεθ και ανακρίβειες συνεχώς ...
δε τους μπορώ άλλο 😡
Κάνεις λάθος. Στο Τορόντο είναι όλα κλειστά και έχουν stay at home order. Δεν ξέρω από ποτέ είναι έτσι, αλλά είναι μήνες σε αυτή την κατάσταση. Στο Μόντρεαλ εχουν απαγόρευση κυκλοφοριας. Η περιοχή μου είναι η μόνη που τα έχει κρατήσει όλα ανοιχτά. Τα υπόλοιπα 32 εκατομμύρια είναι με περιορισμούς.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Όπως είναι ο Φώτης είναι πολλά παιδιά και η συχνότητα είναι πολύ μεγαλύτερη από πέρσι.... το θέμα είναι ότι το μπερδεύουν με σπασμούς... και κάθονται και με καλούν....

Επίσης πολλά παιδιά κάνουν λιποθυμικά και με παθολογικό εγκεφαλογράφημα η κατάσταση περιπλέκεται.

Επίσης μητέρα μετά από εξιτήριο ζήτησε να της δώσουμε χαρτί να απαλλαγεί το παιδί της από το webex φυσικά κάτι τέτοιο δε μπορει να δοθεί... από την ειδικότητα μου...

Εγώ κάθε μέρα είμαι με ζαλάδες/ αίσθηση απώλειας ισορροπίας και με πιάνει ταραχή.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μίλησα με μια γνωστή μου χθες που δουλεύει σε εργαστήριο και έμαθα ότι όταν τα έκλεισαν όλα πέρυσι τον Απρίλιο αναγκάστηκαν να κάνουν ευθανασία σε πάνω από το 50% των πειραματόζωων στο εργαστήριο τους και το χειρότερο είναι ότι αυτό έγινε σε όλα τα εργαστήρια στην περιοχή και παγκοσμίως. Τραγικό.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδια υπάρχει το σύστημα Οξφόρδης που μετράει την σκληρότητα του λολ ντάουν ....σφως και η Ελλάδα έχει σκληρό λοκ ντάουν σε σχέση με τις υπόλοιπες χώρες .
Η διαφορά με τους έξω θέλω να πιστεύω ότι είναι στην συμπεριφορά τον πολιτων επίσης .Εδώ πρέπει να έχουμε και ειλικρινή κυβέρνηση που να ξέρει τι κάνει (όχι ότι εγώ είμαι ειδικός καινξερω απλά με βάση από αυτά που βλέπω και βλεπουμε έχουν αποτύχει παταγωδώς)έτσι ώστε να υπάρχει μια ισορροπία




Επίσης θέλω να σας πάω λίγα χρόνια μπροστά (για την Ελλάδα τουλάχιστον) να σας δείξω το μέλλον : ΟΥΑΛΑ

 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μίλησα με μια γνωστή μου χθες που δουλεύει σε εργαστήριο και έμαθα ότι όταν τα έκλεισαν όλα πέρυσι τον Απρίλιο αναγκάστηκαν να κάνουν ευθανασία σε πάνω από το 50% των πειραματόζωων στο εργαστήριο τους και το χειρότερο είναι ότι αυτό έγινε σε όλα τα εργαστήρια στην περιοχή και παγκοσμίως. Τραγικό.
Τραγικά είναι όλα όσα μας συμβαίνουν.
Και αυτό γιατι δεν βλέπω να υπάρχει κάτι που να εναρμονίζονται και να προσανατολίζονται επιθετικά στην αντιμετώπιση του ιού. Αν σχηματίσουμε λίστες με όσα γίνονται στον κόσμο και συγκρίνουμε, τότε θα είναι ποιο καθαρά για εμάς τα πράγματα. Ομως είναι δύσκολο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Στο Τορόντο είναι όλα κλειστά και έχουν stay at home order. Δεν ξέρω από ποτέ είναι έτσι, αλλά είναι μήνες σε αυτή την κατάσταση. Στο Μόντρεαλ εχουν απαγόρευση κυκλοφοριας. Η περιοχή μου είναι η μόνη που τα έχει κρατήσει όλα ανοιχτά. Τα υπόλοιπα 32 εκατομμύρια είναι με περιορισμούς.
Άρα δεν είναι και τόσοι υπεύθυνοι πολίτες οι Καναδοί.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Άρα δεν είναι και τόσοι υπεύθυνοι πολίτες οι Καναδοί.
Είναι απλά οι υπεύθυνοι μένουν στην ανατολική και δυτική ακτή. Κεμπέκ και Οντάριο είναι χάλια. Εκεί είναι και το 80% των θανάτων και οι γεμάτες εντατικες
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Είναι απλά οι υπεύθυνοι μένουν στην ανατολική και δυτική ακτή. Κεμπέκ και Οντάριο είναι χάλια. Εκεί είναι και το 80% των θανάτων και οι γεμάτες εντατικες
Ναι αλλά μόνο μια επαρχία είναι ανοιχτή...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι αλλά μόνο μια επαρχία είναι ανοιχτή...
Οι ανατολικές έχουν φτιάξει το δικό τους bubble και έχουν αντιδράσει πιο υπερβολικά από ότι θα έπρεπε, σε ίδιο βαθμό με Αυστραλία. Εμφανίζεται κρούσμα και τα κλείνουν ολα. Βασικά το ίδιο έχουν κάνει και οι βόρειες επαρχίες. Έχουν κλείσει τα σύνορα με την υπόλοιπη χώρα. Έχουν ελάχιστα κρούσματα επάνω. Τα μαύρα πρόβατα είναι Οντάριο, Κεμπέκ (23.5 εκατομμύρια πληθυσμός), Μανιτόμπα (εκεί την πάτησαν από σιγουριά) και Αλμπέρτα (αρνητές ιου, μασκών, μέτρων). Οι χειρότεροι μακράν είναι στις γαλλόφωνες περιοχές. Εκεί υπήρξαν και οι περισσότεροι θανατοι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top