• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Και ξαναλέω ,πριν έλεγαν ότι δεν συσχετίζεται εφόσον το εξέτασαν ...τώρα συσχετίζεται .

Εσυ το κατεβαίνεις αυτό οι απλοί πολίτες όχι ....και έχει γίνει αλαλούμ ,οι ίδιοι πάνε πίσω τους εμβολιασμούς


Πριν είχαν λιγότερα στοιχεία απ ότι μετά.


Τα ΜΜΕ παιζουν τον ρολο τους, αυτο ειναι γνωστό. Από κει και περα, καθένας κρίνει γι τον εαυτό του. Αυτο ομως δεν αλλαζει τα ηδη υπάρχοντα δεδομενα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Ευχαριστώ ....απ' την στιγμή που δεν "υπάρχουν " επαρκή δεδομένα δεν λένε να συνεχίσουν εμβολιασμούς και οτι όλα καλά .Αφού δε υπάρχουν δεδομένα σταματανε την χορήγηση μέχρι να εξετάσουν τα δεδομένα .
για να επιστρεψει η κανονικοτητα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πριν είχαν λιγότερα στοιχεία απ ότι μετά.


Τα ΜΜΕ παιζουν τον ρολο τους, αυτο ειναι γνωστό. Από κει και περα, καθένας κρίνει γι τον εαυτό του. Αυτο ομως δεν αλλαζει τα ηδη υπάρχοντα δεδομενα.
Όχι φίλε μου δεν κρίνει κανείς για τον εαυτό του .Επειδή εσύ έχεις σπουδάσει δεν σημαίνει ότι και οι άλλοι 10εκ πολίτες έχουν σπουδάσει και αναλύουν και βγάζουν συμπεράσματα

Το να τους αλλάζεις τα δεδομένα συνεχώς τους προκαλεί σύγχυση . Κυρίως μέσα σε 5 μέρες .....

Τα λάθοι είναι της EMAπου βγάζει βιαστικά ασφαλή συμπεράσματα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Όχι φίλε μου δεν κρίνει κανείς για τον εαυτό του .Επειδή εσύ έχεις σπουδάσει δεν σημαίνει ότι και οι άλλοι 10εκ πολίτες έχουν σπουδάσει και αναλύουν και βγάζουν συμπεράσματα

Το να τους αλλάζεις τα δεδομένα συνεχώς τους προκαλεί σύγχυση . Κυρίως μέσα σε 5 μέρες .....

Τα λάθοι είναι της EMAπου βγάζει βιαστικά ασφαλή συμπεράσματα


Γι αυτο είμαστε εδώ να εξηγούμε κάποια πράγματα. Δεν ειναι κακο να ρωτάς.


Οποίος θέλει ακούει οποίος θέλει αγνοεί.
Δημοκρατία έχουμε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μόνο με μαζικό εμβολιασμό θα επιστρέψει μια άλφα κανονικότητα.
Και οι δυο μας ξέρουμε ότι το να ανοίγεις μόνο το καλοκαίρι δεν είναι κανονικότητα .Ας περιμένουμε μέχρι τον φθινόπωρο να δούμε τα αποτελέσματα αυτού του πλάνου
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Και οι δυο μας ξέρουμε ότι το να ανοίγεις μόνο το καλοκαίρι δεν είναι κανονικότητα .Ας περιμένουμε μέχρι τον φθινόπωρο να δούμε τα αποτελέσματα αυτού του πλάνου
Καλοκαίρι έχουν και στην ανεμβολιαστη Βραζιλία και πεθαίνουν σαν τις μύγες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γι αυτο είμαστε εδώ να εξηγούμε κάποια πράγματα. Δεν ειναι κακο να ρωτάς.


Οποίος θέλει ακούει οποίος θέλει αγνοεί.
Δημοκρατία έχουμε.
Ποσο % είναι η εμφάνιση θρομβώσεων ? ( Ακριβώς τον αριθμό)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,457 μηνύματα.
Λιγες λεπτομερειες ακομα
Στο μικροσκόπιο και πάλι το εμβόλιο της AstraZeneca
Η Δανία παράτεινε για τρεις εβδομάδες την αναστολή της χρήσης του εμβολίου της AstraZeneca, θέλοντας να διερευνήσει σε περισσότερο βάθος το πρόβλημα των διαταραχών στην πήξη του αίματος, ενώ οι Αμερικανοί απαίτησαν από την φαρμακοβιομηχανία να μην δίνει “μπαγιάτικα” στοιχεία και να τους ενημερώσει για τα αποτελέσματα των νεότερων συμπερασμάτων. Παράλληλα ο ΕΜΑ (Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων), ενώ είχε ανακοινώσει ότι το εμβόλιο μπορεί να συνεχιστεί, σήμερα ανακοίνωσε ότι συγκαλεί ομάδα ειδικών για τις θρομβώσεις.
Όσον αφορά τις ΗΠΑ, η εταιρεία όφειλε, όπως ζήτησαν οι Αμερικανοί, να δίνει φρέσκα στοιχεία, καθώς αυτά επικαιροποιούνται κάθε μέρα, με την παρακολούθηση τόσο όσων είχαν συμμετάσχει στις αρχικές κλινικές έρευνες, όσο και με τα δεδομένα που προκύπτουν από τους μαζικούς εμβολιασμούς. Οι ΗΠΑ την κατηγόρησαν ότι τους έδωσε «παρωχημένα στοιχεία».

Η AstraZeneca εν συνεχεία ενημέρωσε ότι με την επικαιροποίηση των στοιχείων, το σκεύασμα προκύπτει ότι είναι αποτελεσματικό, κατά 76% στην πρόληψη συμπτωματικών κρουσμάτων. Πριν την γκρίνια των Αμερικανών, είχε ανακοινώσει ότι είναι αποτελεσματικό κατά 79%, επικαλούμενη προκαταρκτικά αποτελέσματα της μελέτης. Η αλλαγή στους αριθμούς προέκυψε από άλλες 190 μολύνσεις σε εμβολιασθέντες, ενώ τα «παρωχημένα» (όπως τα χαρακτήρισαν οι Αμερικανοί) στοιχεία, προέκυψαν από 141 μολύνσεις που είχαν σημειωθεί μέχρι τα μέσα Φεβρουαρίου.

Τι ανακοίνωσε ο ΕΜΑ

Ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων (EMA) ανακοίνωσε σήμερα πως η επιτροπή ασφαλείας του «θα συγκαλέσει σύσκεψη ειδικών στις 29 Μαρτίου, προκειμένου να μελετήσει περαιτέρω τα περιστατικά που έχουν αναφερθεί με πρόκληση θρόμβων σε εμβολιασθέντες με το AstraZeneca». Ειδικοί που δεν απασχολούνται όμως στον Οργανισμό (αιματολόγοι, νευρολόγοι, καρδιολόγοι και αγγειολόγοι), αναμένεται «να διατυπώσουν τις απόψεις τους σχετικά με τους λόγους πρόκλησης των θρόμβων, τον τρόπο που αυτοί κατά την εκτίμησή τους αναπτύχθηκαν και άλλους πιθανούς κινδύνους», όπως αναφέρει ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων.

Τόσο ο Eυρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων, όσο και ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας, την περασμένη εβδομάδα υποστήριξαν την ασφάλεια του εμβολίου με τη φράση ότι δεν βρίσκουν αποδείξεις πως το εμβόλιο συνδέεται με τους θρόμβους, αλλά και ότι δεν βρίσκουν αποδείξεις ούτε επί του αντιθέτου.

...Κάποιες χώρες ξανάρχισαν τον εμβολιασμό, αλλά όχι σε γυναίκες κάτω των 55 ετών, ενώ άλλες δεν το χορηγούν πλέον ούτε σε άνδρες κάτω των 55, επειδή τα περισσότερα από περίπου 40 περιστατικά καταγράφηκαν σε νέους ανθρώπους και περισσότερο σε γυναίκες παρά σε άνδρες.

...Στην Ελλάδα είχαμε έναν νεκρό φοιτητή Ιατρικής που όμως εμβολιάσθηκε στην Σόφια της Βουλγαρίας και άλλο ένα περιστατικό που δεν γνωρίζουμε την εξέλιξή του, αν δηλαδή ο εμβολιασμένος απεβίωσε, ή αν η θρόμβωσή του αντιμετωπίσθηκε. Πιθανόν στην Ελλάδα οι θρομβώσεις να μην ήταν πολλές, επειδή δεν χορηγήθηκε το εμβόλιο σε άτομα κάτω των 60 ετών αλλά (μέχρι στιγμής) διατίθεται στην “κλάση” 60-64 ετών.
Στο μικροσκόπιο και πάλι το εμβόλιο της AstraZeneca - slpress.gr


Και το επομενο το οποιο αναρωτιεμαι αν θα παιξει στα ΜΜΕ ,το οποιο δεν αναφερει ονομα εμβολιου αλλα στο τελος πεταει τη μπηχτη και ξεκαθαρα προκειται για το εμβολιο της αστραζενεκα δειτε.

Κορονοϊός-Σύρος: Κατέρρευσε λίγο μετά τον εμβολιασμό του

Ένας 60χρονος άνδρας στη Σύρο έκανε το εμβόλιο κατά του κορονοϊού και κατέρρευσε λίγη ώρα μετά, σύμφωνα με πληροφορίες που επικαλείται το syrospress.gr, το οποίο επικοινώνησε με συγγενείς του άτυχου άνδρα.

Όπως αναφέρει το δημοσίευμα, ο 60χρονος έκανε το εμβόλιο του κορονοϊού σε εμβολιαστικό κέντρο του νησιού, το πρωί της Παρασκευής. Παρέμεινε σχεδόν όλο τον προβλεπόμενο χρόνο στο εμβολιαστικό κέντρο και έφυγε οδηγώντας τη μηχανή του, με κατεύθυνση το σπίτι του. Μόλις μπήκε μέσα, πήγε να φτιάξει έναν καφέ και κατέρρευσε. Ευτυχώς, στο σπίτι βρισκόταν η σύζυγός του και κάλεσε βοήθεια. Ασθενοφόρο μετέβη στην περιοχή, παρέλαβε τον 60χρονο και τον μετέφερε στο Γενικό Νοσοκομείο Σύρου. Οι πληροφορίες της ιστοσελίδας αναφέρουν ότι οι γιατροί διέγνωσαν βαρύ εγκεφαλικό- ισχαιμικό. Το βράδυ της Παρασκευής έγινε αεροδιακομιδή του 60χρονου σε νοσοκομείο της Αθήνας.

Σύμφωνα με πληροφορίες, πολύ κοντινού του συγγενικού προσώπου, ο Π.Δ. , δεν έχει συνέλθει ακόμα. “Θα τα πούμε σε δεύτερο χρόνο παρακαλώ γιατί ο πατέρας μου δεν έχει συνέλθει ακόμα, έχουμε πέσει και πάνω στον covid κ εγώ είμαι μόνη μου μαζί του γιατί δεν μπορούσαμε να μείνουμε και οι δύο..”, είπε στο syrospress.gr. Άλλη πηγή του οικείου περιβάλλοντός του, ανέφερε πως σε 24 ώρες θα μπορούν με μεγαλύτερη σιγουριά να γνωρίζουν για το πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα. “Σε 24 ώρες θα ξέρουμε. Στην αρχή δεν κουνούσε τίποτα, στη συνέχεια λίγο το χέρι και μιλάει σπαστά...”, είπε.

"Ευτυχώς που δεν τον έπιασε στην οδήγηση αυτό. Μόλις μπήκε μέσα, πήγε να κάνει έναν καφέ και κατέρρευσε. Ευτυχώς βρισκόταν εκεί η σύζυγος του και κάλεσε σε βοήθεια. Ήρθε ασθενοφόρο και τον μετέφερε στο νοσοκομείο, όπου οι γιατροί διέγνωσαν βαρύ εγκεφαλικό – ισχαιμικό κι όχι αιμορραγικό σύμφωνα με την αξονική που έγινε. Το ισχαιμικό δημιουργείται από θρόμβους. Και το συγκεκριμένο εμβόλιο έχει κατηγορηθεί ότι δημιουργεί θρόμβους. Εμείς δεν είμαστε γιατροί αλλά συνδυάζουμε τα γεγονότα" , είναι τα λόγια κοντινού του προσώπου που δε δίστασε όπως είναι λογικό να συνδυάσει τα δύο γεγονότα.
Κορονοϊός-Σύρος: Κατέρρευσε λίγο μετά τον εμβολιασμό του (enikos.gr)
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,457 μηνύματα.
Εδώ από το κάπνισμα και τ αντισυλληπτικά γίνονται εκατομμυριες θρομβώσεις τον χρόνο, οι ελάχιστες του εμβολίου σας πείραξαν ;
Τετοια κοτσανα δεν την περιμενα απο σενα φιλε μου.Οσοι καπνιζουν και παιρνουν αντισυλληπτικα,αναλαμβανουν το ρισκο και ξερουν οτι εχουν ενα ρισκο,ειναι επιλογη τους γνωριζοντας,εγω που δεν παιρνω αντισυλληπτικα και δεν καπνιζω ακριβως διοτι προσεχω την υγεια μου,ειμαι 45 κιλα και υγειεστατη,γιατι να παθω θρομβωση απο ενα εμβολιο ενω μπορω να εμβολιαστω με αλλο;
Τουλαχιστον ας το πααρδεχτουνε οτι υπαρχει τετοιο ενδεχομενο και ας κανω την επιλογη μου,οπως στο τσιγαρο που ξερει ο αλλος αλλα καπνιζει.Καταλαβαινεις το ατοπο ελπιζω ναι;
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Τετοια κοτσανα δεν την περιμενα απο σενα φιλε μου.Οσοι καπνιζουν και παιρνουν αντισυλληπτικα,αναλαμβανουν το ρισκο και ξερουν οτι εχουν ενα ρισκο,ειναι επιλογη τους γνωριζοντας,εγω που δεν παιρνω αντισυλληπτικα και δεν καπνιζω ακριβως διοτι προσεχω την υγεια μου,ειμαι 45 κιλα και υγειεστατη,γιατι να παθω θρομβωση απο ενα εμβολιο ενω μπορω να εμβολιαστω με αλλο;
Τουλαχιστον ας το πααρδεχτουνε οτι υπαρχει τετοιο ενδεχομενο και ας κανω την επιλογη μου,οπως στο τσιγαρο που ξερει ο αλλος αλλα καπνιζει.Καταλαβαινεις το ατοπο ελπιζω ναι;

Δεν ειναι καμία κοτσάνα.

Κάθε χορήγηση φαρμάκου η ιατρικη πράξη μπορεί να έχει επιπλοκές ή παρενέργειες. Το ιδιο με τα εμβολιο-με κάθε εμβολιο. Τίποτα δεν ειναι 100% ασφαλές, ακομα και από έναν απλο φλεβοκαθετηρα μπορείς να παθεις βαρύτατο σηπτικό σοκ. Από κει και περα, όπως ειπα, καθένας επιλέγει για τον εαυτό του.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
IMG_20210328_130135.jpg


Περιμένοντας να καταλάβουν οτι η Ελλάδα πιθανότατα να αποτύχει


Το Ισραήλ ναι μεν έκανε εμβολιασμό αλλά παραγειλε 36εκ δόσεις παραπάνω για τον φθινόπωρο....ξέρουμε τι θα γίνει μετά το καλοκαίρι οπότε αυτοί μια χαρά θα είναι

Η Ελλάδα που δύσκολα παίρνει εμβόλια ακόμα και τώρα μάντεψτε τι θα γίνει μετά το καλοκαίρι ......


Οι πορείες θα φταίνε σίγουρα :P
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,457 μηνύματα.
Δεν ειναι καμία κοτσάνα.

Κάθε χορήγηση φαρμάκου η ιατρικη πράξη μπορεί να έχει επιπλοκές ή παρενέργειες. Το ιδιο με τα εμβολιο-με κάθε εμβολιο. Τίποτα δεν ειναι 100% ασφαλές, ακομα και από έναν απλο φλεβοκαθετηρα μπορείς να παθεις βαρύτατο σηπτικό σοκ. Από κει και περα, όπως ειπα, καθένας επιλέγει για τον εαυτό του.
Ναι,τοτε γιατι δεν κανουν το ιδιο με τα αλλα εμβολια; Σαφως και ξερουμε οτι ακομα και ενα ντεπον εχει παρενεργειες ενιοτε,το ιδιο ομως ξερουν και οι ειδικοι,.ο ΕΜΑ κλπ.Παρολα αυτα,ολο και το ψαχνουν οπως βλεπεις,ΞΑΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΆΒΕς,ενω δεν συμβαινει το ιδιο με τα αλλα εμβολια.Καποιος λογος θα υπαρχει δεν νομιζεις;
Επισης οταν ανοιξεις το κουτακι του ντεπον σου αναγραφει τις παρενεργειες.Ε....ας κανουν το ιδιο με αυτο το εμβολιο,ας πουνε επιτελους οτι ανα τοσα εκατομμυρια εχουμε περιστατικα θρομβωσεων,οπως λενε για πφαιζερ και μοντερνα οτι ανα τοσα εκατομμυρια εχουμε αλλεργικα επεισοδια.Και ας κανει ο καθενας τις επιλογες του.Οχι ομως να ροσπαθουν να το βγαλουν ασχετο,διοτι εχουν στηριξει επανω του ολη η ΕΕ τις ελπιδες της(τα περισσοτερα εμβολια εχουν παραγγελθει απο την αστρα) και με το ζορυ πρσπαθουν να το βγαλουν λαδι,αλλα δεν τους βγαινει.
Το να βγαινουν ομως διαφορα μπουζουκια σε φορουμς και να λενε δεν τρεχει καστανο,ειναι ηλιθιο ας μαθουν να διαβαζουν επιτελους και ας αφησουν την ξερολιαση.
Τα γεγονοτα ,μιλουν απο μονα τους.
ΠΑΛΙ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ,υπαρχει λογος για αυτο.
Ατακες του τυπου και απο το καπνισμα παθαινεις θρομβωση ειναι τουλαχιστον ηλιθιο και απαραδεχτο.Εγω εχω επιλεξει να ΜΗΝ καπνιζω ακριβως για να μην κινδυνευω απο αυτο και απο αλλα.Και ξερω βεβαια τι προκαλει το καπνισμα οπως και το αντισυλληπτικο,εχουν ενημερωσει για τους κινδυνους.ΔΕΝ ΤΑ ΚΡΥΒΟΥΝ.

Το εμβολιο ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το ψαχνουν ενδελεχχως ΚΑΙ ΝΑ ενημερωσουν ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.
ΑΛΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΟΧΙ ΚΟΥΚΟΥΛΩΜΑ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ φιλτατε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
πιο πολλά από την πιθανότητα θανάτου από covid για έναν νέο και υγιή?
Ναι, την έχουν πατήσει πολλοί νέοι και υγιείς. Αυτη την στιγμή έχει πολλούς νέους στις ΜΕΘ γιατί οι ηλικιωμένοι έχουν εμβολιαστει μαζικά.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ναι,τοτε γιατι δεν κανουν το ιδιο με τα αλλα εμβολια; Σαφως και ξερουμε οτι ακομα και ενα ντεπον εχει παρενεργειες ενιοτε,το ιδιο ομως ξερουν και οι ειδικοι,.ο ΕΜΑ κλπ.Παρολα αυτα,ολο και το ψαχνουν οπως βλεπεις,ΞΑΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΆΒΕς,ενω δεν συμβαινει το ιδιο με τα αλλα εμβολια.Καποιος λογος θα υπαρχει δεν νομιζεις;
Επισης οταν ανοιξεις το κουτακι του ντεπον σου αναγραφει τις παρενεργειες.Ε....ας κανουν το ιδιο με αυτο το εμβολιο,ας πουνε επιτελους οτι ανα τοσα εκατομμυρια εχουμε περιστατικα θρομβωσεων,οπως λενε για πφαιζερ και μοντερνα οτι ανα τοσα εκατομμυρια εχουμε αλλεργικα επεισοδια.Και ας κανει ο καθενας τις επιλογες του.Οχι ομως να ροσπαθουν να το βγαλουν ασχετο,διοτι εχουν στηριξει επανω του ολη η ΕΕ τις ελπιδες της(τα περισσοτερα εμβολια εχουν παραγγελθει απο την αστρα) και με το ζορυ πρσπαθουν να το βγαλουν λαδι,αλλα δεν τους βγαινει.
Το να βγαινουν ομως διαφορα μπουζουκια σε φορουμς και να λενε δεν τρεχει καστανο,ειναι ηλιθιο ας μαθουν να διαβαζουν επιτελους και ας αφησουν την ξερολιαση.
Τα γεγονοτα ,μιλουν απο μονα τους.
ΠΑΛΙ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ,υπαρχει λογος για αυτο.
Ατακες του τυπου και απο το καπνισμα παθαινεις θρομβωση ειναι τουλαχιστον ηλιθιο και απαραδεχτο.Εγω δενε ω επιλεξει να καπνιζω ακριβως για να μην κινδυνευω απο αυτο και απο αλλα.

Το εμβολιο ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το ψαχνουν ενδελεχχως ΚΑΙ ΝΑ ενημερωσουν ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.
ΑΛΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΟΧΙ ΚΟΥΚΟΥΛΩΜΑ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ φιλτατε.

Όταν πέφτει η υπογραφή πριν τον εμβολιασμό, αναγράφεται το ενδεχόμενο θρόμβωσης ή της αλλεργικής αντίδρασης.
Όταν παίρνεις αντισυλληπτικό ή οποιοδήποτε αλλο φάρμακο συμβαίνει το αναγράφει το χαρτακι . Αρα δεν υπάρχει καμία συγκάλυψη.
Ειναι προσωπική ευθύνη του καθένα.

Ουτε αντιπρόσωπος της AstraZeneca ειμαι, ούτε λεω να πρέπει να εμβολιαστεί κανείς υποχρεωτικά μ αυτο. Μην το κανείς 1000 φορες, τι με νοιάζει εμενα; Εγώ και πολλα άτομα τριγύρω μου το καναμε και δεν πάθαμε τίποτα, γνωρίζοντας τους κινδύνους και της παρενέργειες. Μιλαμε επι δεδομενα, και για 3η η 4η φορά λεω, καθένας κρίνει και επιλέγει γι τον εαυτό του. Συμβουλεύουμε, δεν επιβάλλουμε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,457 μηνύματα.
Όταν πέφτει η υπογραφή πριν τον εμβολιασμό, αναγράφεται το ενδεχόμενο θρόμβωσης ή της αλλεργικής αντίδρασης.
Όταν παίρνεις αντισυλληπτικό ή οποιοδήποτε αλλο φάρμακο συμβαίνει το ιδιο . Αρα δεν υπάρχει καμία συγκάλυψη.
Ειναι προσωπική ευθύνη του καθένα.

Ουτε αντιπρόσωπος της AstraZeneca ειμαι, ούτε λεω να πρέπει να εμβολιαστεί κανείς υποχρεωτικά μ αυτο. Μην το κανείς 1000 φορες, τι με νοιάζει εμενα; Εγώ και πολλα άτομα τριγύρω μου το καναμε και δεν πάθαμε τίποτα, γνωρίζοντας τους κινδύνους και της παρενέργειες. Μιλαμε επι δεδομενα, και για 3η η 4η φορά λεω, καθένας κρίνει και επιλέγει γι τον εαυτό του. Συμβουλεύουμε, δεν επιβάλλουμε.
Κανεις λαθος και αυτοαναιρησαι.
Προσπαθουν να βγαλουν λαδι το συγκεκριμενο εμβολιο,λεγοντας οτι δεν σχετιζεται με θρομβωσεις αυτα που λες εσυ,ειναι απλα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ φιλτατε.
Καλο θα ειναι να μην προτρεπεις τον κοσμο να κανει αυτο το εμβολιο.Εσυ κανε οτι θες,αλλα η σταση ενος υπευθυνου ατομου ειναι εντελως διαφορετικη απο τη δικια σου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top