• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Ευχαριστω! :give_rose: :thumbup: ναι οντως,θα το κλεισω βεβαια,απλα περιμενω και τα παιδια εδω να μου πουν,σιγουρα ειναι της Pfizer ετσι φαινεται. Ευχαριστω και ευχομαι και σενα!:thumbup:
Για να εμβολιαστώ εγώ βλέπω να φτάνει 2025 :lol: άμα το ζητήσω ως δώρο για τη γιορτή μου λες να μου το κάνουν; :lol:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Για να εμβολιαστώ εγώ βλέπω να φτάνει 2025 :lol: άμα το ζητήσω ως δώρο για τη γιορτή μου λες να μου το κάνουν; :lol:
πιστευω οτι εσυ θα εμβολιαστεις περιπου τελη αυγουστου με σεπτεμβρη αν τα πανε τα κυματα οπως τα πανε,αναλογα και τις παραλαβες βεβαιως.Εκει καπου υπολογιζω εγω προσωπικα μπορει να ειναι και νωριτερα να βαλουν κατευθειαν το 18-56.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω που ειμαι 24 πιστευω οτι θα εμβολιαστω ποτε ετσι πως τα πανε
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
με σταματησε ενα αστυνομικος και μου λεει που πας και ειπα την αληθεια οτι παω στην κοπελα μου και με αφησε
ειναι αναλογως τον ανθρωπο ... σε μερικα πραγματα πρεπει να υπαρχει κατανοηση
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
με σταματησε ενα αστυνομικος και μου λεει που πας και ειπα την αληθεια οτι παω στην κοπελα μου και με αφησε
ειναι αναλογως τον ανθρωπο ... σε μερικα πραγματα πρεπει να υπαρχει κατανοηση
ειναι που θα πεσεις πιστευω,καποιοι μπορει να σε καταλαβουν και καποιοι απλα γραφουν οτι και να πεις και δεν αλλαζουν με τιποτα.Μπραβο αφου τη γλιτωσες παλι καλα :thumbup: Βεβαια διαβασα καπου οτι εγιναν ελαστικοτεροι και αραιοι οι ελεγχοι μετα τα γεγονοτα της Ν.Σμυρνης.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
να σου πω κατι ....ειμαι ατομο που προσεχει γενικα πολυ
ουτε σε μαζωξεις μαζευομαι ουτε τπτ και ετσι θα κανω οσο μπορω ...αλλα ειπαμε βλεπω ενα ατομο εκτος οικογενειας ολο και ολο αλλα μενει σε μερος που δεν μπορω να παω με τα ποδια και δεν θα σταματησω να πηγαινω για αυτο το λογο ...δεν θα ειμαι εγω η αιτια της διασπορας του ιου
και πιστευω πολλα ατομα ειναι στην ιδια φαση με μενα που απλα θελουν να δουν ενα ατομο
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
να σου πω κατι ....ειμαι ατομο που προσεχει γενικα πολυ
ουτε σε μαζωξεις μαζευομαι ουτε τπτ και ετσι θα κανω οσο μπορω ...αλλα ειπαμε βλεπω ενα ατομο εκτος οικογενειας ολο και ολο αλλα μενει σε μερος που δεν μπορω να παω με τα ποδια και δεν θα σταματησω να πηγαινω για αυτο το λογο ...δεν θα ειμαι εγω η αιτια της διασπορας του ιου
και πιστευω πολλα ατομα ειναι στην ιδια φαση με μενα που απλα θελουν να δουν ενα ατομο
ναι ολοι ψιλοβρεθηκαμε σε αυτη τη θεση,εχεις δικιο και σε καταλαβαινω απολυτα ;)
Εαν προσεχεις και εσυ και το αλλο ατομο,δεν υπαρχει κανενας φοβος παιδια.
Αλιμονο δεν θα κοψουμε και τα αγαπημενα μας προσωπα ε?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια δειτε τι διαβασα μολις,αληθεια γιατι η Αμερικη να το κανει αυτο το μετρο και να μη το κανουμε κι εμεις?Θα μου πειτε δεν εχουμε επαρκη εμβολια,σωστα.Ομως πιστευω θα επελεγαν περισσοτεροι να εμβολιαστουν.Δειτε:
Αμερικανοί εργοδότες, που επιθυμούν οι επιχειρήσεις τους να αρχίσουν να λειτουργούν κανονικά, καταφεύγουν σε διάφορα μέσα για να ενθαρρύνουν τους υπαλλήλους τους να εμβολιαστούν κατά της Covid-19. Προσφέρουν μεταξύ άλλων μπόνους έως και 500 δολάρια, αποζημίωση για τα έξοδα μετακίνησης και τις χαμένες ώρες εργασίας

Οι τομείς που έχουν περισσότερη ανάγκη τους υπαλλήλους, όπως τα σούπερ μάρκετ, τα σφαγεία ή γεωργικές επιχειρήσεις είναι αυτές που κυρίως καταφεύγουν σε αυτές τις μεθόδους.

Η εταιρεία από την Καλιφόρνια Bolthouse Farms, που πουλά καρότα και χυμούς, οργανώνει κάθε εβδομάδα εκστρατείες εμβολιασμού στο κεντρικό της εργοστάσιο και καταβάλει 500 δολάρια σε όλους τους πλήρους εργασίας υπαλλήλους της που δέχονται να εμβολιαστούν.

Στις ΗΠΑ οι ιδιωτικές εταιρείες μπορούν να δημιουργήσουν οι ίδιες εμβολιαστικά κέντρα, εφόσον δεσμευθούν αυτά να λειτουργούν τις εργάσιμες ώρες και είναι δωρεάν και για όλους τους εργαζόμενους –πλήρους ή μερικής απασχόλησης.

Η εταιρεία παραγωγής κρέατος JBS δίνει 100 δολάρια στους εργαζόμενους της που έχουν εμβολιαστεί και διένειμε πληροφοριακά έντυπα σε πολλές γλώσσες, στα οποία τόνιζε την ασφάλεια και την αποτελεσματικότητα των εμβολίων κατά της covid-19. Στα μέσα Μαρτίου περίπου το ένα τρίτο των 60.000 υπαλλήλων της είχαν λάβει την πρώτη δόση εμβολίου.

Πολλές μεγάλες αλυσίδες σούπερ μάρκετ αποζημιώνουν τους υπαλλήλους τους για δύο ή τέσσερις ώρες εργασίας. Με αυτό τον τρόπο «εξαλείφεται η ανάγκη να επιλέξουν μεταξύ του να κερδίσουν τα προς το ζην και να προστατεύσουν τη ζωή τους», όπως είχε υπογραμμίσει στέλεχος των σούπερ μάρκετ Aldi τον Ιανουάριο.

Η αλυσίδα Target δίνει αποζημίωση έως και 30 δολάρια στους εργαζόμενους της που εμβολιάζονται.

Τα καταστήματα Kroger προσφέρουν μπόνους στους εμβολιασθέντες, αλλά και σε όσους αρνούνται να εμβολιαστούν κατά της covid-19 για ιατρικούς ή θρησκευτικούς λόγους με την προϋπόθεση ότι θα παρακολουθήσουν ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα υγείας.

Η πλατφόρμα ταχυμεταφορών Instacart προσφέρει 25 δολάρια στους κούριερ που εμβολιάζονται, αν και δεν είναι υπάλληλοί της.


Μακαρι να το βλεπαμε κι εδω αυτο
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
@EvanescenceQ Ακούγεται αποδοτική λύση, αλλά για ένα πρόβλημα που ακόμα δεν έχουμε. Η ζήτηση για τα εμβόλια είναι πολύ μεγαλύτερη από την προσφορά. Ίσως σε μεταγενέστερο στάδιο, του εμβολιασμού του γενικού πληθυσμού ίσως, να είχε νόημα η εφαρμογή ενός τέτοιου συστήματος.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@EvanescenceQ Ακούγεται αποδοτική λύση, αλλά για ένα πρόβλημα που ακόμα δεν έχουμε. Η ζήτηση για τα εμβόλια είναι πολύ μεγαλύτερη από την προσφορά. Ίσως σε μεταγενέστερο στάδιο, του εμβολιασμού του γενικού πληθυσμού ίσως, να είχε νόημα η εφαρμογή ενός τέτοιου συστήματος.
ναι αλλα θα ηταν μια ωραια ιδεα να εφαρμοστει οταν φυσικα γινοταν υλοποιησιμη.
Πραγματικα η Αμερικη μας ξεπερναει σε πολλα και μπραβο τους.Εδω λεει μια εταιρια δινει 500 δολλαρια στους υπαλληλους της,ε βεβαια θελει να διαφυλαξει και την υγεια του προσωπικου της και επειτα να μη σταματησει η παραγωγη.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
μπορουν εστω και με το να κλεισουν ραντεβου και να καπαρωσουν μια μελλοντικη θεση να γινει
και απλα οποιος δεν το κανει να πληρωσει προστιμο
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
μπορουν εστω και με το να κλεισουν ραντεβου και να καπαρωσουν μια μελλοντικη θεση να γινει
και απλα οποιος δεν το κανει να πληρωσει προστιμο
ναι ωραια ιδεα και αυτο,θα ηθελα να το δω οπως και την αποζημιωση τη χρηματικη για παραδειγμα σαν την Αμερικη.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Δε μου έφτανε η αλλεργία που μου προκαλούσε ούτως ή άλλως η φίλτατη γύρη, τώρα θα μου φέρνει και τον κορωνοϊό!

 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δε μου έφτανε η αλλεργία που μου προκαλούσε ούτως ή άλλως η φίλτατη γύρη, τώρα θα μου φέρνει και τον κορωνοϊό!

το ειδα κι εγω ναι,αρα αναρωτιεμαι ποσα νεα δεδομενα θα μαθουμε ακομα για τον κοβιντ?
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Δε μου έφτανε η αλλεργία που μου προκαλούσε ούτως ή άλλως η φίλτατη γύρη, τώρα θα μου φέρνει και τον κορωνοϊό!

Ας θανατώσουμε τις μέλισσες τότε :upside:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Για να εμβολιαστώ εγώ βλέπω να φτάνει 2025 :lol: άμα το ζητήσω ως δώρο για τη γιορτή μου λες να μου το κάνουν; :lol:
δες τι βρηκα μολις,υπαρχει γραμμη απο την ΕΕ

Πώς οργανώνεται ο εμβολιασμός;

Η Επιτροπή έχει ζητήσει από τις εθνικές αρχές να προετοιμαστούν όσο το δυνατόν νωρίτερα για να οργανώσουν την ταχεία και εύκολα προσβάσιμη διάθεση των εμβολίων, σύμφωνα με τα εθνικά σχέδια εμβολιασμού, και έχει εκδώσει κατευθυντήριες γραμμές για τη διάθεση εμβολίων σε μεγάλη κλίμακα.

Έως τον Μάρτιο του 2021 θα πρέπει να έχει εμβολιαστεί τουλάχιστον το 80 % των ατόμων ηλικίας άνω των 80 ετών και το 80 % των επαγγελματιών του τομέα της υγείας και της κοινωνικής μέριμνας σε κάθε κράτος μέλος.

Έως το καλοκαίρι του 2021 τα κράτη μέλη θα πρέπει να έχουν εμβολιάσει το 70 % του συνολικού ενήλικου πληθυσμού.

Η Επιτροπή, τα κράτη μέλη και ο EMA θα συνεργαστούν με τις εταιρείες με σκοπό την αξιοποίηση του δυναμικού της ΕΕ για την αύξηση της ικανότητας παρασκευής εμβολίων στο μέγιστο.

Η Επιτροπή παρακολουθεί πολύ στενά τις εξελίξεις όσον αφορά τα εθνικά σχέδια εμβολιασμού και παρέχει στήριξη κυρίως μέσα από τη διοργάνωση κοινής προμήθειας για εξοπλισμό εμβολιασμού, όπως σύριγγες και βελόνες, και τη διεξαγωγή, από κοινού με το Ευρωπαϊκό Κέντρο Πρόληψης και Ελέγχου Νόσων (ECDC), δοκιμής αντοχής των εθνικών σχεδίων εμβολιασμού πριν από τη διάθεση των εμβολίων.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
ΜόΛιΣσς1!!1`~

Αν καταφέρουν να κάνουν κωλοτούμπα ακόμα και μετά από διάψευση εγώ θα τους παραδεχτώ και θα πω ότι ο Κούλης είναι ο GOAT. Όχι μόνο εδώ, ιστορικά και παγκόσμια.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Ραγδαίες εξελίξεις!!

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top