• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Εμβόλιο Astrazeneca: Προσωρινό «στοπ» και σε Πορτογαλία – Σλοβενία



Bιάστηκε η κυβέρνηση. Είναι δεδομένο ότι το εμβόλιο θα ακυρωθεί και στην Ελλάδα.
Δεν έχουν @@ οι Έλληνες να το συνεχίσουν άλλο ..... και μετα απο συτο ελπίζω να καταλάβετε όλοι σας πως για τα μέτρα , το lock down και οτιδήποτε άλλο μας συμβαίνει τι τελευταίο χρόνο το κανονίζουν άλλοι,
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να μαντέψει λέω. Ο ΠΟΥ ήδη εκδηλώθηκε... Δεν εβγαλε ανακοινωση υπέρ της συνεχισης των εμβολιασμών....
Countries Should Continue AstraZeneca Rollout – WHO – Channels Television (channelstv.com)
Όλοι αυτοί που λέγανε περί ασφαλείας εμβολίων τι έχουν να πουν τωρα;....
΅΅΅΅΅

παμτως με ξεπερνά το γεγονός οτι θεωρείται της Pfizer πιο ασφαλές,,. Και ξαναλέω για αυτοανοσία της Pfizer ειναι ασφαλές ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Όλοι αυτοί που λέγανε περί ασφαλείας εμβολίων τι έχουν να πουν τωρα;....
΅΅΅΅΅

παμτως με ξεπερνά το γεγονός οτι θεωρείται της Pfizer πιο ασφαλές,,.
Εβγαλες πόρισμα και για τον Ευρ Ο Φαρμάκων;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εβγαλες πόρισμα και για τον Ευρ Ο Φαρμάκων;
Όχι αυτο που υποστήριζα απο την αρχή ειναι να ειναι επιλογή του κόσμου αν θα κανει ή όχι το εμβόλιο και να μην υπάρχουν συνέπειες σε περίπτωση που δε το κανει.

εδω οι μισοί λέγατε να τους αναγκασουν όλους να κάνουν ... σαν να ειναι τα εμβΌλια καραμέλες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι εννοείς ? Άλλοι και καλα από εξωτερικό ή ότι οι πολιτικοί δεν αφήνουν την επιτροπή να κάνει αυτά που πρέπει ?
Όχι η επιτροπή κοιτα τι κάνουν οι άλλες χώρες και εφαρμόζει τα αυστηρότΕΡΑ μέτρα χωρίς ουσιαστικο προγραμματισμό........... για αυτο η οικονομία εχει καταστραφεί.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Όχι αυτο που υποστήριζα απο την αρχή ειναι να ειναι επιλογή του κόσμου αν θα κανει ή όχι το εμβόλιο και να μην υπάρχουν συνέπειες σε περίπτωση που δε το κανει.
Χαιρομαι που πάει καλα ο εμβολιασμός στην Βρετανία. Τουλάχιστον θα ακουμε αγγλικά στις παραλιες...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Ο ΠΟΥ συνεδριάζει αυριο για το Αztrazeneca.

 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Στην Κορινθία όπου μένω η κατάσταση είναι τραγική.Δεν είναι δυνατόν να συνεχιστεί άλλο.Εχουν αρρωστήσει γνωστοί μου άνθρωποι αλλά και έχουν πεθάνει.Αν δεν είχαμε covid, πολλοί από όσους πέθαναν από αυτή την αρρώστια, θα μπορούσαν να ζήσουν άλλα 20 χρόνια τουλάχιστον.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Στην Κορινθία όπου μένω η κατάσταση είναι τραγική.Δεν είναι δυνατόν να συνεχιστεί άλλο.Εχουν αρρωστήσει γνωστοί μου άνθρωποι αλλά και έχουν πεθάνει.Αν δεν είχαμε covid, πολλοί από όσους πέθαναν από αυτή την αρρώστια, θα μπορούσαν να ζήσουν άλλα 20 χρόνια τουλάχιστον.
Τι να πω! Συλλυπητήρια! Και το πιο εκνευριστικό είναι να έχεις χάσει ανθρώπους και να ακούς άλλους να λένε "σιγά δεν υπάρχει τίποτα"...
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Τι να πω! Συλλυπητήρια! Και το πιο εκνευριστικό είναι να έχεις χάσει ανθρώπους και να ακούς άλλους να λένε "σιγά δεν υπάρχει τίποτα"...

Πάλι καλά που οι συγγενείς και οι γονείς μου είναι μια χαρά.Οντως,ισχύει αυτό που λές.Θέλει πολύ προσοχή από όλους.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Στην Κορινθία όπου μένω η κατάσταση είναι τραγική.Δεν είναι δυνατόν να συνεχιστεί άλλο.Εχουν αρρωστήσει γνωστοί μου άνθρωποι αλλά και έχουν πεθάνει.Αν δεν είχαμε covid, πολλοί από όσους πέθαναν από αυτή την αρρώστια, θα μπορούσαν να ζήσουν άλλα 20 χρόνια τουλάχιστον.
Συλλυπητήρια και απο μενα!Κι εγω εχω χασει γνωστους,ειναι τραγικο να φευγουν τοσοι ανθρωποι αδικα. . .
ειλικρινα δεν εχω λογια. . .απλα κουραγιο σε οσους μενουν πισω ν΄αντεξουν,ειναι τραγικες οι στιγμες,τι αλλο να πει κανεις?

️​

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι να πω! Συλλυπητήρια! Και το πιο εκνευριστικό είναι να έχεις χάσει ανθρώπους και να ακούς άλλους να λένε "σιγά δεν υπάρχει τίποτα"...
ναι εξοργιζομαι γιατι το ακουω ακομα και τωρα αυτο και πραγματικα αναρωτιεμαι,μετα απο ολα αυτα,ειναι δυνατον?
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Κι εμείς χάσαμε (μακρινό μεν) συγγενή ετών 42 χωρίς κανένα υποκείμενο νόσημα. Είναι απίστευτο... Υπομονή!

ναι εξοργιζομαι γιατι το ακουω ακομα και τωρα αυτο και πραγματικα αναρωτιεμαι,μετα απο ολα αυτα,ειναι δυνατον?
Μα νομίζω πλέον όλοι γνωρίζουμε ανθρώπους που έχουν νοσήσει (για να μην πω έχουν χάσει τη μάχη)... Εγώ γνωρίζω πάρα πολλές περιπτώσεις covid και ορισμένες πολύ κοντινές. Είναι όντως εξοργιστικό να λέγεται αυτό σήμερα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κι εμείς χάσαμε (μακρινό μεν) συγγενή ετών 42 χωρίς κανένα υποκείμενο νόσημα. Είναι απίστευτο... Υπομονή!


Μα νομίζω πλέον όλοι γνωρίζουμε ανθρώπους που έχουν νοσήσει (για να μην πω έχουν χάσει τη μάχη)... Εγώ γνωρίζω πάρα πολλές περιπτώσεις covid και ορισμένες πολύ κοντινές. Είναι όντως εξοργιστικό να λέγεται αυτό σήμερα.
Ναι συμφωνω. Κι εγω εχω νοσουντες και που εφυγαν. Ειναι θλιβερο. Δεν υπαρχουν λογια για τις οικογένειες τι να λεμε τωρα.
Οι αρνητες ναι για μενα ειναι επικινδυνοι γιατι παρασυρουν αλλους.
Και επιμένουν στην αρνηση ενω παγκοσμιως τα ζουμε ηδη δεν χρειαζονται περιγραφες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Στο Λονδίνο δεν έχουν Σύριζα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Καλά ο άλλος έβγαλε ολόκληρη συνωμοσιολογική θεωρία από το πληκτρολόγιο ότι δήθεν η Ολλανδία μόνη της πολεμάει το εμβόλιο της άστρα για να προωθήσει το δικό της. Που πέρα από παντελώς αστήρικτη και ανόητη και μόνο ως σκέψη, αποδείχθηκε και λαθεμένη, από τη στιγμή που όλες οι χώρες ανέστειλαν τη χορήγηση του εμβολίου. Πραγματικά για γέλια.

Δυστυχώς η όλη κατάσταση, ο ολοκληρωτικός εγκλεισμός ορισμένων ανθρώπων, ο βομβαρδισμός πληροφοριών για τον ιό καθημερινά και η σταδιακή ανάπτυξη οιονεί ψύχωσης γύρω από τον ιό και τα εμβόλια, παρατηρώ έχει θολώσει την κρίση πολλών. Παιδιά, επειδή υπάρχουν κάποιοι που αναπαράγουν μπούρδες ότι τα εμβόλια έχουν τσιπάκια, νανοτεχνολογία ή ό,τι άλλο, αυτό δε σημαίνει πως πρέπει άκριτα και επιπόλαια να ξεπλένουμε κάθε εμβόλιο που ίσως παρουσιάζει επιπλοκές. Πρέπει άμεσα να ανασταλεί η χορήγηση του εμβολίου της αστραζένεκα και να περιμένουμε την έρευνα των οργανισμών και την τελική τους γνωμοδότηση. Δε θα χαθεί ο κόσμος να πάει μερικές μέρες πίσω ο εμβολιασμός. Θα χαθεί όμως στην -ολιγοπίθανη μεν, όχι όμως αφάνταστη- περίπτωση που βρεθεί αιτιώδης σύνδεσμος ανάμεσα στο εμβόλιο και τις παρενέργειες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παιδια και η Κύπρος το διάβασα τωρα δεν ξερω αν το είπαμε


Εμείς αύριο κανονικά??
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση πως αύριο θα πάρει σειρά και η Ελλάδα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση πως αύριο θα πάρει σειρά και η Ελλάδα.
Μια ενημερωση της κοινης γνωμης και των πολιτών νομιζω την οφειλει η κυβερνηση, το Υπουργειο, ενας αρμοδιος.
Να ξερουμε κι εμεις που βαδιζουμε😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top