• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ο @juste un instant αρχίζει και διακρίνει τις αντιφάσεις της κοσμοθεωρίας του, θαύμα. Εγώ δυστυχέστατα :) είμαι σταθερός στις απόψεις μου.
Εμ, βέβαια! Εσύ μόλις είδες τον σύντροφο να κουτουλάει την κεφάλα του σε στύλο της ΔΕΗ, βγήκες και μας λες, <<τουλάχιστον αφήστε αυτούς που έφαγαν ξύλο>> άδικα και αδικαιολόγητα να βγουν έξω.
Σου είπα! κοπάνησαν την κούτρα τους σε κολόνα της ΔΕΗ!

Μα πώς γίνεται και να αυτοαναιρείσαι λίγο πριν;
Συγκεκριμένα λες, οτι <<επικίνδυνη υγειονομική κατάσταση στις πλατείες>>.
Και να τους αφήσουν έξω;
Τελικά, δυσεπίλυτο το πρόβλημα <<klean>>...
Μ'άρεσε αυτό και το βάζω: η βρόχα <<straight thru>> :crazy:
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Καραντινάκηδες pain και στην Κυψέλη!
Τελικά υπάρχει πλατεία στην Ελλάδα που να μην έχει γίνει summer club?

Κατά τα άλλα ακόμα υπάρχει το μέτρο των sms, και η επιτροπή πάει προς αναβολή το άνοιγμα..μέχρι τον Μάιο..
Κάποιος να τους κατεβάσει από το υπερπέραν!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καραντινάκηδες pain και στην Κυψέλη!
Τελικά υπάρχει πλατεία στην Ελλάδα που να μην έχει γίνει summer club?

Κατά τα άλλα ακόμα υπάρχει το μέτρο των sms, και η επιτροπή πάει προς αναβολή το άνοιγμα..μέχρι τον Μάιο..
Κάποιος να τους κατεβάσει από το υπερπέραν!
Δεν ειναι μονο η Κυψελη.
Θεσσαλονικη τωρα
Οι συγκεντρωμένοι διαμαρτύρονται για τα περιοριστικά μέτρα κατά του ιού, τα υποχρεωτικά self test των μαθητών και για τα εμβόλια.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δειτε και αυτο

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν κατάλαβα καλά το νέο αφήγημα είναι χτύπησε στην κολώνα της ΔΕΗ, μάλιστα. Θίασος. Μιλάμε για πολλά πολλά κόμπλεξ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αν αφήναμε κάνα σοβαρό Task Force στην διαχείριση θα ειμασταν καλύτερα τώρα .....
#ProudOfΑνατολη
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά το νέο αφήγημα είναι χτύπησε στην κολώνα της ΔΕΗ, μάλιστα. Θίασος. Μιλάμε για πολλά πολλά κόμπλεξ.
Εγώ, πάλι το κλεμμένο... η βρόχα κάργα ίσα... :playboy: και ο μετακουμουνιστοσοσιαλιστοσυριζοφιλελευθεροΣΥΝΤΟΦΟΣ, βρίσκει κολώνα...
Χάθηκαν οι γραμμές; πάρε μια και ίσα...
χμμμ... αυτές πονάνε περισσότερο, αλλά μόνο μια φορά:crazy:

Υ.Γ. δεν ομίλησα πολιτικώς, ούτε στραβώς, ούτε ορθώς...
ένα σχόλιο έκανα...
Και μη μου πεις οτι δεν είναι ευφυέστατο!
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
Το βίντεο δείχνει ξεκάθαρα τι συνέβη, δεν ήταν επεξεργασμένο ούτε ήταν στημένο το περιστατικό. Αναπαράγεις fake news τα οποία με ένα απλό ψάξιμο στο διαδίκτυο μπορεί ο κάθε ένας να καταλάβει ότι δεν ισχύουν.
Είναι ακραίο να συγκρίνεις ένα πάρτι με την ένοπλη συμμορία του κράτους, η οποία έχει ξεσαλώσει και μπορεί να σε πλακώσει στο ξύλο επειδή δεν τους γεμίζεις το μάτι. Η παράνοια που ζούμε προέρχεται από την ίδια την κυβέρνηση η οποία είναι διατεθειμένη να μοιράζει λεφτά στα κανάλια αλλά όχι για νέες μεθ. Έχει κουράσει το αφήγημα της ατομικής ευθύνης, τουλάχιστον προσπαθήστε να πείτε κάτι άλλο για να πείσετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η αντιπρόεδρος του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδας Χριστίνα Τετράδη εξέφρασε την ευχή η χώρα να είναι «πράσινη» στον Χάρτη του Ευρωπαϊκού Κέντρου Πρόληψης και Ελέγχου Νόσων
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Εφόσον οι καραντινάκηδες επιμένουν να μείνουν μέσα, ας αφήσουν τους υπόλοιπους να βγαίνουν έξω.
6 μήνες εγκλεισμός
απαγόρευση κυκλοφορίας
SMS για μετακίνηση

και συνεχίζουν ακόμη οι καραντινάκηδες να επιμένουν σε ένα σύστημα που δεν επιφέρει ίχνος αποτελέσματος. Έχουν το θράσος βέβαια να κάνουν συγκρίσεις με την Ευρώπη !

Εύχομαι ο μεγάλος αυτός πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, να ανοίξει την χώρα για να έρθουμε να κάνουμε μπανάκι στο all-inclusive hotel , να πληρώσουμε τον 12ωρο σερβιτόρο 1 ευρώ παραπάνω, την 14η Μαϊου και έπειτα την 1η Οκτωβρίου να ανακοινώσει ένα νέο lockdown επειδή οι επόμενες 2 εβδομάδες είναι κρίσιμες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εφόσον οι καραντινάκηδες επιμένουν να μείνουν μέσα, ας αφήσουν τους υπόλοιπους να βγαίνουν έξω.
6 μήνες εγκλεισμός
απαγόρευση κυκλοφορίας
SMS για μετακίνηση

και συνεχίζουν ακόμη οι καραντινάκηδες να επιμένουν σε ένα σύστημα που δεν επιφέρει ίχνος αποτελέσματος. Έχουν το θράσος βέβαια να κάνουν συγκρίσεις με την Ευρώπη !

Εύχομαι ο μεγάλος αυτός πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, να ανοίξει την χώρα για να έρθουμε να κάνουμε μπανάκι στο all-inclusive hotel , να πληρώσουμε τον 12ωρο σερβιτόρο 1 ευρώ παραπάνω, την 14η Μαϊου και έπειτα την 1η Οκτωβρίου να ανακοινώσει ένα νέο lockdown επειδή οι επόμενες 2 εβδομάδες είναι κρίσιμες.
Ναι, γιατί ως γνωστόν όσοι " είμαστε καραντινάκηδες" μισούμε τη χώρα μας , δε θέλουμε να εργαστούμε στον τουρισμό, θέλουμε να πεθάνουμε από οικονομική δυσπραγία,μιζέρια και κατάθλιψη μέχρι τα τέλη της θερινής σεζόν.

Κυριως όλα αυτα,όχι οτι προσπαθούμε 1 χρόνο τώρα να προστατεύσουμε οικογενειακά πρόσωπα με ανίατες παθήσεις.
Λίγο όριο στην ειρωνεία και την κατάκριση δε βλάπτει.
Κανένας δεν είπε να μην ανοίξουμε και κανένας δεν υποστήριξε πως του αρέσει ο εγκλεισμός.
Αλλά υπάρχουν και άτομα που όντως κινδυνεύουν και για τα οποία φοβόμαστε.
Και η συμπεριφορά-νοτροπία των Ελλήνων "όλοι έξω και ό,τι θέλει ας γίνει" είναι εξισου θρασύτατη με την αναισθησία της κυβέρνησης.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Θα χαρώ πολύ να βλέπω ψεκασμένους κ ανεμβολιαστους στα νοσοκομεία τώρα. Ίσως κάποιοι να βάλουν λίγο μυαλό.
Να μην τους επιτρέπεται να πάνε στα νοσοκομεία. Αν είναι η ηλικία σου να εμβολιαστείς και δεν έχεις εμβολιαστεί τρέχα σε ιδιωτικό. Δε θα πληρώνουμε εμείς τη μαλακία του εγκεφάλου σου.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
Οι καραντινάκηδες και οι ''ατομική ευθύνη πάνω από όλα'', μου φαίνεται ξεχνάτε ότι εδώ και πέντε μήνες πρέπει να στείλουμε μήνυμα για να βγάλουμε τον σκύλο να χέσει. Έχουμε πει ότι τα μέτρα απέτυχαν γιατί, πέρα από τελείως παράλογα και αυστηρά, κούρασαν τον κόσμο και δεν έπεισαν, διότι είναι οκ να είναι γεμάτα τα ΜΜΜ αλλά αν σε δουν μέσα σε αμάξι χωρίς μάσκα θα φας πρόστιμο. Την σημαντικότερη ευθύνη την έχει η κυβέρνηση, ο κόσμος έδειξε πέρυσι τον Μάρτιο ότι μπορεί να πειθαρχήσει.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,917 μηνύματα.
Να μην τους επιτρέπεται να πάνε στα νοσοκομεία. Αν είναι η ηλικία σου να εμβολιαστείς και δεν έχεις εμβολιαστεί τρέχα σε ιδιωτικό. Δε θα πληρώνουμε εμείς τη μαλακία του εγκεφάλου σου.

Προσωπικά θα εμβολιαστώ, αλλά αν είναι να γίνει αυτό που λες, τότε να στείλουμε τον λογαριασμό του νέου μνημονίου στους καραντινάκηδες. Δίκαιο, ε; :clapping:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οι καραντινάκηδες και οι ''ατομική ευθύνη πάνω από όλα'', μου φαίνεται ξεχνάτε ότι εδώ και πέντε μήνες πρέπει να στείλουμε μήνυμα για να βγάλουμε τον σκύλο να χέσει. Έχουμε πει ότι τα μέτρα απέτυχαν γιατί, πέρα από τελείως παράλογα και αυστηρά, κούρασαν τον κόσμο και δεν έπεισαν, διότι είναι οκ να είναι γεμάτα τα ΜΜΜ αλλά αν σε δουν μέσα σε αμάξι χωρίς μάσκα θα φας πρόστιμο. Την σημαντικότερη ευθύνη την έχει η κυβέρνηση, ο κόσμος έδειξε πέρυσι τον Μάρτιο ότι μπορεί να πειθαρχήσει.
Να πειθαρχίσω! ΝΑΙ! Αλλά, οφείλει η κυβέρνηση να πει ευθέως! Σε εμένα που είμαι κυβέρνηση.
Και να μη κρύβεται πίσω απο <<επιτροπές>> βλέποντας τις εκλογές.
Σήμερα, <<ουδείς τυφλός>>. Τα κόλπα των κυβερνώντων είναι πλέον φανερά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το βίντεο δείχνει ξεκάθαρα τι συνέβη, δεν ήταν επεξεργασμένο ούτε ήταν στημένο το περιστατικό. Αναπαράγεις fake news τα οποία με ένα απλό ψάξιμο στο διαδίκτυο μπορεί ο κάθε ένας να καταλάβει ότι δεν ισχύουν.
Είναι ακραίο να συγκρίνεις ένα πάρτι με την ένοπλη συμμορία του κράτους, η οποία έχει ξεσαλώσει και μπορεί να σε πλακώσει στο ξύλο επειδή δεν τους γεμίζεις το μάτι. Η παράνοια που ζούμε προέρχεται από την ίδια την κυβέρνηση η οποία είναι διατεθειμένη να μοιράζει λεφτά στα κανάλια αλλά όχι για νέες μεθ. Έχει κουράσει το αφήγημα της ατομικής ευθύνης, τουλάχιστον προσπαθήστε να πείτε κάτι άλλο για να πείσετε.
αστυνομικη βια υπαρχει εκει που υπαρχει και υπαρχουν και στοιχεια ετσι?
φεικ νιουζ επισης εκει που ειναι φεικ νιουζ και οχι αναληθεις κατηγοριες ετσι?
για τα περιστατικα που εγιναν που δεν εγιναν και χαρακτηριστηκαν ετσι ετσι?
το συγκεκριμενο αποσπασμα το εβαλα γιατι συμφωνω με μια προταση του.Με αυτην εδω:
Αυτό που γίνεται στην #κυψελη είναι βία. Χωρίς καμία τιμωρία. Κι εγώ αν ήμουν κράτος στα @@ μου θα σας έγραφα. Αυτό αξίζουμε σαν κοινωνία. Την ανοχή παράνοια.
Δεν αποκλειω την υπαρξη της αστυνομικης βιας εκει που υπηρξε το εχω γραψει εκτενως και ας σταματησουμε πια τα προφανη,οτι φταιει μονο η μια πλευρα ετσι?
Απο κει και περα η παρανοια φιλε μου δεν ερχεται μονο απο το κρατος,την βγαζουν καθημερινα και οι πολιτες καθε ηλικιας,γιατι δεν αναφερομαι μονο στη νεολαια των κορονοπαρτυ,την βγαζουν οσοι γράφουν στα αρχ@δι@ τους τους νεκρους ναι καθε μερα απο τον ιο,εκεινους που κινδυνευουν,τους δικους τους ανθρωπους που εχουν καποια θεματα υγειας και ειναι στις ευπαθεις ομαδες.
Δεν μπορεις να τα γράφεις ολα αυτα στα αρχ@δι@ σου,αλλα μετα να εχεις και απαιτησεις απο το κρατος,ενταξει?
Ειναι ολα μια αλυσιδα,αν δεν το βλεπεις ετσι,δεν φταιω εγω,φταιει η προπαγανδα που εχεις λουστει.
Και μη μου πεις για κομματα,τους εχω ξ@χ@σει ολους.
Προτεινετε λυσεις τοτε εσεις που σας εχει κουρασει το αφηγημα της ατομικης ευθυνης,εδω η πανδημια ανετρεψε ισορροπιες παγκοσμιως,εδω σε εμας με την ηδη υποβαθμισμενη υγεια και οικονομια λογω μνημονιων τι ηθελες να κανει?Να μας αφησει ανεπηρεαστους?
Μας ενοχλούν όλοι οσοι αψηφουν τον κινδυνο της μεταδοσης και της νοσησης,δεν ειναι απλο δεν ειναι ενα συναχακι μωρε το κολλησαμε και ολα καλα. Τρία εκατομμύρια άνθρωποι έχουν μέχρι στιγμής χάσει την ζωή τους από την Covid-19 σε όλο τον κοσμο.Αν αυτο δεν σας αλλαζει δεν σας ευαισθητοποιει,δεν σας κανει λιγο να αναρωτηθειτε,ρε γαμωτο εγω μηπως εχω ευθυνη μεσα σε ολο αυτο,δεν φταιω εγω.
Φταιει ο γραψαρχιδισμος σας.Αυτον ασπαζεστε αυτον σας χαριζουμε.Αντε γεια! :hello:
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
αστυνομικη βια υπαρχει εκει που υπαρχει και υπαρχουν και στοιχεια ετσι?
φεικ νιουζ επισης εκει που ειναι φεικ νιουζ και οχι αναληθεις κατηγοριες ετσι?
για τα περιστατικα που εγιναν που δεν εγιναν και χαρακτηριστηκαν ετσι ετσι?
το συγκεκριμενο αποσπασμα το εβαλα γιατι συμφωνω με μια προταση του.Με αυτην εδω:

Δεν αποκλειω την υπαρξη της αστυνομικης βιας εκει που υπηρξε το εχω γραψει εκτενως και ας σταματησουμε πια τα προφανη,οτι φταιει μονο η μια πλευρα ετσι?
Απο κει και περα η παρανοια φιλε μου δεν ερχεται μονο απο το κρατος,την βγαζουν καθημερινα και οι πολιτες καθε ηλικιας,γιατι δεν αναφερομαι μονο στη νεολαια των κορονοπαρτυ,την βγαζουν οσοι γράφουν στα αρχ@δι@ τους τους νεκρους ναι καθε μερα απο τον ιο,εκεινους που κινδυνευουν,τους δικους τους ανθρωπους που εχουν καποια θεματα υγειας και ειναι στις ευπαθεις ομαδες.
Δεν μπορεις να τα γράφεις ολα αυτα στα αρχ@δι@ σου,αλλα μετα να εχεις και απαιτησεις απο το κρατος,ενταξει?
Ειναι ολα μια αλυσιδα,αν δεν το βλεπεις ετσι,δεν φταιω εγω,φταιει η προπαγανδα που εχεις λουστει.
Και μη μου πεις για κομματα,τους εχω ξ@χ@σει ολους.
Προτεινετε λυσεις τοτε εσεις που σας εχει κουρασει το αφηγημα της ατομικης ευθυνης,εδω η πανδημια ανετρεψε ισορροπιες παγκοσμιως,εδω σε εμας με την ηδη υποβαθμισμενη υγεια και οικονομια λογω μνημονιων τι ηθελες να κανει?Να μας αφησει ανεπηρεαστους?
Μας ενοχλούν όλοι οσοι αψηφουν τον κινδυνο της μεταδοσης και της νοσησης,δεν ειναι απλο δεν ειναι ενα συναχακι μωρε το κολλησαμε και ολα καλα. Τρία εκατομμύρια άνθρωποι έχουν μέχρι στιγμής χάσει την ζωή τους από την Covid-19 σε όλο τον κοσμο.Αν αυτο δεν σας αλλαζει δεν σας ευαισθητοποιει,δεν σας κανει λιγο να αναρωτηθειτε,ρε γαμωτο εγω μηπως εχω ευθυνη μεσα σε ολο αυτο,δεν φταιω εγω.
Φταιει ο γραψαρχιδισμος σας.Αυτον ασπαζεστε αυτον σας χαριζουμε.Αντε γεια! :hello:
Αν θεωρείς ότι το περιστατικό της Νέας Σμύρνης είναι fake και στημένο, γράψε το ξεκάθαρα για να καταλάβουμε. Το να εξισώνεις ένα πάρτι με ένα σοβαρό περιστατικό αστυνομικής βίας, είναι τουλάχιστον άτοπο. Μου γράφεις ότι έχω λουστεί προπαγάνδα, ενώ εσύ, παρόλο που κάθε φορά προσπαθείς να πείσεις ότι δεν ανήκεις σε κανένα κόμμα ή ιδεολογία, ύποπτα οι θέσεις σου ταυτίζονται με την δεξιά αφήγηση, λολ.
Την κύρια ευθύνη την έχει η κυβέρνηση επειδή εκείνη οργανώνει την κοινωνική ζωή των πολιτών. Όταν τα μέτρα είναι τόσο παράλογα και δεν έχουν νόημα, είναι λογικό να βλέπουμε τέτοιες καταστάσεις όπως το πάρτι στην κυψέλη. Υπάρχει κούραση και κόπωση. Οι λύσεις που προτείνουμε, είναι γνωστές εδώ και έναν χρόνο, οι ίδιοι οι γιατροί και υγειονομικοί τις προτείνουν, προσλήψεις προσωπικού, αναβάθμιση του ΕΣΥ, αναβάθμιση των ΜΜΜ, οικονομική βοήθεια σε όσους έχουν πληγεί από την πανδημία. Αυτά είναι τα βασικά, τα οποία θα έπρεπε να είχαν γίνει εδώ και έναν χρόνο. Το αφήγημα της ατομικής ευθύνης, το μόνο που κάνει είναι να ρίχνει όλο το φταίξιμο στους πολίτες και να βγάζει λάδι την κυβέρνηση. Δεν είναι γραψαρχιδισμός η απόδοση ευθυνών.
Πάντως έχει πλάκα που προσπαθώ να απαντήσω σε ένα δεξιό τρολ, η καραντίνα φταίει που έχω τόσο ελεύθερο χρόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειναι μονο η Κυψελη.
Θεσσαλονικη τωρα
Οι συγκεντρωμένοι διαμαρτύρονται για τα περιοριστικά μέτρα κατά του ιού, τα υποχρεωτικά self test των μαθητών και για τα εμβόλια.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δειτε και αυτο

E γιαυτο η ευγονική είναι λύση.
Τι,οχι;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αν θεωρείς ότι το περιστατικό της Νέας Σμύρνης είναι fake και στημένο, γράψε το ξεκάθαρα για να καταλάβουμε. Το να εξισώνεις ένα πάρτι με ένα σοβαρό περιστατικό αστυνομικής βίας, είναι τουλάχιστον άτοπο. Μου λες ότι έχω λουστεί προπαγάνδα ενώ εσύ, παρόλο που κάθε φορά προσπαθείς να πείσεις ότι δεν ανήκεις σε κανένα κόμμα ή ιδεολογία, ύποπτα οι θέσεις σου ταυτίζονται με την δεξιά αφήγηση, λολ.
Την κύρια ευθύνη την έχει η κυβέρνηση επειδή εκείνη οργανώνει την κοινωνική ζωή των πολιτών. Όταν τα μέτρα είναι τόσο παράλογα και δεν έχουν νόημα, είναι λογικό να βλέπουμε τέτοιες καταστάσεις όπως το πάρτι στην κυψέλη. Υπάρχει κούραση και κόπωση. Οι λύσεις που προτείνουμε, είναι γνωστές εδώ και έναν χρόνο, οι ίδιοι οι γιατροί και υγειονομικοί τις προτείνουν, προσλήψεις προσωπικού, αναβάθμιση του ΕΣΥ, αναβάθμιση των ΜΜΜ, οικονομική βοήθεια σε όσους έχουν πληγεί από την πανδημία. Αυτά είναι τα βασικά, τα οποία θα έπρεπε να είχαν γίνει εδώ και έναν χρόνο. Το αφήγημα της ατομικής ευθύνης, το μόνο που κάνει είναι να ρίχνει όλο το φταίξιμο στους πολίτες και να βγάζει λάδι την κυβέρνηση. Δεν είναι γραψαρχιδισμός η απόδοση ευθυνών.
μα το εχω ξαναπει δεν φταινε μονο οι πολιτες,φταιει και η κυβερνηση με τα μετρα παρωδια ετσι?
Δεν ηταν λοκνταουν αυτο.
Του Μαρτιου 2020 αληθεια γιατι ηταν διαφορετικο?
Για τα επεισοδια της ΝΣ δεν ηταν φεικ οχι,καποια αλλα ομως ναι και παλιοτερα και τωρινα.Γιαυτο ειπα να βλεπουμε τα περιστατικα συγκεκριμενα.
Και οχι μπορει να φαινομαι οτι ανηκω καπου,δεν ανηκω πουθενα.
Απλα βλεπω στην ιδια ευθεια ολους.Εχει κανει λαθη η κυβερνηση ετσι?Πολλα.Δεν ειναι μονο το λοκνταουν ειναι και τα λουκετα των επιχειρησεων που δεν αντεξαν,αυτα ολα ποιος θα τα λουστει?
Οι ανθρωποι αυτοι που εχασαν εισοδηματα/δουλειες?Ειχα βαλει ενα ωραιο αρθρο εδω με καποιους που λενε τις ιστοριες τους αυτο δειχνει γιατι δε συμφωνω καθολου με το κλεισιμο ετσι?Δες το https://www.e-steki.gr/threads/Πώς-επηρεάζει-τη-ζωή-μας-η-πανδημία.183699/post-4632469
Και ειδαμε και οτι δεν μας ωφελησε,σκατα μας ωφελησε,οι νεκροι αυξανονται και ολα αυτα οσα βλεπουμε καθημερινα.
Μα επομενο ειναι να κουραστηκαν ολοι,εμεις δεν κουραστηκαμε λες?Εγω δε θελω να βγω λες?
Φυσικα και θελω.Αλλα σκεφτομαι οτι εχουμε που δεν εχουμε ΜΕΘ να προσεχω οσο γινεται,που ειναι τερμα αβεβαιο ετσι,γιατι γενικα παντου κανεις δεν τηρει τα μετρα με το σταυρο στο χερι που λεμε,για να μην καταληξω σε ΜΕΘ.Γιατι βλεπουμε τι γινεται.
Κριμα για οσους πεθαινουν και πεθαναν,οχι μονο εδω παγκοσμιως.
Οι κυβερνησεις αν ειδες και σε αλλα κρατη με περισσοτερες ΜΕΘ απο τις δικες μας και αυτοι λοκνταουν ειχαν.
Θελω να πω δεν το ζουμε μονο εμεις εδω.
Δες και αυτο https://www.iefimerida.gr/ellada/koronoios-eytyhia-dania-pligothike-apo-tin-pandimia

Γενικα ολος ο πλανητης ειναι σε μια φαση τετοια απο τη μια αμυνας στον κοβιντ και απο την αλλη επαναπρογραμματισμου για την επομενη μερα μετα που κανεις μας δεν ξερει πως θα ειναι ειλικρινα.
Τα βλεπω και τα λαθη της κυβερνησης και το γεγονος οτι κλεινει τα ματια αν θες σε ολα αυτα.
Τι αλλο να πω?
Ειμαστε ενας πληθυσμος μιας χωρας δεν ειμαι μονη εγω που καθοριζω και την πολιτικη εξελιξη.Ολα αυτα ας ειναι ενα μελλοντικο μαθημα για ολους μας.Ειναι γενικο αυτο γιατι ο Ελληνας εχει το ασχημο ελαττωμα να ξεχναει και να εχει μνημη χρυσοψαρου μεν,να θυμαται οσα τον συμφερουν δε και επισης εχουμε και ενα αλλο ελαττωμα κοιταμε μονο το κ@λαρακι μας αδιαφορωντας για την κοινωνια και το κρατος.
Τι αλλο να πω? Καλή φώτιση στους αρμόδιους φορείς και στους πολιτες μπας και τη βγαλουμε καθαρη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top