• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Περι Αγγλίας


Οπως είχα πει πιθανότατα τους αφήσουν να πάνε ταξίδι θα μπορέσουν να πάνε σε χωρες με τα εξής κριτήρια :

-Χρωμαρισμος της χώρας πράσινο ( εμείς δεν είμαστε σε αυτό )
-Δυνατοτηες ΜΕΘ
-Συστημα ΕΣΥ
-Ρυθμος εμβολιασμών
-Μεταλλαξεις

Όπως καταλαβαίνετε το 17 Μαϊου είναι ένας στόχος και όχι δήλωση . Ευελπιστώ να είναι και στην πράξη ειπιτευξιμο
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,160 μηνύματα.
•127.000 new cases in India and 685 deaths.
•92.700 new Cases and 3.800 new deaths.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ειπα εγω οτι οι περισσοτεροι γιατροι ειναι αχρηστοι;Φοκο για ακομα μια φορα δειχνεις ποσο αναξιοπιστος εισαι.
Εγω ειπα οτι το επαγγελμα δεν εξασφαλιζει οτι καποιος ειναι και σωστος σε αυτα που λεει.Και εδωσα το παραδειγμα του γιατρου που ξεκινησε το αντιεμβολιαστικο κινημα.
Ενας γιατρος ειναι ολοι οι γιατροι;
Get a life ρε φοκο και σταματα να προσπαθεις να ''ανεβεις'' μεσω του φορουμ.
Δεν είπες εσυ ότι οι περισσοτεροι ιατροί ειναι άχρηστοι εγώ το είπα...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.
H μέση ηλικία των διασωληνωμένων έπεσε από 72 στα 46 έτη (βλ. στο 0,36")
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Για να βάζουμε στη θέση τους κάποιους που μεταφέρουν fake news.
Σε ελληνικά δημοσιεύματα που κυκλοφόρησαν τις τελευταίες ημέρες βρίσκουμε τον ισχυρισμό πως, σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας Pfizer, το mRNA εμβόλιο που παράγουν για την νόσο COVID-19 παρέχει ανοσία μόνο για 6-8 μήνες και συνεπώς όλοι όσοι έλαβαν ήδη τις 2 δόσεις θα πρέπει να εμβολιαστούν ξανά το καλοκαίρι. Ο εν λόγω ισχυρισμός είναι ψευδής και διαστρεβλώνει πλήρως την σχετική ανακοίνωση της Pfizer.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Οταν τελειώνει η ανοσια δηλαδή εσύ θα συνεχιζες να έχεις ανοσία λογικά ε ?
Λογικά οι Ισραηλινοί είναι χαζοί που έκαναν προπαραγγελια ξανά 36εκ δόσεις 🙃

Who are you ? God ?

Εδω θα είμαστε τον Οκτώβριο να κάνω repost τα λεγόμενα μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οταν τελειώνει η ανοσια δηλαδή εσύ θα συνεχιζες να έχεις ανοσία λογικά ε ?
Λογικά οι Ισραηλινοί είναι χαζοί που έκαναν προπαραγγελια ξανά 36εκ δόσεις 🙃

Who are you ? God ?

Εδω θα είμαστε τον Οκτώβριο να κάνω repost τα λεγόμενα μου
H pfizer ετοιμαζει να κυκλοφορησει 3η δοση που να πιανει τα μεταλλαγμενα στελεχη τελη του καλοκαιριου. Γι' αυτο μαλλον αγορασαν επιπλεον δοσεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Ε άντε να το εξηγησεις αυτό ότι δεν έχει σωτηρία η Ελλάδα μετά το καλοκαίρι στους εμβόλιασμους αν δεν έχει και εκείνη έτοιμες δόσεις για τις ευπαθείς ομάδες

Και κυρίως επειδή ακολουθεί την ίδια πολιτική ανοίγματος τουρισμού αλλά και χειρότερη από πέρυσι.Χωρις πρωτόκολλα και μέθοδους ανοίγματος .....οι Άγγλοι τουλαχιστον μας πήραν χαμπάρι από πέρυσι τι κάναμε και μας ρίξανε άκυρο φέτος
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
🤬 σιγά μη κάτσει να το πει η Pfizer να πέσει η μετοχή της. Και αφού έχουν κάνει πολλες

έρευνες ένα χρόνο πριν γιατί δε μας λένε ποσό κραταει το μεσοδιάστημα κατα μέσο όρο ; 😖 Γιατί απλά θελανε να πουλήσουν τις πρώτες δόσεις σύντομα αν δε το έχουν πει ήδη θα ψάξω μετά θα το παραδεχθούν ότι κραταει 6 έως χ μήνες ανάλογα με τα δεδομένα που έχουν .

. Αν δεν είναι 6 είναι 9 σε κάθε άνθρωπο διαφέρει ανάλογα με τον αριθμό αντισωμάτων που παράχθηκαν το σίγουρο είναι ότι εφάπαξ προστασία δε προσφέρει για αυτό κάθονται και συζητάνε να αυξηθεί το μεσοδιάστημα των δράσεων για να προφέρει ίσως πιο μάρκα ανοσία.

ψεύδη είδηση είναι γιατί δεν υπάρχει ίσως έπισημα ανακοίνωση σύντομα αν δε έχει γίνει ήδη θα υπάρχει όμως δε διαφέρει πολύ από την πραγματικότητα... κάθονται τα άρθρα τα ελληνικά και θεοποιούν της Pfizer..... σαν να είναι το super εμβόλιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

H pfizer ετοιμαζει να κυκλοφορησει 3η δοση που να πιανει τα μεταλλαγμενα στελεχη τελη του καλοκαιριου. Γι' αυτο μαλλον αγορασαν επιπλεον δοσεις.
. Δε πρόκειται να κρατήσουν τα αντισώματα εφάπαξ. Το ότι θα βάλουν μεταλλαγμένα θα το κάνουν όπως κάνουν και στην γρίπη αλλά άνοσια δε πρόκειται να κρατήσει αν δεν υπάρχει επαφή με αντίγονο.
—-
Anyway Κρατάμε τα ποστ με το @Nick890 για μελλοντική χρήση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,318 μηνύματα.
Απο οσα εχω δει εγω παντως και διαβασει καλυτερα θεωρω της μοντερνα,το πιο αποτελεσματικο και για τις μεταλλαξεις,δεν το λεω εγω οι ερευνες το λενε.,τις εχω βαλει σε προηγουμενα ποστ και το πιο ασφαλες,και πιο ασφαλες και η τζονσον με τα μεχρι τωρα δεδομενα,θεβρειται το πιο ασφαλες εμβολιο,εχει κανει ερευνες στους περισσοτερους ανθρωπους,μεχρι να παρει την εγκριση απο ολα τα αλλα εμβολια,μενει να δουμε και οταν εμβολιαστει πολυς κοσμος,αλλα οι προοπτικες ειναι πολυ καλες και μην ξεχναμε παντα οτι ειναι μονοδοσικο.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,562 μηνύματα.
Ε άντε να το εξηγησεις αυτό ότι δεν έχει σωτηρία η Ελλάδα μετά το καλοκαίρι στους εμβόλιασμους αν δεν έχει και εκείνη έτοιμες δόσεις για τις ευπαθείς ομάδες

Και κυρίως επειδή ακολουθεί την ίδια πολιτική ανοίγματος τουρισμού αλλά και χειρότερη από πέρυσι.Χωρις πρωτόκολλα και μέθοδους ανοίγματος .....οι Άγγλοι τουλαχιστον μας πήραν χαμπάρι από πέρυσι τι κάναμε και μας ρίξανε άκυρο φέτος
Μωρε και να μην εχει σωτηρια δεν γινεται να επιβληθει 3 λοκνταουν απο το φθινοπωρο δυστυχως...Το πολιτικο κοστος θα ειναι τεραστιο
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Απο οσα εχω δει εγω παντως και διαβασει καλυτερα θεωρω της μοντερνα,το πιο αποτελεσματικο και για τις μεταλλαξεις,δεν το λεω εγω οι ερευνες το λενε.,τις εχω βαλει σε προηγουμενα ποστ και το πιο ασφαλες,και πιο ασφαλες και η τζονσον με τα μεχρι τωρα δεδομενα,θεβρειται το πιο ασφαλες εμβολιο,εχει κανει ερευνες στους περισσοτερους ανθρωπους,μεχρι να παρει την εγκριση απο ολα τα αλλα εμβολια,μενει να δουμε και οταν εμβολιαστει πολυς κοσμος,αλλα οι προοπτικες ειναι πολυ καλες και μην ξεχναμε παντα οτι ειναι μονοδοσικο.
Ολα στο ίδιο επίπεδο είναι .Δεν γίνεται να λες το ντεπον είναι καλύτερο από το παναντολ .
Αν έχεις άγχος για το άστρα κάνε ένα έλεγχο για θρομβοπενία έτσι ώστε να μην σου πετύχει το σύνδρομο VIPIT (και πάλι τα άτομα που έχουν σύνδρομο αυτό έχουν 0.00 κατι % να το πάθουν)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σήμερα σταμάτησαν εμβολιασμό με JNJ στις ΗΠΑ λόγω παρενεργειών.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:laugh: Περιμένουν να μας βάλουν οι Άγγλοι στην πράσινη λίστα τους.

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση καθώς έχουμε κακό ιστορικό.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
αν δεν εμβολιαστουμε αυτο θα γινεται μαγκες
υπαρχουν συγκεκριμενα ατομα εδω μεσα που θα βρισκουν συνεχεια το προβλημα στα εμβολια ...εμβολιο ειναι θα εχει παρενεργειες σε μια πολυ μικρη ομαδα
170459910_447313673212129_360538012942172761_n.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
αν δεν εμβολιαστουμε αυτο θα γινεται μαγκες
υπαρχουν συγκεκριμενα ατομα εδω μεσα που θα βρισκουν συνεχεια το προβλημα στα εμβολια ...εμβολιο ειναι θα εχει παρενεργειες σε μια πολυ μικρη ομαδα
View attachment 79023
Αρα προτιμάς εμβόλιο και να πεθαίνουν 80-100 την μέρα .Παρα μέτρα σαν να μην υπήρχαν εμβόλια και πρωτόκολλα με λίγα κρούσματα και χωρίς θανάτους(μέχρι να βοηθήσουν τα εμβόλια)

Χμ...όπως έχω πει ,σταθερά κρατάτε αυτήν την στάση γιατί πάμε καλά και ξέρεις ε 14 Μαίου τουρισμός :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20210409_125723.jpg

Ετσι ήρθε
 
Τελευταία επεξεργασία:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Αρα προτιμάς εμβόλιο και να πεθαίνουν 80-100 την μέρα .Παρα μέτρα σαν να μην υπήρχαν εμβόλια και πρωτόκολλα με λίγα κρούσματα και χωρίς θανάτους(μέχρι να βοηθήσουν τα εμβόλια)

Χμ...όπως έχω πει ,σταθερά κρατάτε αυτήν την στάση γιατί πάμε καλά και ξέρεις ε 14 Μαίου τουρισμός :P
καταρχας αν εμβολιαστει ο κοσμος θα πεθαινουν 5 τη μερα αλλα αν δεν εμβολιαστει δε θα φτασουμε ποτε σε αυτη τη φαση. Το οτι ετυχε να πεθανουν μερικα ατομα απο θρομβωση στο εξωτερικο ειναι κακο αλλα μπορεις να ανακατεψεις τη τραπουλα και να μην χασεις ενα εμβολιο
για πες μου πως μπορεις να το κανεις αυτο χωρις εμβολια ? να μην εχεις θανατους
δεν ξερω αν 14 μαη θα ξεκινησει ο τουρισμος και δεν με νοιαζει ...εμενα με νοιαζει οτι δεν μπορω να βγω απο το σπιτι μου μετα τις 9 με τις βλακειες της κυβερνησης ( για να δεις και οτι δεν την υποστηριζω και ποτε δεν την υποστηριξα )
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
καταρχας αν εμβολιαστει ο κοσμος θα πεθαινουν 5 τη μερα αλλα αν δεν εμβολιαστει δε θα φτασουμε ποτε σε αυτη τη φαση. Το οτι ετυχε να πεθανουν μερικα ατομα απο θρομβωση στο εξωτερικο ειναι κακο αλλα μπορεις να ανακατεψεις τη τραπουλα και να μην χασεις ενα εμβολιο
για πες μου πως μπορεις να το κανεις αυτο χωρις εμβολια ? να μην εχεις θανατους
δεν ξερω αν 14 μαη θα ξεκινησει ο τουρισμος και δεν με νοιαζει ...εμενα με νοιαζει οτι δεν μπορω να βγω απο το σπιτι μου μετα τις 9 με τις βλακειες της κυβερνησης ( για να δεις και οτι δεν την υποστηριζω και ποτε δεν την υποστηριξα )
Ο κοσμος εμβολιάζεται , δόσεις δεν υπάρχουν ....στο επίπεδο που φανταζόμαστε


Ναι οκ συμφωνώ μαζί σου τα εμβόλια σώζουν ,αλλά με το πλάνο #εμβολιαστειτε δεν σώζεται η κατάσταση (80-100 άτομα φεύγουν κάθε μέρα μαν άνοιξε τα μάτια ) . Τροποποίησή μέτρων θα σώσον τη κατάσταση και μόνο είτε το θέλουμε είτε όχι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top