• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Ολα στο ίδιο επίπεδο είναι .Δεν γίνεται να λες το ντεπον είναι καλύτερο από το παναντολ .
Αν έχεις άγχος για το άστρα κάνε ένα έλεγχο για θρομβοπενία έτσι ώστε να μην σου πετύχει το σύνδρομο VIPIT (και πάλι τα άτομα που έχουν σύνδρομο αυτό έχουν 0.00 κατι % να το πάθουν)
Τωρα αν δεν ξερεις οτι πχ τα mrna εμβολια ειναι εντελως αλλη τεχνολογια απο τα εμβολια τυπου αστρα,δηλαδη με απενεργοποιημενο ιο,φταιω εγω να σε πω ασχετο;
Καμια σχεση τα μεν με τα δε.
Επισης εδω δεν μιλαμε για ντεπον ουτε ειναι καρμπον ενα εμβολιο με ενα αλλο ΠΟΤΕ.
Ακομα και ενα εκδοχο που εχει ενα εμβολιο μπορει να προκαλεσει σοβαρο προβλημα,ενω ενα αλλο να μην εχει.ΛΗ καποιο να ειναι σ εμεγαλυτςρη ποσοτητα λη σε συνδυασμο με κατι αλλο.
Μην την ξαναπεις αυτη την κοτσανα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σήμερα σταμάτησαν εμβολιασμό με JNJ στις ΗΠΑ λόγω παρενεργειών.
Παει και αυτο. :hehe:
MΟΝΟ μοντερνα ή πφαιζερ μου φαινεται θα κανω.:hehe:
Ευτυχως πφαιζερ φρνουν πολλα,μοντερνα γμτ που θελω περισσοτερο φερνουν τα λιγοτερα.
Για ρωσικο δεν το συζητω..και σε αυτο νεκροι και καν δεν το παραδεχονται οι ρωσοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν δεν εμβολιαστουμε αυτο θα γινεται μαγκες
υπαρχουν συγκεκριμενα ατομα εδω μεσα που θα βρισκουν συνεχεια το προβλημα στα εμβολια ...εμβολιο ειναι θα εχει παρενεργειες σε μια πολυ μικρη ομαδα
View attachment 79023
Τα στατιστικα εδω δεν χωρανε.
Πεστα αυτα σε αυτους που πεθαναν απο θρομβωση,αναμεσα τους και νεοτατοι,κυριως νεοτατοι ειχαν χωρις κανενα προβλημα υγειας.Το πιο πιθανο αν αυτοι παθαιναν κορονοιο ειναι να ζουσαν μια χαρα.
Μην παπαγαΛίζεταιαυτο το ΑΙΣΧΡΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ.

Τα στατιστικα ειναι καλα για αυτους ΠΟΥ ΑΣΚΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑ,ΝΑ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΣΤΗ ΜΑΖΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ.
Απλα και ομορφα.
Για τον καθενα απο εμας υπαρχει ΠΑΝΤΑ η πιθανοτητα.
Το ιδιο πιστευαν οτι ΔΕΝ θα τους τυχει και οσοι πεθαναν απο θρομβωση.

Δεν υπαρχει αυτο το επιχειρημα και καν δεν ειναι επιχιειρημα λογικο.

Ειναι μονο για την ΕΞΟΥΣΙΑ.

Ειμαι ξεκαθαρα ΥΠΕΡ των εμβολιασμων και με πολυ μεγαλο σθενος ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ,αλλα στη συγκεκριμενη φαση ΟΦΕΙΛΟΥΝ να μας αφηνουν να επλεγουμε εστω πιο να μην κανουμε.
Η καραμελα οτι ολα ιδια ειναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ και ακριβως για αυτο το λενε,διοτι η ΕΕ εχει στηριξει τα παντα στην αστρα.
Ειναι εντελως αλλης τεχνολογιας της πφαιζερ και μοντερνα με αστρα και τζονσον.
Ε..αν θελουν να εμβολιαστουμε να πονταρουν σε καλα αλογα οχι στο κουτσο/.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τι συνέβαινε; Ήταν γεμάτα τα νοσοκομεία ή δεν υπήρχαν σχεδόν καθολου; Είχαν αναπνευστηρες;
Κατα την τωρινή <<πανδημία>>, με 800.000 θανόντες, βλέπουμε και συγκρίνουμε τους θανόντες απο άλλους ιούς.
1.300.000 απο ηπατίτιδα. Τώρα, γιατί υπάρχει αυτή η διαφορετική αντιμετώπιση, είναι ένα θέμα για απαντήσεις. Οσοι μπορούν να ενεργοποιήσουν τον σκληρό τους δίσκο προκειμένου να δώσουν εμπνευσμένες απαντήσεις.
Άμα πέσεις, δεν θα χτυπήσουν οι άλλοι.
Φαίνεται οτι δεν σου περνά απο το μυαλό σου το ντόμινο.
Εναν σπρώχνεις, δέκα πέφτουν...:cool:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Κατα την τωρινή <<πανδημία>>, με 800.000 θανόντες, βλέπουμε και συγκρίνουμε τους θανόντες απο άλλους ιούς.
1.300.000 απο ηπατίτιδα. Τώρα, γιατί υπάρχει αυτή η διαφορετική αντιμετώπιση, είναι ένα θέμα για απαντήσεις. Οσοι μπορούν να ενεργοποιήσουν τον σκληρό τους δίσκο προκειμένου να δώσουν εμπνευσμένες απαντήσεις.

Φαίνεται οτι δεν σου περνά απο το μυαλό σου το ντόμινο.
Εναν σπρώχνεις, δέκα πέφτουν...:cool:
Απιστευτος παραλογισμος αυτα που λες!

Ο κοσμος γενικα πεθαινει,δεν ειναι αθανατος,απο διαφορες αιτιες.
Οι πανδημιες ειναι μια ΠΡΟΣΘΕΤΗ αιτια θανατου,πολυ επιθετικη που ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ατομα.Και κολλαει απστευτα πιο ευκολα απο την Ηπατιτιδα,τι συγκρινεις τωρα;

Αυτη η συλλογιστικη ειναι για μπαμιες,οχι για ανθρωπους.
Δεν μπορω να κανω κατι για να καθησυχασω την συνειδηση σου που ειναι καθαρα αντικοινωνικη εφοσον αρνησαι οποιοδηποτε εμβολιο.
Αλλα μην βαφτιζετε τη μπαμια ,κρεας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η συμβολή του Αϊνστάιν στις επιστήμες«Nikos-Lygeros-poihsh-Kai-Logoi-Sophia-Drekou.JPG


:hi:
"Περιμένουμε να δούμε ...."
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Τετάρτη 7/04/21
Nέα κρούσματα: 3.445
Διασωληνωμένοι: 749 (-2)
Νέες Απώλειες: 75 (συν:8.607)
Τεστ σήμερα: 55.179 (PCR:20.419, RAPID: 34.760)
Θετικότητα(PCR+Rapid): 6,24%

Παρασκευή 9/04/21
Nέα κρούσματα: 2.747
Διασωληνωμένοι: 790 (+14)
Νέες Απώλειες: 78 (συν:8.758)
Τεστ σήμερα: 57.370 (PCR:18.390, RAPID: 38.980)
Θετικότητα(PCR+Rapid): 4,79%
2.969 Μ.Ο κρουσμάτων (2.976 προγ. εβδομ.)
Σύνολο:290.964

2000 λιγότερα τεστ PCR σήμερα
Επικοινωνιακό παιχνίδι μου φαίνεται για εικονική μείωση κρουσμάτων για το φαίνεσθαι. Απλά για να πούνε ότι μειώνονται. Τα δεδομένα δείχνουν ότι είναι στα ίδια επίπεδα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κατανοητά όλα αυτά. Δεν αναιρούν όμως τα όσα είπα.
Δεν είπα όλοι οι νέοι.
Αν κάποιος θίγεται από αυτό που έγραψα σημαίνει ότι ενδόμυχα πιστεύει τουλάχιστον σε ένα από τα τρία σημεία που ανέφερα για τον εαυτό του και το κάνει ήδη. Αλλιώς έχει καθαρή συνείδηση υποθέτω.

Ποιός μίλησε να παραλύσει η χώρα?
Αν όλοι μας τηρούσαμε κανονικά τα μέτρα και δεν είχαμε μύτες έξω, κορωνοπάρτι στα σπίτια και ταξιδάκια στο εξοχικό γιατί βαρεθήκαμε στην πόλη παρόλο το αθώο βηχαλάκι, τότε τίποτα από αυτά τώρα δε θα συνέβαινε. Αυτό είναι εγωισμός και ανευθυνότητα. Προφανώς φταίει και η κυβέρνηση με τα δικά της λάθη, αλλά έστω εμείς οι πολίτες ας είμαστε όσο σωστοί μπορούμε σε ό,τι αφορά εμάς για αρχή.

Και έχω παρατηρήσει στατιστικά ότι οι νέοι κυρίως ήταν αυτοί που τα έγραφαν στα παπούτσια τους όλα αυτά. Να μη διασκεδάσουμε λιγάκι βρε αδερφέ? Έβλεπαν τα μέτρα σαν λόγο αντίδρασης και επανάστασης και περιορισμό και όχι σαν μέτρο πρόληψης και υγείας. Δε λέω να τηρούμε ό,τι μας λένε αμάσητο αλλά να σκεφτόμαστε λίγο και να ψαχνόματε τι πρέπει και τι όχι να κάνουμε.

Οι μεγαλύτερης ηλικίας που δεν πρόσεχαν ούτε εκείνοι ναι σε αυτό έχεις δίκιο δικό τους θέμα.
Πρεπει να καταλαβει γρηγορα η κυβερνηση οτι οι νεοι δεν θα τηρησουν πλεον τα μετρα υγειονομικης προστασιας φιλε.1 χρονο αντεξαμε και νομιζω οτι ηταν και αρκετος .(και ναι τα βραδια κοιμαμαι σαν πουλακι ειδικα αμα εχω βγει κιολας).
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
•145.000 new cases and 780 in India.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Στους δρόμους γίνεται της πόρνης. Τέτοια κίνηση και κόσμο έχω να δω από πριν την πανδημία. Τώρα και καλά είμαστε σε lockdown;
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Απλά έκανα log in για να πω ότι και εγώ θα συνεισφέρω στην κίνηση σήμερα βγαίνοντας σε άλλο δήμο. Παρακαλώ οι καραντινολάγνοι να μου στείλουν τα δάκρυα τους σε ένα μικρό πλαστικό δοχείο.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

O Μητσοτάκης πήγε να πάρει τεστ για την κόρη του. Ο φαρμακοποιός έδωσε μια φιλοκυβερνητική απάντηση. Δεν διαμαρτυρήθηκε καν ότι προσφέρει μια υπηρεσία χωρίς να πληρώνεται...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Σωστά, κάποιος πρέπει να φέρνει τους καφέδες στου τουρίστες. Τα γραπτά μηνύματα δυσχεραίνουν το γκαρσονιλίκι.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Στους δρόμους γίνεται της πόρνης. Τέτοια κίνηση και κόσμο έχω να δω από πριν την πανδημία. Τώρα και καλά είμαστε σε lockdown;
Ασε την πόρνη, διότι γνωρίζει αυτή τι ποιεί και άκου!!!

Ευρισκόμεθα εις αναμονήν εξελίξεων!!!

τοιαύτην φράσιν, ενεθυμίσασθε μοι , κατα τον μήναν Ιούλιον και μετά...

Ούσα λαλίστατη σήμερα, τότε θα θέλω να ακούσω την φωνή σου.

Διότι, αν σήμερα αγνοώντας λαλείς, τότε τί;
Οταν έρθουν τα δύσκολα, τί μπορεί να λές;
Εγώ θα περιμένω...
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Στους δρόμους γίνεται της πόρνης. Τέτοια κίνηση και κόσμο έχω να δω από πριν την πανδημία. Τώρα και καλά είμαστε σε lockdown;
Λογικό δεν είναι? Όταν η απαγόρευση κυκλοφορίας είναι από τόσο νωρίς, ο κόσμος θα προσπαθήσει να κάνει τις δουλειές του όσο γίνεται πιο γρήγορα μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα, οπότε είναι λογικό να υπάρχει συνωστισμός, το ίδιο πράγμα έχω παρατηρήσει στα super market, μόνο Πάσχα και Χριστούγεννα βλέπω τόσο κόσμο.
Μην ξεχνάμε ότι υπάρχει κούραση μετά από ένα lockdown, το οποίο είναι από τα πιο σκληρά του πλανήτη, το οποίο δεν απέδωσε. Ο κόσμος είναι κουρασμένος κυρίως από την διαχείριση της πανδημίας, όχι μόνο από τον ίδιο τον ιό.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Λογικό δεν είναι? Όταν η απαγόρευση κυκλοφορίας είναι από τόσο νωρίς, ο κόσμος θα προσπαθήσει να κάνει τις δουλειές του όσο γίνεται πιο γρήγορα μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα, οπότε είναι λογικό να υπάρχει συνωστισμός, το ίδιο πράγμα έχω παρατηρήσει στα super market, μόνο Πάσχα και Χριστούγεννα βλέπω τόσο κόσμο.
Το παράλογο είναι μόνο ένα. Ο νόμος λέει εγκλεισμός- lockdown και απλά δεν εφαρμόζεται.
Ποιοι είναι οι λόγοι της μη εφαρμογής του Νόμου αυτού;
και αν δεν εφαρμόζονται, γιατί δεν καταργούνται; αφού η πραγματικότητα δείχνει την μη εφαρμογή τους.
Μήπως κατα το καλοκαιράκι αρχίσουν να μας κάνουν εκπληξούλες; γιατι αν επιθυμούν να μας πουν πόσοι απο εμάς κυκλοφορούν δίχως sms και τι παραβιάζουν τα όρια που θέτουν ως περιορισμούς, μπορούν να το κάνουν.
Οπότε, εμένα μου φαίνεται ως μεταβατική περίοδος.
Το μετά, μάλλον ποιο δύσκολο φαντάζει.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Screenshot_2021-04-10-20-07-25-892_org.telegram.messenger.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.

Παπαευαγγέλου: "Δεν θα βγάλουμε τις μάσκες πριν το 2022" - Τι είπε για τις μετακινήσεις, το Πάσχα και την εστίαση

[...]Δεν θέλω να κάνω πρόβλεψη για τελευταίο μίλι και τελευταία κρίσιμη εβδομάδα, γιατί έχει βαρεθεί ο κόσμος να τα ακούει. Πραγματικά είμαι αισιόδοξη. Νομίζω όμως ότι θα έχουμε θέμα με τον κορονοϊό και την επόμενη χρονιά, τον επόμενο χειμώνα. Θα είναι μαζί μας το 21-22, αλλά σίγουρα θα είναι μία διαφορετική εικόνα, γιατί θα έχουμε προχωρήσει τους εμβολιασμούς και θα είμαστε πολύ καλύτερα. Η αίσθηση μου είναι ότι δεν θα βγάλουμε τις μάσκες πριν το 22. Είδαμε ότι δεν είχαμε και γρίπη φέτος. Θα μας μείνει το «κουσούρι».[...]

:crazy::crazy::crazy:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εγώ κάθε φορά που ακούω τους "ειδικούς" να λένε όλα αυτά τα δυσοίωνα σχετικά με το πόσο κρίσιμες θα είναι οι επόμενες 2, 10, 100 εβδομάδες, πόσο αυξήθηκε το ιικό φορτίο στα λύματα και μέχρι πότε θα κυκλοφορούμε σαν ζόμπι με τις μάσκες...

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top