• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το τριπλάσιο του 5000 ειναι 15,000. Και το πενταπλάσιο 25.000. Μέσα στον Μάρτη πόσους ημερήσιους εμβολιασμούς είχαμε; Μήπως ξεπεράστηκε ο στόχος;
Ρε φίλε δεύτερη φορά σε πιάνω να ποστάρεις κάτι χωρίς να το διαβάζεις σωστά (θυμάσαι το fake με το Μέρα25). Λοιπόν, είπε ότι τριπλάσιοι θα πρέπει ΗΔΗ να είχαν γίνει ενώ έγιναν τέλη Γενάρη. Και πενταπλάσιοι για να πιαστεί ο στόχος. Ο στόχος δε πιάστηκε όπως θυμάσαι ακριβώς για αυτό το λόγο παρότι όπως είπα το Μάρτη κάναμε rebound με ΜΟ ~30000 τη μέρα. Μια χαρά πρόβλεψη ήταν, τι προσπαθείς να δείξεις;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ρε φίλε δεύτερη φορά σε πιάνω να ποστάρεις κάτι χωρίς να το διαβάζεις σωστά (θυμάσαι το fake με το Μέρα25). Λοιπόν, είπε ότι τριπλάσιοι θα πρέπει ΗΔΗ να είχαν γίνει ενώ έγιναν τέλη Γενάρη. Και πενταπλάσιοι για να πιαστεί ο στόχος. Ο στόχος δε πιάστηκε όπως θυμάσαι ακριβώς για αυτό το λόγο παρότι όπως είπα το Μάρτη κάναμε rebound με ΜΟ ~30000 τη μέρα. Μια χαρά πρόβλεψη ήταν, τι προσπαθείς να δείξεις;
Γκουχ γκουχ Τσιπρας τον Νοεμβριο του 2020 αφου υπηρχαν τα στοιχεια για τα εμβολια Moderna Pfizer.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Κι εδώ την πάτησε στις προβλέψεις ο Αλ6ς; :P
...
Μάλλον ζηλεύουν στον Σύριζα που δεν έχουν τον Πιερακκάκη.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδιά θα μου απαντήσετε μια φορά στο προκείμενο ή θα το παίζετε Μαριγούλες συνέχεια;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εχω να δειξω αυτο στα ατομα που μου λεγανε οτι κανω προπαγανδα και τρομολαγνια
1620122911136.png

1 μηνα μετα
1620123426055.png


Οταν οι ειδικοι λεγανε οτι οι θανατοι εχουν πιασει κατηφορα ο νικ ελεγε τον ηπιαμε .Η αισιοδοξια που πουλαει ο μητσοτακης δεν βοηθαει πουθενα :)
Θελετε πλανο ισραηλ και αγγλια χωρις να εχουμε εμβολια και χωρις να εχουν εμβολιαστει οι ευπαθεις ομαδες και υπερηλικες ....κατι που κανανε αρχικα σε αυτες τις χωρες


απορω ως προς τι η υπερασπιση αυτης της κυβερνησης ....
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ρε παιδιά θα μου απαντήσετε μια φορά στο προκείμενο ή θα το παίζετε Μαριγούλες συνέχεια;
Εγω δεν συμμετειχα στην συζητηση με τον juste αρα δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν εχω διαβασει ολα τα μηνυματα. Σου λεω ομως οτι ο Τσιπρας ειναι τοσο ενημερωμένος που δεν ηξερε οτι υπαρχει εμβολιο 2 εβδομαδεςετα την ανακοίνωση των Pfizer και Moderna.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω να δειξω αυτο στα ατομα που μου λεγανε οτι κανω προπαγανδα και τρομολαγνια
View attachment 80402
1 μηνα μετα
View attachment 80407

Οταν οι ειδικοι λεγανε οτι οι θανατοι εχουν πιασει κατηφορα ο νικ ελεγε τον ηπιαμε .Η αισιοδοξια που πουλαει ο μητσοτακης δεν βοηθαει πουθενα :)
Θελετε πλανο ισραηλ και αγγλια χωρις να εχουμε εμβολια και χωρις να εχουν εμβολιαστει οι ευπαθεις ομαδες και υπερηλικες ....κατι που κανανε αρχικα σε αυτες τις χωρες
Αρα λες οτι επρεπε να μην ανοιξουμε τιποτα??
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Εγω δεν συμμετειχα στην συζητηση με τον juste αρα δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν εχω διαβασει ολα τα μηνυματα. Σου λεω ομως οτι ο Τσιπρας ειναι τοσο ενημερωμένος που δεν ηξερε οτι υπαρχει εμβολιο 2 εβδομαδεςετα την ανακοίνωση των Pfizer και Moderna.
Άσε, σε όσους ρώτησα, κανένας δεν κατάλαβε τι είπε ο Τσίπρας. Πιστεύω ότι ο Τσίπρας πρέπει να βραβευθεί από την μαθηματική εταιρεία. :P
Πάντως οι ημερήσιοι εμβολιασμοί είναι δεκαπλάσιοι σήμερα. Και μέσα στον Μάιο μπορεί να φτάσουν και τους 100 χιλιάδες ημερησίως. Πολλά ριμπάουντ. Όχι μόνο τον Μάρτιο.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Volkswagen Fan Μαλακία του Τσίπρα αν θεωρούσε πως δεν υπάρχει εμβόλιο αν και εγώ προτιμώ μια πιο λογική εξήγηση. Πριν να έχεις εμβόλιο αλλά ακόμα και όταν έχεις, σαν πολιτεία δεν είναι υπεύθυνο να πουλάς ελπίδα και απελευθέρωση, καθώς αυτό οδηγεί σε χαλάρωση συμπεριφοράς και διασπορά. Η κυβέρνηση είναι εκεί για να ελέγχει και να οργανώνει, όχι να υπονομεύει την προσπάθεια προσπαθώντας να αποκομίσει επικοινωνιακά οφέλη. Αυτό θεωρώ ήθελε να πει και προσωπικά συμφωνώ.

Και δεν είναι δύσκολο να δεις τη συζήτηση, 2 μηνύματα είναι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Volkswagen Fan Μαλακία του Τσίπρα αν θεωρούσε πως δεν υπάρχει εμβόλιο αν και εγώ προτιμώ μια πιο λογική εξήγηση. Πριν να έχεις εμβόλιο αλλά ακόμα και όταν έχεις, σαν πολιτεία δεν είναι υπεύθυνο να πουλάς ελπίδα και απελευθέρωση, καθώς αυτό οδηγεί σε χαλάρωση συμπεριφοράς και διασπορά. Η κυβέρνηση είναι εκεί για να ελέγχει και να οργανώνει, όχι να υπονομεύει την προσπάθεια προσπαθώντας να αποκομίσει επικοινωνιακά οφέλη. Αυτό θεωρώ ήθελε να πει και προσωπικά συμφωνώ.
Ως προς τι η μαλακια κλεαν ? Μια χαρα τα λεει , ο μητσοτακης πουλουσε και πουλαει αισιοδοξια σε κατι τυπους που θελουν να ζουν σε ροζ συννεφακια ....εγιναν τον δεκεμβριο εμβολιασμοι ? πιασαμε 2εκ εμβολιασμους το μηνα που ελεγε το υπ.υγειας ?

Πρωτη χωρα η ελλαδα που εμβολιαζει υγιες πληθυσμο ενω δεν εχει εμβολιασει ευπαθεις ομαδες ......κατα τα αλλα ασφαλη τουρισμο στις 14 του Μηνα (χωρις να εχουν εμβολιαστει οι ξενοδοχοι κιολας)....χαιρομαστε για την βλακεια που εχουμε πετυχει !

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Αν κάποιος βιάζονταν πραγματικά να εμβολιαστεί, μπορούσε να το έχει κάνει ήδη.
Τώρα αν κάποιοι υπερήλικες (που είναι μακράν η πιο ευπαθής ομάδα) δεν έχουν εμβολιαστει μέχρι τωρα, κακό του κεφαλιού τους.
Δεν ξέρω όμως πως αντέχουν να μην βλέπουν τα εγγόνια τους η να μην έχουν καμία επαφή με αυτά και να ζουν σαν ερημίτες...
...
Ελπίδα μπορείς να πουλήσεις σε κάποιον, όταν υπάρχει αυτή βέβαια, για να μπορεί να δεχτεί πιο ευκολα τα μέτρα του εγκλεισμού και του αυστηρού λοκνταουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ως προς τι η μαλακια κλεαν ? Μια χαρα τα λεει , ο μητσοτακης πουλουσε και πουλαει αισιοδοξια σε κατι τυπους που θελουν να ζουν σε ροζ συννεφακια ....εγιναν τον δεκεμβριο εμβολιασμοι ? πιασαμε 2εκ εμβολιασμους το μηνα που ελεγε το υπ.υγειας ?

Πρωτη χωρα η ελλαδα που εμβολιαζει υγιες πληθυσμο ενω δεν εχει εμβολιασει ευπαθεις ομαδες ......κατα τα αλλα ασφαλη τουρισμο στις 14 του Μηνα (χωρις να εχουν εμβολιαστει οι ξενοδοχοι κιολας)....χαιρομαστε για την βλακεια που εχουμε πετυχει !

Εε αλλο να ειναι αισιόδοξος ο Μητσοτάκης και αλλο ο Τσιπρας να λεει οτι δεν υπαρχει ΚΑΝ το εμβολιο.

Σε ρωταω τι θελεις να κανουμε??Να τα κλείσει ξανα ολα ο Μητσοτάκης και να βουλιαξει ακομα χειρότερα η οικονομια??
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σε ρωταω τι θελεις να κανουμε??Να τα κλείσει ξανα ολα ο Μητσοτάκης και να βουλιαξει ακομα χειρότερα η οικονομια??
Φώτη ότι έγινε έγινε .Πολλοί υποστήριζαν τον Απρίλιο έναν πάρα μα πάρα πολύ σκληρό λοκ ντάουν για να μην χωθουμε και σε άλλο χρέος (αν πιστεύεις ότι θα έρθει οικονομία από τα εσωτερικά τι να πω ).

Τουρισμό δεν έχεις φέτος ! Η Αγγλία διαπραγματεύεται να αφήσει μόνο 10 καλές χώρες στην ΕΕ να ταξιδέψουν οι Άγγλοι ...αν πιστεύεις ότι είμαστε στις 10 καλές ώρες της ΕΕ επιδημιολογικα ελπίζω να το χαψουν και οι Άγγλοι

Εγώ κρατάω τα λόγια το ακικου ...θα είμαστε τυχεροί αν δεν κλείσουμε πριν τον Αύγουστο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Προβλέψεις για το πόσοι θα εμβολιαστουν μέσα τον Μάιο θα κάνει κανείς; Ετσι, για να δούμε αν θα πέσει μέσα.


Χαίρομαι πάντως που δεν βλέπω ούτε έναν στο φόρουμ (παρά τις μυστικές ψήφους) να δηλώνει οτι δεν θα εμβολιαστεί. Ισως ο Μάξιμος. Οι άλλοι όλοι είναι άφαντοι...
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.
Καλύτερα να τα λέει στα αγγλικά. Τουλάχιστον δεν θα τον καταλαβαίνουν οι περισσότεροι. :P
Έχουμε τον πρωθυπουργό, Κυριάκο Μητσοτάκη να τα λέει στα αγγλικά.

ΥΓ : Τόσος δρόμος για ένα τσουρέκι....αλλά από ΜΕΘ τίποτα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία πια .Σε 10 μέρες ανοίγεις .Τα πλανα απ' τις χώρες για τον τουρισμό έχουν γίνει με βάση την επιδημιολογική εικόνα που έχουμε τώρα (σήμερα)

Ο @johnietraf είχε προβλέψει κάτι για 4εκ τον Ιούνιο που δεν νομίζω ...μένει να το δούμε
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Φώτη ότι έγινε έγινε .Πολλοί υποστήριζαν τον Απρίλιο έναν πάρα μα πάρα πολύ σκληρό λοκ ντάουν για να μην χωθουμε και σε άλλο χρέος (αν πιστεύεις ότι θα έρθει οικονομία από τα εσωτερικά τι να πω ).

Τουρισμό δεν έχεις φέτος ! Η Αγγλία διαπραγματεύεται να αφήσει μόνο 10 καλές χώρες στην ΕΕ να ταξιδέψουν οι Άγγλοι ...αν πιστεύεις ότι είμαστε στις 10 καλές ώρες της ΕΕ επιδημιολογικα ελπίζω να το χαψουν και οι Άγγλοι

Εγώ κρατάω τα λόγια το ακικου ...θα είμαστε τυχεροί αν δεν κλείσουμε πριν τον Αύγουστο
Πολύ σωστη κινηση να ανοιξουμε τωρα, αρκετα 1.5 χρονο με το lockdown, εκτος απο την οικονομια καταστραφηκε και η ψυχικη μας υγεια. Ρωτα το @fockos να σου πει ποσα παιδια πανε στο νοσοκομειο του με κρισεις πανικου λογω του Lockdown. Ειμαι μεσα στους ανθρωπους που εχασα την ψυχική υγεια μου επειδη μας εκλεισαν μεσα με αποτελεσμα να εχω παει 2 φορες στο νοσοκομειο με κριση πανικου και να αναγκαστουν να μου δωσουν Lexotanil. ΟΠΟΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ LOCKDOWN ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕΣΑ ΑΛΛΙΩΣ ΑΣ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΜΕ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΜΕ 1-2 ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΤΗΡΏΝΤΑΣ ΤΑ ΜΕΤΡΑ.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.
Εε αλλο να ειναι αισιόδοξος ο Μητσοτάκης και αλλο ο Τσιπρας να λεει οτι δεν υπαρχει ΚΑΝ το εμβολιο.

Σε ρωταω τι θελεις να κανουμε??Να τα κλείσει ξανα ολα ο Μητσοτάκης και να βουλιαξει ακομα χειρότερα η οικονομια??
Δεν χρειάζεται, το έκανε
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ΟΠΟΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ LOCKDOWN ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕΣΑ ΑΛΛΙΩΣ ΑΣ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΜΕ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΜΕ 1-2 ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΤΗΡΏΝΤΑΣ ΤΑ ΜΕΤΡΑ
Ναι το ξέρω αυτό και λυπάμαι πολύ !

Το θέμα δεν είναι ότι φοβόμαστε(εγώ προσωπικά δεν τον φοβάμαι,φοβάμαι μην πεθάνει κάποιος εξαιτίας μου) ,το θέμα είναι ότι φοβόμαστε ότι δεν θα έχουμε χρήμα ! (Έχουμε φάει τρία καλά άκυρα από Αμερική ,Αγγλία, Γερμανία ...η Ρωσία δεν ξέρω τι θα κάνει ακόμα ...)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top