• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ναι το ξέρω αυτό και λυπάμαι πολύ !

Το θέμα δεν είναι ότι φοβόμαστε(εγώ προσωπικά δεν τον φοβάμαι,φοβάμαι μην πεθάνει κάποιος εξαιτίας μου) ,το θέμα είναι ότι φοβόμαστε ότι δεν θα έχουμε χρήμα ! (Έχουμε φάει τρία καλά άκυρα από Αμερική ,Αγγλία, Γερμανία ...η Ρωσία δεν ξέρω τι θα κάνει ακόμα ...)
Τά άκυρα είναι για όλους τους θερινούς μήνες; Δεν νομίζω.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ναι το ξέρω αυτό και λυπάμαι πολύ !

Το θέμα δεν είναι ότι φοβόμαστε(εγώ προσωπικά δεν τον φοβάμαι,φοβάμαι μην πεθάνει κάποιος εξαιτίας μου) ,το θέμα είναι ότι φοβόμαστε ότι δεν θα έχουμε χρήμα ! (Έχουμε φάει τρία καλά άκυρα από Αμερική ,Αγγλία, Γερμανία ...η Ρωσία δεν ξέρω τι θα κάνει ακόμα ...)
Μα γιατί ; Έχουμε ομάδα δυναμίτη : Θεοχάρης, Γεωργιάδης
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Τά άκυρα είναι για όλους τους θερινούς μήνες; Δεν νομίζω.
Έχουμε 40% στόχο για έσοδα του 2019 ...τι σε κάνει να νομίζεις ότι έστω και για 1 μήνα(γελαμε) να έρθουν απ' αυτές τις χώρες ,μπορείς να πετύχεις ένα τέτοιο στοχο?

Μάθε να κάνεις διαίρεση :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Έχουμε 40% στόχο για έσοδα του 2019 ...τι σε κάνει να νομίζεις ότι έστω και για 1 μήνα(γελαμε) να έρθουν απ' αυτές τις χώρες ,μπορείς να πετύχεις ένα τέτοιο στοχο?

Μάθε να κάνεις διαίρεση :P

Να δουμε φετος.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Έχουμε 40% στόχο για έσοδα του 2019 ...τι σε κάνει να νομίζεις ότι έστω και για 1 μήνα(γελαμε) να έρθουν απ' αυτές τις χώρες ,μπορείς να πετύχεις ένα τέτοιο στοχο?

Μάθε να κάνεις διαίρεση :P
Τα έσοδα του 2020 ήταν 4-5 δις ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και το 2019 20 δις ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Έχουμε 40% στόχο για έσοδα του 2019 ...τι σε κάνει να νομίζεις ότι έστω και για 1 μήνα(γελαμε) να έρθουν απ' αυτές τις χώρες ,μπορείς να πετύχεις ένα τέτοιο στοχο?

Μάθε να κάνεις διαίρεση :P
Το 2019 ήταν χρονιά με ρεκόρ τουρισμού. Εννοείται ότι δεν θα φτάσουμε ούτε τα μισά.
Ο Μάιος όμως δεν είναι ο πιο τουριστικός μήνας. Πιστεύεις ότι τον Ιούνιο θα είμαστε αποκλεισμένοι από αυτές τις χώρες;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Τα έσοδα του 2020 ήταν 4-5 δις ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και το 2019 20 δις ;
Εε ξερεις νομιζω οτι ειχαμε Covid σωστα??

Για δες το 2020 κατι...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Το 2019 ήταν χρονιά με ρεκόρ τουρισμού. Εννοείται ότι δεν θα φτάσουμε ούτε τα μισά.
Ο Μάιος όμως δεν είναι ο πιο τουριστικός μήνας. Πιστεύεις ότι τον Ιούνιο θα είμαστε αποκλεισμένοι από αυτές τις χώρες;
Αν πιστεύεις ότι θα φτάσουμε κρούσματα κάτω από 500 ,θανάτους κάτω από 10 ,ΜΕΘ κάτω απ' το 50% σε 20 μέρες από τώρα τότε δεν θα μας έχουν αποκλεισμένους


Εγώ έχω γεννηθεί απαισιόδοξος (ρεαλιστής) όπως λες και εσύ .Ας δούμε λοιπόν τι θα γίνει :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Tο ρεαλιστής είναι συνήθως ανάμεσα στο αισιόδοξος και απαισιόδοξος. Πόσους εμβολιασμενους θα έχουμε τον Μάιο σύμφωνα με την δική σου "απαισιοδοξη-ρεαλιστικη" σου πρόβλεψη;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Αν πιστεύεις ότι θα φτάσουμε κρούσματα κάτω από 500 ,θανάτους κάτω από 10 ,ΜΕΘ κάτω απ' το 50% σε 20 μέρες από τώρα τότε δεν θα μας έχουν αποκλεισμένους


Εγώ έχω γεννηθεί απαισιόδοξος (ρεαλιστής) όπως λες και εσύ .Ας δούμε λοιπόν τι θα γίνει :P
Μα 15 Μαϊου ο ιός εξαφανίζεται.
Δεν το ήξερες ; Ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης το ανακοίνωσε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τον ιό. Αυτοί που εξαφανίζονται σίγουρα είναι οι ανεμβολίαστοι ηλικιωμένοι.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.

1011

Νεοφερμένος

Ο 1011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δικηγόρος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Πίνακα που δείχνει ότι αυτά που λέει ο Σύψας είναι αλήθεια. Προσοχή ο πίνακας αναφέρει για αυτούς που κάνανε 1 τουλάχιστον δόση

Το 63% δεν γίνεται 85% γιατί οι >80 αν ήθελαν θα είχαν ήδη εμβολιαστεί. Άντε να πει 70%. Κοιτάξτε στην Κύπρο πόσοι αντιεμβολιαστές υπάρχουν.
Δεν ξερω ποσο λαθος ειναι στις αλλες χωρες ο πινακας. Παντως στην Κυπρο εμβολιαστηκαν πανω απο το 80% ανω των 70 και πανω απο το 84% ανω των 80.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Καθώς πλησιάζουμε σιγά σιγά στο Μάιο και ανοίγουμε αυτό που λέγαμε με τον @akikos επαληθεύτηκε...

Τώρα θα σας πω γιατί η πιο έξυπνη επιλογή είναι να εμβολιαστείτε....

Ότι και να λένε για ανοσία της αγέλης, εξολόθρευση του ιου είναι μπαρουφες..... και δε πρόκειται να υπάρχει... κατά την γνώμη μου ποτέ.


και με το εμβόλιο υπάρχει φορεία και νόσηση (τις περισσότερες φορές ελαφριά) και φυσικά μετάδοση.
Εφοσον δεν έχουμε εμβολιαστεί μεγάλο ποσοστό και πληθυσμοί όπως τα παιδιά είναι ανεμβολιάστα. Μια χαρά θα υπαρχει μετάδοση και μάλιστα ραγδαία...

Εμείς οι εμβολιασμένοι αποτελούμε πλέον ασυμπτωματικοί φορείς και μεταδότες. Και αν ισχύσουν αυτά που ειπε ο Σύψας (που προσωπικά δε πιστεύω ότι θα ισχύσουν). Θα υπάρχει μετάδοση του ιού αφού θα αφήνουν τους εμβολιασθέντες να λειτουργουν αρκετά ελεύθερα και αυτοί που θα την πληρώσουν είναι ενήλικοι που δε θα έχουν κάνει το εμβόλιο.

Ενώ ο απόλυτος αριθμός αυτών που θα προσβληθούν θα μειωθεί θα μετατοπιστεί σε αυτούς που δεν έχουν εμβολιαστεί ειδικά στους σοβαρά νοσούντες αφού αυτοί που θα έχουν εμβολιαστεί θα είναι κατά βάση αδιάγνωστοι όπως και οι ανήλικοι..

Για αυτό η πιο έξυπνη επιλογή είναι να κάνετε εμβόλιο πριν μας ανοίξουν γιατι.. γιατί κανένας τοίχος ανοσίας δε πρόκειται να χτιστεί ότι και να κάνουμε. Γιατί απλά όσο ειμαστε εμβολιασμένοι και κρατάμε τα αντισώματα μας η νόσηση θα είναι ήπια....

΄Όσοι δεν έχουν εμβολιαστεί καλό είναι να κάνουν και τις 2 δόσεις μέχρι το Φθινοπωρο.....γιατί ο ιός τους καλοκαιρινούς μήνες είναι πιο ήπιος... και δε υπάρχει συνόσηση.

Τελος είναι δεδομένο ότι θα υπάρχει επαναληπτική δόση το φθινόπωρο και φυσικά πρόκειται να κάνω... (αν έχω επιλογή θα κάνω με της ΑstraZeneca..
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
IMG_20210504_190123.jpg

Σε σεμινάριο ....οπως τα ειχα πει ο υγιής πληθυσμός δεν έχει λόγο να εμβολιαστεί τώρα απ' την στιμγη που δεν έχεις τοίχος ανοσίας
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Πολυ καλο νεο.Αν δεν εμβολιαστουνε και τα παιδια δεν θα δουμε γιατρεια.

ΝΥΤ: Προς έγκριση από τον FDA το εμβόλιο της Pfizer για παιδιά 12-15 ετών

Η έγκριση από τον αμερικανικό φορέα θεωρείται αναμενόμενη καθώς η φαρμακοβιομηχανία ανακοίνωσε τον Μάρτιο ότι το εμβόλιο βρέθηκε ασφαλές και αποτελεσματικό.

O αμερικανικός Οργανισμός Φαρμάκων και Τροφίμων (FDA) είναι έτοιμος να εγκρίνει από τις αρχές της επόμενης εβδομάδας την χρήση στις ηλικίες 12-15 ετών του εμβολίου των Pfizer/BioNTech κατά της Covid-19, σύμφωνα με δημοσίευμα των New York Times.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα, επικαλούμενη ομοσπονδιακούς αξιωματούχους με γνώση των σχεδίων της αμερικανικής υπηρεσίας, η έγκριση θεωρείται αναμενόμενη καθώς η φαρμακοβιομηχανία ανακοίνωσε τον Μάρτιο ότι το εμβόλιο βρέθηκε σε μια κλινική δοκιμή ότι είναι ασφαλές, αποτελεσματικό και προκάλεσε ισχυρή απόκριση αντισωμάτων σε παιδιά ηλικίας 12 έως 15 ετών.

Απαντώντας σε αίτημα του Reuters για να σχολιάσει, ο FDA ανέφερε ότι η εξέτασή του για επέκταση της άδειας κατεπείγουσας χρήσης του εμβολίου αυτού βρίσκεται σε εξέλιξη, αλλά δεν έδωσε περαιτέρω λεπτομέρειες.

Το εμβόλιο έχει ήδη εγκριθεί στις ΗΠΑ για χορήγηση σε άτομα ηλικίας 16 ετών και άνω.

Η Pfizer, πάντως, αρνήθηκε να σχολιάσει το δημοσίευμα των New York Times.

Εάν δοθεί έγκριση για χρήση σε παιδιά ηλικίας 12-15 ετών, η συμβουλευτική επιτροπή εμβολίων του CDC πιθανότατα θα συνεδριάσει την επόμενη ημέρα για να εξετάσει τα δεδομένα κλινικών δοκιμών και να κάνει συστάσεις για τη χρήση του εμβολίου σε εφήβους, πρόσθεσε το δημοσίευμα.

Μια πιθανή έγκριση του εμβολίου θα ενίσχυε την εκστρατεία ανοσοποίησης του πληθυσμού της χώρας και θα βοηθήσει να μετριάσει τους φόβους των γονέων που θέλουν να προστατεύσουν τα παιδιά τους από την Covid-19.

Χθες ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων (EMA) ανακοίνωσε επίσης ότι ξεκίνησε την αξιολόγηση της χρήσης στις ηλικίες 12-15 ετών του εμβολίου των Pfizer/BioNTech.

Οι φαρμακευτικές Moderna και Johnson & Johnson προχωρούν επίσης σε κλινικές δοκιμές των εμβολίων τους σε παιδιά ηλικίας 12 έως 18 ετών, με δεδομένα από τις δοκιμές της Moderna να αναμένεται να ανακοινωθούν σύντομα.

Η Pfizer και η Moderna έχουν επίσης ξεκινήσει κλινικές δοκιμές σε παιδιά ακόμη μικρότερων ηλικιών, 6 μηνών έως 11 ετών. Και οι δύο εταιρείες έχουν δηλώσει ότι ελπίζουν να κατορθώσουν να εμβολιάσουν κατά της Covid-19 παιδιά κάτω των 11 ετών το συντομότερο στις αρχές του 2022.


 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ενώ ο απόλυτος αριθμός αυτών που θα προσβληθούν θα μειωθεί θα μετατοπιστεί σε αυτούς που δεν έχουν εμβολιαστεί ειδικά στους σοβαρά νοσούντες αφού αυτοί που θα έχουν εμβολιαστεί θα είναι κατά βάση αδιάγνωστοι όπως και οι ανήλικοι..
Τελος είναι δεδομένο ότι θα υπάρχει επαναληπτική δόση το φθινόπωρο και φυσικά πρόκειται να κάνω... (αν έχω επιλογή θα κάνω με της ΑstraZeneca..
Το είχα πει πολυ καιρό πριν οτι θα μετατοπιστεί στους ανεμβολίαστους και ότι θα πέφτει η ηλικία των διασωληνωμένων σε όλο και νεότερες ηλικίες όσο οι μεγαλύτεροι εμβολιάζονται περισσότερο.
Επίσης το είχα προβλέψει οτι θα εμβολιάζονται και πολύ νεαρές ηλικίες στο μέλλον.

΄Όσοι δεν έχουν εμβολιαστεί καλό είναι να κάνουν και τις 2 δόσεις μέχρι το Φθινοπωρο.....γιατί ο ιός τους καλοκαιρινούς μήνες είναι πιο ήπιος... και δε υπάρχει συνόσηση.
Εγώ θεωρώ οτι το γρηγορότερο ειναι το καλύτερο. Στην Ινδία εχει 40άρια στην θερμοκρασία αλλά γίνεται χαμός. Την Βραζιλία την χτύπησε στο κατακαλόκαιρο. Αρα μήπως δεν είναι γριπούλα που είναι κατα 99% εποχική;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Μένει να δούμε το πότε θα συμβεί ......το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα συμβεί αυτό που έχετε προβλέψει :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top