• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Και βεβαια εγραψες για μενα φεηκ νιους.ΟΤΙ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΑ.Πηγαινε δες το.Τιποτα δεν πισωγυρισα.Λοιπον το στοματακι σου για μενα ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ.
Τελεία.
Ναι οπως λες και εσυ δεν σε ειπα φεηκ νιουζ .

@Averkina βρε αγορι μου γλυκο , εμβολιασμο δεν ηθελες μονο ? Να δω που θα φτασει ο εμβολιασμος και μονο




well well ....δειτε τα γραφηματα μονοι σας ....

Challenge :Ποσο καιρο θα αντεξουμε χωρις καραντινα ? :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
To πρόβλημα για τους τουρίστες είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη για το τι θα γίνεται όταν βρεθούν θετικοί σε ελληνικό νησί. Θα δεχθεί κάποιο ξενοδοχείο να υποδεχτεί covid περιστατικό;
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
To πρόβλημα για τους τουρίστες είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη για το τι θα γίνεται όταν βρεθούν θετικοί σε ελληνικό νησί. Θα δεχθεί κάποιο ξενοδοχείο να υποδεχτεί covid περιστατικό;
all they want is greece
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
To πρόβλημα για τους τουρίστες είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη για το τι θα γίνεται όταν βρεθούν θετικοί σε ελληνικό νησί. Θα δεχθεί κάποιο ξενοδοχείο να υποδεχτεί covid περιστατικό;
Έχουμε κοβιντ ξενοδοχεία (τουλαχιστον για την Κρήτη ναι) .Το θέμα είναι ότι πέρυσι που τα πήγαμε καλά δεν τα τηρουσαμε τα μέτρα περί τουριστών (θετικά τεστ εργαζομένων έρχονταν στην δουλειά,θετικοί τουρίστες χαλαρά έξω κλπ κλπ ) ....φέτος που ανοίξαμε στα κάρβουνα?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ευτυχως ανοιξατε τα συνορα και σε εμας. Οποτε ας κλεισω σιγα σιγα τα αεροπορικα μου εισητηρια για Αυγουστο. Αν αφαιρεσουν τα 2000 κοστος καραντινας στην επιστροφη δεν θα με χαλασει. Κανονικα πρεπει για εμας τους εμβολιασμενους!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

Τα υπάρχοντα εμβόλια καλύπτουν όλες τις μέχρι στιγμής γνωστές μεταλλάξεις, εξήγησε ο επικεφαλής της Pfizer, ενώ τόνισε ότι τα δεδομένα που έχουμε έως σήμερα είναι ότι το εμβόλιο παρέχει κάλυψη για τουλάχιστον 6 μήνες. «Πιστεύω ότι θα χρειαστεί μία τρίτη δόση -του υπάρχοντος εμβολίου- στους 9-12 μήνες, αλλά και ότι κατά πάσα περίπτωση μετά την τρίτη δόση θα πάμε σε ετήσιους εμβολιασμούς».
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ευτυχως ανοιξατε τα συνορα και σε εμας. Οποτε ας κλεισω σιγα σιγα τα αεροπορικα μου εισητηρια για Αυγουστο. Αν αφαιρεσουν τα 2000 κοστος καραντινας στην επιστροφη δεν θα με χαλασει. Κανονικα πρεπει για εμας τους εμβολιασμενους!
Κράτα μικρό καλάθι λέει ο Νικ για τους διακοπες σου στην Ελλάδα...ειδικά Αύγουστο κιόλας :P
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κράτα μικρό καλάθι λέει ο Νικ για τους διακοπες σου στην Ελλάδα...ειδικά Αύγουστο κιόλας :P
Γιατί; Θα πάω σε νησί που συνδέεται αεροπορικώς και στην πόλη μου και θα είμαι τέλεια. Κολύμπι και παραλία θέλω, χέστηκα για τον κόσμο στις παραλίες. Απλά θα αποφύγω κλαμπακια που ούτως ή άλλως δεν μου αρέσουν και καφετέριες που ούτε και αυτές με ενθουσιάζουν. Σε εστιατόρια πιστεύω θα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η συνάδελφος που είχε αναγουλα χθες σήμερα είναι ακόμα χειρότερα. Πόνους παντού, αναγουλα, πονοκέφαλο, κούραση. Κομμάτια είναι. Με το ζόρι επέστρεψε σπίτι από την δουλειά. Πιστεύω ότι η καθυστέρηση της 2ης δόσης στις 16 εβδομάδες τους έχει ξεκανει τους περισσότερους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,359 μηνύματα.
Ναι οπως λες και εσυ δεν σε ειπα φεηκ νιουζ .

@Averkina βρε αγορι μου γλυκο , εμβολιασμο δεν ηθελες μονο ? Να δω που θα φτασει ο εμβολιασμος και μονο




well well ....δειτε τα γραφηματα μονοι σας ....

Challenge :Ποσο καιρο θα αντεξουμε χωρις καραντινα ? :P
Σορυ,σου μοιαζω με αγορι;
Παμε παρακατω.Πότε ειπα εγω ότι αρκει μόνο ο εμβολιασμός;Πότε;Ποτέ!

Πηγαινε καλο μου παιδι σε κανενα γιατρο να το κοιταξεις αυτο το θεμα,διοτι παραπαει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος την εταιρια που δουλευει θα κοιταξει.Τωρα ακουγα τους λοιμοξιολογους να λενε οτι ακομα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μονο για 6 ή 8 μηνες αρκουν τα αντισωματα.Αυτο θα φανει αργοτερα.Και βεβαια τονισαν ΟΙ ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟΙ οτι το αν θα κανουμε 3η δοση,ποτε κλπ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η PFIZER ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.

Οποτε το τι λεει ο αγαπητος κατα τα αλλα Μπουρλα,δεν σημαινει οτι θα γινει κιολας.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σορυ,σου μοιαζω με αγορι;
Παμε παρακατω.Πότε ειπα εγω ότι αρκει μόνο ο εμβολιασμός;Πότε;Ποτέ!

Πηγαινε καλο μου παιδι σε κανενα γιατρο να το κοιταξεις αυτο το θεμα,διοτι παραπαει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτος την εταιρια που δουλευει θα κοιταξει.Τωρα ακουγα τους λοιμοξιολογους να λενε οτι ακομα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μονο για 6 ή 8 μηνες αρκουν τα αντισωματα.Αυτο θα φανει αργοτερα.Και βεβαια τονισαν ΟΙ ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟΙ οτι το αν θα κανουμε 3η δοση,ποτε κλπ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η PFIZER ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.

Οποτε το τι λεει ο αγαπητος κατα τα αλλα Μπουρλα,δεν σημαινει οτι θα γινει κιολας.
Καλά εγώ δεν παίζει να μην έχω αντισωματα μετά τους 6 μήνες όταν έκανα την 2η δόση στους 4 🤣 Χαλαρά θα είμαι προστατευμένη για 1 χρόνο από την 1η δόση
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,359 μηνύματα.
Καλά εγώ δεν παίζει να μην έχω αντισωματα μετά τους 6 μήνες όταν έκανα την 2η δόση στους 4 🤣 Χαλαρά θα είμαι προστατευμένη για 1 χρόνο από την 1η δόση
Ετσι πιστευω και εγω.ΘΙσως μαλιστα αποδειχθει οτι εσεις που κανατε τη 2η μετα απο 3 μηνες ειναι καλυτερα απο τις 21 μερες.Θα δειξει.Παντως γενικα πιστευω οτι με 2 δοσεις ειμαστε οκ για ενα χρονο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
4 μήνες. Μη κλέβεις. Τόση υπομονή έκανα 😂
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
O Kαναδάς δεν έκανε αυτη την επιλογή για καλό των πολιτών αλλά για οικονομικούς λόγους.... ώστε να έχει μεγάλο ποσοστό πιο μεγάλη ανοσία....
Η καλύτερη επιλογή είναι αυτή που δίνει η εταιρία....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ετσι πιστευω και εγω.ΘΙσως μαλιστα αποδειχθει οτι εσεις που κανατε τη 2η μετα απο 3 μηνες ειναι καλυτερα απο τις 21 μερες.Θα δειξει.Παντως γενικα πιστευω οτι με 2 δοσεις ειμαστε οκ για ενα χρονο.
αυτό που θα μας βάλουν είναι μια επανάληψη κάθε χρόνο......
Το θέμα είναι με τι θα διαλέξουμε να εμβολιστούμε.... με ένα εμβόλιο κλασικό ή με ένα καινούριας τεχνολογίας που δε ξέρουμε τι μπορεί να προκαλέσει σε απόλυτο βαθμό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος την εταιρια που δουλευει θα κοιταξει.Τωρα ακουγα τους λοιμοξιολογους να λενε οτι ακομα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μονο για 6 ή 8 μηνες αρκουν τα αντισωματα.Αυτο θα φανει αργοτερα.Και βεβαια τονισαν ΟΙ ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟΙ οτι το αν θα κανουμε 3η δοση,ποτε κλπ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η PFIZER ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.

Οποτε το τι λεει ο αγαπητος κατα τα αλλα Μπουρλα,δεν σημαινει οτι θα γινει λας.
Υπάρχουν ενδείξεις ... εφόσον έχουμε άτομα που εμβολίαστηκαν αρκετό καιρό.... φυσικά για τους τουλάχιστον 6 μήνες εγώ το λέω αρκετό καιρό.

Αυτό που εννοουν φυσικά ότι στους 6 μήνες κάποιοι δε θα έχουν ανοσία. είναι δεδομένο ... Εγώ που έχω πολλά αντισώματα σχετικά θα έχω αντισώματα αλλά θα φροντίσω να κάνω και 3η δόση.


________
Το 98% αποτελεσματικότητα είναι ένας μύθος ... πολλοί εμβολιαζόμενοι με Pfizer και με τις 2 δόσεις έχουν νοσήλειε... αυτό θα το δούμε φυσικά τα επόμενα χρόνια όπως σας έλεγα πέρσι ότι η θνησιμότητα αποκλείεται να είναι 3% και με λέγατε τρολ έτσι θα το δείτε και αυτο΄...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος την εταιρια που δουλευει θα κοιταξει.Τωρα ακουγα τους λοιμοξιολογους να λενε οτι ακομα δεν εχουμε καμια ενδειξη οτι μονο για 6 ή 8 μηνες αρκουν τα αντισωματα.Αυτο θα φανει αργοτερα.Και βεβαια τονισαν ΟΙ ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟΙ οτι το αν θα κανουμε 3η δοση,ποτε κλπ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η PFIZER ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.
η pfizer κάνει συστάσεις και δε λέει ότι της κατέβει... οι ειδικοί προτείνουν με βάσει αυτά που λεει η εταιρία.... το σωστό είναι να κάνουμε ότι λεει η εταιρία.

Το τι λέει ο κάθε λοιμωξιολόγος εκτός εταιρίας και επιτροπών ελέγχων είναι απλά σαχλαμάρες....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
θνησιμότητα αποκλείεται να είναι 3%
Πόσο είχες πει ?

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ χαμηλοτερα ,αρκετά χαμηλότερα από ότι προβάλουν , παίρνοντας πάντα τα κρουσμάτα ότι έχει κολλήσει όλη η Ελλάδα (αφού τα κρουσμάτα που βγάζουμε δεν είναι και τα πραγματικά)
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
To πρόβλημα για τους τουρίστες είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη για το τι θα γίνεται όταν βρεθούν θετικοί σε ελληνικό νησί. Θα δεχθεί κάποιο ξενοδοχείο να υποδεχτεί covid περιστατικό;
Και χωρίς τεστ θα πάνε από τα νησιά στην ενδοχώρα ; Κατάλαβα...διασπορά και πάλι lockdown θα έχετε με τον Χαρδαλιά να μιλάει για 2 επόμενες κρίσιμες εβδομάδες.

Το πρόβλημα σου δεν είναι μόνο να πας με τεστ στο νησί. Αλλά να μην διασπείρεις τον ιό στα αστικά κέντρα και με τόσο λίγους εμβολιασμένους το Lockdown τον Οκτώβριο είναι πολύ κοντά.
Πόσο είχες πει ?

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ χαμηλοτερα ,αρκετά χαμηλότερα από ότι προβάλουν , παίρνοντας πάντα τα κρουσμάτα ότι έχει κολλήσει όλη η Ελλάδα (αφού τα κρουσμάτα που βγάζουμε δεν είναι και τα πραγματικά)
κάτω από 0.1
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Και χωρίς τεστ θα πάνε από τα νησιά στην ενδοχώρα ; Κατάλαβα...διασπορά και πάλι lockdown θα έχετε με τον Χαρδαλιά να μιλάει για 2 επόμενες κρίσιμες εβδομάδες.
Αυτά θα μας καταστρέψουν :
1) θα έχουμε τουρισμό όπου επιδημιολογικά τα πάνε πιο χάλια από εμάς
2) Ο Έλληνας που θα έχει κολλήσει απ' τον τουρίστα ενώ θα κάνει σελφ τεστ ενώ ο τουρίστας PCR (πιο ασφαλής θα είμαι τελικά με τον τουρίστα παρά τον Έλληνα )
3) Τα ΜΑΠ τα έχουμε στα σκουπίδια γιατί θέλουμε να βγάλουμε λεφτά ...

Οι δύο επόμενες εβδομάδες θα είναι πολύ κρίσιμες
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Γιατί; Θα πάω σε νησί που συνδέεται αεροπορικώς και στην πόλη μου και θα είμαι τέλεια. Κολύμπι και παραλία θέλω, χέστηκα για τον κόσμο στις παραλίες. Απλά θα αποφύγω κλαμπακια που ούτως ή άλλως δεν μου αρέσουν και καφετέριες που ούτε και αυτές με ενθουσιάζουν. Σε εστιατόρια πιστεύω θα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα?
Γιατι Αυγουστο ερχεται αυστηρο λοκνταουν συμφωνα με τους ειδικους του esteki.Κατσε καναδα με τα ραντεβουδακια σου γιατι εμας δεν μας βλεπω καλα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμείς μέχρι Ιούλιο θα έχουμε εμβολιαστεί όλοι. Τι κάνετε εκεί; Δεν εμβολιαζεστε; Εδώ πλέον άνοιξαν τα εμβόλια για τους κάτω από 30 και οι άνω των 18 κάνουν register. Έχουμε εμβολιασει πάνω από το 42% του πληθυσμου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top