• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.
Ακουμε τον αρχηγο που μιλησε για μερα μεγαλου ξεστοκαρισματος...


Εν τω μεταξυ οι εμβολιασμοι εχουν υπερδεκαπλασιαστει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Ακουμε τον αρχηγο που μιλησε για μερα μεγαλου ξεστοκαρισματος...
Δεν με ενδιαφερει τι ακους,και αυτο δεν ειναι απαντηση σε αυτα που σου εγραψα,προσεχε ομως τα λογια σου οταν μιλας για αντεμβολιαστες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Οποιος εχει την μυγα, μυγιαζεται.
Εξαιρετικη απαντηση.

Οταν εσυ παραθετεις τοι μηνυμα μου και λες οτι οταν καποιος δεν κανει εμβολιο αστρα δεν τον λες οτι δεν ειναι και αντεμβολιαστης,.εχοντας μολις πριν απαντησει ακριβως σε αναλογο ποστ,το να μου λες οτι εχω τη μυγα ειναι πανηλιθιο και χαρακτηριστικο οτι δεν σου εμεινε κανενα πραγματικο επχιειρημα,
Χαιρομαι.

Τα λαθη του μητσοηλιθιου δεν θα τα πληρωσω εγω αγαπουλα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Το να λέει κανεις χίλιες φορες οτι δεν θα κανει ενα εμβόλιο, δεν το θεωρώ και ένδειξη φανατικού εμβολιαστη.
Δεν είναι έτσι. Εγώ περιμένω το εμβόλιο πώς και πώς, από την πρώτη μέρα που βγήκε έλεγα οτι και τώρα να μου το δώσεις θα το κάνω γιατί φοβάμαι τις μακροπρόθεσμες παρενέργειες του κορονοϊού που πολλοί δείχνουν να μην τις υπολογίζουν (έλα μωρέ θα κολλήσω, θα περάσω λίγες μέρες με πυρετό, και τί έγινε; δεν είναι έτσι) αλλά το astra δε θέλω να το κάνω με το σκεπτικό οτι έχουν πει οτι για νέες γυναίκες έχει κάποιους κινδύνους αλλά και γιατί η πρώτη με τη δεύτερη δόση είναι 90 μέρες. Αυτό σημαίνει οτι ακόμα κι αν κλείσω για pfizer πχ τέλος Ιουνίου, μέχρι τέλος Ιουλίου θα έχω ξεμπερδέψει με τις δύο δόσεις, ενώ αν κάνω το άστρα τον Μάιο θα πιάσω Αύγουστο. Οπότε περιμένω κάποιο εκτός του αστρα. Αυτό δε σημαίνει οτι αρνούμαι οτι και το άστρα είναι μια χαρά εμβόλιο και δε θα το έκανα αν φοβόμουν πολύ οτι θα κολλήσω. Απλά προς το παρόν προφυλάσσομαι και νιώθω οτι δεν έχω κάπου να κολλήσω.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Οταν εσυ παραθετεις τοι μηνυμα μου και λες οτι οταν καποιος δεν κανει εμβολιο αστρα δεν τον λες οτι δεν ειναι και αντεμβολιαστης,.εχοντας μολις πριν απαντησει ακριβως σε αναλογο ποστ,το να μου λες οτι εχω τη μυγα ειναι πανηλιθιο και χαρακτηριστικο οτι δεν σου εμεινε κανενα πραγματικο επχιειρημα,
Χαιρομαι.

Τα λαθη του μητσοηλιθιου δεν θα τα πληρωσω εγω αγαπουλα.
Όταν κάποιος λέει ότι αν δεν κάνει το pfizer δεν θα κάνει τίποτα,
αποκαλεί το άστρα μπακατέλα
παίζει τέτρις με το σύστημα μέχρι να του βγάλει pfizer.
NAI είναι αντεμβολιαστής. :laugh:
γιατί άν ήταν όλοι το ίδιοι έξυπνοι με εσένα ο εμβολιασμός θα είχε μείνει πίσω.

και εγώ τέτοιος ήμουν αλλά όταν ήρθε η σειρά μου μπήκα να δηλώσω για astra ώστε να μην φέρω καμία ατομική ευθύνη στο θέμα.
δεν είναι κακό να το παραδεχτείς
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι. Εγώ περιμένω το εμβόλιο πώς και πώς, από την πρώτη μέρα που βγήκε έλεγα οτι και τώρα να μου το δώσεις θα το κάνω γιατί φοβάμαι τις μακροπρόθεσμες παρενέργειες του κορονοϊού που πολλοί δείχνουν να μην τις υπολογίζουν (έλα μωρέ θα κολλήσω, θα περάσω λίγες μέρες με πυρετό, και τί έγινε; δεν είναι έτσι) αλλά το astra δε θέλω να το κάνω με το σκεπτικό οτι έχουν πει οτι για νέες γυναίκες έχει κάποιους κινδύνους αλλά και γιατί η πρώτη με τη δεύτερη δόση είναι 90 μέρες. Αυτό σημαίνει οτι ακόμα κι αν κλείσω για pfizer πχ τέλος Ιουνίου, μέχρι τέλος Ιουλίου θα έχω ξεμπερδέψει με τις δύο δόσεις, ενώ αν κάνω το άστρα τον Μάιο θα πιάσω Αύγουστο. Οπότε περιμένω κάποιο εκτός του αστρα. Αυτό δε σημαίνει οτι αρνούμαι οτι και το άστρα είναι μια χαρά εμβόλιο και δε θα το έκανα αν φοβόμουν πολύ οτι θα κολλήσω. Απλά προς το παρόν προφυλάσσομαι και νιώθω οτι δεν έχω κάπου να κολλήσω.
Ε...αυτο ακριβως.
Το φοβερο ειναι οτι καν δεν ξερουν ή κανουν οτι δεν ξερουν τι ειναι ο αντεμβολιαστης.Ο αντεμβολιαστης αρνηται ΓΕΝΙΚΑ τα εμβολια,ολα τα εμβολια ως πρακτικη.
Εδω δεν εχουμε κατι τετοιο.Εχουμε ακριβως αυτο που λες εσυ και τιο λεω και εγω τοσο καιρο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν κάποιος λέει ότι αν δεν κάνει το pfizer δεν θα κάνει τίποτα,
αποκαλεί το άστρα μπακατέλα
παίζει τέτρις με το σύστημα μέχρι να του βγάλει pfizer.
NAI είναι αντεμβολιαστής. :laugh:
γιατί άν ήταν όλοι το ίδιοι έξυπνοι με εσένα ο εμβολιασμός θα είχε μείνει πίσω.

και εγώ τέτοιος ήμουνα αλλά όταν ήρθε η σειρά μου μπήκα να δηλώσω για astra ώστε να μην φέρω καμία ατομική ευθύνη στο θέμα.
δεν είναι κακό να το παραδεχτείς
Δες τι σημαινει αντεμβολιαστης και μετα ελα και βηξε μου .
Με παπαγαλακια κυβερνησης που επειδη εκανε το λαθος ο αρχηγουλη σας να επενδυσει στο χειροτερο αλογο εγω δεν θα πληρωσω την μαλακια που το δερνει και δεν θελω και πολλα πολλα.

Κανε εσυ το αστρα αλλα μην βαφτιζεις τον κοσμο εντεμβολιαστη εσυ και ολα τα κομματοσκυλα του κουλη,επειδη κανουμε βασικα οτι κανουν τα περισσοτερα ευρωοαικα κρατη ΚΑΙ ΔΝΕ ΕΜΒΟΛΙΑΖΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 60 ΧΡΟΝΩΝ ΛΕΜΕ.

Ο κουλης θελει να ξεφορτωθει αυτα που αγορασε,για αυτο και ειπε ΟΧΙ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 30.Σε αντιθεση με αλλες ευρωπαικες χωρες που εχουν περισσοτερη τσδιπα και ειπαν οχι κατω απο 65 ή εστω 60!

Απο εκει και περα μορφωσου λιγο και μαθε, οπως ειπα και παραπανω ,τι ειναι εντεμβολιαστης.ΛΙΓΗ ΜΟΡΦΩΣΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ.
Τα κομματικα σου ομως σε αλλο θεμα./Οχι εδω.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
@Himela εισαι στις ηλικιακες ομαδες που μπορουν να κανουν το αστρα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
Παιδιά η @Averkina καλα εκανε επειδη το Astra σε γυναικες κατω των 50 φέρνει προβλήματα. Και ο Πατέρας μου το απέφυγε και έκλεισε με Moderna γιατι φοβαται της Astra.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Θα τις έλεγα ότι το καλύτερο εμβόλιο είναι το πιο γρήγορο.
Ναι ειπαμε εισαι παπαγαλaκι εμας τι μας ενδιαφερει αυτο;

Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει η πραγματικοτητα ειναι μια.

Το αστρα αποδεδειγμενα και η ιδια το παραδεχτηκε προκαλει θρομβωσεις,κατι σε αναλογια οχι και τοσο σπανια 1 στις 100.000 περιπου,στις περισσοτερες ευρωπαικες χωρες το εχουν απαγορευσει στην ηλικια κατω των 60 με 65, χτυπαει κυριως τις γυναικες , εδω ο μαλακας το αφηνει μεχρι τα 30 διοτι εχει αγορασει 14 εκατομμυρια αστρα,ανοιξαν για ολους τα εμβολια σχεδον, λογικο ειναι ειδικα οι γυναικες να προτιμουν τα mrna

Τα υπολοιπα ειναι μαλακιες και κομματικες υστεριες κομματοσκυλων,που καν δεν μπορουν να ξεχωρισουν το αντεμβολιαστικο κινημα : ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΑΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ , και στο δικαιωμα να επιλεγει τι να ΜΗΝ κανει εφοσον του δινεται αυτη η δυνατοτητα και εφοσον ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ και εφοσον οι περισσοτερες χωρες το κανουν ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 65.

END OF THIS STUPID STORY
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.
Και γιατί αρνούνται οι άλλοι (Φαιζερ κ Μοντέρνα) την καλοβουλη πρόταση της Άστρα να εξετάσουν από κοινου την ύπαρξη των σπανιοτατων αυτών θρομβώσεων για να είμαστε όλοι πιο σίγουροι;

Χαίρομαι ειλικρινά πάντως που πολλοί αρχηγοί κρατών εμβολιαστηκαν με άστρα για να καταδείξουν ότι το ρίσκο είναι μηδενικό.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαλάκα μου, αποκαλούν «αντιεμβολιαστές» αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν π.χ. το εμβόλιο της αστραζένεκα. Για να το κάνεις αυτό, που σημειωτέον είναι μια άκρως στοχοποιητική πρακτική, πρέπει είτε να μην γνωρίζεις τι σημαίνει αντιεμβολιαστής, είτε να προπαγανδίζεις υπέρ Μητσοτάκη. Προς το δεύτερο κλίνω...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Και γιατί αρνούνται οι άλλοι την πρόταση της Άστρα να εξετάσουν από κοινου την ύπαρξη των σπανοτατων αυτών θρομβώσεων για να είμαστε όλοι πιο σίγουροι;
Δεν ξερω πραγματικα σε τι αναφερεσαι,ποιοι ειναι οι αλλοι και ποια η προταση της αστρα,και ουτε με ενδιαφερει.
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι ενα θεμα καθαρα υγειας να μην μετατρεπεται σε κομματικη μαλακινση.

Δεν μπορει να βαφτιζουν τα κομματοσκυλα αντεμβολιαστη οποιον δεν θελει αν κανει το αστρα και τεχει για τα υπολοιπα,επειδη ο κουλης θελει να ξεφορτωθει τα 14 εκατομμυρια αστρα.
Ο αντεμβολαιστης δεν δεχεται γενικα τα εμβολια,ο κοσμςο εχει το δικαιωμα να μην θυελει να κανει ενα εμβολιο που εχει παεισσοτερες παρενεργειες απο τα αλλα.Αυτο ειναι εντελως αλλο πραγμα και δενε χει να ακνει με κανεναν αντεμβολιασμο.
Ενταξει ξερουμε οτι τα κομματοσκυλα δεν σκεφτονται,αλλα σταματηστε αυτες τις βλακιες διοτι εσεις εκτιθεστε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαλάκα μου, αποκαλούν «αντιεμβολιαστές» αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν π.χ. το εμβόλιο της αστραζένεκα. Για να το κάνεις αυτό, που σημειωτέον είναι μια άκρως στοχοποιητική πρακτική, πρέπει είτε να μην γνωρίζεις τι σημαίνει αντιεμβολιαστής, είτε να προπαγανδίζεις υπέρ Μητσοτάκη. Προς το δεύτερο κλίνω...
Ετσι μπραβο,το επιασες !:thumbup:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι όλοι όσοι είναι υπέρ όλων των εμβολίων είναι κομματοσκυλα. Τι μαθαίνει κανείς.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top