• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Έχεις link? Γιατί εγώ το μόνο που βρίσκω για αυτό, είναι ότι πλέον θα δίνει την επιλογή να διαλέξουν και άλλα εμβόλια οι κάτω των 30 ετών. Όχι για μη χορήγηση, άλλο το ένα άλλο το άλλο.
Εχω ναι μισο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης ανακοινώνει αναστολή δοκιμών του εμβολίου AstraZeneca σε παιδιά
"Παρότι δεν υπάρχει ανησυχία όσον αφορά την ασφάλεια της παιδιατρικής κλινικής δοκιμής", στο πλαίσιο μικρής μελέτης στη Βρετανία, "αναμένουμε συμπληρωματικές πληροφορίες από τη Ρυθμιστική Αρχή Φαρμάκων και Προϊόντων Υγείας (MHRA)", αναφέρει στην ανακοίνωση.

Πηγή: https://www.skai.gr/news/ygeia/to-p...OQMMq_2tQelhivqCVpG2IF5-BsS1dxwFyj0pflalGNRNc
Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook | @skaigr on Instagram
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ειναι ανάλογος μηχανισμός όπως η ITP.... δε πιστεύω ότι σχετίζεται με χαμηλό αριθμό αιμοπεταλίων αλλά την στιγμή της θρόμβωσης οι εξετάσεις στους ασθενείς έδειξαν χαμηλά αιμοπετάλια.

Bασικά δε μας λένε κάτι νέο αλλά αναπαράγουν ξανά και ξανα τη φυσιολογία που είναι γνωστη χρόνια..... που είχαν υποθέσει από πριν....

Αυτό που δε λένε είναι ότι ανάλογα μπορεί και της pfizer να κάνει θρομβώσεις ακόμα και αν δεν έχει καταγραφεί τπτ τουλάχιστον επίσημα.
Ρε φοκο εγω που δεν χω σχεση με νοσηλευτικη απλα και μονο επειδη παρακολουθησα εναν ειδικο εμαθα οτι ειναι αλου τυπου θρομβοσης αυτη που προκαλειται απο την αστρα,πολυ πιο σπανια εκτος εμβολιων και με αλλη ΘΕΡΑΠΕΙΑ,απο τις συνηθισμενςς θρομβωσεις.
Αυτη η θρομβωση εχει ΧΑΜΗΛΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ και ακριβως το συνειδητοποιησαν οι γιατροι και πλεον θα εφαρμοζουν σε αυτες τις παρενεργεες απο τη αστρα με αλλη θεραπεια.
Εγω τα εμαθα.
Εσυ οχι;
Ξαναλεω ειπαν οτι ειναι ΑΛΛΟΥ ΤΥΠΟΥ ΘΡΟΜΒΩΣΗς ,με χαμηλα αιμοπεταλια και αλλη θεραπεια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τα πολλά αιμοπετάλια δεν είναι που οδηγούν σε θρόμβωση; Εφ'όσον το αίμα πήζει πιο πολύ και "βουλώνει"? Και εφ'όσον τα αιμοπετάλια ειναι τα υπευθυνα κυτταρα του αιματος για την πηξη?
Όχι το αντίστροφο, τα λίγα.. Δηλαδή θα περίμενα όσοι έχουν αντιθέτως υψηλά επίπεδα αιμοπεταλίων να είναι πιο επιρρεπείς σε θρόμβωση, όχι αυτοί με μειωμένα.. Τι μου διαφεύγει?
H βιολογιά του ανθρώπου είναι πολύπλοκη και τα ΜΜΕ πετάνε σκόρπιες ειδήσεις... αυτο είναι που σου διαφεύγει. Θα σου που μια λογική κατάσταση σε μια αυτοάνοση κατάσταση ο οργανισμός μπορει να επιτεθεί εναντίον του αιμοπεταλίων του, αυτά εξαιτίας της επίθεσης αυτής θα μειωθούν, όμως με αυτά που θα εξεδετωθούν θα έχουμε και αυτά που θα χαλάσουν και θα δυσλειτουργούν οπότε θα προκαλέσουν θρομβωση. Ετσι έχουμε μια κατάσταση που μειωνει τα αιμοπετάλια και αυξάνει τις θρομβώσεις. Ανάλογα υπάρχουν και πολλοι αλλοι μηχανισμοί που οδηγούν σε αυτή την κατάσταση. Μια πνευμονολόγος του Σωτηρία είχε κάνε μια ηλίθιια δήλωση πριν λίγες μέρες να παίρνουν αντιθρομβωτικά προληπτικά όσοι εμβολιάζονται με το astra και το σχολίασα στο forum αρνητικά εξαιτίας αυτού...


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για όλα τα άλλα δύο εμβόλια που αναφέρεις υπάρχουν εναλλακτικά εμβόλια για την αντίστοιχη ασθένεια όμως ή είναι μονόδρομος? Γιατί αν δεν υπάρχουν άλλα τότε η σύγκριση με το ΑΖ είναι άτοπη. Το πρόβλημα όσων είναι αμφίβολοι με της ΑΖ είναι γιατί να μην κάνουν κάποιο άλλο εφ'όσον υπάρχει με αποτέλεσμα να δημιουργούνται αδικίες.
Της astrazeneca είναι τροποιημένος ιός οποτε ειναι κατά βάση ασφαλές. πολύ πιο ασφαλές από το ΜΜR και το περίφημο αντιγριπικό εμβόλιο που κάνουμε πολλοι κάθε χρόνο... δυστυχώς σε καιρό πανδημίας δε μπορούν ολοι να κάνουν το ακριβό το καλό εμβολιο (θεωρητικά), αναγκαστικά καποιοι θα κάνουν με τα άλλα.

Της pfizer όπως δειχνει προσφέρει μια ανοσία 6 μηνών ... οποτε τπτ σημαντικό..
Παρουσιάζεται η τάση εξαιτίας των ΜΜΕ να μην κάνουν πολλοί της astrazeneca αλλά στην πραγματικότητα δε διαφέρει από πολλα εμβολια που θεωρούμε δεδομένα πχ της γρίπης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτη η θρομβωση εχει ΧΑΜΗΛΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ και ακριβως το συνειδητοποιησαν οι γιατροι και πλεον θα εφαρμοζουν σε αυτες τις παρενεργεες απο τη αστρα με αλλη θεραπεια.
Εγω τα εμαθα.
οχι;
Ξαναλεω ειπαν οτι ειναι ΑΛΛΟΥ ΤΥΠΟΥ ΘΡΟΜΒΩΣΗς ,με χαμηλα αιμοπεταλια και αλλη θεραπεια.
To ξερα πριν το πουν... δηλαδη είναι κατι στο εμβολιο που ενεργοποιεί το μυελό και αυξάνει τα αιμοπετάλια και κάνει θρόμβωση αυτό δεν έχει λογική..

λογική έχει αυτό που είπα πανω στο φιλο chester20080, η θρόμβωση στον astra και στο covid και στους ιους γενικότερα οφείλεται είτε σε στάση αίματος, είτε σε δυσλειτουργία αιμοπεταλίων και όχι στον υψηλό αριθμό αυτών...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

600 χιλιάδες θρομβώσεις συμβαίνουν τον χρόνο στην Ευρώπη. Είναι τρομερά σύνηθες φαινόμενο.
Τα 30 περιστατικά θρομβώσεων στην Βρετανία, ακόμα και να συνδέονται, σε σύνολο 15 εκατομμύρια εμβολιασμούς είναι μηδαμινά. Και εν τέλη αν κάποιος θέλει, μπορεί να πάρει αντιθρομβωτικη αγωγή προληπτικά όπως είπε η κ. Γκάγκα. Μην κάνετε την τρίχα τριχιά.
Δεν είναι σοβαρή δήλωση αυτή @juste un instant
Να πάρεις προληπτικά αντιθρομβωτικη αγωγή για να κανείς το εμβόλιο. Τι ειδικότητα έχει η συγκεκριμένη ;

πνευμονολόγος είναι τι κάθεται και ανακατεύεται με τα αγγειακά.
Επίσης αφού ως ιατρος δεν επρεπέ να
μιλάει αοριστα αλλά συγκεκριμένα τι το είδους φαρμακευτική ουσία προτείνει.

Λοιπόν αυτή είναι η απάντηση που εδωσα σε ένα σχολίο του juste λίγες μέρες πριν κατακρίνοντας την Γκακα (μια πνευμονολόγο) η οποία έκανε μια τελείως άκυρη δήλωση που πέρασε ασχολίαστη από τους ηλιθιους δημοσιογράφους... όχι όμως από μένα...

Ρε φοκο εγω που δεν χω σχεση με νοσηλευτικη
με τη βιολογία γενικότερα δεν έχεις σχέση μετά άρθρα από δημοσιογραφικά site που θεωρείς αξιόπιστες πηγές.

Επίσης μην υποτιμάς την νοσηλευτική ειναι εξίσου δυνατή επιστήμη με την ιατρική και την βιολογία αλλά σε αυτό το τομέα δεν έχει σχέση η νοσηλευτική και για να το γράψεις σημαίνει ότι δε πιστεύεις οτι είμαι ιατρός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
@Averkina καποιοι δηλώνουμε το αληθινά χαρακτηριστικά μας στο προφίλ. Ο Φόκος εκτός από νοσηλευτής είναι και ιατρός και μάλιστα ειδικευόμενος νευρολογίας. Αυτό τον κάνει ειδικό. Κάτι που δεν είμαστε εμείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
@Averkina καποιο δηλώνουμε το αληθινά χαρακτηριστικά μας στο προφίλ. Ο Φόκος εκτός από νοσηλευτής είναι και ιατρός και μάλιστα ειδικευόμενος νευρολογίας. Αυτό τον κάνει ειδικό. Κάτι που δεν είμαστε εμείς.
είμαι ερευνητής και σε διεθνές πρωτόκολλο και μπορεί να δείξω τα χαρτιά μου είτε στο @Scandal είτε στον @jj που εμπιστεύομαι αν αυτο ζητηθεί. Ασχολούμαι με ισχαιμικά και εγκεφαλικά οποτε ξέρω καποια πράγματα αλλά δεν είμαι ειδικός ακικος οι ανοσολόγοι ειναι ειδικοί στο Covid ενώ πιο ειδικός μπορεί να θεωρηθεί και ένας αιματολόγος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ολα εχουν την ίδια περίπου αποτελεσματικότητα. Αυτό όμως τι σχέση έχει με τις παρενέργειες;
Η ταχύτητα που επέδειξαν στο κυνήγι του Κόβιντ, προκαλεί ανασφάλειες και ασάφειες.
Ανασφάλειες σχετικά με τα ποσοστά που μας είπαν, 90% και ψηλότερα αρχικά.
Σε βάθος χρόνου άρχισαν να μειώνονται τα αρχικώς διαδεδομένα ποσοστά και να φτάνουν μέχρι και στο 50%.
Οσον αφορά στις παρενέργειες των εμβολίων, αυτές παρά το γεγονός οτι είναι εξαιρετικά σπάνιο να τις πάθει κάποιος, αυτές είναι καταστροφικές-καταστροφικότατες.
Αρα, προκύπτει μια ανασφάλεια τέτοιας μορφής, που αδυνατώ να πω περισσότερα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
@Averkina καποιοι δηλώνουμε το αληθινά χαρακτηριστικά μας στο προφίλ. Ο Φόκος εκτός από νοσηλευτής είναι και ιατρός και μάλιστα ειδικευόμενος νευρολογίας. Αυτό τον κάνει ειδικό. Κάτι που δεν είμαστε εμείς.
Ναι..οκ,γελαμε τωρα.:hehe:
Γιατι μου εδειξε ταυτοτητα; Ασε μας ρε ακικε.

Εξαλλου αυτα δεν εχουν καμια σημασια.Και αυτος που ξεκινησε το αντιεμβολιατικο κινημα γιατρος ηταν.Μπουζουκια υπαρχουν σε ολους τους χωρους και τα επαγγελματα,οποτε ακυροτητες λες.
Εξαλλου εδω κρινουμε τις αποψεις και οχι τα επαγγελματα ,ουτε τι δηλωνει ο καθενας.Αναλογα με το τι λεει ο αλλος απανταμε,οχι αναλογα με το τι δηλωνει you know!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Δυο φωτογραφιες με τις ΕΣΩΚΛΕΙΣΤΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ για το ιδιο προϊον, στα Ιταλικα και στα Ελληνικα.
1. Questo prodotto e' destinato all' uso professionale negli ambienti di laboratorio o nei POC (point of care) o all' autoprelievo SOTTO LA SUPERVISIONE DI UN PROFESSIONISTA SANITARIO.
{Μεταφραση: Αυτο το προϊον προορίζεται για επαγγελματικη χρηση σε εργαστηριακο περιβαλλον ή στα Σημεια Ελεγχου (POC - point of care) ή για αυτο-δειγματοληψία ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΥΓΕΙΑΣ. }
2. Το τεστ προοριζεται για αυτο-διαγνωση απο τον ιδιο τον ασθενη.





Self-test σου λενε μετα..
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Δυο φωτογραφιες με τις ΕΣΩΚΛΕΙΣΤΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ για το ιδιο προϊον, στα Ιταλικα και στα Ελληνικα.
1. Questo prodotto e' destinato all' uso professionale negli ambienti di laboratorio o nei POC (point of care) o all' autoprelievo SOTTO LA SUPERVISIONE DI UN PROFESSIONISTA SANITARIO.
{Μεταφραση: Αυτο το προϊον προορίζεται για επαγγελματικη χρηση σε εργαστηριακο περιβαλλον ή στα Σημεια Ελεγχου (POC - point of care) ή για αυτο-δειγματοληψία ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΥΓΕΙΑΣ. }
2. Το τεστ προοριζεται για αυτο-διαγνωση απο τον ιδιο τον ασθενη.





Self-test σου λενε μετα..
Για γελια ρε συ θα ηταν,αν δεν ηταν για κλαματα με τοσο σοβαρο θεμα.Γελανε και οι παντοφλες.
Εξαλλου ο καθενας θα μπορει να ΜΗΝ το κανει ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ.
Τετοια αξιοπιστια. :hehe:
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
"Έχω συνταγογραφήσει το τελευταίο εξάμηνο όσα δεν έχω γράψει σε 5 χρόνια"

ΠρΟσΤατΕύΟυμε τΗ δΗμΌσιΑ υΓείΑ
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Ασκητή ότι ο εμβολιασμός είναι ο μονόδρομος. Και η ενσυναίσθηση και η ατομική ευθύνη. Αν υπήρχε αυτό, προφανώς και τα μέτρα θα ήταν πιο χαλαρά.

---
Και άντε καλά στην Ουγγαρία... Άρχισαν τα κορονοπάρτυ και στην Ιταλία και στην Πολωνία;

Oταν δεν υπάρχουν αρνητές...
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
τόκολλο και μπορεί να δείξω τα χαρτιά μου είτε στο @Scandal είτε στον @jj που εμπιστεύομαι αν αυτο ζητηθεί. Ασχολούμαι με ισχαιμικά και εγκεφαλικά οποτε ξέρω καποια πράγματα αλλά δεν είμαι ειδικός ακικος οι ανοσολόγοι ειναι ειδικοί στο Covid ενώ πιο ειδικός μπορεί να θεωρηθεί και ένας αιματολόγος.
Ναι..οκ,γελαμε τωρα.:hehe:
Γιατι μου εδειξε ταυτοτητα; Ασε μας ρε ακικε.
σε σένα δε θα δειξω γιατι έχεις ψεύτικα στοιχεία στον @jj ή στο @Scandal μπορώ να στείλω για να το επιβεβαιώσουν.δημόσια ... το δεχόμαι αν συτο ζητηθεί γιστι λεω πολλα ιστρικα χωρίς να αναφερω πηγές αν και πολλοί στο φόρουμ με βρίσκουν αξιόπιστο και χωρίς να δειξω τπτ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εξαλλου αυτα δεν εχουν καμια σημασια.Και αυτος που ξεκινησε το αντιεμβολιατικο κινημα γιατρος ηταν.Μπουζουκια υπαρχουν σε ολους τους χωρους και τα επαγγελματα,οποτε ακυροτητες λες.
όποτε δεν εχει σημασία να δείξω τπτ εδω και καιρο λέω οτι οι περισσοτεροι ιατροί ειναι άχρηστοι... σε,γνώσεις. Πολλοί ομως πετατε σκόρπιες δηλώσεις ιατρών πολλεσ Φορές άσχετων ειδικότητων στα ΜΜΕ σαν δεδομένα. Πέρσι κάποιος είχε ποστάρει και δηλώσεις ψυχιατρού συνδικαλιστή .....😱
 
Τελευταία επεξεργασία:

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
αφου θα "διαλυονταν" μετα το Brexit...γλεντα τους Μπορις..οσο σκατα τα εκανε στο 1ο κυμα αλλο τοσο άψογα το πηγε μετα τον Οκτωβριο..ίσως κατάλαβε οταν αρρωστησε και ο ιδιος..αλλα αυτο σημαινει πολιτικη ευθυνη..κατι που στον τοπο μας το ξεχναμε και μιλαμε μονο για την ατομικη!!!!
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Είναι δυνατό να έρχονται τουρίστες και μία κυβέρνηση να αποποιείται τις ευθύνες της και να κρύβεται πίσω απο μία επιτροπή; δεν επιτρέπεται να βλέπω να ταξιδεύουν πρόσφυγες (διαφωνώ με την ονομασία πρόσφυγες, αλλά δεν είναι του παρόντος) και απο την άλλη να μη τηρούνται μέτρα που ανακοινώνουν.
Ο ορισμός του εμπαιγμού είναι αυτό που βιώνω. Και εδώ που με φτάσανε, δεν με ενδιαφέρει ποια κυβέρνηση είναι.

Ας βγει μπροστά και να μας πει καθαρά τις όποιες αποφάσεις κρίνει αυτή και να την αξιολογήσουμε.
Γιατι αυτό το κρυφτούλι, μόνο με τα εγγόνια μου θέλω να παίξω και μου το στερεί.

Δεν επιτρέπεται να μην μπορώ να ταξιδέψω αυτό το Πάσχα. Για κανέναν λόγο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

η συγκερκιεμνη μεταλλαξη εχει αυξησει τι θνητοτητα σε ολες τις ηλκιες στην βραζιλια και πιο συγκεκριμενα για ηλκιες 20-29 απο 0.04% αυξηθηκε σε 0.13%

Ειμαστε υπευθυνοι των πραξεων μας οσο μενουμε με σταυρωτα χερια
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.


Τα μέλη της επιτροπής διαρρέουν ή λένε επίσημα την διαφωνία τους για το άνοιγμα που επιδιώκει η κυβέρνηση.

Η κυβέρνηση θέλει να ανοίξουμε. Φάνηκε στη δήλωση της Μπακογιάννη ότι θα πάει Κρήτη το Πάσχα και την προώθηση του σχεδίου Ελλάδα 2.0. Παράλληλα δεν θέλει την πολιτική ευθύνη γι αυτά που έρχονται.

Η ιστορία έχει δείξει ότι όλοι αυτοί που κράζουν την κυβέρνηση για το μη άνοιγμα είναι οι πρώτοι που θα κράξουν για τις συνέπειες του ανοίγματος. Γι' αυτό καμία κυβέρνηση δεν λογαριάζει αυτούς που διαμαρτύρονται.

Ο ΟΛΜΕ πρέπει να απαγορεύσει την είσοδο των καθηγητών τα σχολεία μέχρι:
1) Να δοθούν σε όλους η δυνατότητα εμβολιασμού
2) Να εξοπλιστούν όλες οι αίθουσες με συσκευές που αποστειρώνουν το αέρα σε εσωτερικούς χώρους. (πανάκριβα μηχανήματα)

Δεν είναι δυνατόν το μάθημα να γίνεται με μάσκες και ανοιχτά παράθυρα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Akiko , πιστευω πως το ανοιγμα ηταν να τεσταρουν τα νερα του ιικου φορτιου για το ανοιγμα του τουρισμου(αφου μας εχουν στο κοκκινο)...εξου και το ανοιγμα 10 ημερων προ πασχα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
σε σένα δε θα δειξω γιατι έχεις ψεύτικα στοιχεία στον @jj ή στο @Scandal μπορώ να στείλω για να το επιβεβαιώσουν.δημόσια ... το δεχόμαι αν συτο ζητηθεί γιστι λεω πολλα ιστρικα χωρίς να αναφερω πηγές αν και πολλοί στο φόρουμ με βρίσκουν αξιόπιστο και χωρίς να δειξω τπτ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


όποτε δεν εχει σημασία να δείξω τπτ εδω και καιρο λέω οτι οι περισσοτεροι ιατροί ειναι άχρηστοι... σε,γνώσεις. Πολλοί ομως πετατε σκόρπιες δηλώσεις ιατρών πολλεσ Φορές άσχετων ειδικότητων στα ΜΜΕ σαν δεδομένα. Πέρσι κάποιος είχε ποστάρει και δηλώσεις ψυχιατρού συνδικαλιστή .....😱
Ειπα εγω οτι οι περισσοτεροι γιατροι ειναι αχρηστοι;Φοκο για ακομα μια φορα δειχνεις ποσο αναξιοπιστος εισαι.
Εγω ειπα οτι το επαγγελμα δεν εξασφαλιζει οτι καποιος ειναι και σωστος σε αυτα που λεει.Και εδωσα το παραδειγμα του γιατρου που ξεκινησε το αντιεμβολιαστικο κινημα.
Ενας γιατρος ειναι ολοι οι γιατροι;
Get a life ρε φοκο και σταματα να προσπαθεις να ''ανεβεις'' μεσω του φορουμ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Get a life ρε φοκο και σταματα να προσπαθεις να ''ανεβεις'' μεσω του φορουμ.
Ένας ιατρός δεν χρειάζεται να τρολλάρει σε forum για να "ανέβει", καθώς κοινωνικά είναι επιτυχημένος μόνο και μόνο από τις σπουδές του.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top