• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κυβέρνηση σε μια εβδομάδα: κλείνουν κομμωτήρια και κέντρα αισθητικής.
μα ετσι θα γινει νομιζω σαν πριν ενα μηνα,ανοιξαν για λιγο και ξαναεκλεισαν.Για να ηρεμει λιφο ο κοσμος,παει φτιαχνεται στα κομμωτηρια και στα κεντρα αισθητικης για να ξανακλειδωθουν μεσα :hehe: μοιαζει σαν τους τροφιμους φυλακης τους αφηνουν μια βολτιτσα στο προαυλιο να τους βλεπει ο ηλιος:hehe:και ξανα παλι μεσα.
Αφου δεν γινεται διαφορετικα αν ανοιξουν ολα τωρα θα ζησουμε σκηνες σαν της Αμερικης με τα φορτηγα ψυγεια για τους νεκρους,τα θυμαστε
Φορτηγά- ψυγεία με σορούς ανθρώπων στη Νέα Υόρκη | OPEN TV
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,443 μηνύματα.
Για μενα, ειμαστε στη χειροτερη φαση της πανδημιας, αν αναλογιστουμε και οτι δεν εχουμε πολλα οικονομικα περιθωρια,σαν οικονομια πλεον,για να μενει κλειστει η αγορα.Τι θα γινει δεν ξερω.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.
Αν ανοιξουμε ειναι σιγουρο οτι θα γινουμε Μπεργκαμο,αν δεν ανοιξουμε τι θα γινει η οικονομια;

Σκ@τα και αποσκ@τα. :hehe:
Προσεχετε μονο ακομα και απο ατυχηματα διοτι δεν ειμαστε τωρα για νοσοκομεια.Ηταν πολυ τρομακτικη η εικονα με τα ασθενοφορα στον Ευαγγελισμο.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.


:)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Δες εδω τι πάνε να κάνουν ρε 🙆‍♂️.Προφανώς αν βάλουν τιμή εγώ προσωπικά δεν θα το κάνω ...αρκετά μας πετσοκοψαν με τις μάσκες 2-3€ η μία και τωρα πέρασαν κρίση?

Εμεις φταίμε που τους στηρίζουμε

Μια δουλειά έχουν να κάνουν και αυτό δεν το κάνουν
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
50 λεπτά το τεστ είναι λογική τιμή
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καθόλου λογικό .Δωρεάν ! Όταν μας πετσοκοβουν στην οικονομία με φόρους (ενώ είμαστε μέσα λολ) ,με μάσκες 2-3€ , με αντισηπτικα που έφτασαν +300% αύξηση τιμών ,1 € για κλείσιμο ραντεβού εμβολίου ....θέλουν και τα ρέστα τώρα ?

Για ποια κρίση πέρασαν ? Την κρίση την περνάει ο λαός και θα πρέπει να παρέχονται εντελώς δωρεάν
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,825 μηνύματα.
μας πετσοκοψαν με τις μάσκες 2-3€ η μία
Μήπως να πάρεις από αλλού μάσκες; Εγώ για 50 μάσκες το πήρα με 13€ νομίζω πριν λίγο καιρό. Εκτός αν χρησιμοποιείς τις μάσκες FPP 2. Για FPP 2 έχω βρει με 1.5€ από σούπερ μάρκετ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μήπως να πάρεις από αλλού μάσκες; Εγώ για 50 μάσκες το πήρα με 13€ νομίζω πριν λίγο καιρό. Εκτός αν χρησιμοποιείς τις μάσκες FPP 2. Για FPP 2 έχω βρει με 1.5€ από σούπερ μάρκετ
Στις αρχές εννοώ ,που άρχισε η πανδημία
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Και στη Νεα Υορκη εγινε επιστράτευση.


Δεν εγινε καθόλου το ιδιο, πρόκειται για εθελοντική επιστράτευση:

«Εχθές βράδυ, η πόλη έστειλε επείγον μήνυμα στα τηλέφωνα των Νεοϋορκέζων για να καλέσει όλους τους επαγγελματίες υγείας να δηλώσουν εθελοντικά συμμετοχή σε μια ιστοσελίδα που έχει δημιουργηθεί για την καταπολέμηση του νέου κοροναϊού.»

Αυτο εγινε το 2020. Αλλά άλλο ένα ωραιο τέχνασμα των ΜΜΕ να χρησιμοποιήσουν το περσινό γεγονός, που ούτε καν εγινε όπως φέτος στην Ελλάδα , για να σχετικοποιησουν την κατάσταση.
Ας παει ο Δαπιτης Κικίλιας να βγάλει τα κάστανα από την φωτιά, αλλά ξεχασα αυτός ειναι «υπουργός» και τα τσεπώνει για τα καλα από αλλου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και επίσης 10 λεπτά έκανε η μία προ πανδημίας !
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν εγινε καθόλου το ιδιο, πρόκειται για εθελοντική επιστράτευση:

«Εχθές βράδυ, η πόλη έστειλε επείγον μήνυμα στα τηλέφωνα των Νεοϋορκέζων για να καλέσει όλους τους επαγγελματίες υγείας να δηλώσουν εθελοντικά συμμετοχή σε μια ιστοσελίδα που έχει δημιουργηθεί για την καταπολέμηση του νέου κοροναϊού.»

Αυτο εγινε το 2020. Αλλά άλλο ένα ωραιο τέχνασμα των ΜΜΕ να χρησιμοποιήσουν το περσινό γεγονός, που ούτε καν εγινε όπως φέτος στην Ελλάδα , για να σχετικοποιησουν την κατάσταση.
Ας παει ο Δαπιτης Κικίλιας να βγάλει τα κάστανα από την φωτιά, αλλά ξεχασα αυτός ειναι «υπουργός» και τα τσεπώνει για τα καλα από αλλου.
Δεν αναλαμβανεις εσυ Υπουργος Υγειας να σωθουμε ολοι? :hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποσες φορές θα το πω δεν ειμαι νδ.
Οκ?
Απλα κανουμε κριτικη και ειπαμε αρκετα για ολους.
So next
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Δεν αναλαμβανεις εσυ Υπουργος Υγειας να σωθουμε ολοι? :hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποσες φορές θα το πω δεν ειμαι νδ.
Οκ?
Απλα κανουμε κριτικη και ειπαμε αρκετα για ολους.
So next

Δυστυχώς δεν ειμαι ούτε ο τυπος να γλείφει κατουρημένες ποδιές, ούτε μ αρεσει να με φτύνουν και να λεω ότι βρεχει. Υπάρχουν αρκετοί και από τις 2 κατηγορίες, μπορείτε να επιλέξετε ελευθερα και να τους ψηφίσετε την επόμενη φορά.

Ειπα εγώ ότι εισαι ΝΔ; Ανέφερα ότι το δημοσίευμα ειναι άτοπο και κρύβει αλλά κίνητρα. Τίποτα παραπάνω.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μολις

 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μολις

Ρε δεν πα να αποκτήσει και τη θνησιμότητα του έμπολα. Εγώ το τελευταίο ξέγνοιαστο καλοκαίρι της ζωής μου πριν μπω στρατό και μετά βγω στην αγορά εργασίας δεν το χάνω που να ξερνάω κορωνοϊό απ'τα μάτια.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ρε δεν πα να αποκτήσει και τη θνησιμότητα του έμπολα. Εγώ το τελευταίο ξέγνοιαστο καλοκαίρι της ζωής μου πριν μπω στρατό και μετά βγω στην αγορά εργασίας δεν το χάνω που να ξερνάω κορωνοϊό απ'τα μάτια.
μπα ανεργος θα εισαι μετα οπως ολοι
θα σου πουν τωρα οτι εισαι παρτακιας και εν μερει θα εχουν δικιο
αλλα δεν θεωρω κακο να εισαι παρτακιας πλεον
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ετσι οπως εχουν τα πραγματα ΕΠΡΕΠΕ να γινει επιστρατευση.Ελεος με τη λεξη χουντα που την χρησιμοποιουν ορισμενοι ανεγκεφαλοι τοσο ευκολα. Στη χουντα δεν επιστρατευουν για να σωζουν ζωες.Ημαρτον.
Εκει που χρειαζεται να κατηγορισουμε ειναι σε ολα αυτα τα χρονια την υποβαθμιση της δημοσιας υγειας και στηη νεοφιλελε πολιτικη που θελει τους λιγους να σωζονται και τους πολλους να πεθαινουν,για αυτο και η υποβαθμιση της δημοσιας υγειας,οπως γινεται και θα γινει ακομα περισσοτερο και στην παιδεια.
Τμ χειροτερο ειναι να βλεπεις αυτους που τωρα λενε ΧΟΥΝΤΑ επειδη επιστρατευονται οι ιδιωτες,να ειναι υπερ της νεοφιλελε πολιτικης! :hehe: Επισης το ιδιο το κομμα της νεοφιλελε πολιτικης,βλεπε ΝΔ λουζεται στη μουρη την υποβαθμιση του δημοσιου ΠΟΥ Η ΙΔΙΑ τοσα χρονια εκανε ΚΑΙ ΘΕΛΕΙακομα περισσοτερο να κανει για να τα τρωνε οι επιχειρηματιες και πολυεθνικες που εχει μεριδιο.

ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.Η ιδεολογια ειναι ΜΟΝΟ για να κλεβουν κοσμο τα κομματα.Δεν υπαρχει ιδεολογια πραγματικα σε μια ασκηση εξουσιας.Οποιος θελει να πεθαινει ο κοσμος και να πλουτιζουν οι πολυεθνικες,αν ο ιδιος δεν ειναι πολυεθνικη ή μεγαλοεπιχειρηματιας και ψηφιζει νεοφιλελε κομματα που ειναι γνωστοι οι στοχοι τους,να παει σε τρελλογιατρο να κοιταξει τας φρενας του..:/:

Ότι ψηφιζουμε εχει αντικτυπο τεραστιο στην καθημερινη ζωη μας και τωρα το αντιλαμβανομαστε με τον χειροτερο τροπο.Οι ιδεολογιες στα κομματα πεθαναν χρονια τωρα.
Δεν μπορεί να βρει η ΝΔ 200 παθολόγους από την κομματικής της βάση να εφαρμόσουν σε αυτούς τα φύλλα πορείας; Αν δεν καταλαβαίνεις ότι η επιστράτευση είναι απολυταρχικό μέτρο ξανασκέψου το.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

:laugh:
Πάνε όλοι στα νοσοκομεία για να κάνουν τζάμπα τεστ και για να λύσουν το πρόβλημα τους μεταφέρουν στα φαρμακεία. Δωρεάν προς το κόσμο με μηδενική αποζημείωση προς τα φαρμακεία...

Φυσικό επακόλουθο αυτής της πολιτικής είναι τα self test να εξαφανιστούν από τα ράφια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Φυσικό επακόλουθο αυτής της πολιτικής είναι τα self test να εξαφανιστούν από τα ράφια.
Να το δίνουν μόνο με ΑΜΚΑ .Ο παθολόγος θα συνταγογραφει το τεστ το οποίο θα επιτρέπεται να συνταγογραφηθει μια φορά την εβδομάδα στο σύστημα


Χρειαζονται πολλές τροποποιήσεις στα μέτρα έτσι ώστε να εφαρμόσουμε μαζικά τεστ και αποτελεσματικό λοκ ντάουν ....αυτό δεν το βλέπω ,ούτε καν είχαν ενημερωθεί τα φαρμακεία ....στο κενό θα πέσουν πάλι από βλακεία
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Να το δίνουν μόνο με ΑΜΚΑ .Ο παθολόγος θα συνταγογραφει το τεστ το οποίο θα επιτρέπεται να συνταγογραφηθει μια φορά την εβδομάδα στο σύστημα
:laugh: O παθολόγος θα θέλει 10 ευρώ τουλάχιστον για να το συντραγογραφήσει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,443 μηνύματα.

Δες εδω τι πάνε να κάνουν ρε 🙆‍♂️.Προφανώς αν βάλουν τιμή εγώ προσωπικά δεν θα το κάνω ...αρκετά μας πετσοκοψαν με τις μάσκες 2-3€ η μία και τωρα πέρασαν κρίση?

Εμεις φταίμε που τους στηρίζουμε

Μια δουλειά έχουν να κάνουν και αυτό δεν το κάνουν
Σορυ,ποιος εχει χεστει στο ταληρο τον καιρο της πανδημιας; Οι εταιρες κουριερ,τα σουπερμαρκετ και οι φαρμακοποιοι! Να χρηματοδοτισουν τους ανεργους επρεπε,που λεει ο λογος,οχι να κλαιγονται κιολλας! Που παρα πολλοι ακομα αισχροκερδουν με τις μασκες και τα αντισηπτικα. ΑΙΣΧΟΣ! Αλλα αρκει ο προεεδρος τους για να καταλαβεις τι κουμασια ειναι πολλοι!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top