• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,140 μηνύματα.
εσύ που εργάζεσαι στην εκπαίδευση καλό ήταν να κάνεις το αντιγριπικό φέτος....
Εγω δεν εχω δηλωσει που εργαζομαι και δεν ξερεις που εργαζομαι.Αλλα θα το πω και σε εσενα.Σοβαρα τωρα,δηλαδη μας λες οτι ο κορονοιος ειναι σαν γριππη;
ΡΕ ΠΑΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ! :hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν υπάρξουν πολλά κρούσματα το γηροκομείο θα είναι αντιμέτωπο με μηνύσεις και ομαδικές αγωγές. Στο δημόσιο τομέα δεν τους νοιάζει γιατί το κράτος πληρώνει. Στο ιδιωτικό τομέα δεν ισχύει αυτό. Πρέπει να κάνουν όλοι το εμβόλια να είναι νομικά καλημένοι στο δικαστήριο.
Και στο δημοσιο πρεπει.Δεν ειναι ολα λεφτα.Ειναι υγεια πανω απο ολα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Σου απαντω εδω.Επισης οφειλεις να ξερεις,εφοσον λες εξυπναδες...οτι καποιοι δεν μπορουν να κανουντο εμβολιο,επθισης δεν εχει 100/100 αποτεελσματικοτητα.
Οσοι εργαζονραι στην υγεια ΟΦΕΘΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΟΙΩΣ ΟΥΣΤ.
Και ξαναρωτάω ,κάνεις κάθε χρόνο το εμβόλιο της γρίπης ? Γιατί ως γνωστόν από 6μηνων και άνω συνιστάται ο εμβολιασμος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν υπάρξουν πολλά κρούσματα το γηροκομείο θα είναι αντιμέτωπο με μηνύσεις και ομαδικές αγωγές. Στο δημόσιο τομέα δεν τους νοιάζει γιατί το κράτος πληρώνει. Στο ιδιωτικό τομέα δεν ισχύει αυτό. Πρέπει να κάνουν όλοι το εμβόλια να είναι νομικά καλημένοι στο δικαστήριο.
Μα δεν αντιλέγει κανείς ,υπάρχουν κάποιες υποχρεωτικές ομάδες όπως λες εσύ .
Εγώ αναφερθηκα για το γενικό σύνολο ....παρολο που θα ήταν ακόμα καλύτερο να εμβολιαστούν όλοι αυτό προφανώς και δεν θα γίνει για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχει φόβος (απ' τα τόσα λάθη που γίνονται λογικό )
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,140 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω ,κάνεις κάθε χρόνο το εμβόλιο της γρίπης ? Γιατί ως γνωστόν από 6μηνων και άνω συνιστάται ο εμβολιασμος
Οταν ο γιατρος μου μου λεει οτι δεν χρειαεται να κανω εμβολιο για τη γριππη ρε ασχετε, αφου δεν εχω καμια σχεση με υψηλες ομαδες εγω γιατι να το κανω ρε; Μας δουλευεις; Το εμβολιο του κορονοιου ομως θα το κανω κανονικοτατα επισης οταν φτασω 60 χρονων θα το κανω και αυτο της γριππης δεν καταλαβα; Ουτε ειμαι γιατρος ή νοσοκομος, Κια ξαναλεω συγκρινεις κορονοιο με γριππη; :whatever:

Εσυ για πες; Θα κανεις το εμβολιο του κορονοιου καμαρι μου;
ΥΓ. Οχι δεν συνισταται καθολου απο 6 μηνων και πανω! Τοσα χρονια λεγανε να κανει το υγειονομικο προσωπικο και ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΥΨΗΛΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ, συνελθε.
Παρολα αυτα αν μου πουν να κανω και της γριππης και βεβαια θα το κανω.

Εσυ ειπαμε για κορονοιο θα κανεις;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Μα δεν αντιλέγει κανείς ,υπάρχουν κάποιες υποχρεωτικές ομάδες όπως λες εσύ .
Εγώ αναφερθηκα για το γενικό σύνολο ....παρολο που θα ήταν ακόμα καλύτερο να εμβολιαστούν όλοι αυτό προφανώς και δεν θα γίνει για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχει φόβος (απ' τα τόσα λάθη που γίνονται λογικό )
Δεν υποχρεώνει κανένας να κάνει το εμβόλιο. Μπορεί να βρει άλλη δουλειά που ο εργοδότης να μην απαιτεί πιστοποιητικό εμβολιασμού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,140 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω ,κάνεις κάθε χρόνο το εμβόλιο της γρίπης ? Γιατί ως γνωστόν από 6μηνων και άνω συνιστάται ο εμβολιασμος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Και επειδη εισαι και καργα ασχετος
Ποιοι πρέπει να εμβολιάζονται για τη γρίπη;

  • Άτομα άνω των 60 ετών
  • Ιατρονοσηλευτικό προσωπικό
  • Αυτοί που φροντίζουν παιδιά μικρότερα των 6 μηνών ή άτομα υψηλού κινδύνου όταν δεν μπορούν να εμβολιαστούν, ώστε να τα προστατεύσουν
  • Όλοι οι καπνιστές
  • Άτομα υψηλού κινδύνου:
    1) Άτομα με χρόνια αποφρακτική πνευμονοπάθεια ή άσθμα, χρόνια καρδιακά, νεφρικά και ηπατικά νοσήματα
    2) Ασθενείς με μειωμένη άμυνα (λόγω υποκείμενης κακοήθειας, λήψης κορτιζόνης και άλλων αντινεοπλασματικών φαρμάκων, ακτινοβολιών)
    3) Άτομα με δρεπανοκυτταρική νόσο και σπληνεκτομή
    4) Οι πάσχοντες από σακχαρώδη διαβήτη
    5) Έγκυες οποιουδήποτε 3μήνου
    6) Παιδιά που παίρνουν χρονίως ασπιρίνη
    7) Κλειστοί πληθυσμοί
    8) Παχύσαρκοι


Ξ Ξ·Ξ³Ξ�: https://www.hygeia.gr/to-emvolio-tis-gripis/ © hygeia.gr
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Οταν ο γιατρος μου μου λεει οτι δεν χρειαεται να κανω εμβολιο για τη γριππη ρε ασχετε, αφου δεν εχω καμια σχεση με υψηλες ομαδες εγω γιατι να το κανω ρε;
Εφόσον δεν είσαι σε ομάδα υψηλού κινδύνου για την γρίπη , πιθανότατα να μην είσαι ούτε για τον Κορωναίο


Άρα γιατί να κάνεις το εμβόλιο του Κορωναίου ?

Πρόσεξε γιατί πριν είπες για κοινωνική ευθύνη....ενώ δεν κάνεις το εμβόλιο της γρίπης που και αυτό πρέπει να γίνεται απ' τα άτομα 6 μηνών και άνω για κοινωνική ευθύνη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και επειδη εισαι και καργα ασχετος



Ξ Ξ·Ξ³Ξ�: https://www.hygeia.gr/to-emvolio-tis-gripis/ © hygeia.gr
Αυτά που ανέβασες το βλέπουμε και τώρα με τις κατηγορίες εμβολιασμού .Πρώτα άρχισαν οι άνω των 60 ,για λόγους ποσότητας ξεκίνησαν από 80-90 και πάνω κλπ

🤓
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Μα δεν αντιλέγει κανείς ,υπάρχουν κάποιες υποχρεωτικές ομάδες όπως λες εσύ .
Εγώ αναφερθηκα για το γενικό σύνολο ....παρολο που θα ήταν ακόμα καλύτερο να εμβολιαστούν όλοι αυτό προφανώς και δεν θα γίνει για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχει φόβος (απ' τα τόσα λάθη που γίνονται λογικό )
Μιλάω για το δικαίωμα του εργοδότη να διώχνει ανεμβολίαστο προσωπικό, που κατα τη γνώμη μου είναι σωστό.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Οταν ο γιατρος μου μου λεει οτι δεν χρειαεται να κανω εμβολιο για τη γριππη ρε ασχετε, αφου δεν εχω καμια σχεση με υψηλες ομαδες εγω γιατι να το κανω ρε; Μας δουλευεις; Το εμβολιο του κορονοιου ομως θα το κανω κανονικοτατα επισης οταν φτασω 60 χρονων θα το κανω και αυτο της γριππης δεν καταλαβα; Ουτε ειμαι γιατρος ή νοσοκομος, Κια ξαναλεω συγκρινεις κορονοιο
έχεις αναφέρεις που δουλεύει σε παλιό ποστ... αν κάνω λάθος τότε συγγνώμη..

ε τότε μην μας κάνεις μαθήματα αν εσύ δε κάνεις το βασικό... γιατί σου είπε ο ιατρός... (προφανώς πήγες σε ένα κέντρο υγείας και στο είπε κανένας γενικός ιατρός)... προσωπικό σου ιατρός τον οποίο πληρώνεις δε υπάρχει περίπτωση να σου έλεγε αυτό το πράγμα ειδικά φέτος.

ο λόγος που έχουμε έξαρση τώρα είναι ότι τους μήνες αυτούς.... οι αναπνευστικές λοιμώξεις είναι σε έξαρση... ένας παράγοντας για γλυτώσουμε την σοβαρή νόσηση είναι να κάνουμε το αντιγριπικό εμβόλιο (για να μην έχουμε συνλοίμωξη) που είναι πολύ πιθανή τους μήνες αυτούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οποιος δεν νοιαζεται για το κοινωνικο συνολο,ουτε το κοινωνικο συνολο πρεπει να νοιαζεται για αυτους.Ας πανε μονοι τους στις σπηλιες,νο προμπλεμ.Αλλα οταν μου θες κοινωνια θα συντασσεσαι με τους νομους της.Και τους ηθικους.Αλλιως μονος.
Μην ανησυχείς καθόλου.
Αυτά που σε εξάπτουν έρχονται.
Εναν ολόκληρο χρόνο και δεν φαίνεται φως στο τούνελ, τι δεν καταλαβαίνεις τελικά;
Και όλοι να εμβολιαζόμασταν αμέσως, δεν θα ήταν καλύτερα τα πράγματα.
Δεν υποχρεώνει κανένας να κάνει το εμβόλιο. Μπορεί να βρει άλλη δουλειά που εργοδότης να μην απαιτεί πιστοποιητικό εμβολιασμού.
Δηλαδή θέλεις να μου πεις οτι αυτό που έγραψες είναι ηθικά αποδεκτό;

Γιατι υπάρχουν τόσες ασθένειες, που δεν ανάγκασαν ομάδες πληθυσμού σε κοινωνικό αποκλεισμό. Τώρα βρήκαν κάτι για να χειρίζονται τον ευρύτερο πληθυσμό αποτελεσματικότερα.

Επίσης, υπάρχει και το θέμα της φοβίας η οποία είναι παθολογική κατάσταση.
Μπορείς να υποχρεώσεις κάποιον να κάνει κάτι παρά την θέληση του;
Και γιατί αφήνουν τον κόσμο να κυκλοφορεί στους δρόμους;
Να μας κλείσουν όλους μέσα. Ουσιαστικά όμως και όχι προσχηματικά.

Δεν μπορεί να είναι το κράτος αφερέγγυο και να απαιτεί απο τους πολίτες καθολική υποταγή.
Εδώ είναι κάτι άλλο και όχι το εμβόλιο.
Το εμβόλιο έχει αρχίσει να γίνεται σύμβολο πλέον και όχι ουσιαστική προστασία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μιλάω για το δικαίωμα του εργοδότη να διώχνει ανεμβολίαστο προσωπικό, που κατα τη γνώμη μου είναι σωστό.
Αφού δεν είναι εξακριβωμένο αν είναι τόσο κολλητικό, γιατί είναι η απόλυση νόμιμη;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Δηλαδή θέλεις να μου πεις οτι αυτό που έγραψες είναι ηθικά αποδεκτό;
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει νομική προστασία των εργοδοτών και κάποιοι από αυτούς είναι αντιμέτωποι με κακουργήματα για περιστατικά covid που έγιναν στην επιχείρησή τους το θεωρώ ηθικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αφού δεν είναι εξακριβωμένο αν είναι τόσο κολλητικό, γιατί είναι η απόλυση νόμιμη;
Δεν χρειάζεται συγκεκριμένος λόγος για να απολύσεις κάποιον στον ιδιωτικό τομέα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Μιλάω για το δικαίωμα του εργοδότη να διώχνει ανεμβολίαστο προσωπικό, που κατα τη γνώμη μου είναι σωστό.
Κοίτα θεωρητικά ναι γίνεται

Πρακτικά δεν γίνεται για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχουν ομάδες που δεν γίνεται να εμβολιαστουν (διορθωστε με αν έχουν αλλάξει τα δεδομένα) όπως :
ατομα με αλλεργία στα συστατικά του εμβολίου
ατομα τα οποία έχουν προσβληθεί από τον ιό
Έγκυες που θηλάσουν



Αυτά τα άτομα τι να τα κάνουμε λοιπόν ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

λόγος που έχουμε έξαρση τώρα είναι ότι τους μήνες αυτούς.... οι αναπνευστικές λοιμώξεις είναι σε έξαρση
Αν εμβολιαζομασταν για την φρίκη έτσι όπως συστήνουν οι ειδικοί δεν θα υπήρχαν πιστεύω τέτοιες εξάρσεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Κοίτα θεωρητικά ναι γίνεται

Πρακτικά δεν γίνεται για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχουν ομάδες που δεν γίνεται να εμβολιαστουν (διορθωστε με αν έχουν αλλάξει τα δεδομένα) όπως :
ατομα με αλλεργία στα συστατικά του εμβολίου
ατομα τα οποία έχουν προσβληθεί από τον ιό
Έγκυες που θηλάσουν



Αυτά τα άτομα τι να τα κάνουμε λοιπόν ?
Οι έγκυες έχουν νομική προστασία και δεν μπορούν να απολυθούν.

Σε αυτές τις περιπτώσεις μπορεί να δωθεί πιστοποιητικό εξαίρεσης. Αλλά και πάλι αν δεν δωθεί νομική προστασία στις επιχειρήσεις για θέματα κορωνοιού, ο εργοδότης πρέπει να είναι ελεύθερος να προστατευτεί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Οι έγκυες έχουν νομική προστασία και δεν μπορούν να απολυθούν.

Σε αυτές τις περιπτώσεις μπορεί να δωθεί πιστοποιητικό εξαίρεσης. Αλλά και πάλι αν δεν δωθεί νομική προστασία στις επιχειρήσεις για θέματα κορωνοιού, ο εργοδότης πρέπει να είναι ελεύθερος να προστατευτεί.
Και οι άλλες κατηγορίες?
Αυτό τώρα δε γίνεται
Μελλοντικά σε 1-2 χρόνια αν γίνει ενδημικός τότε ναι
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
@akikos αυτές οι πολιτικές περί προσωπικών δεδομένων είναι γενικό πλάισίο. Πχ ο ασθενής μπορεί να κρατήσει ως προσωπικό δεδομένο ότι έχει AIDS και κάθε προσπάθεια ταυτοποίησης πχ με εξέταση αντισωμάτων χωρίς την έγκριση του διώκεται ποινικά.

Έτσι είναι με το κορονοιό ... ο εμβολιασμός αποτελεί προσωπικό δεδομένο. Πρακτικά και αυτοί που εμβολιάστηκαν μπορεί να μεταδόσουν συνεπώς πρέπει να προσέχουν εξίσου. Αν το εμβόλιο ήταν 100% άκακο θα υπήρχε εμβολιασμός σε όλους αναγκαστικός από την στιγμή που δεν είναι αποτελεί δικάιωμα προσωπικής επιλογής του καθενός.
(εγώ το έχω κάνει αλλά δε πιέζω σε κανέναν να το κάνει ).

Αν ένας που εμβολιάστηκε δε προσέχει είναι περισσότερο επικίνδυνος από αυτόν που εμβολιάστηκε και δε προσέχει.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ούτε καν @fockos το πιστοποιητικό εμβόλιασμου κανει το ακριβως αντίθετο ,έχει καταπατηθεί αυτός ο νόμος περί προσωπικών δεδομένων

Κατά την γνώμη μου έπρεπε να δώσουν σε όλους πιστοποιητικά εμβολιασμού με qr code και απλά να σκαναρουν το χαρτί ανεξάρτητα απ' το αν κάποιος το έχει κάνει ή όχι


Οι κυβερνήσεις θέλουν να τους εμβολιαστουν όλους και όχι να κοιτάξουν ποιοι έχουν τον ιό

Τι διαφορά έχει ένας εμβολιασμενος με έναν με αρνητικο τεστ ? ( Θα δούμε στο μέλλον αν υπάρχει μετάδοση ή όχι )
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει νομική προστασία των εργοδοτών και κάποιοι από αυτούς είναι αντιμέτωποι με κακουργήματα για περιστατικά covid που έγιναν στην επιχείρησή τους το θεωρώ ηθικό.
Θα συμφωνήσω μαζί σου, όσο και αν διαφωνώ.
Γιατι είναι ανεξάρτητο απο την θέληση ενός εργοδότη.
Προβαίνει σε αυτή την πράξη μετά απο φανερό εκβιασμό. Πώς αλλιώς να το πω;
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
@akikos αυτές οι πολιτικές περί προσωπικών δεδομένων είναι γενικό πλάισίο. Πχ ο ασθενής μπορεί να κρατήσει ως προσωπικό δεδομένο ότι έχει AIDS και κάθε προσπάθεια ταυτοποίησης πχ με εξέταση αντισωμάτων χωρίς την έγκριση του διώκεται ποινικά.
Αυτό που έχει αρχίσει να φαίνεται είναι οι αλλαγές που έχουν έρθει στην ζωή μας και την έκταση τους αγνοούμε.
<<Ουδέν μονιμότερο του προσωρινού>> και δεν βλέπω διάθεση για το αντίθετο.
Έτσι είναι με το κορονοιό ... ο εμβολιασμός αποτελεί προσωπικό δεδομένο. Πρακτικά και αυτοί που εμβολιάστηκαν μπορεί να μεταδόσουν συνεπώς πρέπει να προσέχουν εξίσου.
Δηλαδή, οι εμβολιασμένοι αποτελούν εν δυνάμει βόμβα και μάλιστα μεγατόνων.
Γιατι σήμερα ήμουν με ένα ζευγάρι εμβολιασμένων.
Γιατί να κινδυνεύω εγώ και η γυναίκα μου; και σύμφωνα με αυτά που λες, πράγματι κινδυνεύω.
Είτε το κάνω, είτε δεν το κάνω.
Αν το εμβόλιο ήταν 100% άκακο θα υπήρχε εμβολιασμός σε όλους αναγκαστικός από την στιγμή που δεν είναι αποτελεί δικάιωμα προσωπικής επιλογής του καθενός.
(εγώ το έχω κάνει αλλά δε πιέζω σε κανέναν να το κάνει ).

Αν ένας που εμβολιάστηκε δε προσέχει είναι περισσότερο επικίνδυνος από αυτόν που εμβολιάστηκε και δε προσέχει.
Δύσκολο είναι να επιλέξεις τι είναι καλό και τί είναι βλαβερό.
Είμαστε σε κατάσταση παροξυσμού.
Κατάσταση που κανένας δεν μπορεί να είναι σίγουρος για αυτά που υποστηρίζει.
Και όλα αυτά κάποιοι τα εκμεταλλεύονται δεόντως.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ούτε καν @fockos το πιστοποιητικό εμβόλιασμου κανει το ακριβως αντίθετο ,έχει καταπατηθεί αυτός ο νόμος περί προσωπικών δεδομένων

Κατά την γνώμη μου έπρεπε να δώσουν σε όλους πιστοποιητικά εμβολιασμού με qr code και απλά να σκαναρουν το χαρτί ανεξάρτητα απ' το αν κάποιος το έχει κάνει ή όχι
Κανονικά να με αφήσουν ήσυχο.
Με όλα αυτά που κάνουν, κινδυνεύω περισσότερο.
Και σε λίγο θα κινδυνεύω και απο όσους πτωχεύσουν και μπουν στο περιθώριο.
Ακούω να έχουν φουντώσει αυτοκτονίες.
Δεν είναι τόσο καλά τα πράγματα γι' αυτούς που αποφασίζουν.
Η εξίσωση δύσκολη και η λύση για δυνατούς λύτες, που μέχρι τώρα, δεν έχουν παρουσιαστεί.
Οι κυβερνήσεις θέλουν να τους εμβολιαστουν όλους και όχι να κοιτάξουν ποιοι έχουν τον ιό

Τι διαφορά έχει ένας εμβολιασμενος με έναν με αρνητικο τεστ ? ( Θα δούμε στο μέλλον αν υπάρχει μετάδοση ή όχι )
Το μέλλον θα δείξει σίγουρα όλα όσα δεν φαίνονται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και επειδη εισαι και καργα ασχετος

Ξ Ξ·Ξ³Ξ�: https://www.hygeia.gr/to-emvolio-tis-gripis/ © hygeia.gr
Με κάνεις να αναρωτιέμαι, γιατί χρησιμοποιείς τέτοιες προτάσεις.
Πες το λίγο ποιο, χμμ... πώς να το πω, όπως αλλιώς μπορείς.
Λες και είσαι έτοιμη για μπουνιές... ε και κλωτσιές και ότι φανταστεί κανείς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ηθοποιός δεν είσαι;
Αν ήταν πράγματι ηθοποιός, θα έβαζε και λίγη τέχνη, για παράδειγμα θα σου έδινε μια καλοχαϊδεμένη μπουνιά...
ένα χαδάκι μια μπουνιά και όχι μια και πάρτον κάτω... :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top