• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Μπήκα σήμερα το πρωί και ήταν ανοικτό με την λογική να δοκιμάσω να κλείσω για astrazeneca
Έκλεισα για 11/05 με επόμενη δόση 01/06

Το διάστημα των δόσεων ειναι 21 μέρες, όσο της pfizer, οπότε τελικά οι 30-45 δεν κάνουν μόνο astra?
Μου τό ειπε και ενας φιλος που ειναι 31 ετών και εκλεισε με Pfizer.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Οταν λέω ότι κάνουμε Μ***ιες στον εμβολιασμό ......λες και ο μέσος 30αρης θα πεθάνει απ τον ιό σε σχέση με κάποιον που έχει υποκειμενικό νόσημα μεγαλύτερο ή μικρότερο του (ηλικιακα)

Πάντως χαίρομαι που υπάρχει τέτοιος πολιτικός στην Ελλάδα (και είναι και ΝΔ) .Τέτοια άτομα θέλουμε στην βουλή με λογική , ρεαλιστικότητα και να ξέρει τι του γίνεται.
Τον ευχαριστώ που με επιβεβαιώνει ότι τα λεγόμενα μου δεν είναι χαζά (πρώτιστος τα μέτρα και έπειτα το εμβόλιο έρχεται σε δεύτερη γραμμή για την αντιμετώπιση)

Η Ελλάδα νομίζει ότι το.εμβολιο θα μας φέρει σε κανονικότητα
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Μπήκα σήμερα το πρωί και ήταν ανοικτό με την λογική να δοκιμάσω να κλείσω για astrazeneca
Έκλεισα για 11/05 με επόμενη δόση 01/06

Το διάστημα των δόσεων ειναι 21 μέρες, όσο της pfizer, οπότε τελικά οι 30-45 δεν κάνουν μόνο astra?
Και μένα pfizer μου βγήκε. Κι εγώ θα προτιμούσα το Αστρα αλλά ο.κ. Το ίδιο μου κάνει στην τελική.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
@akikos βλέπεις που στα έλεγα ότι κάνουν βλακείες με τα εμβόλια ?

Από πού και ως που ο τζουστ(και οι άλλοι υγιές 30-39αριδες )να κάνει το εμβόλιο απ' την στιγμή που δεν τρέχουν κάποιο κίνδυνο σε σχέση με αλλα άτομα που έχουν προταιρεοτητα?.......με φαιζερ κιόλας 🤦🏼‍♂️
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Όλοι όσοι έχουν προτεραιότητα είναι πριν από μενα. Δεν πήρα κανενός την θέση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πώς γίνεται αυτό; Λες να υπάρχει κανένα λάθος στο σύστημα και να τους τα ακυρώσουν μετά; :lol:
Όχι. Είναι σωστά. Το συγκεκριμένο εμβολιαστικο κέντρο (στο κέντρο της Θεσσαλονίκης) εμβολιαζει μόνο με pfizer.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Όλοι όσοι έχουν προτεραιότητα είναι πριν από μενα. Δεν πήρα κανενός την θέση.
Την πήρες ( γενικά μιλώντας) απ' την στιγμή που δεν έχουν εμβολιαστεί όλοι οι ευπαθείς ομάδες (και μικρότερης ηλικίας ) , εργαζόμενοι τουρισμού ,ντελιβερη , αεροσυνοδοί , πιλότοι κλπ που είναι εκτεθειμένοι στον ιό

Συγγνώμη εσύ δουλεύεις σε κάνα ντελιβερη?


Θα τα πληρώσουμε ακριβά αυτές τις βλακείες αλλά τεσπά ας δούμε το έργο τους
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω εμβολιαστεί. Όλοι αυτοί που λες θα εμβολιαστούν πριν από μενα. Τουλάχιστον όσοι είναι φίλοι ντελιβεραδες ή ανήκουν σε ευπαθείς ομαδες. Δεν έχω φίλο πιλότο ή αεροσυνοδό.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δεν έχει λογική εγώ που είμαι 31 να κλείνω νωρίτερα από τους γονείς μου που είναι 57.. ακόμα και αν η διαφορά στις μέρες είναι μικρή.

Τεσπα όσοι δηλώσαμε χθες και σήμερα το κάναμε με την σιγουριά ότι θα κάνουμε τις μπακατελες της astra που οι ηλικιωμένοι και η @Averkina απέρριπταν με κολπακια φακιρικα.

Μάλλον επέλεξαν έτσι να μας επιβραβεύσουν για την αρετή και τόλμη που δείξαμε. Το δέχομαι. :P
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οταν λέω ότι κάνουμε Μ***ιες στον εμβολιασμό ......λες και ο μέσος 30αρης θα πεθάνει απ τον ιό σε σχέση με κάποιον που έχει υποκειμενικό νόσημα μεγαλύτερο ή μικρότερο του (ηλικιακα)

Πάντως χαίρομαι που υπάρχει τέτοιος πολιτικός στην Ελλάδα (και είναι και ΝΔ) .Τέτοια άτομα θέλουμε στην βουλή με λογική , ρεαλιστικότητα και να ξέρει τι του γίνεται.
Τον ευχαριστώ που με επιβεβαιώνει ότι τα λεγόμενα μου δεν είναι χαζά (πρώτιστος τα μέτρα και έπειτα το εμβόλιο έρχεται σε δεύτερη γραμμή για την αντιμετώπιση)

Η Ελλάδα νομίζει ότι το.εμβολιο θα μας φέρει σε κανονικότητα
Απο αυτά που λέει ο εν λόγω πολιτικός, κράτησα τα εξής: η Ουγγαρία έχει περισσότερους εμβολιασμούς και σε αντίθεση με εμάς που έχουμε λιγότερους, η Ουγγαρία έχει περισσότερους θανάτους. Επίσης, οι χώρες της Απω Ανατολής, ενεργοποιήθηκαν άμεσα. Δηλαδή, έριξαν το βάρος τους στην πρόληψη και δευτερευόντως με τους εμβολιασμούς.

Αρα, το εμβόλιο είναι χρήσιμο όπως τα άλλα εμβόλια (αν και υπάρχουν αμφιβολίες), αλλά ορθότερη αντιμετώπιση είναι (και αυτό συγκρίνοντας αναλογικά, τους θανάτους με τους εμβολιασμούς) η πρόληψη. Πρόληψη με όποια μέσα μπορεί να διαθέτει ένα κράτος.

Δεν είναι σωστό, προκειμένου να λέμε αρλούμπες (γνώμη μας ως μη ειδικών), να κάνουμε σύγκριση στην Ουγγαρία με τις χώρες της Απω Ανατολής;
Επιπροσθέτως, λέω την γνώμη μου.
Μου είναι εξαιρετικά ανούσιο, να ψάχνω τον Βασίλη για να απαντήσω σε κάτι και να σταματώ νομίζοντας οτι τρολάρει. Οπότε και απο εμένα είναι ελεύθερος να τρολάρει όπως θέλει και δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να πω το παραμικρό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@akikos βλέπεις που στα έλεγα ότι κάνουν βλακείες με τα εμβόλια ?

Από πού και ως που ο τζουστ(και οι άλλοι υγιές 30-39αριδες )να κάνει το εμβόλιο απ' την στιγμή που δεν τρέχουν κάποιο κίνδυνο σε σχέση με αλλα άτομα που έχουν προταιρεοτητα?.......με φαιζερ κιόλας 🤦🏼‍♂️
Μήπως είναι άλλος ο λόγος των εμβολιασμών; δεν γνωρίζω, εγώ είμαι απο χωριό... :morning1:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Ναι αλλά οι 30-39 άνοιξαν μόνο με αστρα,
Το αστρα από ο,τι έμαθα είναι σε εμβολιαστικα εκτός Θεσσαλονίκης. Π.χ Αμπελόκηποι κ.α. Προφανώς γιατί είναι εύκολα στην συντήρηση. Δεν χρειάζονται τεράστια ψυγεία για την συντήρησή τους.
Έτσι κι αλλιώς πάνω από το 90% πηγαίνουν στα ραντεβού με τα άστρα. Δεν περισσεύουν κ πολλά.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Μπήκα σήμερα το πρωί και ήταν ανοικτό με την λογική να δοκιμάσω να κλείσω για astrazeneca
Έκλεισα για 11/05 με επόμενη δόση 01/06

Το διάστημα των δόσεων ειναι 21 μέρες, όσο της pfizer, οπότε τελικά οι 30-45 δεν κάνουν μόνο astra?

Με 3 βδομαδες απόσταση στο εμβολιο της Άστρα δεν έχεις μεγαλη δράση του εμβολίου. Απαιτούνται τουλαχ 9-12 βδομαδες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω εμβολιαστεί. Όλοι αυτοί που λες θα εμβολιαστούν πριν από μενα. Τουλάχιστον όσοι είναι φίλοι ντελιβεραδες ή ανήκουν σε ευπαθείς ομαδες. Δεν έχω φίλο πιλότο ή αεροσυνοδό.
Θα εμβολιαστείς όμως ,όλοι οι 30-39 .Να πω με άστρα ,κάνα σπουτνικ κλπ να πω οκ .Αλλά όχι φαιζερ που αυτά πρέπει να τα κάνουν οι μεγάλοι για περισσότερη ασφάλεια


Ο κήπος είναι ανθηρός παιδιά ,έχουμε τέλειο πλάνο 🙃
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Θα εμβολιαστείς όμως ,όλοι οι 30-39 .Να πω με άστρα ,κάνα σπουτνικ κλπ να πω οκ .Αλλά όχι φαιζερ που αυτά πρέπει να τα κάνουν οι μεγάλοι για περισσότερη ασφάλεια


Ο κήπος είναι ανθηρός παιδιά ,έχουμε τέλειο πλάνο 🙃
μπορεί να είναι από ακύρωσεις ραντεβού με pfizer και έπρεπε να το δώσουν στο επόμενο για να μην χαλάσει η δόση άσχετως αν δεν είναι ευπαθής μέλος ή σε προτεραιότητα ηλικίας
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Θα εμβολιαστείς όμως ,όλοι οι 30-39 .Να πω με άστρα ,κάνα σπουτνικ κλπ να πω οκ .Αλλά όχι φαιζερ που αυτά πρέπει να τα κάνουν οι μεγάλοι για περισσότερη ασφάλεια


Ο κήπος είναι ανθηρός παιδιά ,έχουμε τέλειο πλάνο 🙃
Εντάξει και ο πατέρας μου δεν ήθελε Astra και έκλεισε με Moderna που είναι το κακό??
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Αν ακυρώσεις το πρώτο ραντεβού, μετά πάει πολύ μετά. Γύρω στις δύο βδομάδες νομίζω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μπορεί να είναι από ακύρωσεις ραντεβού με pfizer και έπρεπε να το δώσουν στο επόμενο για να μην χαλάσει η δόση άσχετως αν δεν είναι ευπαθής μέλος ή σε προτεραιότητα ηλικίας
Όλα αυτά γίνονται αυτόματα χάρη στον Κούλη Πιερρακακη.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top